Problem sa hostingom

Bitne informacije o funkcionisanju foruma. Takođe, ukoliko imate predlog, kritiku ili ideju, ovde je pravo mesto da nam to prenesete.
Pošalji Odgovor
Korisnikov grb
vladared
Администратор
Poruke: 4021
Pridružen: 18 Jun 2007, 16:57
Skype: crveni1
Youtube: vladared
Mesto: Novi Sad
Kontakt:

Problem sa hostingom

Poruka od vladared »

Izvinjavam se zbog prekida u radu IT4uma, ali ovaj problem je indukovan od strane neprofesionalnosti Namecheapa koji su iz meni nepoznatih razloga prvo čekali skoro 16 sati da uopšte pogledaju prvo moju uplatu za domain koji je istica, u tih 16 sati je i nekih 12 sati koliko im je trebalo da ogovore na moj support ticket u kome sam se žalio zašto su mi ukinuli domain, posle toga su "kao vratili pare za domain" mada sam im naglasio da je domain uplaćen na vreme i dalje ga želim, ponovo sam uplatio i od tog trenutka 10 sati nemam nikakvog odgovora, što je više nego neprofesionalno od njihove strane, pogotovu što je ticket označen kao critical, što bi trebalo da predstavalja najviši status hitnosti.
Posle 24 sata od prvog ticketa, zakupio sam novi domain na go daddyju i prebacio name servere da sada idu preko ovog hostinga. Još jedanput se izvinjavam na neprijatnosti.
itpoint.rs
Korisnikov grb
Milan M.
Redovan član
Poruke: 2715
Pridružen: 19 Jun 2007, 13:51
Skype: muzdeka.milan
Youtube: mmuzdeka
Mesto: Hamburg
Kontakt:

Re: Problem sa hostingom

Poruka od Milan M. »

I ponovo online! :pijani: :loptice: :macovanje: :letimoooo :letimoooo :letimoooo

Nisam ni shvatao koliko cesto posecujem it4um dok nije otisao offline 24h
Korisnikov grb
Milan M.
Redovan član
Poruke: 2715
Pridružen: 19 Jun 2007, 13:51
Skype: muzdeka.milan
Youtube: mmuzdeka
Mesto: Hamburg
Kontakt:

Re: Problem sa hostingom

Poruka od Milan M. »

Ja i dalje imam problem sa pristupom sa posla. Kaže host not found - očistio sam dns ali izgleda da se korporativni name serveri sporije update-uju. Od kuće radi bez problema.
Korisnikov grb
Тон-мајстор
Администратор
Poruke: 11455
Pridružen: 14 Jun 2007, 23:42
Mesto: Центар Жаркова
Kontakt:

Re: Problem sa hostingom

Poruka od Тон-мајстор »

Сад ради, очигледно. Плоуџу још не.

Шта се извињаваш Владо, ниси ти крив? :mazi:
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...
Korisnikov grb
vladared
Администратор
Poruke: 4021
Pridružen: 18 Jun 2007, 16:57
Skype: crveni1
Youtube: vladared
Mesto: Novi Sad
Kontakt:

Re: Problem sa hostingom

Poruka od vladared »

Znam da nisam ja, ali se osecam kao krivac sto sam cekao zadnji dan da uplatim, mada da sam i ranije to odradio opet bi bilaovapricasa prekidom, ali bi bio mnogo kraci
itpoint.rs
Korisnikov grb
Pollux
Supermoderator
Poruke: 4010
Pridružen: 15 Jun 2007, 00:15
Mesto: Nepoznata

Re: Problem sa hostingom

Poruka od Pollux »

Тон-мајстор piše:Сад ради, очигледно. Плоуџу још не.

