Одржавање слушног апарата

Metode obrade zvuka, tutoriali, slike, linkovi, obuka.

Moderator: Тон-мајстор

Odgovori
Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Одржавање слушног апарата

Post od Тон-мајстор » 08 Avg 2008, 13:46

Одавно се мислим да покренем ову тему, али ево тек сада се наканих да то урадим, јер сам ових дана сам себи то урадио, тј. донекле "средио" систем. Тема није намерно на форуму за здравље, пошто се "обични људи" мало брину о ушима, а нама музикантима и осталим тонцима су неопходан алат за рад!

Да и не говорим колико је важно имати здраве и ЧИСТЕ уши, погледајте и пронађите сами линкове који се дотичу те теме. За почетак је важно да знате следеће:

- НИКАДА не чистите уши сами, тако што ћете гурати разне предмете у ушни канал! Оштетићете га!

- Штапићи са ватом (наквашеном нечим) су само делимично решење, а често само нагурају штроку дубље унутра!

- Постоји кућно решење које је НЕИНВАЗИВНО (безопасно), а своди се на:

ОТОСАН, купа (туљац :rolleye ) за одржавање хигијене уха:

http://www.otosan.com/otosan_e/index.htm
http://www.otosan-ear-cones.co.uk/

Slika

Пробао сам то ЧУДО пре неки дан и резултат је врло задовољавјући, иако не потпун. Цена тог пара "туљаца" је око 6-7 е, па је то једномесечно задовољство релативно јефтино.

- Испирање код ОРЛ-лекара. Мислим да је то једини КВАЛИТЕТАН метод, али ваља пазити да вам доктор/сестра улива поверење, јер погрешно испирање може такође да оштети ухо/слух!

Искуства накнадно. Хоћу да чујем како ви то радите? :rolleye

Поздрав!
Prikačeni fajlovi
Opelo za uvo.jpg
(23.86 KiB) Preuzet 287 puta
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
losmi
Dopisni član
Pridružio se: 26 Jan 2008, 00:39
Kontakt:

Re: Одржавање слушног апарата

Post od losmi » 08 Avg 2008, 15:23

Stapice sa vatom nikako ne koristiti (savjet od doktora). Poslije kupanja/tusiranja, mnogo je efikasnije/sigurnije ocistiti usi samo sa peskirom.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 08 Avg 2008, 18:44

Читам и ја често да није паметно да се користе штапићи ... али за кој љ су онда они прављени? Ја их иначе редовно одржавам (уши, не штапиће) али се ипак понекад деси да се скупи па морам да мало јаче ;) интервенишем. Код ОРЛ идем само ако се појави проблем типа роним дубоко па вода набије штроку и масноћу да не могу да исперем али се то дешава ретко, мислим да нисам бар 5-6 година то радио. Ваљда зато што дуго ни на базен или море нисам ишао.
:plac:

Шта знам, ако постоји сигурнији и бољи начин, немам ништа против да пробам под условом да не боли или није непријатно.

А чишћење са друге стране? ;) Неколико пута сам по апотекама видео рекламе оних који чисте ... организам са оне стране и кажу да је невероватно колико је то корисно ... али некако не смем да покушам. :sramota:
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 08 Avg 2008, 19:02

Чек бре, изнутра... кроз Еустахијеву тубу? :? :| :hmmmm :nene: :omg:

Али, ако си под "другом страном" имао на уму анални отвор, не знам како се отуд чисте уши? :rolleye

Ај, озбиљно...

Поздрав!
'ел немам?

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 08 Avg 2008, 19:08

Mislis hidrokolon terapija :) mislim da ne doseze do usiju :D ... bar se nadam ;)

Korisnikov avatar
losmi
Dopisni član
Pridružio se: 26 Jan 2008, 00:39
Kontakt:

Post od losmi » 08 Avg 2008, 19:48

Kad smo vec na ovoj temi, imam ja jedno pitanje: uVo ili uHo? :green:

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 08 Avg 2008, 19:48

УУууууу ала сам погрешио, имам једно са вишка, значи не чишћење (ушију) са друге стране :plac: :plac: него чишћење друге стране. Леле што би то били темељно чишћење ушији ...
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 08 Avg 2008, 19:53

losmi napisao:Kad smo vec na ovoj temi, imam ja jedno pitanje: uVo ili uHo? :green:
Уво или ухо? Дуван или духан? Крух или хлеб? Користи шта ти одговара, углавном је разумљиво.

