popravka napajanja

Kućišta, napajanja, skeneri, štampači, modemi, miševi, tastature ...

Moderatori: calexx, Miroslav Jeftić

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Browser: waterfox 56.2.14
Kontakt:

Re: popravka napajanja

Post od calexx » 11 Jan 2020, 22:33

Гледао сам поново све што се нуди и на крају наручио https://www.fsplifestyle.com/PROP174002286/ а пресудно је било 60 месеци гаранције. Личи на солидно напајање па да се мало и частим. ;) О телевизору други пут.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15
Browser: firefox 71.

Post od Pollux » 12 Jan 2020, 01:22

Kakva trećerazredna kućišta, nemoj se vređamo? Moj JNC izdrž'o duže od tvog Čifteka x 2 :D

Ooo crni kablovi umesto šarenih :) Nek ima 6 SATA toj je najbitnije i nek imaju dovoljnu dužinu, meni napajanje skroz dole a DVD skroz gore i kabal nije mogao da dohvati od napajanja, te sam morao da prebudžim... :mhm:

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 12 Jan 2020, 02:32

Нисам мислио на твоју комбинацију у којој је неко убацио ТТ напајање у ЦМ кућиште него на напајања у кућиштима која заједно коштају 2к пара. Ту не можеш ни једно ни друго посебно да продаш. Твоја комбинација је брендирана.
Колико је твој ЈНЦ издржао ако су моја два Чифтека трајала по 8 година?

Гледао сам те детаље, јефтинија и слабија напајања имају по 2-3 САТА или молекса, Чифтек је упоран да нуди 4-пински за 12V за процесор (скупља имају 4+4) а чак сам пазио да има и за флопи, мислим да овај фронт панел за USB има неки конектор за напајање, само нисам сигуран да ли молекс или као флопи. Тренутно су обавезна 4 САТА (два харда, ССД и ДВД) али нека и више за резерву.

Прво Чифтек напајање које је дошло уз кућиште је имало баш баш дугачке каблове. Оно после као и остала која су ту негде имају релативно стандардне дужине а за ово мислим да има дугачке.

Нисам прешао на та кућишта, ова моја и даље имају напајање горе па ми није потребно да каблови буду предугачки, мада не смета. Немам појма зашто се уопште прешло на напајања на дну кућишта, моје је на поду а свакако доле има више прашине. Видим да је модерно да се скривају каблови, да се провлаче да се не виде и такмиче се коме ће да се виде мање. Јесте тако бољи проток ваздуха али мислим да претерују. Па још кад увале по 5-6 вентилатора (овавезно светлећих) у кућиште. А сада и RGB, чак су и напајања па и меморије почеле да се праве у шљаштећим облицима. Као акваријум да имаш.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 13 Jan 2020, 00:00

Meni LED na ovom kućišti sija plavo i zna da smeta preko noći, kako je njima sa akvarijumom ne znam i ne želim da saznam.
Računam da je sa novim vlasnikom plus staž kod mene JNC prestigao deset godina, nije mu se valjda skrljao sutradan pošto je kupio komp od mene?!
Ne znam ko je ubacio napajanje kod mene ali znam da je kao takvo imalo svoju oznaku na našim sajtovima kao što možeš videti na gornjem linku, mislim da je sam CM ubacio to napajanje pošto se i na stranim sajtovima spominje ovo kućište sa napajanjem od 420W a tek kad ga doneseš kući vidiš se da je Thermaltake 420W... Mislim da je i Milan u to vreme kupovao neko Elite ili slično CM kućište ako se sećaš?
Znači ovo tvoje napajanje je sada najbolje po broju kablova koje daje?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 13 Jan 2020, 00:30

Код мене је лед зелен а хард оранжадаст али ем гасим комп ноћу ем спавам у другој соби. ;) А акваријуми су баш модерни, сада се и рам меморија прави у RGB варијанти а и нека од ТТ напајања имају RGB вентилаторе који праве акваријум ефекат унутра. Ваљда се зато и скривају каблови, убацују разне неонке а сада и RGB светла по хардверу да акваријум на столу баш делује. Ко затвара кућиште, обавезна провидна страница. Ево, ако хоћеш да будеш модеран, можеш да купиш комплет од три вентилатора за у кућиште па да све лепо светли, посебно водено хлађење. Цена само 4.790 динара а добијеш и даљински. ;)
Не знам како и колико је трошено, први Чифтек је радио 8 година али 24/7. Тада сам почео са сталним интернетом и емулац је радио непрекидно. Ово друго сам повремено гасио, углавном ноћу а и увек кад излазим а не морам нешто да довлачим. А срећом тога више нема, оно што хоћу довучем за час а ако и повећам* брзину, биће још лакше. А и овај JNC који сада ради је вероватно из тог времена, пре ~15 година када сам склапао разно и он је увек ту негде али углавном није радио.

Било је у причи и једно ТТ са 5 сата и 6 молекса, пре њега Сисоник са 8 сата и 4 молекса ... мени је довољно и 4-5 сата кабла и 2-3 молекса који су онда резерва.

*Мој провајдер има акцију за нове кориснике у којој се добија 6 месеци по динар (за пребеге од других провајдера и 12 месеци по динар али сам ја стари члан) али сам начуо да може и овако да се оде, потпише нови уговор и добије тај попуст. Ако може и ако може да се склопи на исти пакет, онда остаје брзина и уштедећу 18.894 у следеће две године. Ако може али мора на већи пакет, онда би уштеда била око 6к на две године, није нешто али свакако јесте уштеда. А брзина већа, 40% већи DL и 50% већи UL. Мало ли је?

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 13 Jan 2020, 23:50

Ja dobio 6 meseci gratis kod VIPa, na kućni net i pretplatu za mobilni ukupna ušteda 6x2700 din. Nije mnogo ali dobro dođe u ove zimske mesece :)

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 14 Jan 2020, 00:52

Па и ја сабирам попусте где год могу. Следећих 20 месеци имам фрај мобилни, узео сам Змаја без УО, имао сам 22к кредита на припејд картици што је прешло у аванс и сада сам то откачио. Ако успем и ово са интернетом, још боље, одмах су изгледне паре чак и за телевизор. ;)
Напајање очекујем, добио сам повратну информацију да ће да буде у року који пише на сајту (3 радна дана) па вероватно у среду или сутра стигне.

Следећи је телевизор мада бих могао да уденем између и неку фиокицу или док за хард. Чак можда наручим са Алија онај каблић који повезује САТА на УСБ, може да послужи за ССД.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 21 Jan 2020, 20:45

Pollux napisao:
12 Jan 2020, 01:22
Ooo crni kablovi umesto šarenih :) Nek ima 6 SATA toj je najbitnije i nek imaju dovoljnu dužinu, meni napajanje skroz dole a DVD skroz gore i kabal nije mogao da dohvati od napajanja, te sam morao da prebudžim... :mhm:
Напајање малопре стигло али ме мрзи да га сад шрафим, ујутру кад одспавам. Каблови довољно дугачки, најдаљи САТА конектор је на 70см од напајања, отприлике толико и најдаљи молекс, па ће да дохвате у овом миди кућишту.

Odgovori

Povratak na “Ostali hardver”