Ово ће вас убити...

Računari i njihov uticaj na naš (ne)zdrav život, borba protiv stresa, kućna medicina...

Moderator: Тон-мајстор

Odgovori
Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Ово ће вас убити...

Post od Тон-мајстор » 28 Apr 2013, 10:39

Опасност за наше здравље је на сваком кораку. Погледајте шта Вам прети а да Ви то не знате.

РИБА:

Баш је укусна и тако прија. Али… шта мислите каквих све отрова има у њој?

У морској риби која долази до нас готово да нема ни једне врсте која у себи нема тешке метале и разне отрове.

Ко још у Србији то прегледа? Нико. Народ је појео сву увезену количину вијетнамског сома у филетима а да нико од надлежних органа није саопштио колико је у њој било олова.

Кад једете морску рибу, знајте да једете и живу у њој. А о томе који је квалитет стигао у Србију нећемо јер нико неће рећи истину.

Значи, боље је да једемо рибу узгајану у слатководним пределима? Да, али ако нам неко каже колико у њима има пестицида.

Исхрана рибом је повезана са великом стопом настанка рака изазваног отровом Polychlorinated Biphenyls (PCBs)

ВОДА ЗА ПИЋЕ:

Ако се у води из вашег водовода налази perfluorooctane sulfonate (ПФОС) онда будите сигурни да вам је јетра у опасности, као и тестиси и панкреас и то од најопасније болести, канцера.

Жене које су у трудноћи угрожавају фетус са овом хемикалијом из водовода.

ТЕРМОФОР:

Уколико вам затреба термофор имајте на уму да је он направљен од поликарбоната који садрже бисфенол. Бисфенол је токсична хемикалија која изазива рак дојке и простате, оштећење мозга, поремећај ендокриног система.

Још горе од овога је што је бисфенол пронађен у флашицама за бебе.

Недавна испитивања у Србији су показала да су од 12 узорака играчки за децу увезених из Кине 8 било отровно.

Још нешто невесело, сви лаптопови садрже ову отровну материју.

КОНАЦ ЗА ЗУБЕ И ШАМПОНИ ЗА КОСУ:

Perflourinated compounds (PFCs) из породице флуора су веома отровне хемикалије. Користе се у многим производима за чишћење а за нас је посебно алармантно што се налази и концу за зубе и у шампонима за косу.

Доказано је експериментално да изазива оштећења јетре и бубрега.

Посебно је опасан за фетус и тек рођене бебе.

ГЛЕДАЊЕ ТВ:

Научно је доказано да гледањем ТВ на сваки сат изгубите 22 минута живота.

Осим тога, положај тела и седелачки начин живота узрокује кардиоваскуларне болести, дијабетес и друге здравствене проблеме.

ДИСАЊЕ У ЗАТВОРЕНОМ:

Горе од удисања издувних гасова аутомобила на отвореном је удисање устајалог ваздуха у вашој кући.

Мерења доказују да је удисање ваздуха у вашој кући отровније четири пута од загађеног ваздуха напољу.

Ово загађење долази од испарљивих органских једињења као што су боје и лакови на стварима и намештају, средства за чишћење ствари али и судова и постељине, пестициди, материјал у намештају, компјутер и компјутерска опрема, козметика.

Испарљива органска једињења изазивају оштећења бубрега, јетре, централног нервног система, иритацију очију, носа, вртоглавицу. Повезани су наравно и са настанком рака.

Размислите само о једној ствари, да ли Вам се догађа да некад осетите мучнину док радите на компјутеру?

СОКОВИ:

Размишљате да попијете чашу сока и да се мало освежите? Сумпор диоксид се налази у сушеном воћу, соковима па чак и у муслију.

Он се користи као конзерванс али то као што знате није за људски организам.

Зашто се ипак ставља је питање за другу тему.

Ова хемикалија омета нервне сигнале, смањује капацитет плућа и повезан је са побачајима код трудница.

КОКИЦЕ:

Осим што је у њима канцерогена масноћа имају у себи и канцерогене хемикалије.

