Problem sa excell fajlovima

Linux desktop, aplikacije, podešavanja, optimizacija

Moderator: vladared

Odgovori
Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39
Browser: opera 67.0.3575.53

Problem sa excell fajlovima

Post od blackbeast » 07 Mar 2020, 14:09

Htio sam neke stvari da odradim za posao, i da prepravim u excell dokumentu, ali nisam se na kraju usudio,jer ko zna na sta bi licio posle taj fajl.
Imam dokument u excell-u koji sam, naravno, napravio na windows-u u office-u. Kada ga otvorim u libre office-u, sve djeluje ok, ali kad provjerim da li je i dalje na jednoj strani, vidim da nije, tj, dosta vise prostora zauzima, tako da vise ne moze da stane na jedan A4 papir u vertikalnom formatu, nego ide jos dalje.
Sad skinem wps-office, slicna situacija. Za nijansu je bolje, ali opet prelazi na drugi list desno.

Bojim se da ako ovako snimim taj fajl, da bi mi posle na win-u izgledalo skroz drugacije i opet svejedno ne bih mogao da ga stampam na jednom listu.

Ideje i rjesenja? Ili da nista ne radim dok se ne vratim na posao... :)

TO je ono sto je meni inace problem, ta kompatibilnost linux office paketa sa windows office-om. Odnosno, nekompatibilnost. Otvara on fajlove, ali uvijek negdje nesto bude pomjereno.
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
blackbeast

Re: Problem sa excell fajlovima

Post od blackbeast » 07 Mar 2020, 14:30

Jedan od problema je i taj sto nisam imao Tahoma font. Evo rjesenja:

cd /tmp
wget http://residence-eon.tuxfamily.org/Wine/tahoma32.exe
sudo apt install cabextract || echo "You need 'contrib' in /etc/apt/sources.list"
cabextract tahoma32.exe
mkdir -p ~/.fonts/
mv Tahoma*.TTF ~/.fonts/
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
blackbeast

Post od blackbeast » 07 Mar 2020, 14:32

Definitivno wps office dosta bolje otvara isti fajl. I dalje je razvuceno, ali mrvicu i mogu lako da ga pomjerim da ostane u granicama za stampu.
Medjutim, imam jedan slican dokument, koji sadrzi i slike, i tu su sve slike razvucene. Za to jednostavno nemam rjesenja i takve fajlove necu ni dirati.
blackbeast

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Browser: waterfox 56.2.14
Kontakt:

Post od calexx » 07 Mar 2020, 22:48

Прво што урадим по инсталацији линуха је да инсталирам М$ пакет фонтова, после тога неке фонтове које користи conky који сам одавно покупио са pinguy линуха. После тога све ради боље.

Ипак, сећам се да су некада документи били за делић различити чак и на различитим верзијама офиса па немој да очекујеш савршен приказ. Иначе не знам чему толики страх, ја никад не користим оригинал документе, прво направим копију и са њом се играм и ако сам на крају задовољан, иде и копија али оригинал остаје.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Browser: chrome 80.0.3987.12
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 09 Mar 2020, 19:32

Nije mi baš najjasnije. Zašto Bleki u libre officeo ne označiš šta je to što želiš da štampaš pa format pa tu imaš nešto kao print nešto i onda imaš add. Zatim na view prebaciš u print view i namestiš klizače da ti štampa šta hoćeš (ovaj drugi korak može i bez prvog)
itpoint.rs

Odgovori

Povratak na “Linux”