Црна Гора - дестинација за летовање.

Putopisi članova foruma, utisci koje hoćete da podelite sa ostalima.

Moderator: Тон-мајстор

Odgovori
Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Re: Црна Гора - дестинација за летовање.

Post od Тон-мајстор » 21 Jun 2012, 20:57

Цариници у туристичкој инспекцији!

Грађани Србијe који су летовали у Црној Гори кажу да им цариници по изласку из земље траже потврду о боравку која је оверена од стране МУП-а. Казне су од 100 до 200 евра. Црногорска полиција демантује да на прелазима малтретира туристе из Србије.
Права конфузија влада када је реч о информацијама да ли се на изласку из Црне Горе тражи потврда о боравку. Црногорско министарство унутрашњих послова демантовало је наводе београдских медија да полиција, како су рекли, малтретира туристе из Србије на граничним прелазима. Грађани, пак, имају другачију причу. Кажу да су им тражили потврде и додају да је казна од 100 до 200 евра.

На пoчетку туристичке сезоне, сви који су кренули пут Црне Горе били су обавештени да границу могу прећи са документима које издаје МУП Србије, да пасош није потребан, а једина потврда која се тражи јесте потврда за децу која путују без родитеља.

"Уколико један родитељ или бака и дека воде децу на море, неопходно је да се обезбеди сагласност оверен у општини да други родитељ пристаје на то", објашњава Зорица Билибајкић из Ауто-мото савеза Србије.

У међувремену, већи број туриста који се враћа из Црне Горе пријавио је да им на граничним прелазима траже потврду о боравку оверену од МУП-а, тачније о адреси на којој је одређена особа боравила.

Група лекара из Београда била је службено седам дана у Будви.

Ђорђе Филиповић, један од лекара, каже да је, иако је боравио у хотелу и платио боравишну таксу по повратку из Црне Горе на граничном прелазу Јабука, цариник тражио потврду оверену од стране МУП-а.

"Покушао сам да објасним да сам био уредно пријављен гост и да имам потврду одјаве из хотела. Међутим, цариник је рекао да је требало да се пријавимо у МУП-у у Будви. А казна је између 100 и 200 евра", истиче Филиповић.

Овакве и сличне приче демантовало је црногорско министарство унутрашњих послова.

У саопштењу се каже да је процедура мало сложенија за странце који раде у Црној Гори, али у том случају свака особа која има потребну документацију за неколико минута пређе царину.

Такође, наводи се да нема никаквих процедура за улазак у Црну Гору, али да је после ове приче очигледно да већина туриста подлеже новим правилима за излазак из те земље.
(Јасер)
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 22 Jun 2012, 01:21

Ako se dobro sećam, kod nas svaki stranac mora da se prijavi u roku od 48 sati od ulaska u zemlju kad ide kod nekog u posetu, ne znam da li ima neke razlike kad se odseda u hotelu. Po odlasku potrebno je da se odjavi; ne znam koliko to ljudi poštuje, ali na granici mogu da traže potvrdu :)
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 22 Jun 2012, 08:50

То је дужност онога ко ти пружа смештај, а не твоја. Ако идеш послом, онда се пријављујеш. Ако идеш у приватну посету, домаћин. Све то преко неког времена, испод тога не.

Тако је и код нас.

Ја не знам како то решавају у Грчкој, рецимо, али видим да туристи немају никакве обавезе око тога.
'ел немам?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 22 Jun 2012, 09:30

Ма какви, замисли ситуацију када дође 5-6 аутобуса и сви правац пандурација да се пријављују. А можда и није чудно, што би се јадо они мучили да то раде кад могу и гости. Имам негде ону разгледницу са добродошлицом црногорских домаћина типа ... добронамдошли драги гости, пошто ћете да правите буку и гужву, прљате околину, заузимате нам плаже и кафане ... најбоље је да нам пошаљете паре за летовање а не морате ни да долазите, тако ће да буде лакше и чистије.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 22 Jun 2012, 10:48

Људи који иду доле годинама кажу да проливе и темепратуре не добијају од водоводске воде, јер је не пију (пију куповну) или се само туширају.

Море је то које је загађено фекалним бактеријама, веле.

