Црна Гора - дестинација за летовање.

Putopisi članova foruma, utisci koje hoćete da podelite sa ostalima.

Moderator: Тон-мајстор

Odgovori
Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Re: Црна Гора - дестинација за летовање.

Post od Тон-мајстор » 24 Jun 2012, 09:40

Није овде реч о боравишним таксама, већ о томе да ти треба сам себе да пријавиш у полицију (као прави Пера).

Боравишне таксе и пријаве постоје, наравно, и у Нишкој Бањи, а то обавља газда смештаја у агенцији, беше "Нитравел".

Када ти дође неки иностранац у госте кући на дуже од Х дана, дужан си да то пријавиш полицији, као домаћин. Или он сам, ако иде у хотел (мада хотел уме да то уради и сам, јер је таква пракса).

Када живиш у Србији ван локације наведене у личној карти неко Х дуже време, дужан си да се пријавиш локалној полицији, тј. да промениш пријаву становања.

Када идеш у Грчку, агенција која те доле води узима све податке и на групној листи предаје коме већ треба. Годинама путујемо тамо и нисмо помислили да би имали проблеме са пријавама. То је све обављено аутоматски. Пасоши су СВЕ време код нас, а полицију боравишне таксе не занимају.

Не и у "банана-турс-ми-мрзимо" републикама, као што се види.
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 24 Jun 2012, 10:09

Па то сам написао. Када одеш негде организовано, онда газда/хотел/когод то мора да уради јер су ти то већ додали у цену и онда је њихов део посла да те пријаве. Осим ако постоји и варијанта да ти газда каже ... није ти урачуната боравишна такса, иди ту и ту па се пријави и плати. Једино ако одеш код неког у госте па му не плаћаш ништа званично па онда сам одеш да се пријавиш. Смем да се кладим да у свакој понуди пише да је у цену урачуната боравишна такса.
А онда иде онај део због кога су ово увели. Пошто не могу да контролишу сваког газду (ко то да обави, па ту мора да се ради, хода, мучи) а у власти су углавном по партијским заслугама што подразумева добру плату и нимало рада, онда газде не пријаве госте, боравишну таксу коју су наплатили ставе у џеп и нема пара за милу. Сада су нашли лакше решење, сваки гост ће, ако не жели да буде малтретиран на граници, да контролише да ли газда поштено ради посао. Ово што се десило је само упозорење да сви туристи у следећим месецима обавезно потраже од газде потврду да не би било малтретирања. Без по муке решена контрола.
Као оно код нас ... ако те у'вате без фискалног рачуна 20 метери од радње, казниће те па ти сам тражиш рачун. Уместо да то они контролишу, све се пребаци на наша леђа да они не оптерећују своја јадна слабачка партијска. Сутра ће да траже да имаш доказ да је роба коју си купио у некој радњи легално увезена и оцарињена и да није шанирана или шверцована. Што да они контролишу радње кад то можемо и ми. Па следеће, купиш јабуке на пијаци а онда траже да имаш потврду да су прскане, да је продавац платио порез на тезгу и да је платио порез на ђубриво и шта све мора.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 24 Jun 2012, 11:16

Kao što sam rekao to je maltretiranje turista. Mene baš briga da li njihov državlajnin uplaćuje ili ne boravišne takse. U svim normalnim zemljama država brine o svojim poreskim obveznicima, a ne tuđim. Ja sam došao da se odmaram, a ne da obijam šaltere u tuđim državama. Čak i ako idem u privatnu posetu nigde nisam video da ja idem u policiju da se prijavim. Najčešće se to rešava na granici ili garantnim pismom, gde si već evidentiran na bilo koji način... A boravišne takse... Pa nešto ih se ni nesećam... Mora da su bile uračunate u cenu, ako se uopšte naplaćuju.
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 24 Jun 2012, 11:53

За оно пар пута у ЦГ, пре деценију и по, газде нас нису пријављивале, нити агенција. Паре су за то узимане, али нису даване држави.

Грци можда раде исто (краду паре), али ја за то не знам, нити се у Уговору од мене очекује икаква акција по том питању.

