Šank visine lakta

Teme koje se inače potežu na terasi sa pogledom na more, posle zalaska sunca uz pivce i roštilj.

Moderator: blackbeast

Odgovori
Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Re: Šank visine lakta

Post od calexx » 07 Feb 2012, 19:19

Баш сам нешто хтео да их поменем. Ово ми и није необично, као да ми сада имамо фабрике које ће да обрађују кромпир и од њега праве дехидриране пахуљице. Сада смо само место где ће швабе да уваљују труо кромпир, успут да словенци од њега направе финални производ ... а ми ћемо да платимо све то. Индустрија а и пољопривреда су у брзом паду и ускоро ће код нас да се таложи свакојаки отпад у замену за суви лебац.

Нешто друго сам хтео да напишем, мајка ујутру уз доручак пије чај и то од шипурка (по нашем илити од шипка по хрватском мада сам ја био убеђен да је обрнуто). Скоро сам куповао, С чај кошта ... чини ми се реда ~60 динара и има 20 кесица по 3 грама. Јумис чај кошта испод 30 и има 20 кесица по 2 грама. Ако рачунам да су слични, исплати се. Отворим чај, кесице су онако најпростије, без конца па је мало компликованије да се користе али ни то није страшно али су кесице биле згужване и на силу угуране у кутију. Замислите некога да у шаку узме 20 кесица чаја, стегне их и згужва колико може и онда то угура у кутију. Страшно ружно. Онда још и избројим ... унутра 19 кесица. Онако нешто никада неће моћи да продају на нормалном тржишту, прођи ће као када су некада наши слали вино и метле па им све вратили. Изгледа да код нас приватни бизМис има сасвим другачије значење од онога што сам ја замишљао ... некада. Сада знам како изгледа.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 07 Feb 2012, 20:27

Da te ne slažem, mislim da sam u Idei video čaj(neku njihovu robnu marku) i da to za njih radi baš Yumis.
...
Dakle za Ideu prva klasa, za nas šta pretekne.A pretekne škart ( greška sa pakovanjem, dizjnom, kvalitetom namirnice itd...).
Daj bože samo da ih plaćaju na vreme. Jedino tako mogu da prežive. Mada ni to nije sigurno. :(
Zima pa sam primetio, mnogi pakeraji čaja danas više rade za trgovačke robne marke nego za sebe.
...
C je sada "doktor tetker"-ov brend, ako neko ne zna.
Amose je li to bio elektricitet?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 07 Feb 2012, 21:51

Мислим да не прави, Јумис за Идеу прави супе а чајеве неко други. Проверићу сутра. Иначе од те Идеа робне марке је понешто сасвим одлично и јефтино али има и тешког шкарта.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 09 Feb 2012, 02:22

Ау, ови Пекамовци су превазишли и најтеже шпанске серије ... малопре сам сазнао да је Родни сам себи отац. :)

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 19 Feb 2012, 00:39

Nadam se da će Kličko ispreturati ovog magarca.

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Kontakt:

Post od Milan M. » 19 Feb 2012, 01:03

Heheeh kako mu iskusno prodaje fore, mada čvrsto je ovo magare a i rita se opasno

Korisnikov avatar
вујке
Ортак са пива код "Папа Џоа"
Pridružio se: 04 Jul 2007, 20:57
Kontakt:

Post od вујке » 19 Feb 2012, 17:15

Јуче сам цео да причао о томе како ћу да гледам меч, и на крају нисам. Заборавио... :udar: Сад морам репризу да гледам.
Плакао сам што нисам имао ципеле док нисам видео човека који није имао ногу

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Kontakt:

Post od Milan M. » 03 Mar 2012, 14:36

Jel gleda večeras neko Vladimira?

Korisnikov avatar
вујке
Ортак са пива код "Папа Џоа"
Pridružio se: 04 Jul 2007, 20:57
Kontakt:

Post od вујке » 03 Mar 2012, 23:51

Да, дефинитивно...

Ретко гледам неки спорт, али овакве борилачке, не пропуштам.
Плакао сам што нисам имао ципеле док нисам видео човека који није имао ногу

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Kontakt:

Post od Milan M. » 04 Mar 2012, 00:33

Ovo nije bilo ni blizu. Ko Francuza pusti da se bori za titulu ...

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Kontakt:

Post od Milan M. » 10 Mar 2012, 23:52

Šta se to desilo u Nišu?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 11 Mar 2012, 00:17

Откуд знам, сад сам и ја видео вест. Та дискотека (бивши биоскоп Чегар) је место окупљања новокомпонованих мангупа, ту се одржавају концерти Грандуљица и сличних, испред су често џипови швајцарских или црногорских регистрација са ћелавим кајлираним типовима ... док сам радуцкао у оној фирми, сваке ноћи после 1 ме такси возио кући и пролазио сам том улицом пар пута недељно ... кад има нека свирка, таксисти иду другим путем јер је ем гужва ем обично неко стане на сред улице и заприча се а њима је боље да не трубиш. Некада ипак забораве и крену ... мени је тужно оно што сам виђао. Све те "свирке" или журке почињу после један а са свих страна надиру девојчице ... па сигурно сам виђао многе испод 15 година са мињацима до пупка како иду да нађу неког са највећим џипом.
Ту се често пуца, било је и бомбашких окршаја ... али то нико не дира јер сигурно иза стоји неко утицајан ... у сваком случају иза свега озбиљног стоји неки мафијаш и неки политичар, то је руку под руку.