Korisnikov avatar
Novelja
Muzikant u najavi
Pridružio se: 23 Jul 2008, 22:38
Kontakt:

Post od Novelja » 09 Avg 2008, 22:00

Ja uglavnom jakim mlazom vode isperem uho (ne kroz egzoticne otvore, vec kroz usni :P )... Al mislim da bih mogao da odem na ispiranje usiju jedno temeljno... Al nesto sam poplasen po tom pitanju, nisam nikad to radio, pa ne znam...:) Jel boli...? Lol...
Rado primam na poklon dobruu mixetu, mikrofone, audio interface i monitore.

Korisnikov avatar
skitnica
Moderatorica
Pridružio se: 04 Jan 2008, 19:04
Youtube: lutalica051
Kontakt:

Post od skitnica » 09 Avg 2008, 22:15

hahahha podsjeti me na studentovanje u domu (namjerno nisam stavila studiranje)
jedan od obicnih dana:
cimerkin momak imao problema sa sluhom
cimerka napravila neki veliki fisek, stavila-cini mi se-nesto (vosak?) u njega, momak legao na stranu i taman kad je zapalila i to pocelo da plamti, ulazi neki lik nedomac valjda da trazi nekoga, zaustio da pita, gleda scenu u cudu, izvinjava se brze bolje izlazi hihihi
poslije se pricalo da su sekte uzele maha po studentskim domovima

ps. da, bilo je efikasno
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 09 Avg 2008, 23:31

Novelja napisao: Al mislim da bih mogao da odem na ispiranje usiju jedno temeljno... Al nesto sam poplasen po tom pitanju, nisam nikad to radio, pa ne znam...:) Jel boli...? Lol...
Не боли ... мислим, у једном тренутку као да те неко млатне по тинтари али ти се следећег тренутка слух отвара и одмах заборавиш. Можда је само мало непријатно.

Djomlouns
Pridružio se: 20 Jun 2007, 22:58
Kontakt:

Post od Djomlouns » 10 Avg 2008, 00:20

imam neodoljiv 3p da zapalim ovu budzu u uvcetu ali se bojim da ne sjebem nesto, daleko bilo!

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 10 Avg 2008, 09:41

Док лежиш, ЧУЈЕШ како то гори на десетак цм од твоје главе, чује се крцкање, пуцкање, топљење, хук као неког ветра... ма, шоу! :becoming insane:

После сам то раставио, има унутра и пластична капсула, за екстра заштиту. Не можеш се повредити, Ђомло... осим да запалиш косу, ако си баш тупсон. Нек седи неко поред тебе тих пар минута, не гори то предуго.

А пошто чистим уши релативно редовно, истерао сам нешто воска из ушију. Неки пријатељи су ми рекли да их је било срамота шта је код њих све изашло напоље! :sramota:

А код доктора је једино сигурно. А ту ТЕК изађе штрока! Ту се сви извињавају, јер топла вода све истера! :mhm:

Поздрав!
'ел немам?

dejankuki
Ozbiljan muzikant
Pridružio se: 21 Jun 2007, 00:32
Kontakt:

Post od dejankuki » 10 Avg 2008, 10:22

A sta da radim ja sa perforiranom bubnom opnom u jednom uhetu! Ozbiljno....

BTW duuuugo godina sam imao sam sva moguca zapaljenja svih uveta (srednje, spoljnje i unutrasnje) u nekim vemenskim razmacima na po sest meseci.... i takve bolove da sam hteo da se bacam od terasu... ja samo mogu da kazem, Decoo!, ne igrajte se svojim usima.. samo provereni doktor ... ne preporucujem nista na svoju ruku da se radi..

Ja tolko o tome... a ovo o perforiranom uhu, kako to ocistiti?

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 10 Avg 2008, 10:27

Novelja napisao:Ja uglavnom jakim mlazom vode isperem uho (ne kroz egzoticne otvore, vec kroz usni :P )... Al mislim da bih mogao da odem na ispiranje usiju jedno temeljno... Al nesto sam poplasen po tom pitanju, nisam nikad to radio, pa ne znam...:) Jel boli...? Lol...

Ne boli uopste, niti te ko puca po tintari sto je rekao calexx. Inace zaista izadje sva stroka i nema sta da te bude stid jednostavno je to ono sto se ne moze ocistiti redovnom higijenom, a zavisi i od coveka tj. od proizvodnje usne masti tj. individualno je.

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 10 Avg 2008, 10:29

dejankuki napisao:
Ja tolko o tome... a ovo o perforiranom uhu, kako to ocistiti?
Kod lekara kako i sam kazes, a ne na forumu :nene:

dejankuki
Ozbiljan muzikant
Pridružio se: 21 Jun 2007, 00:32
Kontakt:

Post od dejankuki » 10 Avg 2008, 10:57

Hahaha, dobar savet...

Naravno nisam ni pomosljao da sam to radim... ;)

Odgovori

Povratak na “Audio produkcija”