Уосталом, планирам опет доле на Тасос. Не могу без тих мириса и призора.
'ел немам?

djolehg
Pridružio se: 21 Jun 2012, 23:38

Post od djolehg » 24 Jun 2012, 13:15

Aktuelnu priču o maltretiranju turista na granici na izlazu iz Crne Gore osetio sam na svojoj koži još 2005. godine. Tada sam, krajem sezone, sa drugarom bio na nekom letovanju - obilasku Crne Gore (prešli smo 1000 km za 7 dana u Crnoj Gori, što znači overili smo pola njihovih puteva, staza i bogaza :green: ). Iznajmili smo neki stan u Herceg Novom i jedan dan, kad je padala kiša, krenuli smo da obiđemo manastir Ostrog. S obzirom da imamo društvo u Trebinju, a tuda je i najbolji put, naročito sada (Herceg Novi-Trebinje-Nikšić-Trebinje-Herceg Novi), krenusmo ka Hercegovini. Na izlazu iz Crne Gore, đetić - carinik nas je prvo ignorisao neko vreme, a onda je krenulo: "...A đe ste vi bili? A što ste bili? A kol'ko ste bili? A što ste došli? A što ste se rodili? A što nam niste poslali pare poštom i poštedeli nas vašeg smrada ovde? A otkud vama uopšte pare? ......."

A onda je krenuo da insistira na adresi smeštaja, na tome gde nam je prijava boravka, znamo li mi da za to ide grdna kazna, da će da nas oderu zbog toga i sve u tom tonu (do toga da ćemo ostatak života provesti u istraživanju arheoloških vrednosti Spuža :mhm: ). Pošto nismo ništa čuli o tome ranije, nas dvojica smo se složili da govedo 'oće da nas izvaćari za neke pare, pa smo čvrsto rešili da mu ne damo, pa makar prenoćili tu. Tako se naša partija šaha nastavila nekih 20 - tak minuta, a onda se pojavio neki šef i naredio ovom da nas pusti (procenio nas čovek dobro da smo dovoljno ludi i besposleni da se preganjamo s njima ceo dan ;) ). Na kraju mi odosmo svojim putem, taj dan smo još jednom prošli taj prelaz (u povratku), ali je već bila druga smena, tako da nije bilo daljih problema.

Sad kad se pojavila ta priča u medijima oko prijava boravka, samo sam se slatko nasmejao, ja se opametih (mada mi je dugo trebalo ;) ), valjda će i drugi. Ovde ljudi kao da ne vide neke stvari. Uvek postoji neki problem, ili ekološka taksa, ili ove prijave boravka ili nešto peto. Sledeće je zakon po kome su turisti obavezni da svoje pare pošalju poštom i da ne dolaze dole.... Srećno im bilo.....

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 25 Jun 2012, 14:49

A prisetimo se aero bakterija u srpskim mineralnim vodama ;) plus ne znam da li i dalje vazi zabrana unosa vode i hrane u CG? Nije mi jasno kako u Grcku (EU) moze a u CG ne moze :lol: :respekt

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 25 Jun 2012, 15:47

Pollux napisao:A prisetimo se aero bakterija u srpskim mineralnim vodama ;) plus ne znam da li i dalje vazi zabrana unosa vode i hrane u CG? Nije mi jasno kako u Grcku (EU) moze a u CG ne moze :lol: :respekt
Važi zabrana, ali uglavnom je ne primenjuju, zbog toga što niko iz "visokog turizma" im skoro nedolazi (a i zašto bi).
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 27 Jun 2012, 18:17

Црна Гора: Полицајци из Албаније на приморју током сезоне

Полицајци из Албаније биће ангажовани на црногорском приморју за време туристичке сезоне, предвиђено је протоколом о сарадњи који су данас у Скадру потписали директори полиција две државе Божидар Вуксановић и Хисни Бургај.
Протокол ће, како је саопштено у Подгорици, омогућити заједничке патроле на црногорском приморју у циљу јачања безбедности и јавног реда, односно превенције криминалних активности међународног карактера.

Управа полиције Црне Горе раније је такве споразуме потписала са полицијама Србије и Хрватске.