Омоти и кесе за кокице такође имају канцерогене састојке који кроз кесу пролазе на кокице, нарочито онако масне и вруће.

Диацетил који је у лажном маслацу за кокице изазива опасне и понекад смртоносне болести на плућима.

УЉЕ ЗА СУНЧАЊЕ:

Чули смо да је заштита коже од сунца разним намазима добра. Али недавна истраживања су јасно показала да ти намази уствари спречавају организам да користи витамин Д и тако блокира имуни систем.

Научно је утврђено да је чак четвртина жена које су умрле од рака дојке, могло да избегне смрт да су виделе више сунца.

Такође, алармантно је што су у млеку и уљу за сунчање пронађени хемијски отрови попут бензопхенонес, циннаматес и ментхyл антхранилате.

Неки састојци уместо да заштите од рака коже могу изазвати управо рак коже. Ове хемикалије делују као естрогени и изазивају нежељене ефекте.

Жене, чувајте се јер изазивају дефекте код деце. Мушкарци чувајте се јер уништавају сперматозоиде и битно утичу на величину пениса.

Да, добро сте прочитали, смањују величину мушког поноса.

Милош Крстић

(Вестинет)

Лично, не пијем сокове, осим црног и жутог сока... баталили смо кокице из микроталасне, рибу једемо ретко или само на мору (речну не), термофор немамо деценијама, зубе и косу не перемо :green: (хм, не баш... него не перемо оним што се највише рекламира), ТВ смо свели на прављење друштва кучету и специјалне садржаје, кућа је нон-стоп у промаји, а уље за сунчање је уствари маслиново уље, када га узмемо у Грчкој од домаћина. А и не сунчамо се, већ се купамо, па се само штитимо од рефлектујућег зрачења.

Воду пијем искључиво са чесме, али је овде код нас сасвим лепа, штагод турали у њу.

А ви како хоћете. ;)
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Re: Ово ће вас убити...

Post od calexx » 28 Apr 2013, 11:59

Одавно нисам прочитао оволико глупости на једном месту. Од онога што се једе или пије једино без штетних састојака (осим ако неко и то не напише) је дестилисана вода. Мада ... а шта ако чаша има неке штетне састојке? ;) А и ваздух док то пијемо је штетан. Мада ми се текст свиђа, чини ми се да нигде не помиње да је прасећина штетна, да су уштипци у сокачету штетни, да није здраво да се пије ракија и њопи ... има нечег доброг у овом тексту.
Тон-мајстор napisao: Ово загађење долази од испарљивих органских једињења као што су боје и лакови на стварима и намештају, средства за чишћење ствари али и судова и постељине, пестициди, материјал у намештају, компјутер и компјутерска опрема, козметика.
Ово сам лако решио, лакови и боје на намештају су одавно испарили а као да сам знао па уопште не чистим и нема испарења од средстава за чишћење. ;) Како добра идеја.

Све ово би могло да буде корисно ако би аутор дао алтернативу па предложио шта да једемо, где да дишемо, шта да пијемо (ваљда ракију јер сокови нису добри) или бар написао како он решава ове проблеме.
Е да, овде је грешка ...
Научно је доказано да гледањем ТВ на сваки сат изгубите 22 минута живота.
... јер се гледањем телевизије на сваки сат изгуби сат живота. Ваљда исто као што се читањем књиге на сваки сат изгуби сат живота, као што се гледањем позоришне представе исто губи ... шта ли је идеја аутора, шта да се ради а да се тако не губе сати живота??
Да није ипак ово вест с њуза?
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 28 Apr 2013, 20:46

Тон-мајстор napisao:
Лично, не пијем сокове, осим црног и жутог сока... баталили смо кокице из микроталасне, рибу једемо ретко или само на мору (речну не), термофор немамо деценијама, зубе и косу не перемо :green: (хм, не баш... него не перемо оним што се највише рекламира), ТВ смо свели на прављење друштва кучету и специјалне садржаје, кућа је нон-стоп у промаји, а уље за сунчање је уствари маслиново уље, када га узмемо у Грчкој од домаћина. А и не сунчамо се, већ се купамо, па се само штитимо од рефлектујућег зрачења.

