Ово ће вас убити...

Računari i njihov uticaj na naš (ne)zdrav život, borba protiv stresa, kućna medicina...

Moderator: Тон-мајстор

Odgovori
Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Ово ће вас убити...

Post od Тон-мајстор » 28 Apr 2013, 10:39

Опасност за наше здравље је на сваком кораку. Погледајте шта Вам прети а да Ви то не знате.

РИБА:

Баш је укусна и тако прија. Али… шта мислите каквих све отрова има у њој?

У морској риби која долази до нас готово да нема ни једне врсте која у себи нема тешке метале и разне отрове.

Ко још у Србији то прегледа? Нико. Народ је појео сву увезену количину вијетнамског сома у филетима а да нико од надлежних органа није саопштио колико је у њој било олова.

Кад једете морску рибу, знајте да једете и живу у њој. А о томе који је квалитет стигао у Србију нећемо јер нико неће рећи истину.

Значи, боље је да једемо рибу узгајану у слатководним пределима? Да, али ако нам неко каже колико у њима има пестицида.

Исхрана рибом је повезана са великом стопом настанка рака изазваног отровом Polychlorinated Biphenyls (PCBs)

ВОДА ЗА ПИЋЕ:

Ако се у води из вашег водовода налази perfluorooctane sulfonate (ПФОС) онда будите сигурни да вам је јетра у опасности, као и тестиси и панкреас и то од најопасније болести, канцера.

Жене које су у трудноћи угрожавају фетус са овом хемикалијом из водовода.

ТЕРМОФОР:

Уколико вам затреба термофор имајте на уму да је он направљен од поликарбоната који садрже бисфенол. Бисфенол је токсична хемикалија која изазива рак дојке и простате, оштећење мозга, поремећај ендокриног система.

Још горе од овога је што је бисфенол пронађен у флашицама за бебе.

Недавна испитивања у Србији су показала да су од 12 узорака играчки за децу увезених из Кине 8 било отровно.

Још нешто невесело, сви лаптопови садрже ову отровну материју.

КОНАЦ ЗА ЗУБЕ И ШАМПОНИ ЗА КОСУ:

Perflourinated compounds (PFCs) из породице флуора су веома отровне хемикалије. Користе се у многим производима за чишћење а за нас је посебно алармантно што се налази и концу за зубе и у шампонима за косу.

Доказано је експериментално да изазива оштећења јетре и бубрега.

Посебно је опасан за фетус и тек рођене бебе.

ГЛЕДАЊЕ ТВ:

Научно је доказано да гледањем ТВ на сваки сат изгубите 22 минута живота.

Осим тога, положај тела и седелачки начин живота узрокује кардиоваскуларне болести, дијабетес и друге здравствене проблеме.

ДИСАЊЕ У ЗАТВОРЕНОМ:

Горе од удисања издувних гасова аутомобила на отвореном је удисање устајалог ваздуха у вашој кући.

Мерења доказују да је удисање ваздуха у вашој кући отровније четири пута од загађеног ваздуха напољу.

Ово загађење долази од испарљивих органских једињења као што су боје и лакови на стварима и намештају, средства за чишћење ствари али и судова и постељине, пестициди, материјал у намештају, компјутер и компјутерска опрема, козметика.

Испарљива органска једињења изазивају оштећења бубрега, јетре, централног нервног система, иритацију очију, носа, вртоглавицу. Повезани су наравно и са настанком рака.

Размислите само о једној ствари, да ли Вам се догађа да некад осетите мучнину док радите на компјутеру?

СОКОВИ:

Размишљате да попијете чашу сока и да се мало освежите? Сумпор диоксид се налази у сушеном воћу, соковима па чак и у муслију.

Он се користи као конзерванс али то као што знате није за људски организам.

Зашто се ипак ставља је питање за другу тему.

Ова хемикалија омета нервне сигнале, смањује капацитет плућа и повезан је са побачајима код трудница.

КОКИЦЕ:

Осим што је у њима канцерогена масноћа имају у себи и канцерогене хемикалије.

Омоти и кесе за кокице такође имају канцерогене састојке који кроз кесу пролазе на кокице, нарочито онако масне и вруће.