:pop:
'ел немам?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 22 Jun 2012, 12:03

Шта знам, море је превелико да би га оне јаде упропастиле. Чисто сумњам да сви који иду доле пију флаширану воду, једу готова јела (тешко да ће да понесу две шерпе домаћих пуњених паприка доле) и лижу сладоледе на штапићима. Поједе се неки нормалан сладолед, пљеске и пице да не помињем, користи се есцајг који може да буде опран водом из водовода (или може и некако другачије?) ... прскано воће и поврће да не помињем. Ни овде нисмо сигурни, чујем да се масовно у трговинама продају насилно сазрело поврће и воће ... и ето пролива.
Мада не знам зашто пишем о мору у иностраној државици која не показује никакве пријатељске склоности према нама. Ако једном опет будем ишао на море, то ће да буде нека пријатељск(иј)а земља.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 22 Jun 2012, 13:05

Recimo Grcka, vratih se pre dva dana ;)

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 22 Jun 2012, 14:36

Тон-мајстор napisao:Људи који иду доле годинама кажу да проливе и темепратуре не добијају од водоводске воде, јер је не пију (пију куповну) или се само туширају.
U "Hercegnovsku" (iz miloste dodeljen naziv Herceg Novom od kako je krenula okupacija) pijem vodu i divim se kvalitetu. Odavno.
Svojevremeno mi je neko rekao da vodu dobijaju iz Dubrovnika. Da li je danas tako, ne bih mogao da tvrdim.

Problema sa stomakom ce da ima svako ko se przi/ladi tj. kali organizam. Pliva citav dan a onda se ko "stoka" ozdere. Ili se samo ozdere pa buc u vodu. Naravno da ce da stane zeludac, poremeti se organizam i nastanu problemi.
U svim gradovima crnogorskog primorja koji se bave turizmom u pojedinim, a posebno u ljetnim mjesecima, broj stanovnika se udvostručuje, a tada su potrebe za pitkom vodom sve više izražene. Potrebe za vodom su svakodnevne i to u trajanju svih 24 časa, pa iz tih razloga vodosnabdijevanje zahtijeva kontinuiran i stručan rad u svim vodovodima. Zbog nedostatka dovoljnih količina pitke vode u bližem okruženju, Herceg Novi je 80-ih godina, uz znatna materijalna ulaganja, obezbijedio dodatne količine vode gradnjom čeličnog cjevovoda 600mm od Plata, Republika Hrvatska, do filterske stanice u Mojdežu u dužini 22 km. Nakon fizičko-hemijskog tretmana, ta voda se distribuira ka potrošačima.
Širenje gradske zone, i samim tim povećanje potrošnje vode, stvara sve veću potrebu za tehničkom ispravnošću cjelokupnog sistema Vodovoda. Gubici vode u sistemu, koji su nezaobilazna stavka svih vodovoda, zahtijevaju, radi dotrajalosti cjevovoda, zamjenu novim, tehnološki kvalitetnijim materijalima, što je u poslednje vrijeme najznačajnija aktivnost J.P. Vodovod i kanalizacija Herceg Novi, radi što boljeg i kvalitetnijeg vodosnabdijevanja svih potrošača.
Upotreba vode u svakoj namjeni je mnogostruka, pa se veći dio voda javljaju kao otpadne kanalizacione vode koje se, preko kolektora, objedinjavaju i ispuštaju preko podmorskih ispusta na većim dužinama i dubinama u more. Radi zaštite čovjekove sredine i ekologije mora, svi primorski gradovi će biti, a i već su sada, u obavezi da otpadne vode prečišćavaju i kao takve ispuštaju u more.
I na kraju, osavremenjavanje sistema vodosnabdijevanja i sistema odvođenja otpadnih voda, uz poštovanje svih standarda u pogledu kvaliteta vode za piće i zaštite životne sredine, obaveza su svih nas, kako bismo doprinijeli što boljem i kvalitetnijem življenju na ovim
prostorima.
izvor informacije: vodovod Herceg Novi

Sta mislite, gde ostali priobalni gradovi bilo gde u svetu ispustaju otpadne vode (nakon obrade)? Gde Beograd/Novi Sad "kenja" da prostite?