Шта се извињаваш Владо, ниси ти крив? :mazi:

Ploudz je namestio zahvaljuijuci Vladimiru :respekt

Malo smo prckali po ruteru i flushovali DNS i tako to :lud: :gore
Korisnikov grb
calexx
Пензионер
Poruke: 8124
Pridružen: 18 Jun 2007, 14:32
Mesto: Ниш
Kontakt:

Re: Problem sa hostingom

Poruka od calexx »

Мени није радило пар дана и почело је синоћ. Таман сам хтео да телефонирам Шефћету ... а оно кренуло.
Korisnikov grb
Тон-мајстор
Администратор
Poruke: 11455
Pridružen: 14 Jun 2007, 23:42
Mesto: Центар Жаркова
Kontakt:

Re: Problem sa hostingom

Poruka od Тон-мајстор »

Ако си мене хтео да цимаш, џаба... ја се разумем као Мара у крив... а Влада је Шеф у пијацу. :bravo:
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...
Korisnikov grb
calexx
Пензионер
Poruke: 8124
Pridružen: 18 Jun 2007, 14:32
Mesto: Ниш
Kontakt:

Re: Problem sa hostingom

Poruka od calexx »

Нисам мислио да те цимам да решаваш проблеме него да проверим шта се дешава, да ли је потребно да нешто помогнем(о) а и да питам ... а ви како те?
Korisnikov grb
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Poruke: 4861
Pridružen: 20 Sep 2007, 21:39
Skype: blackbeast8
Mesto: ...ni na nebu ni na zemlji...

Re: Problem sa hostingom

Poruka od blackbeast »

Milan Muždeka piše:Ja i dalje imam problem sa pristupom sa posla. Kaže host not found - očistio sam dns ali izgleda da se korporativni name serveri sporije update-uju. Od kuće radi bez problema.
Ja na poslu ne mogu mjesecima da otvorim... Nekad ujutro samo oko pola 8 - 8 proguli, ali i to samo nakratko, na par minuta. Ali i to je vrlo rijetko, mozda 1-2 puta mjesecno. Tako da sam vise i odustao od otvaranja na poslu...
********
blackbeast
********
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙
********
Korisnikov grb
vladared
Администратор
Poruke: 4021
Pridružen: 18 Jun 2007, 16:57
Skype: crveni1
Youtube: vladared
Mesto: Novi Sad
Kontakt:

Re: Problem sa hostingom

Poruka od vladared »

mogao bi da probaš za koji dan, recimo u petak, dok se iz refrešuje nadam se svuda, jer je haos sa dns serverima ogroman. Zato izbegavam da menjam ali sam bio prisiljen. Valjda sve sada radi kako treba...
itpoint.rs
Korisnikov grb
calexx
Пензионер
Poruke: 8124
Pridružen: 18 Jun 2007, 14:32
Mesto: Ниш
Kontakt:

Re: Problem sa hostingom

Poruka od calexx »

Баш су полудели ти DNS сервери. Код мене опет од синоћ (или можда јутрос) није радило па сам сада поставио гугл DNS и прорадило је.
Korisnikov grb
vladared
Администратор
Poruke: 4021
Pridružen: 18 Jun 2007, 16:57
Skype: crveni1
Youtube: vladared
Mesto: Novi Sad
Kontakt:

Re: Problem sa hostingom

Poruka od vladared »

Žalio sam se jutros SBBu jer njihovi DNSovi ne rade kako valja. Ovo je bilo i pre promene servera gde sam recimo kod subdomena imao problema da nisu hteli da rade. Sada pogotovu je problem, jer čas radi, čas ne radi, mada sam pregledao sve zapise i svi su ispravni (što google potvrđuje time što se nalazi sve kako valja na njihovim DNSovima). U Srbiji je najveći problem što imamo "stručnjake" koji za većinu uobičajenih stvari i rade radnju, ali za ozbiljne... Pa tu su diskutabilni. Konkretno, ovde nije valjano podešena sinhronizacija, a i pitnaje je koji "nadređeni" server gledaju, tako da ne sinhronišu se kako valjaju i dosta često imaju "restore" starog stanja, tako da danas vidiš, sutra ne vidiš, što je prosto ne moguće u normalnim uslovima.
itpoint.rs
Pošalji Odgovor