Uredska mreža

Lokalne mreže, NAT/Masquerading, setovanje rutera/firewall-a, port forwarding

Moderator: calexx

Odgovori
Edwin
Dopisni član
Pridružio se: 22 Sep 2007, 13:27

Uredska mreža

Post od Edwin » 24 Okt 2015, 09:39

Pozdrav raja

Da skratim pricu. U ovoj firmi gdje sam ja je nekih 6-7 racunara u mreži. Ja radim na Serveru, ostali su spojeni preko D-Link Sitch-a....Svi imaju pristup mom računaru, jer tu ostavljaju materijal koji je meni potreban za rad. Ja sam sada dobio novi računar na kojem bi trebao da radim, dok na Serveru više niko ne bi radio. Kako sad da ja dodam svoj novi PC na mrežu i kako da pristupim diskovima sa Servera kako bih normalno nastavio radit. Tri diska(particije) sa Servera su mapirane (mislim).

Da li najprije na novom računaru moram da preimenujem Workgroup kao što je na Serveru?

Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39

Re: Uredska mreža

Post od blackbeast » 24 Okt 2015, 11:40

Da, prvo moras workgroup podesiti na isti. Koji je win na serveru i na ostalima?
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Edwin
Dopisni član
Pridružio se: 22 Sep 2007, 13:27

Re: Uredska mreža

Post od Edwin » 24 Okt 2015, 12:13

Na serveru je Win7....tri su Linux Ubuntu, dva sa XP-om i jos dva sa Win7. NIsam jos provjerio na svakom adrese ali na jednom je 192.168.1.8 pa predpostavljam da je ona najveća(dok ne provjerim ostale). Na novom vjerovatno ide 192.168.1.9?

EDIT: Na jednom gdje je XP je IP 192.168.1.13.....spoji sam i nastimao konkciju. Bio je jedan slobodan port na njemu je adresa 192.1681.12 to je bar rijeseno.

Odgovori

Povratak na “LAN / WAN - umrežavanje”