Zvučna izolacija sobe

Računari i njihov uticaj na naš (ne)zdrav život, borba protiv stresa, kućna medicina...

Moderator: Тон-мајстор

Odgovori
David
Pridružio se: 06 Jul 2007, 01:19

Zvučna izolacija sobe

Post od David » 02 Maj 2013, 15:48

Ne znam gde bih ovo stavio. Donekle je zaštita zdravlja u pitanju, pa može ovde...

Treba zvučno da izolujem sobu. Dakle treba mi savet kako to najbolje da uradim. Ideja je dobiti što približnije gluvoj sobi - da se, što je manje moguće, čuje spolja (Prvenstveno iz ostatka kuće. Soba ima jedan prozor ka ulici, da li je moguće tu nešto napraviti? Ima naravno vrata ka ostatku kuće, koja takođe treba maksimalno izolovati, tapacirati.), te da se i što je manje moguće čuje iz sobe.

Ovo bi bila neka skica...
Screenshot.png
(14.09 KiB) Nije preuzet ni jednom
Visina plafona je 265cm, a prozor počinje na 86cm od poda, visok je 170cm i ostaje 10cm do plafona.
Što se iznad i ispod sobe tiče, ispod sobe je prostorija od koje se takođe na neki način treba izolovati, a iznad je tavan koji se ne koristi.

E sad, što se tiče stvari koje su na zidu, ako to nešto menja. Ka ulici, u gornjem levom uglu, na dužem zidu, je klima. Nju pretpostavljam, treba skinuti i vratiti na izolovan zid. A police, kako to ide? Šta smem da nakačim na izolovan zid?

I da li imate ideju koliko sve to može da me košta?

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Re: Zvučna izolacija sobe

Post od Тон-мајстор » 03 Maj 2013, 09:09

Пре него што ти помогнем, само ми реци да ли је то изолација од буке са улице или ће соба имати и неку аудио-намену? Није исто.
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

David

Post od David » 03 Maj 2013, 10:55

Prvenstveno je zaštita od buke iz kuće. Treba da učim, radim, spavam. Treba mi mir. Zaštita od buke sa ulice neće škoditi, ali je ta buka manja nego ona iz kuće. Što se audio dela tiče, slušam muziku u sobi, što je manje čuju u ostatku kuće, to bolje.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 03 Maj 2013, 11:29

Основно је да замениш прозоре и врата оним новим који добро изолују. Од када су ми прозори замењени, чак и да неко из зграде преко пута откачи народњаке да се тресе, чим затворим прозор то чујем као шапутање на другом крају улице. Оно што је тише од тога (аутомобили који понекад прођу мојом уличицом, разговор деце која се играју около) се уопште не чује. Дупло стакло, дупла гумена заптивка и нема пролаза ни звуку ни ладноћи.
Вероватно је слично и за врата а њих можеш додатно да обложиш.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

David

Post od David » 03 Maj 2013, 13:27

Koja su to nova vrata koja bi trebalo da kupim? Imam ona najjednostavnija, sobna. I da li bi efikasnije bilo da kupim ta nova, ili da ova obložim (tapaciram), čime? Gumena zaptivka, misliš na prag i spojeve, vrata i prozor? Kako to izgleda?
To je što se tiče vrata i prozora. Računam, prozor svejedno moram da promenim i vrata da izolujem, postavljao izolaciju po zidovima ili ne, ali me zanima da li će to u potpunosti rešiti moj problem, ili se zvuk prenosi i kroz zidove?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 03 Maj 2013, 13:43

Пролази и кроз зидове, нарочито ако је новоградња са танким. Код мене је пуна цигла (прама споља бар две) и ту немам проблема. Што се прозора тиче, већина нових има ту дуплу изолацију, једна гумена заптивка је на оквиру, друга на самом окну и обе посебно дихтују ... ту звук тешко пролази. За врата је битно да ли има луфта около, ако може да прође буба шваба између, нема вајде од тапацирања. Ја унутра немам таква, ретко уопште затварам врата по стану а спољна су она са десетак клинова и са опет обостраним заптивањем. Све то и није јефтино али ако је време да мењаш, углавном ће нови прозори да изолују звук.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

David

Post od David » 03 Maj 2013, 15:22

Ok. Onda ću prvo zameniti prozor, to je plan odranije, već je nabavljen, pa prag i ostalo da bolje dihtuju vrata i onda, ako ništa ne pomogne, ide ozbiljna izolacija na zidove. Ako imate neki savet, šta je tu aktuelno, da l' Azmafon, ili sad postoji nešto bolje, pišite. Btw. nije novogradnja, al sad ne mogu da procenim kroz šta ide zvuk.

Odgovori

Povratak na “Ergonomija, medicina i zdravlje”