Нове дистрибуције

Linux desktop, aplikacije, podešavanja, optimizacija

Moderator: vladared

Odgovori
Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Browser: chrome 57.0.2987.13
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Re: Нове дистрибуције

Post od Milan M. » 12 Apr 2017, 01:33

Hvala na odgovoru, mada ovo gore zvuči jednim delom kao lista izuzetaka od kojih se pravi pravilo, a drugim delom kao rant protiv ms tehnologija.

Generalno, ms GUI alati rade dobar posao kada se radi o podešavanju sistema.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Browser: firefox 52.
Kontakt:

Post od calexx » 12 Apr 2017, 14:57

Milan M. napisao:Čekaj malo... Ako se ne igraš u čemu ti se onda grafička bolje snalazi nego na windows-u?
Под играма сам мислио да не знам да ли линух нуди неки фрејмрејт или неке екстра могућности а сналази се тако што је у старту (и у лајв моду пре инсталације) све у фул резолуцији и доброј слици. Пенџери често морају да додају драјвере јер постоји разлика између интегрисаних код инсталације, оних који се довуку на апдејт и оних са сајта. Ово је већ везано за игрице, на лаптопу (нека Ати графичка) после инсталације није добра за једину игру коју играм (AoE RoR) и развлачи је на 16:9 иако је игра у 4:3. Онда морам да тражим драјвере и мислим да само са једним ради ОК.

Поред графичке су ту још неки делови хардвера. На овој плочи на компу је интегруша која са основним драјверима (који је нормално препознају) не нуди опције за подешавање типа разни улази и слично па морам да набацим драјвере са сајта да би прорадило. Линух нема тих проблема. Да не помињем опет теве картицу (Pinnacle Pro) која уопште не ради на 7х64 и каснијим па то решава DScaler док линух од старта нормално види картицу и одмах ради. Без инсталације било каквих додатних драјвера.

Све ово је из приче да се линух лоше сналази, можда је то случај са неким хардвером али када се има хардвер који ради, онда је све лакше. Ја сам пре куповине ове плоче испробао како се линухи сналазе са интел интегрушом од графичке и пошто је све било у реду, пазарио сам.

Остатак приче ... као што сам поменуо, да нема КДЕ, ја бих и даље о линуху мислио као пре и као још неки ... недовршено, без много могућности и прекомпликовано. Да би све радило, код осталих ДЕ је потребно да се добро знају команде и начини да се нешто реши или промени јер једва да нешто постоји као GUI. КДЕ је ишао другим правцем, оријентација је углавном GUI и зато га хард линуховци не воле, много је лак и много им личи на омражене пенџере. Мени све то одговара, уопште немам намеру да учим кобасице, волем да кликнем и деснокликнем и подесим шта хоћу и то у КДЕ углавном све ради.

Ту бих додао сналажење са разним партицијама, лаку манипулацију, инсталацију у више примерака, убацивање флешке без бојазни да ће да направи хаос, као и скоро све програме који постоје за пенџер у сличним или бољим облицима ... па још фрај. Наравно, постоје и неки који немају употребљиву замену али бар мене не погађају па ми не значи много.

У сваком случају на сваком харду имам и по једне пенџере за понекад а ако не рачунам понеко рестартовање због АоЕ, онда би се све свело на пар пута месечно а и то више због апдејта и неке пробе него потребе.

Deepin? Сад ћу да га пробам, имам довољно партиција за играње.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 12 Apr 2017, 15:05

MladenIsakovic napisao:Meni se ovaj Deepin mnogo dopada kao desktop okruženje. Nekako mi je najbolji odnos funkcionalnost/lep izgled.

KDE ranije jeste ali ne volim taj njihov sistem sve widget, pa sam i prestao koristiti linux. Cinamon mi se isto ne svidja, nedavno sam isprobao Deepin linux, i sve mi fino izgleda i radi, pogotovo taj njihov desktop, sve nekako fino, kompaktno, moderno, i brzo, čak i na mojoj staroj kanti.
Спремам се за Deepin па сам у недоумици. Да ли баш баш Deepin који је дебијанац или Deepin као ДЕ па да онда пробам Манџара са њим? Дебијан некако не волим, а Манџаро је ионако Арчи па ће да ми буде лакше.

