Herman Miller stolice

Računari i njihov uticaj na naš (ne)zdrav život, borba protiv stresa, kućna medicina...

Moderator: Тон-мајстор

Korisnikov avatar
arhimed
Administrator
Pridružio se: 24 Jun 2007, 00:45
Kontakt:

Herman Miller stolice

Post od arhimed » 12 Sep 2008, 11:57

Vecina nas zna da je Herman Miller AERON stolica najbolja stolica na kojoj se danas moze sedeti :) ... ono sto je problem je sto kosta mnoooooooogo i sto je velika i teska pa ju je nezgodno "dobaciti" u lokal ...

poslednji put kada sam gledao, doticna je mogla da se nadje u italiji i madjarskoj (najblize beogradu) :( .. i kostala je 50-100% vise nego u usa ..

ako neko ima neki info za neku firmu u lokalu (srbija) koja prodaje iste, svaka informacija je dobrodosla ... u jednom trenutku ih je prodavala jedna domaca firma (necu da ih reklamiram, ne zasluzuju ... uvezli su citavih 10 komada i prodali za 15 minuta i nisu uvozili posle opet) i posle toga nista :(

elem ... sedeo sam na istoj pa da podelim iskustvo ...

STOLICA JE MNOOOOOOOOOGO DOBRA ... dakle, posle 12h sedenja na stolici, ne bole pozadina, ne bole ledja, nisi mokar (iako je u prostoru vrucina) ni po ledjima ni po pozadini, ne trnu noge, ne trnu butine, sve zivo moze da se namesti (ledja na par mesta, nagib, visina .. ma .. ima 100000 tockica) ..

ja sam imao priliku da je trosim citavih 5 dana ( na zalost samo toliko) sa prosecnim 10h dnevno sedenjem na istoj i odusevio sam se ..

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Re: Herman Miller stolice

Post od Miroslav Jeftić » 12 Sep 2008, 12:13

Zanimljivo... gledajući sliku ne bih nikada pomislio da je velika i teška, naprotiv deluje mnogo manja nego što sam očekivao (zamislio sam neku budžu :D).
arhimed napisao:u jednom trenutku ih je prodavala jedna domaca firma (necu da ih reklamiram, ne zasluzuju ... uvezli su citavih 10 komada i prodali za 15 minuta i nisu uvozili posle opet) i posle toga nista :(
Je l' N***A u pitanju? :)
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
arhimed
Administrator
Kontakt:

Post od arhimed » 12 Sep 2008, 12:53

ima 3 velicine, A, B i C .. za nas teskase je varijanta C .. ima tabela ali je u inchima i stopama:
Slika

ne nije nitea, sad sam video da su dodati na HM sajt kad sam video tvoj post, kada sam gledao zadnji put nije bilo nijedne firme u jugi ... (ovi sto su uvezli nekoliko komada su prodavci hardware-a) .. zvao niteu malopre, kazu za C velicinu, cena od 1200-2000E (zavisno od "dodataka") i ceka se 4-5 nedelja (imaju samo velicinu B na lageru, to je za ove srecnike od ~80kg) .. idem sutra tamo da se dogovaram pa da vidim sta cu ...

za osnovni model u usa treba da dam ~1000$ .. to je cca 700E, najjeftiniji transport za jugu koji sam nasao je ~500$ (360E) i ako na to dodam jos 40% carine (posto nema sanse da je uvezem "na foru") to je (700+360)*1.4 = 1484eura .. sto je nesto vise nego da je uzmem ovde u prodavnici ... generalno, totalni smor :( .. za nesto sto kosta 700E ja treba da dam 1200E ... dodje mi ponekad da odem sa puskom u "neku tamo instituciju" i pobijem sve na koje naidjem, vise su mi na vrh glave sa svojim moronskim zakonima ... no nije to tema ...

idem da vidim, videcu da iscimam nekoga u madjarskoj, bilo je tamo za manje para (zvao malopre hrvatsku, tamo je 1150E default model tako da mi se ne isplati, zvao i madjare ali ne znaju ni srpski ni engleski ni nemacki :( ), da mi proveri, posto teoretski ima sanse da je iz madjarske donesem jeftinije (ne verujem da ce carinik da me cima za stolicu u gepeku :D i da misli da kosta vise od 100E )....

u svakom slucaju, ko ne zna za stolicu neka overi link iz prvog posta, to je ubedljivo najkvalitetnija stolica za rad koju danas mozete kupiti ... ako neko zna za neku stolicu slicnog kvaliteta i performansi, neka se dopise, rado bih probao "jeftiniju" alternativu posto mi i dalje deluje "mnogo" 1200e za stolicu