Nisu Crnogorci najgori kao sto ih stalno prikazuju. Mogli bi ste napraviti posebnu temu o vodi, da je stavite na vrh i da vam je u ocima svakog dana a ne samo kad dodje letnja zega.
Pogledajte sledeca dva filma kako bi ste malo postovli ono sto imate.
Kažu nisam pod libelu zato što feniram ćelu ...

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 22 Jun 2012, 16:09

Dunav je mutan, pa se teško vidi, ali more.... U Sutomoru pre koju godinu izvod gradske kanalizacije je bio na plaži. Bukvalno cev iz koje fekalije cure preko plaže u more. Da ne kažem da sam nekoliko puta video u mojoj bilizini govna kako plutaju, da je posle toga žena dobila infekciju uha koju je nekoliko godina lečila itd. Isto tako je bilo i u Kotoru, Bjeli, Đenovićima, tako da ne sumnjam da je zaliv jedan čitav otpad.
Ne branim NS i BG, ali naš turizam se ne bazira na "čistim" plažama i kupanju u "čistom moru". Njihov da. Isto tako ako želiš turiste moraš da obezbediš kvalitetno snabdevanje vodom, što do pre koju godinu nisu imali. Da se ne lažemo čini mi se da su prošle ili pretprošle napokon rešili ovaj problem, samo je pitanje koliko kvalitetno jer su im zadnjih nekoliko sezona bile katastrofe. Ne mogu se plaže čistiti u 9h, kao recimo u Petrovcu, ne može se plaža minimalno čistiti, a okruženje ne kao u Buljaricama (koja je priča za sebe, koji bi trebao da predstavlja biser crnogorskog primorija, a predstavlja jednu zapuštenu žabokrečinu i močvaru od nekada jedne od najvećih austrougarskih vojnih luka, gde oko kampova i "zvaničnih WCa" ima govana na svakom koraku, neki kombi fiću su posle 30 godina prošle godine sklonili sa plaže, a sve vreme je trulio i bio sakupljač "zmija") itd... Opet da se ne lažemo ima časnih izuzetaka, ali oni su časni samo zbog toga što su privatnici uzeli "monopol nad svim živim" pa im je cilj da privuku "klijentelu". Da ne budem neodređen Ženjice, Lučice.. Mesta u kojima nema prodavnice, nema ništa što je besplatno, sem sunca i vode. Sve ostalo doooobro platiš.
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 22 Jun 2012, 19:03

Dunav je mutan al se neko i u njemu kupa. :(

Ne treba zaboraviti da smo do skora bili zajednica, drzava.
I kod njih je stanje u ekonomiji stravicno. Otuda su danas Rusi tako dobrodosli jer para mora da se dolije od nekud.

Mnoga priobalna mesta bila su poznata kao radnicka letovalista. Radnika iz Srbije (nekada davno i iz ex-YU).
Koliko se tada brinulo o svemu tome? Koliko je centralizam uradio sta je uradio?
Ne treba na stvari povrsno gledati.

U H.Novom ,licno, nikada nisam imao tako losa iskustva... isto ni u Igalu, Bjeloj...
Kvalitetno snabdevanje vodom za domacinstva jeste bio problem. Cini mi se da je danas to mnogo bolje.

Sustina je : Mi smo naseg Slobu skinuli s vlasti, al njihov jos sedi. To je posledica centralizma.
Kažu nisam pod libelu zato što feniram ćelu ...

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 22 Jun 2012, 20:23

Туристима се на изласку из Црне Горе тражи писмено образложење зашто су летовали у Црној Гори

Туристима који излазе из Црне Горе, од ове године биће потребно писмено образложење у којем ће, у тексту краћем од 700 карактера, објаснити због чега су одлучили да летују у Црној Гори.
Формулар за ово писано образложење биће обавезан да изда власник смештаја у којем је туриста боравио, док ће постиоци, након што га попуне, морати да га овере у најближој станици полиције, а да га затим предају на граници.

- Годинама се питамо због чега туристи летују у Црној Гори? Ма шта урадили, које год таксе увели, они се и даље враћају – изјавио је Ранко Шћеповић из Туристичког савеза Црне Горе – Желимо да коначно сазнамо шта је то што госте вуче у Црну Гору.

Београђанин Здравко Илић, који последњих десетак година летује у Црној Гори, изјавио је да није сигуран да ће умети да објасни због чега баш тамо летује.