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 11 Mar 2012, 10:26

http://www.kurir-info.rs/crna-hronika/o ... 190814.php

Чим видим црни СУВ, а поготово са косовским регистрацијама... :boc:
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 01 Apr 2012, 19:16

Телеком Србија дуплира брзину АДСЛ-а

Како Вестинет ексклузивно сазнаје из добро обавештених извора, Телеком Србија ће од понедељка, 02. априла 2012., свим својим корисницима дуплирати брзину АДСЛ прикључка (и даунлоуд-а и уплоад-а), док ће цена претплате остати на досадашњем нивоу.

То, рецимо, значи да ће корисници пакета Click 1 уместо досадашњих 1536/256 Кб/с за 1.532,82 динара, по истој цени имати брзину 3072/512 Кб/с, а корисници пакета Click 4 брзину од 4096/512 Кб/с замениће дупло већом брзином, тј. 8192/1024 Кб/с за месечну претплату од 2.122,82 динара. Званична потврда ове вести очекује се у току поподнева.

Априлилилили...
'ел немам?

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 01 Apr 2012, 20:36

Aprilililililili
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 18 Apr 2012, 08:51

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=601452

Ubijen član Klekine grupe na NBG

Ја тако видео, а ви како хоћете... :green:
'ел немам?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 18 Apr 2012, 10:26

Их, полако нас чисте. ;) Него мени никако није јасно када некога улове, лове ... а кажу да је добро познат полицији. Ако је неко познат, или нека иде у ћорку или да буде под контролом да не уради још тога.

Stefan
Anime/manga expert
Pridružio se: 06 Avg 2007, 15:46

Post od Stefan » 02 Maj 2012, 19:13

Uskoro stižu nove fotke sa planinarenja. Beljanica. :)

Stefan
Anime/manga expert
Pridružio se: 06 Avg 2007, 15:46

Post od Stefan » 10 Maj 2012, 15:25

Bio prekjuče na Metalici. Fantazija. Perverzija. :)

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 25 Jun 2012, 01:28

Важно је да сваки грађанин Србије зна да су политичари лопови

ПУПЧАНОМ врпцом је српска корупција повезана са финансирањем политичких странака и са имовином српских политичара. То понајбоље потврђује ово што је ФАКТИМА рекао Милан лане Гутовић, један од најминентнијих носилаца српског духа:
Колико би за Вас било битно да се зна порекло имовине политичара?

- Важно је да сваки грађанин Србије зна да су политичари лопови. Србија има велики број неписмених и необразованих људи у многим доменима, али овај ниво политичког образовања је постигнут. Сазнања о количини украденог новца или добара готово да немају значај. Оно прво је битно.

Ту идеју је, у изборној кампањи, изнео бивши председник Борис Тадић, али нико од политичара и јавних личности није пружио отворену подршку таквој идеји. Зашто нико није подигао `бачену рукавицу`?

- У принципу, такве акције покрећу особе које сматрају да су добро заклониле своју имовину или то чине из финансијске љубоморе. Додуше, понекад такве акције покрећу и кукаветиње које из страха нису биле у стању да мазну колико и колеге са којима су сарађивале. Није најважније знати шта је од овога био порив за ту акцију, али је важно знати да НИКАДА мотив за такве акције није поштење јер је тај појам некомпатибилан са појмом политичара.

Да је поштење мотив, ту акцију би на самом почетку мандата `покретала` полиција и не би било потребе да то ради председник на крају мандата.

Упркос свему, не би ли можда ипак требало да се поново покрене питање скенирања имовине политичара?

- Резултати би били исти, јер су интересне заједнице које себи тепају називајући се “партијама” већ заузеле положаје одакле могу да наставе са лоповлуцима. Народ их је на та места изабрао, а ако није, они су се сами за то крађама изабрали.

У Србији је крађа постала генетско наслеђе. Да није тако, зар би листићи изручени испред скупштине после избора могли тако брзо да се потпуно забораве, мада су доказивали да избори нису били поштени?

Ко је у друштву најугроженији због нетранспарентних финансијских токова и ненаменског трошења буџетског новца?

- Управо ту лежи разлог за овако тешко и дуго састављање владе. Борбе се воде за положаје који из државне касе узимају највише новаца. Ти положаји су, народски речено, пендрек и каса. Ко ће да се бори, рецимо за ресор културе који добија из буџета занемарљиву количину новаца?

Из овога разлога, сви ресори су угрожени. А сви ненаменски троше. Наменски се само узима од грађана. Све је нејасно, али је узимање - јасно као дан.
(Факти)
'ел немам?

Odgovori

Povratak na “Terasa”