Диацетил који је у лажном маслацу за кокице изазива опасне и понекад смртоносне болести на плућима.

УЉЕ ЗА СУНЧАЊЕ:

Чули смо да је заштита коже од сунца разним намазима добра. Али недавна истраживања су јасно показала да ти намази уствари спречавају организам да користи витамин Д и тако блокира имуни систем.

Научно је утврђено да је чак четвртина жена које су умрле од рака дојке, могло да избегне смрт да су виделе више сунца.

Такође, алармантно је што су у млеку и уљу за сунчање пронађени хемијски отрови попут бензопхенонес, циннаматес и ментхyл антхранилате.

Неки састојци уместо да заштите од рака коже могу изазвати управо рак коже. Ове хемикалије делују као естрогени и изазивају нежељене ефекте.

Жене, чувајте се јер изазивају дефекте код деце. Мушкарци чувајте се јер уништавају сперматозоиде и битно утичу на величину пениса.

Да, добро сте прочитали, смањују величину мушког поноса.

Милош Крстић

(Вестинет)

Лично, не пијем сокове, осим црног и жутог сока... баталили смо кокице из микроталасне, рибу једемо ретко или само на мору (речну не), термофор немамо деценијама, зубе и косу не перемо :green: (хм, не баш... него не перемо оним што се највише рекламира), ТВ смо свели на прављење друштва кучету и специјалне садржаје, кућа је нон-стоп у промаји, а уље за сунчање је уствари маслиново уље, када га узмемо у Грчкој од домаћина. А и не сунчамо се, већ се купамо, па се само штитимо од рефлектујућег зрачења.

Воду пијем искључиво са чесме, али је овде код нас сасвим лепа, штагод турали у њу.

А ви како хоћете. ;)
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Re: Ово ће вас убити...

Post od calexx » 28 Apr 2013, 11:59

Одавно нисам прочитао оволико глупости на једном месту. Од онога што се једе или пије једино без штетних састојака (осим ако неко и то не напише) је дестилисана вода. Мада ... а шта ако чаша има неке штетне састојке? ;) А и ваздух док то пијемо је штетан. Мада ми се текст свиђа, чини ми се да нигде не помиње да је прасећина штетна, да су уштипци у сокачету штетни, да није здраво да се пије ракија и њопи ... има нечег доброг у овом тексту.
Тон-мајстор napisao: Ово загађење долази од испарљивих органских једињења као што су боје и лакови на стварима и намештају, средства за чишћење ствари али и судова и постељине, пестициди, материјал у намештају, компјутер и компјутерска опрема, козметика.
Ово сам лако решио, лакови и боје на намештају су одавно испарили а као да сам знао па уопште не чистим и нема испарења од средстава за чишћење. ;) Како добра идеја.

Све ово би могло да буде корисно ако би аутор дао алтернативу па предложио шта да једемо, где да дишемо, шта да пијемо (ваљда ракију јер сокови нису добри) или бар написао како он решава ове проблеме.
Е да, овде је грешка ...
Научно је доказано да гледањем ТВ на сваки сат изгубите 22 минута живота.
... јер се гледањем телевизије на сваки сат изгуби сат живота. Ваљда исто као што се читањем књиге на сваки сат изгуби сат живота, као што се гледањем позоришне представе исто губи ... шта ли је идеја аутора, шта да се ради а да се тако не губе сати живота??
Да није ипак ово вест с њуза?
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 28 Apr 2013, 20:46

Тон-мајстор napisao:
Лично, не пијем сокове, осим црног и жутог сока... баталили смо кокице из микроталасне, рибу једемо ретко или само на мору (речну не), термофор немамо деценијама, зубе и косу не перемо :green: (хм, не баш... него не перемо оним што се највише рекламира), ТВ смо свели на прављење друштва кучету и специјалне садржаје, кућа је нон-стоп у промаји, а уље за сунчање је уствари маслиново уље, када га узмемо у Грчкој од домаћина. А и не сунчамо се, већ се купамо, па се само штитимо од рефлектујућег зрачења.