Вуксановић је, како је саопштено из црногорске полиције, казао да је Црна Гора безбедна туристичке дестинација.

- Безбедно одвијање туристичке сезоне, кроз одлучну борбу против свих облика криминала, као и осећај сигурности код свих грађана да су током одмору у Црној Гори безбедни, као код своје куће, представља наш основни циљ - истакао је он.
(Тањуг)

Сасвим, сасвим... у духу стварања шитарског царства на тлу БЈРМ, КиМ, Албаније и БЈРЦГ. Машала.

Хоће ли они имати беле капе на униформама?
'ел немам?

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 13 Jul 2012, 10:37

Нестају црногорске плаже

Због немара људи нестају најлепше плаже на црногорском приморју, преноси "Дојче веле". Природна добра последњих година убрзано нестају како због људске похлепе и незнања, тако и због "бетонизација плажа".

Slika
Власт у Црној Гори као да не види да убрзано нестаје један од најважнијих ресурса те земље на којем се практично заснива црногорски туризам, преноси радио Дојче веле.

То је, како се наводи, резултат неспремности да се сагледа проблем, али и сазнања да треба уложити велика средства, које Црна Гора нема, да би се санирале ове последице.

Осим мониторинга, тиме се чак не бави ни Јавно предузеће за управљање морским добром.

Стручњаци истичу да је процес нестајања плажа добио убрзање последњих година због људске похлепе и незнања.

Slika

Тако је, на пример, већ голим оком видљиво сужавање прекрасне песковите плаже на Ади Бојани, код Улциња, чија ширина на појединим местима више не прелази десет метара, а раније је износила пет пута више, тврди Дојче веле.

Извршни директор еколошке организације "Зелени корак" Џелал Хоџић за Дојче веле је рекао да је "за последњих, највише шест година, нестало петнаестак метара плаже на Ади Бојани" и да је тај процес захватио и суседну Велику плажу, иако се на њој мање то примећује, због њене дужине.

Сличан процес је и на будванској ривијери. Тако је чувена плажа "Могрен" у протеклих седам деценија смањена за трећину, баш као и плаже у Сутомору и Петровцу.

Slika

Разлози за то су смањење седимената које доносе реке и потоци, и како је изјавила еколошки активиста из Будве Јасна Вукићевић, "бетонизација" обале.

Према њеним речима, еклатантан пример за то је плажа "Гуванце", између Будве и Бечића, у некада најлепшој ували будванске ривијере.
guvance.jpg
Плажа "Гуванце"

Била је то пешчана плажа која је имала у залеђу маслињак и борову шуму, а поглед на будвански Стари град. Плажа "Гуванце" је нестала под теретом нелегалне градње на Завали, маслињак и борови су сасечени, а бетон досеже до плићака!

"Већ неколико година чак и тако бетонираној ували је немогуће прићи, јер је прилаз забрањен због опасности од незавршених грађевинских радова", рекла је Вукићевић.

Стручњаци сматрају да је крајње време да се престане са "бетонизацијом" плажа и обале како би се зауставила ерозија на том простору и позивају на предузимање низа других конкретних мера "без обзира колико би то могло да буде скупо".
(Јасер)
'ел немам?

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 13 Jul 2012, 11:01

Možda da probaju sa zidanjem u moru, tek bi to bila ekskluziva :lud:
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 13 Jul 2012, 21:57

Pazi, pare ocito nisu problem. Tako da nije nemoguce...
Kažu nisam pod libelu zato što feniram ćelu ...

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 19 Jul 2012, 08:40

Ново правило у Црној Гори: Нико вас не може натерати да изнајмите лежаљку!

Закупци плажа немају право да улазак на купалиште условљавају изнајмљивањем плажног мобилијара, саопштено је из Јавног предузећа Морско добро.
Представници овог предузећа апеловали су на грађане и туристе да уочене неправилности или евентуалне непријатности пријаве на туристички телефон 1300.

"Условљавање уласка на плажу изнајмљивањем плажног мобилијара представља грубо кршење правила, и надасве, лош и недомаћински однос према госту. Апелујемо да, уколико неко дође у такву ситуацију, одмах пријави корисника купалишта, чије се име налази на информативној табли на улазу на плажу, на туристички телефон 1300", казали су представници Морског добра агенцији Мина-бусинесс.

