Herman Miller stolice

Računari i njihov uticaj na naš (ne)zdrav život, borba protiv stresa, kućna medicina...

Moderator: Тон-мајстор

millansky
Pridružio se: 30 Nov 2011, 22:32

Re: Herman Miller stolice

Post od millansky » 02 Dec 2011, 22:40

Hvala arhimedu za odgovor. Nista manje nisam ni ocekivao za odgovor, znam da si prezadovoljan, ali eto ,reko da vidim, mozda je neki saraf otisao i sl. :green:

Korisnikov avatar
arhimed
Administrator
Pridružio se: 24 Jun 2007, 00:45
Kontakt:

Post od arhimed » 01 Jul 2013, 23:10

Prvo je puko PostureFit® pre jedno godinicu dana no i tako puknut je radio posao, nisam hteo da se cimam nesto specijalno sa garancijom (iskreno ne secam se da li je on u garanciji uopste ili ne)
IMG_0070.JPG
PostureFit®
(4.02 MiB) Nije preuzet ni jednom
no .. ono sto je zez je pre neki dan puce neki delic, to je neki deo od recimo grafita ili plastike ili neceg izmedju koji se nalazi izmedju srafa koji je usrafljen u sedalni deo (koji ima kuglu na kraju koja ulazi u taj deo koji je puko i oko toga se rotira sedalni deo) i nosaca sedalnog dela... sve u svemu "bezvezni delic" ali bez njega stolica ne radi..
IMG_0068.JPG
puko sraf
(4.13 MiB) Nije preuzet ni jednom
postoje dva identicna srafa i ta "valjka" jedan sa leve i jedan sa desne strane, ovaj sa leve strane je puko, ovaj desni je ok (kao sto se na slici da videti, olovka je za "skalu")

kontaktirao NITEA-u i moram da priznam da su se javili odma (poslao mail u nedelju, dobio odgovor u ponedeljak rano ujutro) i sada resavamo problem, videcemo koliko treba da rezervni delovi stignu (navodno stolica ima 12 godina garanciju, ili bese neki delovi imaju 12 godina a neki dozivotnu ili tako nesto) .. pa cemo videti :)

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 02 Jul 2013, 01:29

Ako ne dobijes deo jedini izlaz je da izlijes kod nekog ko se bavi livenjem, pa kasnije malo da se dotera na strugu ;)

BTW Arhi, dozivotna garancija znaci "do kraja zivotnog veka proizvoda" a ne do kraja zivota vlasnika ili zauvek ;) Ovo sam naucio dok sam prodavao kompjutere, gde je dozivotna garancija bila cesto 5 ili tri godine :green:

Korisnikov avatar
arhimed
Administrator
Kontakt:

Post od arhimed » 02 Jul 2013, 03:20

isprintam ja kod mene na 3d stampacu, nije to neki veliki bauk mada je jednostavnije da nadjem deo na ebleju no necu da se cimam kad vec postoji original, garancija etc etc .. jbg za kintu koju sam pljuno za nju ..

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 02 Jul 2013, 12:33

Koliko ti je to jako sto isprintas, ipak je to neki liveni metal (spijalter ili tako nesto). Kojim materijalom printas? Jeli to polipropilen ili tako nesto?

Korisnikov avatar
arhimed
Administrator
Kontakt:

Post od arhimed » 07 Avg 2013, 20:48

stigli danas delovi, dosli momci, zamenili, sve radi super ... mala pauza bez stolice ali evo sad samo opet operativni :D
preko metar dana je trebalo da stignu delovi u srbistan no .. sta je tu je

@pollux, zavisi, moze da bude prilicno cvrsto, ovo nije neki liveni metal no ne mogu da kazem koji je materijal tacno, pod rukom i kada ga kucnes je kao plastika, na prelomu izgleda kao bakelit .. sta je stvarno poja nemam

ja printam svasta, uglavnom ABS, retko PLA a moze i PP, LDPE, HDPE, polikarbonat i svasta jos, mada PP/xxPE su bolji za obradu nego za printanje, navuces ih na strug i napravis sta ti treba, ABS je zato skroz cool za printanje

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 08 Avg 2013, 04:21

ja printam svasta, uglavnom ABS, retko PLA a moze i PP, LDPE, HDPE, polikarbonat i svasta jos, mada PP/xxPE su bolji za obradu nego za printanje, navuces ih na strug i napravis sta ti treba, ABS je zato skroz cool za printanje
ABS mi je nekako i ponajboljih mehanickih osobina u odnosu na PP ili HD/LD PE (u zavisnosti od namene dela) Sa PLA nisam imao dodira dok se sa HDPE, LDPE, PP, PP-R, ABS srecem svakodnevno te znam otprilike mehanicke karakteristike. Ako ti treba uvid u osobine plastike ovde imas sve: http://prospector.ides.com samo se uclani :respekt

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 09 Avg 2013, 13:15

ABS mi je nekako i ponajboljih mehanickih osobina u odnosu na PP ili HD/LD PE (u zavisnosti od namene dela) Sa PLA nisam imao dodira dok se sa HDPE, LDPE, PP, PP-R, ABS srecem svakodnevno te znam otprilike mehanicke karakteristike. Ako ti treba uvid u osobine plastike ovde imas sve: http://prospector.ides.com samo se uclani :respekt ovde http://www.ides.com/

Odgovori

Povratak na “Ergonomija, medicina i zdravlje”