Шта ти значи да је КДЕ све виџет? Баш он нуди да подесиш како оћеш, дај неки пример са оним што ти се не свиђа.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Kontakt:

Post od Milan M. » 12 Apr 2017, 19:50

Zvuči dobro calexx. Nisam koristio KDE odavno. Trebao bih uloviti vremena i instalirati neku dobru distribuciju sa KDE ili ove nove što spominjete kao dual boot čisto da vidim šta ima novo. Ili to ili neki live DVD.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 12 Apr 2017, 20:45

Само не заборави да мене нервира нови КДЕ тј плазма јер су пошли путем пенџера 10 са карикатурама уместо икона и сличним детаљима. Плус не ради много тога што је радило на КДЕ4 мада се труде, када се плазма појавила није радило више од пола основних ствари, сада не ради 10-20% па је и подношљиво. Мени је Кубунту 14.04 златна резерва, Арчи је RR па нисам могао да га задржим на КДЕ4 и зато на њему трошим плазму. Мени би Кубунту био избор да се нисам навукао на Арчија ... хм, можда да пробаш Манџара који је Арчи али са графичком инсталацијом и неким добрим детаљима. Па још постоји са скоро свим ДЕ, инсталираш неколико па пробереш. :)

Дупли оперативни сисзем је лаган са линухима, можеш да их набациш колико имаш места на харду па је лако да се све испроба, ја не волим лајв варијанте јер је ипак то спорије и мање употребљиво. Зашто ДВД а не УСБ флешка?

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Kontakt:

Post od Milan M. » 12 Apr 2017, 21:22

Pa biće fleška nego mi nešto live "dvd" bio na tastaturi. Biće Manjaro - vidim da je visoko na distrowatch a i nešto "novo".

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Pridružio se: 21 Jun 2007, 00:05
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 12 Apr 2017, 22:24

calexx napisao:
MladenIsakovic napisao:Meni se ovaj Deepin mnogo dopada kao desktop okruženje. Nekako mi je najbolji odnos funkcionalnost/lep izgled.

KDE ranije jeste ali ne volim taj njihov sistem sve widget, pa sam i prestao koristiti linux. Cinamon mi se isto ne svidja, nedavno sam isprobao Deepin linux, i sve mi fino izgleda i radi, pogotovo taj njihov desktop, sve nekako fino, kompaktno, moderno, i brzo, čak i na mojoj staroj kanti.
Спремам се за Deepin па сам у недоумици. Да ли баш баш Deepin који је дебијанац или Deepin као ДЕ па да онда пробам Манџара са њим? Дебијан некако не волим, а Манџаро је ионако Арчи па ће да ми буде лакше.

Шта ти значи да је КДЕ све виџет? Баш он нуди да подесиш како оћеш, дај неки пример са оним што ти се не свиђа.
Što se Deepina tiče, rekoh probao sam ga, fino to sve radi, a prelepo i izgleda, meni nekako funkcionalno i po meri, sa ukusom. Video sam na YT ima i Manjaro sa DE interfejsom, ali nisam probao pa ne mogu ništa da tvrdim. Ima na YT uputstvo kako da se ubaci DE i na Ubuntu, isto ne znam kako radi.