Они су додали и да ће пријава одмах бити прослеђена надлежној инспецији, док ће Морско добро реаговати у оквиру својих надлежности.

Из Морског добра објаснили су да једино на хотелским купалиштима плажни мобилијар може бити распоређен на читавој плажи. Закупци осталих плажа морају да обезбеде половину купалишног простора од плажног мобилијара, а непоштовање тог правила санкционише надлежна Туристичка инспекција.

Правилником је, како су казали, предвиђено и да простор уз море буде слободан за нормалну комуникацију, што важи и за слободну и за половину плаже под лежаљкама.

Законом о туризму је забрањено наплаћивање улаза на плаже, као и условљавање обавезним коришћењем плажног мобилијара Из Морског добра су подсетили и да је Законом о туризму, забрањено наплаћивање улаза на плаже.

На плажама је, такође, забрањено издавање скутера и других пловних објеката на моторни погон, кретање пловила на моторни и џет погон у воденом простору ограђеног купалишта, присуство домаћих животиња и кућних љубимаца, осим на за то предвиђеним локацијама, као и кретање и паркирање возила.
(Вести)
'ел немам?

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 30 Jul 2012, 14:57

Црногорци оплели по туристима!

"Сезона је пукла“, "Септембар у јулу“, "Промет мањи за 70 одсто“, "Лето тротоар туриста“... Ово су само неке од изјава које ових позних дана јула дају домаћини са црногорског приморја, чије су куће, ресторани и други објекти полупразни.

Slika
Нема праве анализе ни предлога како да се спасе прилично „танка“ сезона. Домаћини „грде“ госте што мало троше у ванпансиону. Повика на Русе

Незадовољни туристичком сезоном која није ни на нивоу прошлогодишње, а камоли онаква каквом су је "видели“ крајем зиме туристички челници, охрабрени интересовањем агенција на сајмовима широм Европе, они само констатују стање.

Готово нико нема праву анализу узрока лоше посете и посебно слабе потрошње у ванпансиону, а са друге стране нема ни најава да ће се нешто урадити како би се сезона спасла.

Усред до сада највеће "јулске рупе“, појединци су, за лоше стање, оптужили - госте!? "Тротоар туристе“, који су, ето, некако дошли до мора, а немају новца ни да се освеже киселом водом и кафом у неком од ресторана. Који, забога, не долазе у скупе хотелске ресторане и сличне објекте.

То су они исти "аналитичари“ који су пре коју годину терали "парадајз туристе“ (они су летос у Грчкој, махом), галамећи да црногорско приморје треба да буде дестинација за елитне туристе. Оне с пуним новчаницима који ће трошити као на Азурној и сличним обалама.

Но, елите нема, празних соба има и у хотелима, који су оставили део капацитета за такозване индивидуалне госте, али они нису дошли. Европљани су, ипак, пошли на друга мора.

Да ли ће и када доћи, на обалу која није још решила инфраструктурне проблеме какви су, рецимо, отпадне воде, саобраћајнице и паркинзи, која је од хиљада и хиљада привремених објеката „везаних“ уз хотеле и плаже створила вашариште. То, наравно, одбија елиту, баш као и ноћна бука која долази са отворених шанкова, ресторанских тераса,дискотека.

Ако се има у виду да је и оваква понуда прескупа, да се за кревет дуж будванске ривијере тражи најчешће 15 евра, да обавезни комплет лежаљки и сунцобрана стаје за један дан од шест до чак 75 евра, да кафа ретко где кошта испод једног евра - треба ли се онда чудити што су изостали гости из региона?

Повика је и на Русе, који су стигли масовније него икада. Они, како истичу неки од „регулатора туризма“, на обали Црне Горе одседају у својим викендицама и становима, доводе своје пријатеље и не плаћају боравишну таксу. А управо ти гости, Руси, Украјинци и остали, најбољи су потрошачи у ресторанима, маркетима, кафићима...

