Skype izbor kamere - dobro, a jeftino

Sve o instant komunikaciji i programima. Skype, MSN, Gtalk, ICQ, MiRC, Jabber...

Moderator: calexx

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Re: Skype izbor kamere - dobro, a jeftino

Post od calexx » 20 Jan 2012, 01:21

Па што не и без жице ако може? Иначе избегавам повезивање каблом, чини ми се да одмах почне са пуњењем а пошто имам навику да не прекидам док не дође до 100% ... то може и да потраје. А имам и Скајпета на андроидима ако ми баш затреба.

Сређујем ја синоћ собу (почео сам), узимам кесу по кесу, одвајам шта је за бацање а шта за следећу проверу (биће једно 5-6 квалификационих кругова док не побацам већину глупости) ... кад се појави један од поменута два микрофона. Било би превише да сам га још и испробао али нисам очекивао да га тако брзо нађем. Сад већ могу да размислим о некој проби без видоја.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Re: Skype избор камере - добро а јефтино

Post od calexx » 27 Feb 2012, 13:25

Заборавио сам да пријавим пробу, микрофон ради сасвим пристојно и тај део је решен. Што се камере тиче ... па имам онолико телефона а да трошим новце на камеру ... кинески крш који ионако стоји на столу и служи као носач две картице нуди опцију да буде веб камера чим му се убоде УСБ кабл. После сам нашао и варијанту да андроид (и то без жице) ради као веб камера ... мада нисам успео да потерам на линуху.

Е ту се јављају даљи проблеми. На линуху се звук за долазни позив уопште не чује. Одлазни и још неки раде нормално. Када у подешавањима променим звук па поставим за долазни онај који ради као одлазни, опет се не чује. Једино приметим црвени кружић на икони као пропуштен позив. Има ли решења за ово?

Андроид камера има неко упутство за Линух али сам пробао и нисам баш успео. Појави се међу камерама али слика не пролази. То можда и није нерешив проблем и вероватно ће мало читања упутства да помогне али овај глупи проблем са звонцетом је баш ... глуп. Како је код осталих?
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 27 Feb 2012, 15:20

Meni sve radi na svim kućnim operativnim sistemima besprekorno :). Ako ti radi na odlaznim pozivima, onda mora i na dolaznim, sem ako negde nešto nisi čačnuo...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 27 Feb 2012, 15:25

Тазе инсталиран Минт, инсталиран (или већ био скајп) и јуче видим црвени кружић на икони ... пропуштен позив. Проверим подешавања, укључено је да свира али не свира. Одлазни позив свира. Када изаберем да за долазни буде исти фајл као за одлазни не свира. Не знам где сам могао да пипнем али нисам намерно ... ако икако могу да смислим где би то могло. Једино ако се негде не мутира долазни позив али то не налазим још увек.

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 27 Feb 2012, 15:33

Da ti nije negde stiklirana opcija poput: "Answer incoming calls automatically" ?
Pogledaj pod : Calls > Advanced Options

edit/
Ako je Mint dosao sa instaliranim Skype-om, probaj ga obrisati preko Synaptica pa ga opet instaliraj.
Mint 10 Skype Sound & Video Tutorial
http://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=42&t=61103
Amose je li to bio elektricitet?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 27 Feb 2012, 15:39

Није, то не бих превидео. А и ради се о томе да ни при тесту звукова нема ничега. Ипак, проблем решен, хтео сам да реинсталирам скајпа а у понуди сам видео нешто по имену Earcandy, у опису му стоји Sound level manager for PulseAudio и он је решио проблем. Пар пута сам кликнуо на звук и појавио се. Изгледа да миксер може да дрља по сваком звуку појединачно. Мало тупаво делује али сада ради.

Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39

Post od blackbeast » 27 Feb 2012, 18:31

Ma to i jeste fazon kod pulseaudia, da sve aplikacije mogu odvojeno da se kontrolisu i podesavaju, i samim tim sviraju kako koja sta hoce. Mada to (po meni, a i po mnogim drugima) ne radi bas onako kako su oni to zamislili, pa se vecinom svi vracaju na OSS i sl.
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Odgovori

Povratak na “Instant Messaging”