Воду пијем искључиво са чесме, али је овде код нас сасвим лепа, штагод турали у њу.

А ви како хоћете. ;)
Hm... imate sreće onda. U Beogradu sam živeo na Konjarniku, Šumicama i u Studenjaku, svuda je voda iz česme bila očaj, mada možda se popravila u međuvremenu? Ovde u NS je takva da godinama već pijem isključivo flaširanu :D U Rumi može još iz česme, a dokle će ne znamo :lud:
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 28 Apr 2013, 23:08

Ја сам неко време пио искључиво Хебу ... онда прешао на чесмовачу и нема бољег пића (пиво је храна) а попијем једно 3-5 литара дневно. Сада иду врућине и биће и више. Воду у Београду сам обично избегавао али може да се попије, у Војводини (тј бар у Кекенди где сам имао прилике да оверим) није ни за прање ногу. Можда је код њих специфична ситуација али су ми причали да је тако.
Наравно, није дестилисана и у њој постоји свашта .. као и у свему из природе. Пијем и једем свашта, знам шта је у томе (или не знам а не занима ме) и за сада немам проблема те врсте.

Као што сам написао, овај чланак могу да проценим када аутор објасни шта је алтернатива, овако делује као пљувач на све и свашта или неко ко хоће да убеди свет да ништа не ваља а онда понуди џирло храну и пиће.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 28 Apr 2013, 23:16

Zrenjanin, Kikinda i taj kraj, mislim da je kod njih ubedljivo najlošija u zemlji, često i u novinama izađu zbog toga. Inače ovakvi senzacionalistički članci ne vrede ništa. Na koji način su utvrdili da neko gledanjem televizije gubi 22 minuta života :udar:
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 29 Apr 2013, 00:23

Па нису утврђивали, то је научно доказано. :udar:

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 29 Apr 2013, 06:23

Hahaha, za 22 min gledanja izgubiš 22 min života :)

Realno, sve što nam je trenutno ponuđeno na tržištu, a da sami nismo proizveli (mada je i to diskutabilno) je "začinjenjo" nečim. Kada bi tako gledali ništa ne bi mogli da pijemo i jedemo.

Inače skroz se slažem sa klekom, članak je skroz senzacionalistički napisan, ništa specijalno nije napisano, samo je preuveličano (tipa u kokicama ima kancerogenih materija, a nigde se ne kaže koliko kokica moraš da jedeš dnevno da bi uopšte se te kancerogene materije "osetile", ako je to tona kokica na vremenski period godinu dana svaki dan, složiću se, veoma je kancerogeno, čak toliko da idem odmah da ih napravim).
itpoint.rs

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 29 Apr 2013, 08:29

Све што се једе и пије има неки штетан састојак, као што и сваки лек лечи једно а оштети друго али је циљ оно прво. Скоро ми је другар, који се разуме у млеко и састојке, рекао да она повећана количина афлатоксина јесте опасно штетна по организам ... ако се пије ~20л дневно па тако 2 године.

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Pridružio se: 21 Jun 2007, 00:05
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 30 Apr 2013, 18:24

Kako vidim na ovoj i raznim sličnim temama po netu, ništa ne smem da jedem, treba da sam u sterilnoj prostoriji da bi' mog'o da dišem, da radim k' crnac, al' ne na suncu ni na vetru ni na hladnoći, da ne pijem ništa sem skoro-pa-destilovane-vode,....
Ma ... što reče jedan moj drugar, dok je bio pijan, kaže "nemojte piti ni pušiti, nemojte se drogirati, bavite se sportom, pravilno se hranite - i umrećete zdravi"....
Ko prvi devojci, sam u nju upada

Miroslav25
Pridružio se: 25 Sep 2008, 22:02

Post od Miroslav25 » 01 Maj 2013, 11:39

Od svega ovoga sto me hoce ubiti, cudno mi je da sam jos uvek ziv.

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15
Browser: firefox 73.