Pa ne sviđa mi se KDE widget style, mislim pre svega na ikonice, koje su kao widgeti, prevelike, ja sam navikao na male ikonice, uravnjene u grid, ovamo moram stavljam onaj prozor sa ikonicama home foldera, okej mogu i drugi, znam da i prečice programa mogu da se dodaju, ali su widgeti, a ne ikonice, kad sam zadnji put probao KDE, nisam mogao da ih stavim u grid u liniju, plus nisam mogao svaku na jednako da resizeujem, već poput svakog widgeta, jednu po jednu, pa to sve ne izgleda ni jednako ni pregledno. I hoću da mi wallpaper bude kao pre na KDE, lepa opuštajuća slika, a ne da vučem gomilu widgeta, transparetnih prozora sa ikonicama preko njega, itd. Ne znam, možda se to sad promenilo, možda sad ikonice mogu, ovaj novi sa plazmom nisam probao. Gledao sam i na YT nedavno, isto mi izgleda kao pre.
Gnome ne mogu konfigurisati nikako sve opcije na koje sam navikao, i konteksne menije, ikonice prevelike, kad ih smanjim, svejedno je prostor između njih prevelik, ne volim klik na applications, pa na podvrstu pa biranje, mnogo mi je logičniji stari KDE način kao i windows. OPet, stvar ukusa.
Cinamon mi je, ne znam, ne sviđa mi se, ne mogu se sad ni setiti šta me sve nerviralo na njemu.
Mislim, sve je to stvar ukusa, kako se čovek navikne, tako i ja. A opet deepin ovaj, premda je različit, brzo sam se navikao, lep mi je UI, interfejs, ikonice, onaj dock bar, control panel, itd. Imao je neke bubice, recimo dolazi sa default chrome browserom, a Google više ne podržava da li linux, ili Debian verzije, zaboravio sam, pa moraš skinuti drugi browser. Bio sam skinuo firefox, ali nije hteo da pola sajtova da ide, između ostalih na gmail, jer prijavljuje fali neki security đavo, pa mu ne da. Chromium ne može flash, koji ja hoću da imam, pa je tek slimjet rešio problem :) Eto, sem toga, Deepin mi se svideo.
Ko prvi devojci, sam u nju upada

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 12 Apr 2017, 23:14

MladenIsakovic napisao: Što se Deepina tiče, rekoh probao sam ga, fino to sve radi, a prelepo i izgleda, meni nekako funkcionalno i po meri, sa ukusom. Video sam na YT ima i Manjaro sa DE interfejsom, ali nisam probao pa ne mogu ništa da tvrdim.

Pa ne sviđa mi se KDE widget style, mislim pre svega na ikonice, koje su kao widgeti, prevelike, ja sam navikao na male ikonice, uravnjene u grid, ovamo moram stavljam onaj prozor sa ikonicama home foldera, okej mogu i drugi, znam da i prečice programa mogu da se dodaju, ali su widgeti, a ne ikonice, kad sam zadnji put probao KDE, nisam mogao da ih stavim u grid u liniju, plus nisam mogao svaku na jednako da resizeujem, već poput svakog widgeta, jednu po jednu, pa to sve ne izgleda ni jednako ni pregledno. I hoću da mi wallpaper bude kao pre na KDE, lepa opuštajuća slika, a ne da vučem gomilu widgeta, transparetnih prozora sa ikonicama preko njega, itd. Ne znam, možda se to sad promenilo, možda sad ikonice mogu, ovaj novi sa plazmom nisam probao. Gledao sam i na YT nedavno, isto mi izgleda kao pre.
Ајде редом, deepin као оригинал и као debian је једно, deepin као manjaro тј као arch је из друге приче, исто ДЕ али све у основи другачије. Као када би поредио kubuntu и suse КДЕ. Личи али ради другачије.

Предност КДЕ је што можеш да бираш како ће да изгледа. Ја рецимо уопште немам иконе на десктопу, направио сам у unity фазону, панел лево и иконице које чешће користим на њему. На десктопу је пар conky варијанти, једна са детаљима система, друга са великим часовником ... јесте дуплирано али ми тако одговара. Могу да поставим и иконе, да их подешавам како ми одговара али сам изабрао овако. Касније ћу да направим примере свега бар што се изгледа десктопа тиче.
Нисам сигуран да капирам шта ти значи ово са виџетима, КДЕ користи нормалне иконице које подешаваш како хоћеш и где хоћеш. Ако их ставиш на десктоп а не мораш. Ово није детаљ плазме, тако је на КДЕ од почетка верзије 4 тј од како га мало више користим.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 12 Apr 2017, 23:31

Ево на брзака, овако изгледа мој десктоп.