Воду пијем искључиво са чесме, али је овде код нас сасвим лепа, штагод турали у њу.

А ви како хоћете. ;)
Hm... imate sreće onda. U Beogradu sam živeo na Konjarniku, Šumicama i u Studenjaku, svuda je voda iz česme bila očaj, mada možda se popravila u međuvremenu? Ovde u NS je takva da godinama već pijem isključivo flaširanu :D U Rumi može još iz česme, a dokle će ne znamo :lud:
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 28 Apr 2013, 23:08

Ја сам неко време пио искључиво Хебу ... онда прешао на чесмовачу и нема бољег пића (пиво је храна) а попијем једно 3-5 литара дневно. Сада иду врућине и биће и више. Воду у Београду сам обично избегавао али може да се попије, у Војводини (тј бар у Кекенди где сам имао прилике да оверим) није ни за прање ногу. Можда је код њих специфична ситуација али су ми причали да је тако.
Наравно, није дестилисана и у њој постоји свашта .. као и у свему из природе. Пијем и једем свашта, знам шта је у томе (или не знам а не занима ме) и за сада немам проблема те врсте.

Као што сам написао, овај чланак могу да проценим када аутор објасни шта је алтернатива, овако делује као пљувач на све и свашта или неко ко хоће да убеди свет да ништа не ваља а онда понуди џирло храну и пиће.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 28 Apr 2013, 23:16

Zrenjanin, Kikinda i taj kraj, mislim da je kod njih ubedljivo najlošija u zemlji, često i u novinama izađu zbog toga. Inače ovakvi senzacionalistički članci ne vrede ništa. Na koji način su utvrdili da neko gledanjem televizije gubi 22 minuta života :udar:
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 29 Apr 2013, 00:23

Па нису утврђивали, то је научно доказано. :udar:

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 29 Apr 2013, 06:23

Hahaha, za 22 min gledanja izgubiš 22 min života :)

Realno, sve što nam je trenutno ponuđeno na tržištu, a da sami nismo proizveli (mada je i to diskutabilno) je "začinjenjo" nečim. Kada bi tako gledali ništa ne bi mogli da pijemo i jedemo.

Inače skroz se slažem sa klekom, članak je skroz senzacionalistički napisan, ništa specijalno nije napisano, samo je preuveličano (tipa u kokicama ima kancerogenih materija, a nigde se ne kaže koliko kokica moraš da jedeš dnevno da bi uopšte se te kancerogene materije "osetile", ako je to tona kokica na vremenski period godinu dana svaki dan, složiću se, veoma je kancerogeno, čak toliko da idem odmah da ih napravim).
itpoint.rs

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 29 Apr 2013, 08:29

Све што се једе и пије има неки штетан састојак, као што и сваки лек лечи једно а оштети друго али је циљ оно прво. Скоро ми је другар, који се разуме у млеко и састојке, рекао да она повећана количина афлатоксина јесте опасно штетна по организам ... ако се пије ~20л дневно па тако 2 године.

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Pridružio se: 21 Jun 2007, 00:05
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 30 Apr 2013, 18:24

Kako vidim na ovoj i raznim sličnim temama po netu, ništa ne smem da jedem, treba da sam u sterilnoj prostoriji da bi' mog'o da dišem, da radim k' crnac, al' ne na suncu ni na vetru ni na hladnoći, da ne pijem ništa sem skoro-pa-destilovane-vode,....
Ma ... što reče jedan moj drugar, dok je bio pijan, kaže "nemojte piti ni pušiti, nemojte se drogirati, bavite se sportom, pravilno se hranite - i umrećete zdravi"....
Ko prvi devojci, sam u nju upada

Miroslav25
Pridružio se: 25 Sep 2008, 22:02

Post od Miroslav25 » 01 Maj 2013, 11:39

Od svega ovoga sto me hoce ubiti, cudno mi je da sam jos uvek ziv.

Odgovori

Povratak na “Ergonomija, medicina i zdravlje”