- У Црну Гору сам некако ишао по инерцији, када помислим на море увек се сетим Будве, Херцег Новог или Котора. Тек сада схватам да тешко да бих умео да објасним, поготову још у 700 карактера, због чега поред Грчке, Турске, Хрватске или Бугарске, летујем баш у Црној Гори. Не, стварно, зашто ја тамо летујем – пита се Здравко.

Како Њуз незванично сазнаје, одлука да се од туриста на изласку из земље тражи писмено образложење због чега су летовали у Црној Гори, донета је јер је црногорска Влада схватила да би првобитну идеју о потврди да се туристи више неће враћати у Црну Гору, многи могли погрешно да протумачи.
(Њуз.нет) :lud:
'ел немам?

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 22 Jun 2012, 20:32

Gruja napisao:Dunav je mutan al se neko i u njemu kupa. :(

Ne treba zaboraviti da smo do skora bili zajednica, drzava.
I kod njih je stanje u ekonomiji stravicno. Otuda su danas Rusi tako dobrodosli jer para mora da se dolije od nekud.

Mnoga priobalna mesta bila su poznata kao radnicka letovalista. Radnika iz Srbije (nekada davno i iz ex-YU).
Koliko se tada brinulo o svemu tome? Koliko je centralizam uradio sta je uradio?
Ne treba na stvari povrsno gledati.

U H.Novom ,licno, nikada nisam imao tako losa iskustva... isto ni u Igalu, Bjeloj...
Kvalitetno snabdevanje vodom za domacinstva jeste bio problem. Cini mi se da je danas to mnogo bolje.

Sustina je : Mi smo naseg Slobu skinuli s vlasti, al njihov jos sedi. To je posledica centralizma.
U Dunavu se neko kupa, ali naš turizam se na tome ne bazira. Stanje u ekonomiji nije opravdanje za lenjost i javašluk. To ti je kao da neko kaže da zbog lošeg stanja u Novom Sadu ne treba da se odnosi smeće, kosi trava... Kod nas gradsko zelenilo ako treba po čitav dan radi, u CG sam se lično više puta uverio da recimo njihova čistoća umesto da čisti plaže pre nego što se posetioci pojave na njima, čisti kada su već uveliko zauzete... Taj isti radnik je mogao u 6 sati očistiti plažu, tako da pare ni ovde nisu opravdanje.
Što se tiče radničkih odmarališta, ona su uglavnom čista, problem je onaj deo koji ne zavisi od odmarališta, nego od lokalnog stanovništva, dakle kamp, deo naselja u kome nema kampa...

Suština je: Mi smo Slobu skinuli s vlasti, al "sve je isto samo njega nema". Građani non stop loše žive, i pod Slobom i pod ovima. Ali i pod Slobom i pod ovima je u NSu sve otkošeno, smeće se redovno odnosi, zona koja je predviđena za turiste je uglavnom besprekorno očišćena... Ne kažem da smo mi savršeni, ima mnoooogo stvari gde bi moglo bolje, ali što se CG tiče tamo je više do mentaliteta i navika... Što je moj deda pričao, kada mi krave vraćamo sa ispaše, oni izvode... To nema veze sa centralizmom.
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 22 Jun 2012, 23:01

Gruja napisao:Dunav je mutan al se neko i u njemu kupa. :(
Kupa se na sopstvenu odgovonost, opšte je poznato da voda tamo nije za kupanje, svake godine bude upozorenje:
Kupanje na dunavskim plažama u Novom Sadu ni ove godine neće biti preporučljivo, pokazale su analize koje je obavio Institut za javno zdravlje Vojvodine, a čak dve trećine uzoraka pokazuje da brčkanje može da prouzrokuje infekcije.
http://www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Na-Str ... panje.html
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
krstivoje
Dopisni član
Pridružio se: 27 Nov 2007, 15:40
Kontakt:

Post od krstivoje » 23 Jun 2012, 12:13

Realno ja volim da letujem u Crnoj Gori...nisam bio nigde drugde na Jadranu pa ne znam,bio sam na drugim morskim destinacijama i nije da poredim po sadržaju već po nekom (mom ličnom) štimungu. Vodu na moru pijem isključivo flaširanu ali da postoji problem sa kanalizacijom koja se izliva rekao bih na plaže ,ili fekalije doplivaju do plaža to stoji i baš je grdno. To na drugim morima nisam video , Turska recimo. To je svakako veliki minus ali opet izbor neke druge plaže van naseljenog mesta koje ne mora da bude udaljeno kilometrima je po meni pravi izbor...e sad, opet i to je stvar afiniteta.Ja nikada na more ne odem da bih se izvalio na peškiru na sred plaže bez suncobrana kako bihs sticao bakarnu boju...ja volim i po vrelom suncu da šetam ( i moja lepša polovina takodje) , obilazim druge plaže, privremene i stalne bircuze da se izležavam u hladovini ,da naparim oči na nekoj snajki...čak i ako postoji opasnost od nekog aperkata, krošea ili direkta od ...jeli...moje lepeše polovine :mrs: ...i tako ...za mene sve za nekog po nešto :)
Možda je razlog svemu ovome i to što zadnjih godina nema para za nešto bolje...ove godine neće biti ni za Crnu Goru :lud:

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 23 Jun 2012, 16:11

Госте неће гњавити због пријаве

Црна Гора неће кажњавати туристе који на изласку из земље немају пријаву боравка. Засад им се само саветује да следећу посету региструју
Контрола пријаве боравка у Црној Гори - попушта. После гужви и нервирања на границама, црногорске власти су одлучиле да не кажњавају своје госте, ако се на изласку из земље утврди да њихов боравак није евидентиран. Туристима ће засад само саветовати да следећу посету Црној Гори обавезно пријаве.

У Министарству туризма Црне Горе кажу да је најављена контрола на граничним прелазима погрешно протумачена. Како објашњавају, путници не морају са собом да носе никакве потврде о пријави боравка, јер се ти подаци налазе у систему Управе полиције и лако се могу проверити.

- У случају да се утврди да нису пријављени, гости Црне Горе неће бити кажњавани, али ће им се скренути пажња да је њихова обавеза да се убудуће пријаве - кажу у Министарству туризма Црне Горе. Као и у другим земљама, странци су по доласку у Црну Гору обавезни да полицији пријаве свој боравак. Када је реч о туристима, станодавци су дужни да их пријаве.

Сви страни туристи који преко граничних прелаза улазе у Црну Гору су добро дошли и гранична полиција ће учинити све како би процедура провера на граничним прелазима била што бржа и једноставнија, а њихов боравак у нашој земљи што пријатнији, тако гласи обећање црногорске Управе полиције. У полицији кажу да се ради о примени "правилника о обрасцу и начину пријаве и одјаве боравишта" који је ступио на снагу 11. маја ове године.

Не постоји држава у свету, која својим законом није регулисала обавезе странаца. Од земље до земље, туриста је дужан да се пријави полицији или туристичкој организацији у року од 24 до 72 сата, док је у земљама ЕУ тај рок и до 15 дана.

- Уколико је странац у приватној посети, обавеза домаћина је да га пријави, што треба да ураде и хотели или газде у приватном смештају ако туристи ту бораве - каже Александар Сеничић, директор Националне асоцијације туристичких агенција ЈУТА. - У цену аранжмана укључене су и боравишне таксе, ако се одмор проводи у организацији туристичке агенције. Такса у земљама бивше СФРЈ износи у просеку око једног евра по особи за дан, а за децу до 10 или 12 година старости цена је 50 одсто нижа.

До сада није забележен случај да је неки туриста из Србије имао проблем приликом изласка из земаља чланица ЕУ због пријаве. Оно што је важно је да приликом уласка у ЕУ туриста има путно осигурање, доказ о довољној количини новца за планирани боравак и резервацију смештаја или адресу где ће боравити.

За одлазак у Русију, а то важи и за већину земаља Далеког истока, пре царинске контроле попуњава се картон са два одсечка. Уписују се подаци као и адреса где ће странац боравити, а онда се један одсечак предаје на уласку у земљу, а други приликом изласка. Током боравка треба водити рачуна да се други одсечак не изгуби, јер би онда могло да дође до непријатности приликом изласка из земље. Туристи у Тунису, Египту и Турској немају оваквих проблема. С озбиром на то да у овим земљама нема приватног смештаја комплетну процедуру завршавају туристичке агенције или хотели.
И У ХРВАТСКОЈ ПРИЈАВЕ
НаШи држављани, који путују у Хрватску, такође морају да се пријаве туристичкој заједници или полицији, како не би имали проблема приликом изласка из те земље. Како нам је речено у Амбасади Републике Хрватске у Београду, према закону странац на краткотрајном боравку је дужан да сам пријави свој смештај у року од два дана од уласка у земљу, односно од промене смештаја.