Slika

Може и овако да изгледа, тренутно су велике иконице али може да се промени. Видим да су се овде појавиле само иконице windows програма које сам додао, тако могу да се додају и све остале, шта год хоћеш. Ту је и та предност, смислиш како ти одговара и тако и наместиш. Ја сам неко време проучавао како све може, овако ми се свидело и сваки мој КДЕ је сличан.

Slika

Додатно подешавање иконица, мада је можда исто као оно али из другог угла.

Slika
Prikačeni fajlovi
Screenshot_20170412_231856.png
(74.9 KiB) Nije preuzet ni jednom
Screenshot_20170412_231750.png
(1.01 MiB) Nije preuzet ni jednom
Screenshot_20170412_232031.png
(942.21 KiB) Nije preuzet ni jednom

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 13 Apr 2017, 00:46

Vidiš, promenilo se, kad je izašla verzija 4 nisam mogao klasične ikone na desktop. Tj mogao sam ih prevući, ali su se ponašale kao widgeti, na desni klik imale opcije kao widgeti, nisam ih mogao sve po veličini podesiti podjednako i uravnjati u liniju. Vidim, to sad može. Lepo.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 13 Apr 2017, 15:23

Не, све је то из приче ... неко погледа, на први поглед му се не свиди или није како очекује и каже да не ваља. Не смем да се кладим да је тако од почетка верзије 4, могуће је да у старту није било мада ми се чини да јесте. Чак бих могао да нађем неку верзију из тог времена, инсталирам (без апдејтовања) па пробам али мислим да нема потребе.
Као када би неко сео у новог голфа, види да нема ручне и каже ... овај ауто не ваља, нема ручну кочницу. ;)

Даклем, ово што причаш се дешава када изабереш за десктоп да буде Default desktop. Тада у принципу нема икона, можеш да их избациш превлачењем или на десноклик и онда су као виџети са све подешавањима које они имају. Нешто овако, то и сада постоји у тој варијанти:

Slika

Да би имао класичне иконе, иде се у десктоп подешавања и изабере folder view. Све је исто као пример који сам показао у претходној поруци, са свим подешавањима икона.

Постоји и трећи начин, мада ми се чини да сам на неком КДЕ линуху видео још један али ајде само овај са Кубунту 14.04. То је некакав search тип и то изгледа овако:

Slika

То је стартна позиција, сигуран сам да може да се подеси како оћеш и онда идеш даље, ако се кликне на интернет икону, онда он избаци ово:

Slika

Ово ми личи на нови гноме који је баш у овом фазону, мада га нисам давно пробао, можда се нешто и променило.

Још нешто, ово је везано само за десктоп и изглед, оно што мене држи уз КДЕ су подешавања. Отприлике сто пута више него гноме и подврсте. Са које год стране да се крене, све може да се подеси кроз GUI, ретко где мора да се додатно интервенише у CLI. У подешавањима је у старту 26 разних и свако има много подменија. Скоро да нема шта не може да се подеси.

Све у свему, више волим да има хиљаду ставки а мени је потребно 100 него да има 20 и све су потребне. Ту фали бар 80. ;)
Prikačeni fajlovi
snapshot24.png
(1.98 MiB) Nije preuzet ni jednom
snapshot23.png
(1.94 MiB) Nije preuzet ni jednom
snapshot21.png
(156.36 KiB) Nije preuzet ni jednom

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 13 Apr 2017, 17:28

E pa vidiš, na to sam i mislio. Nisam to u podešavanjima tada video taj folder view.
I nisam rekao ne valja KDE, nego sam rekao "meni se nije svidelo to i to", da ne valja većini linux korisnika ne bi se toliko koristio. Ja kada sam zadnji put isprobavao KDE, ima jedno godinu ipo možda i dve, po defaultu je bilo ako hoćeš na desktop prečicu, bude kao na toj prvoj slici, kao widget, ne sećam se, iskreno, dal je bilo folder view tada ili ne, ako i jeste, ja to verovatno nisam znao, pa sam imao samo widgete koji mi se nisu svideli.
Sve što rekoh je da mi se Deepin svideo više, look/n/feel i njegova funckionalnost, originalni kineski distro Deepin, to je sve, bez namere da išta kudim ili kažem ne valja.
Eno pogledaj post, nisam rekao ne valja, nego meni se lično nije svidelo, stvar ličnog ukusa.