Криви су, дакле и они који су тако срдачно дочекивани када су куповали плацеве, куће и станове по ценама од којих је застајао дах. Тада су били добри, сада као „илегалци“ сметају.

Много је још примера пребацивања кривице на друге, за оно за шта су криви искључиво они који су „паковали“ понуду за ову сезону. Они би - то је оцена многих - могли да на брзину промене нешто како би август исправио лоше резултате јула.

За почетак, рецимо, било би пожељно извесно кресање цена на свим нивоима.
СКУПО И ДОМАЋИМА

На скупу понуду жале се и Црногорци, викенд-гости који долазе на купање из Подгорице, Даниловграда, Цетиња, Никшића... Многи од њих кажу да им је за дан (рачунајући и бензин) потребно најмање 50 евра. Зато се на море „спуштају“ једном недељно или једном у петнаест дана.
(Вести)
'ел немам?

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 30 Jul 2012, 14:59

Ништа од рекорда

Протекли викенд на бисерној обали није донео очекивани бум туриста. У свим хотелима и апартманима има места
Август је на прагу, а туристичка сезона на црногорском приморју никако да доживи - зенит. Из Туристичке организације Црне Горе су јавили да је протеклог викенда регистровано 119.677 гостију, што је „исто као лане“. Али, ако се упореде са новим подацима, види се да је око 1.000 туриста - мање.

На најпосећенијој будванској ривијери, где се одмарају 53.382 госта, што је за један проценат више него лане, мањак од једног процента бележе хотели, у којима, у шпицу има празних соба. И у приватним кућама и апартманима дуж „ривијере бисерних плажа“ има доста места за госте.

Слабију посету бележе и на крајњем југу, у улцињској општини, као и дуж Боке Которске. Ништа, дакле, од најављеног рекорда, бар што се јула, који је на измаку.
И ПРЕШЕВО ПРАЗНО

КОМАНДИР станице граничне полиције Прешево Зоран Дисић изјавио је ФоНету да је у дане викенда на овом прелазу према Македонији појачан саобраћај, са највише пола сата чекања, али да је у односу на исти период прошле године број путника знатно мањи. До пред крај јула, границу са Македонијом на овом граничном прелазу прошло је око 540.000 људи, што је знатно мање него у истом периоду прошле године. У јулу је овде прошло око 13.900 камиона, око 4.100 аутобуса и око 107.400 питничких возила, рекао је Дисић.
Туристички оптимисти верују да ће крај седмице која је почела донети боље дане. То су они који се позивају на „туристичку историју“ и који кажу да су гости из региона увек кретали на море последњих дана јула и првих дана августа.

Други, који, пак, помније анализирају ситуацију, не само на црногорском приморју, него и код туристичких конкурената, верују да бума неће бити ни наредног месеца. Биће нешто више гостију, гужве ће трајати још највише тридесет дана и онда ће на плажама бити места у изобиљу. Они сматрају да разлог слабије посете од очекиване лежи у неколико разлога.

Први је свакако криза - новчаници су тањи свим Европљанима, а понајвише житељима Балкана, а цене су на југу Црне Горе, ипак, превисоке. За кревет се и даље тражи 15 евра (истина, има и за шест евра), лежаљке и сунцобрани (који су од осам до 75 евра) су наљутили госте, а за паркинг аутомобила дневно ваља платити више него за спавање! Ако се томе додају несносна бука и не баш свуда чиста купалишта, онда је јасно шта је узрок најдуже „јулске рупе“ последњих деценија.

Да ли је за поправке касно - показаће наредни дани и недеље. Судећи по инерцији код домаћина који и даље чврсто држе цене, промена и неће бити.
(Новости)
'ел немам?

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 30 Jul 2012, 15:01

Његуши: Избацио Српкиње из ресторана

Власник Етно села Кадми на Његушима Мило Кадија избацио је из свог ресторана Веселинку Рајковић из Подгорице и њено петоро малолетне деце, као и једну монахињу Митрополије црногорско-приморске.
Како је објаснио, то је учинио јер не подноси Србе и Српску православну цркву (СПЦ).