Post od Pollux » 14 Mar 2020, 20:27

Miroslav Jeftić napisao:
28 Apr 2013, 20:46
Hm... imate sreće onda. U Beogradu sam živeo na Konjarniku, Šumicama i u Studenjaku, svuda je voda iz česme bila očaj, mada možda se popravila u međuvremenu? Ovde u NS je takva da godinama već pijem isključivo flaširanu :D U Rumi može još iz česme, a dokle će ne znamo :lud:
Uopšte nisam siguran koliko je zdrava voda iz plastike?! Šta vi mislite? Ima li nekih skorijih istraživanja o tome?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Browser: waterfox 56.2.14
Kontakt:

Post od calexx » 14 Mar 2020, 21:43

Повремено прочитам да је много опасно пити воду из пластике, још горе је поново користити. А ја стално поред себе имам дволитарску флашу воде коју мењам (воду, не флашу) дневно, мада некад пијем и по пар дана. Иначе се о пластици прича да ће да опстане вековима и да се не разлаже а овамо трује воду која је у њој.
Пробао сам са стакленом и после пар дана сам видео трагове буђе у њој. А пластичну флашу мењам после неколико допуна.
А шта са осталом пластиком? Шта са газираним пићима у пластици, шећеру, млеку, бомбонама, свему што се пакује у пластику??

Кад сам био мали, стављали смо флаше за млеко и теглице за кисело испред врата са купоном у њима и ујутру би затекли пуне флаше и теглице. У бакалницама смо куповали на мерење и то би једном лопатицом било паковано у папирне кесе. Колико су те кесе здравије, колико су лопатице чисте, колико тога уђе у те намирнице?
Али смо преживели и онда све препаковали у пластику. Њу нећемо да преживимо ни надживимо.

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 14 Mar 2020, 23:11

Plastika ispušta BPA, naročito ako se flaša vode zaboravi u kolima pa se ugreje, to jedinjenje je izuzetno kancerogeno za žene, i povezano je sa kancerom grudi. Za muškarce je takođe opasno koliko sam čitao, ima uticaj na testosteron.
Naime, još 1998. je otkriveno da polikarbonati oslobađaju bisfenol A (BPA), koji snažno remeti hormonsku ravnotežu u organizmu. Oštećuje organe za reprodukciju i ima sporedne efekte na razvoj dojki i razvoj prostate, smanjujući broj spermatozoida, a utiče i na gojaznost i dijabetes. A 2008. je potvrđeno da BPA ima i posebno štetne posledice na razvoj mozga fetusa ili novorođenčadi, pa su tada mnoge države zabranile upotrebu BPA u proizvodnji flašica za bebe.

Bisphenol-A je najčešće u obliku providne plastike koja se koristi za proizvodnju boca za vodu i sokove, sportske opreme, medicinskih i stomatoloških naprava, belih kompozitnih plombi za zube, sočiva i kućne elektronike. Od BPA se prave i svi CD i DVD diskovi, a smola koja sadrži BPA koristi se za premazivanje unutrašnjosti gotovo svih konzervi za pakovanje pića i hrane.

Svakako, od svih proizvoda koji sadrže BPA, najčešće su u svakodnevnom životu u upotrebi plastične boce, pa se zbog toga posebna pažnja obraća na njih. BPA se oslobađa u sadržaj PET boca normalnom upotrebom, pri izlaganju toploti i raznim sredstvima za pranje, ali i pri normalnim uslovima, što znači i da plastična boca sa vodom koja stoji na stolu može biti štetna.

Sva ova istraživanja pokazala su da su v isoki nivoi konzumiranog BPA u tesnoj vezi sa pojavljivanjem urođenih mana, problema sa rastom i razvojem i povećanim rizikom od srčanih oboljenja i dijabetesa. Ali iako je očigledno da su opasnosti od BPA veoma velike, on se ipak i dalje najviše koristi u proizvodnji plastike zato što je jeftin, lagan, izdržljiv i nudi ostale osobine koje drugi materijali ne poseduju, a štetni uticaji na čoveka još nisu u potpunosti dokazani.
Ceo tekst: http://www.petreciklaza.com/Stetno-dejs ... je-46.html

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Pridružio se: 21 Jun 2007, 00:05
Browser: chrome 80.0.3987.13
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 15 Mar 2020, 02:50