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Kontakt:

Post od Milan M. » 13 Apr 2017, 19:32

Ovako izgleda moj ekran nakon dugo čekanja da se učita live usb:

Slika

t.j ovako izgleda kada koristim non-free drajver. Ako koristim free drajver onda apsolutno i ne počne učitavanje, t.j. i ne aktivira monitor.

Vidim da se može rešiti igranjem sa raznim verzijama distribucija koje imaju različite nVidia drajvere ili isprobavanjem raznih startup komandi i varijanti, ali... Drugi put.

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Browser: firefox 50.
Kontakt:

Post od Milan M. » 14 Apr 2017, 13:13

Gde Manjaro nije uspeo, Mint ide bez problema.

Od svih desktop linux distribucija koje sam probao, Mint je uvek ostavljao najbolji utisak što se tiče podrške za hardver ali generalno i stabilnosti.

Slika

Da ne koristim windows i da ne zavisim toliko od Adobe i drugih alata koje koristim redovno, Mint bi definitivno (ponovo) bio moj izbor.

Ovo je samo instalacija koju sam poterao direktno sa USB i već mi je našao sav hardver, radi net, radi zvuk (morao sam promeniti port na kome sam prikopčao zvučnike), slika i fontovi izgledaju lepo kao i na windows-u, povezao telefon i odmah sve prepoznao, prebacio slike.. :gore Sve to a terminal nisam ni otvorio. Ovo je već desktop iskustvo koje je jako slično onome što nudi windows.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 14 Apr 2017, 17:04

Не знам где је проблем, ја никада до сада нисам користио посебне драјвере, бар не при стартовању лајв верзије. А искуство ми је говорило да ако ту има проблема, биће га и после а тако ће да буде са сваким линухом. Имао сам проблема са неком старом Ати картицом на којој су радиле старе верзије линуха а нове нису, имао сам проблема и са једном новијом на којој ниједан линух није успао да се подигне у било какав графички режим. Остале раде у фулу, како год да пробам. Нвидиа графичке немам одавно,

Минт је Убунту под другим именом. Ја сам баш са њим имао проблеме јер тип који га ради (можда их има и више али је један у првом плану) додаје разне ситнице које се ионако лако (касније) додају а делује ми да због тога избацује неке друге које можда имају везе са хардвером па сам имао ситних проблема због тога. Како год, ако је Минт прошао, онда ће и сваки Убунтолики а и сваки Дебианолики да прође. Ту је и PCLinuxOS који мислим има и старије и новије драјвере али ми се не свиђа основа на којој је прављен.

Скоро најбитнији детаљ у опредељивању избора је оно за шта ћеш да користиш комп са тим ОС. Ако је то рецимо Corel или неки други (у твом случају Адобе) пакет, онда је тако како је. Под условом да ипак не постоји алтернатива која може да заврши посао а све чешће налазим на боље програме. Можда не неком јаком Адобе пакету а можда само нисам пробао. Ја сам на почетку користио дуал бут па за све ишао на линух а када је потребно нешто конкретно, враћао пенџере и завршавао то што је потребно. Временом сам трагао за алтернативама и проучавао их па сада више не рестартујем због Фотошопа (мада он може и под емулацијом на линуху) него то што ми је потребно завршава Гимп. И тако за 90% па и више потреба.