Рајковићева је „Вијестима“ рекла да је са децом и њиховом верском учитељицом, у повратку из посете манастиру на Превлаци, свратила у ресторан Кадми у Етно селу на Његушима, али им је пришао Кадија и рекао да за њих у том локалу нема оброка.

„Прво смо помислили да се шали са нама. Он је, међутим, упитао монахињу да ли ради за српску цркву, на шта му је она кратко потврдно одговорила, да би Кадија након тога казао да за нас у ресторану нема хране, јер је ту све црногорско“, навела је Рајковићева. Кадија је, према њеним речима, потом затражио да напусте ресторан.

Кадија је „Вијестима“ потврдио да је избацио из свог ресторана монахињу и мајку са петоро деце. Он је казао да је то урадио, јер је црногорски националиста и да Срби не могу да једу у његовом ресторану.

„Напишите да сам црногорски националиста и да Срби не могу да једу код мене“, рекао је Кадија „Вијестима“ , након чега је, како се наводи, упитио низ погрдних назива за свештенике СПЦ.
(Вести)

Ниси ти "националиста", говно једно, већ ФАШИСТА. Цркни. :pop:

Е, па претераше... :rtrtrtr: :besan:
'ел немам?

Korisnikov avatar
krstivoje
Dopisni član
Pridružio se: 27 Nov 2007, 15:40
Kontakt:

Post od krstivoje » 30 Jul 2012, 20:53

Pa ovakvih slučajeva je na žalost sve više. Ovakve situacije obeshrabruju i one koji vole da idu u Crnu Goru....tj. teraju ih da se zamisle. Ne znam , ali čini mi se da je ove godine više incidenata u Crnoj Gori nego u Hrvatskoj,prosto ne mogu da verujem da je toliko mržnje u Crnoj Gori prema Srbiji. Ovog Mila, Muju,Kadiju ili šta je već ne treba ni spominjati...nacionalizam ili po američki patriotizam nije mrzeti druge.

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 01 Avg 2012, 10:07

Сутоморе: Плажа само за руску децу

Натпис "Резервисано за руску децу“ на хотелском купалишту „Корала“ у Сутомору заинтригирао је једног читаоца "Вијести“ који је том порталу послао фотографију са овим натписом.

Slika
Извршни директор АД Корали ХТП Жељко Ражнатовић казао је “Вијестима“ да се овај натпис односи искључиво на руске малишане који су гости њиховог хотела „Јужно море“, и да улазак на хотелско купалиште чији су закупац "Корали“ никоме није забрањен.

"Да је плажа резервисана само за њих, на њој не би било купача са стране. Та руска деца су гости нашег хотела, уговор са агенцијом "Блубирд“ из Санкт Петербурга која је закупила цело "Јужно море“ и преко које су дошли, потписан је још у фебруару и у њему пише да смо обавезни да им уступимо део плаже на коришћење. Ми смо их груписали на једном делу плаже како би деца узраста до 15 година буду заједно, дакле, нису са осталим гостима", каже Ражнатовић.

"Нормално је да мислимо на госте хотела, то је хотелско купалиште. То је потез уз поток, гледали смо да буде крајњи излаз из купалишта где би најмање правили проблем осталим гостима, и све остало је слободно. Нисмо правили никакве ограде већ смо само развукли канап да би људи колико-толико гледали да заобиђу тај потез", истакао је он.

Никоме, тврди Ражнатовић, није забрањен улаз на плажу.
(Вести)

Сећам се ја још неких натписа од раније:

"Nur Fur Deutche Soldaten", "Забрањено за псе и Србе"... јбт. :hmmmm

А овом фали надимак. Предлажем - "Аркан", како и доликује.
'ел немам?

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 08 Avg 2012, 09:13

Црна Гора добија „gay friendly“ хотеле

Директор Црногорског туристичког удружења (ЦТУ) Жарко Радуловић и директор ЛГБТ Форума „Прогрес“ Здравко Цимбаљевић састали су се да би отпочели дијалог о „препознавању Црне Горе као туристичке дестинације која је толерантна и нема граница када су у питању њихови гости, а у овом случају ЛГБТ туристи који би желели летовати у Црној Гори, стоји у саопштењу ЛГБТ Форума „Прогрес“.
Цимбаљевић је упознао Радуловића са потребом за бољом препознатљивошћу црногорских хотела као, како то већ постоји у светским туристичким дестинацијама, геј пријатељски хотели (gay friendly hotels).