Смештај странца на краткотрајном боравку дужна су да пријаве правна и физичка лица, која су странцу пружила смештај и то у року од једног дана. Дакле, ако туриста борави у приватном смештају требало би да тражи од власника доказ да је пријављен. За оне који се сами пријављују важно је да знају да пре одласка из Хрватске треба и да се одјаве. У сваком случају најсигурнија варијанта је да туриста код себе има "папир".

Ел знате шта? Да се терате у мајчину са вашим полицијским методама наспрам туриста... и БЈРЦГ и Тисућљетња.

Само луд може себе да спусти толико ниско да га хебу зато што је из Србије, а не видим други разлог за ово. Не верујем да Монтенегрини ово траже Русима или Италијанима на јахтама, нити Хрвати Чесима... они већ довољно гину на њиховим путевима.

Идите тамо и осећајте се као Г. :gore

Српски аутошовинизам нема граница.
'ел немам?

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 23 Jun 2012, 20:57

To mi sve deluje malo nelogično. Zar stvarno neko želi poslati turistu prvo u policiju čim poseti zemlju?
Nisam se prijavljivao u policiju ni u jednoj zemlji koju sam posetio do sada.

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 23 Jun 2012, 21:02

Zato što je poslodavac, onaj kod koga si u gostima (pod uslovom da si duže od .. dana) da te prijavi. Ovo je samo jedan vid iživljavanja nad turistima. Bez obzira što sada ne kažnjavaju...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 23 Jun 2012, 21:22

Идите тамо и осећајте се као Г. :gore
Jesam li ja pomenuo Grčku ove godine? ;)

da se citiram malo
Pollux napisao:Srecno im bilo.
viewtopic.php?f=116&t=5783&start=60#p106949

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 23 Jun 2012, 21:45

Мени је логично. Где год да се оде, мора да се плаћа боравишна такса. Некада се лако договарало са газдама, ако се сложите, цена је мања без те таксе и сви уштеде. Није ни било начина да то неко проверава, једна држава и ко да те заустави. Данас се појавио начин да то реше на граници, пошто газде углавном наплате таксу али не пријаве госта и покраду мила, онда се туристима баци врућ кромпир и од сада ће туристи да контролишу да ли их газде пријављују ... вероватно ће цене да скоче јер мора да се покрије додатни трошак.
Ипак, тачна је она њуз информација, стварно ме занима зашто би неко ишао у цг на море поред осталих углавном бољих. Наравно, код једних никад нећу да одем али остају Грчка, Бугарска ... и још нека места.
Некада давно се стално ишло на море и ја никад нисам ишао у цг на летовање . Једино када сам ишао са извиђачима у Улцињ на Велику плажу, наш камп, наша храна, наша музика, наши људи ... једино што смо увече ишли у кафане по околним хотелима. Али да изаберем цг, платим да бих тамо летовао ... никада. Само би ми требало да добијем собу преко пута амбасаде "државе косова" коју су одмах признали.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 23 Jun 2012, 23:10

Ево и конкретног резултата, малопре ми се јавио сестрић, требало би сутра да крене из Будве назад али је проблем што агенција преко које је отишао није уплатила газди боравишне таксе а онда ни овај то није проследио па се закомпликовало. Претпостављам да су агенција и газда договорили да се гостима узму паре за то али да их газда не пријави а паре ће братски да поделе. Можда су и инспекције кренуле да раде свој посао па су проверили и тог газду (то је и требало да се ради у старту али је ово са границом мало размрдало све) и сада то неко мора да плати.
Вероватно ће сада цене да скоче јер ће газде додатно да наплаћују оно што су до сада узимали као чисте паре а сада ће морати са проследе милу. Али и даље мислим да су сви који оду доле да летују заслужили све то.

Odgovori

Povratak na “Turizam i putovanja”