Ја стално пишем да линух одавно није CLI тј конзола а нарочито за разне ситнице. Ово што си пробао ми личи и на КДЕ (мада су обично ишли са плавом позадином) али и на Цимет, шта си пробао?

Е да, ипак ми је чудно да се Манџаро није стартовао, како си правио флешку? Повремено ми неки програм не одради посао па се враћам провереним програмима, чак је то један од разлога отварања Пенџера. Који тачно Манџаро, они често имају пробне верзије које можда нису комплетне? Пре неки дан је изашла коначна верзија 17.0.1.

П.С. Хм, користиш два монитора, да се овај није збунио, читам да неки имају проблем са дуал мониторима а немам никакво искуство са тим. Можда је у овом ишао CLI део а збунио се где да пошаље GUI. ;)

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 14 Apr 2017, 17:18

Milan M. napisao:Vidim da se može rešiti igranjem sa raznim verzijama distribucija koje imaju različite nVidia drajvere ili isprobavanjem raznih startup komandi i varijanti, ali... Drugi put.
Хм, при поглед каже да оде стварно може да има проблема, надам се и решења.

https://www.google.rs/search?hl=sr&site ... ylE05pkV9Q

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Kontakt:

Post od Milan M. » 14 Apr 2017, 18:19

Da, već sam čitao te teme i ima raznih "rešenja" i rešenja ali ništa čime sam se hteo mnogo igrati. Ako zapne na samom početku sa bootovanjem kako će tek posle zapinjati.

Manjaro KDE Edition (17.0.1 64bit) je bio pokrenut sa fleške koju sam napravio sa iso image i alatom koji preporučuju na manjaro sajtu - ImageWriter.

Isti alat sam iskoristio da napravim Mint flešku i to radi bez problema.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 15 Apr 2017, 01:01

Тај углавном и иде уз Манџара, ја га додам на Арчија мада ми се не свиђа начин на који одрађује флешке, прави неке партиције које нису јасне и видљиве, нешто меша и брља па избегавам да га користим. Понекад флешка мора да се оправља колико је ... ошамути. У последње време користим rufus, прво сам ишао на мулти Yumi, понекад се играм са Easy2Boot а руфус служи за брзинско прављење флешке са једним ОС. Пробај њега, могуће је да нешто није лепо испало.
Иначе Манџаро уме и да не направи груб како ваља па се по инсталацији не стартује али то оправљам са другог линуха, глупо ми да због једне ситнице не користим остало.
calexx napisao:Хм, при поглед каже да оде стварно може да има проблема, надам се и решења.
А делује ми да је време да очистим тастатуру па да проради слово в. Мада и не знам да ли је писано на овој тастатури или на лаптопу. ;)

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 15 Apr 2017, 22:35

Imam jedno pitanje za iskusnije Linuxovce od mene:
Zbog čega u (ja mislim) svim linux distroima, bar ovim većim/poznatijim, zbog čega se forsiraju veliki fontovi, velike ikonice. Okej, znam da to može da se smanji, ali recimo, ako upoređujemo sa drugim operativnim sistemima, recimo Windows ima mnogo lepše, manje fontove, manje ikonice, nekako mi svedenije i sređenije izgleda, MacOS nisam uživo nikad video niti probao, ali po ovome što sam imao prilike da vidim na YouTube, rekao bih da i kod njih nisu prevelike ikone i fontovi, pa me zanima, zašto kod linuxa, i na KDE i na Gnome pogotovu, Xfce, Cinammon, bilo gde - ogromne ikone i fontovi. Jel razlog neki rendering fontova, ili šta već, baš me zanima?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 16 Apr 2017, 07:45

Нисам приметио, можда и зато што користим default desktop у коме нема икона па не могу да поредим. Како је у гномету, цимету и осталима ... скоро да немам појма, нисам одавно пробао. Мислим да у последње време и пенџери у старту имају велике иконе па пребацим на мале. Можда због оних који слабије виде па ће по потреби да смање они што боље виде. Мени делује да је КДЕ изабрао таман величине.

Odgovori

Povratak na “Linux”