Радуловић је истакао да у ЦТУ никада није било разлика у третману гостију и да су до сада гости хотела биле и особе ЛГБТ популације према којима ЦТУ, како је казао, нема никаквих резерви.

Радуловић се такође сложио са Цимбаљевићем да, „с обзиром на стање у земљи и велику количину хомофобије и трансфобије, треба бити транспарентнији и показати долазећим гостима ЛГБТ популације да се макар у хотелима ЦТУ могу осећати безбедно и добити једнак третман као и сви остали гости“.

На предлог Цимбаљевића, ЦТУ је прихватило да се на сваком хотелу које припада овом Удружењу постави плочица у дугиним бојама, која ће означити хотел као „gej frendli“ и тако омогућити ЛГБТ туристима који долазе у Црну Гору да изаберу хотеле у којима неће имати проблема због своје сексуалне оријентације.
(Факти)

Сасвим, сасвим... кад већ нема "tourist-friendly" или "serb-friendly", онда је и ово неки напредак (или од-назадак).
'ел немам?

Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39

Post od blackbeast » 07 Sep 2012, 08:30

Sad pricaju ovako:

Radović: Turistička sezona je bila odlična
Turističke sezona u Crnoj Gori ove godine je, bez obzira na ekonomsku krizu, bila odlična, što potvrđuju fizički i finansijski pokazatelji, ocijenio je direktor Nacionalne turističke organizacije (NTO), Saša Radović.

„Pokazatelji govore da su finansijski efekti bolji nego prethodne sezone, što potvrđuju i informacije iz Poreske uprave, prema kojima su budžetski prihodi u tri ljetnja mjeseca bili veći u odnosu na isti prošlogodišnji period“, kazao je Radović na konferenciji za novinare u petrovačkom hotelu Palas.

On je dodao da je na sastanku sa predstavnicima budvanske Oštine analizirane najčešće primjedbe gostiju u turstičkoj sezoni, kojih je bilo znatno manje nego prošle godine, pogotovo kada je riječ o problemu buke, dilera nelegalnog smještaja, upotreba skutera i broodica.

Radović smatra da je manji broj primjedbi pokazatelj pravca u kojem mora da ide crnogorski turizam.

Učesnici sasatanku su se dogovorili da već počnu pripreme za narednu turističku sezonu, kao i da se formiraju timove koji će razamatrati probleme i pratiti strategiju.

Predsjednik Opštine Budva, Lazar Rađenović, saopštio je da je u predsezoni na budvanskoj rivijeri boravilo osam odsto više turista nego u istom periodu prošle godine.

„Na info punktovima od Buljarice do Starog budvanskog grada, bilo je prijavljeno 35 odsto više gostiju“, kazao je Rađenović.

On je dodao da podatak da je do utorka u Budvi naplaćeno 100 hiljada eura boravišne takse, deset odsto više nego u uporednom periodu, takođe predstavlja potvrdu uspješne sezone.

„Sve to je doprinijelo značajnoj konsolidaciji finansijske situacije u Opštini Budva“, rekao je Rađenović.

http://www.vijesti.me/vijesti/radovic-t ... anak-89849

Medjutim, komentari ispod teksta ipak govore nesto drugacije...
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39

Post od blackbeast » 07 Sep 2012, 08:46

Ali najbolja stvar mi je, ako se pogleda stanje nekoliko godina unazad, sto svake naredne godine govore da je situacija, u odnosu na prethodnu godinu, bolja za 5,10,15 ili nebitno koliko procenata. Pa, cistom matematikom, znaci da oni za 5-10 godina povecaju prihode za 2 puta. Znaci da bi trebali da procvjetaju nenormalno.

Ili im digitron ne valja, ili tu Mile ili ko vec sebi uzima po koje milionce... :D
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Odgovori

Povratak na “Turizam i putovanja”