Auh, znači još jednu naviku moram menjati :(
Ja samo plastične flaše, nisam popio ništa iz staklene, ne sećam se :(
Ko prvi devojci, sam u nju upada

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 15 Mar 2020, 11:58

Не пијеш ни зидарско пиво ни ракију?
a štetni uticaji na čoveka još nisu u potpunosti dokazani.
Ја бих пошао од ове реченице. Штетни утицаји на човека нису доказани али аутори знају да су опасни и прилично штетни? Да не буде као оно за токсине у млеку, има их и штетни су али нико да допише да имају утицај ако неко дневно попије 20л млека и тако годинама ... наџебо је. Сада је актуелно да бели лук не лечи корона вирус али уз објашњење да није доказано да лечи што не значи да ће да смета. А ионако вирус не може да се убије, могу да се лече последице а бели лук је добар за бактерије. Чим престане ова досадна киша, идем да купим пар главица. Мед имам, лимун имам, фале још сланиница и ракија.

Као што сам написао, пре неку годину сам хтео да мењам навике, узео једну стаклену флашу па у њој држао воду за целодневно испијање. Кад мењам, оплакнем флашу онако уобичајено, не користим оне жице и четке него промућкам и обришем где могу. После 3-4 дана, можда и мало више, видео сам буђу у флаши. Да ли је било неко испитивање које честице испушта стакло? А које папир? Мсм, ове зиме су пронашли неке нове честице и ваздух је био пун, иако то постоји вероватно од како је човек пронашао ватру. Јесте ова зима била без ветра или падавина и сигурно је било мало више честица али ... кад сам ја био мали, 90% се зими грејало на дрва и угаљ и сасвим је било нормално да се осети мирис тог дима, тада је било нормално. Сада су пронашли ... честице и није.
Кад мало размислим, можда су зато и помрли људи у последњих неколико векова, нису знали за те честице.

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 15 Mar 2020, 16:19

Kleko karikiraš sve o čemu pišeš. Jeste bilo dima i nije bilo vetra i jeste zagađeno od motornih vozila ali su i skinuti filteri na velikim zagađivačima i to je ono glavno. Sad bi ti da se braniš kao Kinezi u Boru, koji tvrde da nije dokazano da su baš oni zagadili vazduh, jer kao kad oni ne rade ima još 50% opasnih materija u vazduhu.

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 15 Mar 2020, 16:22

a štetni uticaji na čoveka još nisu u potpunosti dokazani.
Naravno da nisu dokazani u potpunosti... zavisi ko plaća istraživanje. Inače moja saznanja o plastici nisu vezana za ovaj tekst gore, znači čitao sam puno o tome van tog teksta, njega sam ubacio samo kao primer jer je prvi iskočio na Guglu kad sam ukucao štetnost BPA ili tako nešto, ne sećam se sad tačne rečenice...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 15 Mar 2020, 18:06

Карикирам јер се сви окрећу против ложења по кућама а ти људи немају много избора. А таквих је некад било много више. Да не помињем аутомобиле који су давно били гадни загађивачи а сада се иде на неке стандарде по којима ће морати из ауспуха да им излази малтене само кисеоник. Овде нема индустријских кинеза па су опет налазили честице. Што се не проба са укидањем ауто саобраћаја по градовима?

Пластика постоји деценијама, огромна већина паковања је пластична а сада су флаше за воду критичне. А оне за коку или вино? За млеко или пиво? Када ће на ред да дођу лименке у које се много тога пакује? Прича из прве поруке ове теме гађа и папир и шампоне и кокице ... јесте све нездраво, ваљда је само дестилисана вода (али и она би морала из нечега да се пије) без штетних састојака, ни мајчино млеко није баш здраво и шта сад?

Ко плаћа истраживања? Неко ко прави стакло? Као што је сигурно да су некада произвођачи пластике платили истраживања која су тада показала да је пластика здравија од стакла, метала или дрвета.

Шта знам, ако ми неко гарантује да ћу да живим 50 година више ако не користим пластику, прихватио бих то.

Odgovori

Povratak na “Ergonomija, medicina i zdravlje”