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator

Post od Miroslav Jeftić » 12 Sep 2008, 13:09

Hm... sumnjam da će biti jeftinije u Mađarskoj, koliko se sećam (mada nisam bio skoro) tehnička i slična roba nije bila puno različita u odnosu na nas. Ali ako već cimaš inostranstvo, cimni i Sloveniju, ako ništa drugo pre ćete razumeti nego Mađari. :D

Korisnikov avatar
arhimed
Administrator
Kontakt:

Post od arhimed » 12 Sep 2008, 13:21

zvao slovence pre 2 minuta :D ... isti smor ko u .hr .. (ista cena) .. iscimao sam ortaka iz ns-a da zove madjare pa ce mi valjda javiti danas ...
jos uvek mi je "tesko" da se odlucim da dam tolike pare za stolicu .. moram da ispitam sve ostale mogucnosti ... al, kad pogledam, spucao sam u proseku 600e godisnje zadnjih 5 godina, sto je vec ~3KE .. (doduse cca 300e na 6 meseci .. sto je mnogo lakse nego 1200e odjednom)... a imam drugare mojih gabarita kojima aeron sluzi vec godinama bez greske ... sta znam ... jos uvek se samo ubedjujem :) .... al, ja nisam uspeo da nadjem "udobnu" stolicu za rad u jugi da kosta manje od 1000e a da se ne slomi za 6 meseci ... ove od 300-500E (probao sam desetak) se sve izlome za manje od godinu dana (120kg je 120kg ... 10h u proseku dnevno .. vrlo cesto i 40-50 sati odjednom ... tesko koja to moze da izdrzi)

heh .. zvao me madjar, ceka se za C 2 meseca :( ... mora da se plati pa da se ceka (dakle nista od toga odem, kupim, donesem), cena 1000E + vat ... AAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaargh .. idem da lupam glavom u zid dok nesto ne odlucim

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator

Post od Miroslav Jeftić » 12 Sep 2008, 13:24

Rekoh da nema ništa od Mađara. :) Nego videh kod Slovenaca da nude i neku Okamura Contessa stolicu, šta god to bilo, baci pogled ako se setiš.

momsab
Ортак са пива код "Тоше"
Pridružio se: 16 Jun 2007, 00:56
Kontakt:

Post od momsab » 12 Sep 2008, 13:34

vec si izracunao da ti se isplati da kupis kod nas, posto ce te sigurno sluziti godinama :)

a ja sam na granici izmedju A i AiliB :D ako smrsam na koliko je taman onda A :)
ne zalim toliko repa za dobru stolicu koja ce mi godinama sluziti
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju.
Jer, vino se greje a žena hladi.

Korisnikov avatar
arhimed
Administrator
Kontakt:

Post od arhimed » 12 Sep 2008, 16:04

cuo sam za tu okamura ali nisam siguran koliko je uporediva .. sta znam, ovu aeron sam probao .. da ima ovde u jugi pa da sednem 10min ... ovako napamet mi malo frka da dajem tolike pare ...

momsab, pa upravo sam dosao do racunice (da miroslav nije spomenuo firmu ne bi se setio da ponovo pogledam na hm sajtu da li imaju nekoga ovde) da mi je najjeftinije da odem i kupim je u lokalu .. fora je samo sto moram da se slozim sam sa sobom da odvojim 1600E (po mojoj slobodnoj proceni ce toliko da me izadje sa dodatcima) za "stolicu" .. tako da .. videcu da odsetam u ponedeljak do tamo, napravim predracun pa onda sta bude :) ... nisam proverio jel ta cena sa ili bez pdv-a .. ako je sa pdv-om to je super posto uzimam preko firme (treba mi za posao :) ) pa me kosta malo manje ... sta znam .. videcemo .. jos uvek nisam 100% siguran, mnogo je to para

momsab
Ортак са пива код "Тоше"
Kontakt:

Post od momsab » 12 Sep 2008, 16:19

jeste mnogo odjednom ali ako ti izdrzi 5 godina na konju si ovaj stolici i prakticno nisi mnogo dao :) hm,kolika li je garancija?
inace, to je najbolja radna stolica za komp i kancelariju uopste, ako se ne varam. ne bih mogao da jedem za trpezarijskim stolom sedeci na njoj :) dobra stara drvena stolica je ipak zakon za rucak

p.s. arhimedu, jesi li ovih dana naleteo na ST? ;)

Stefan
Anime/manga expert
Pridružio se: 06 Avg 2007, 15:46

Post od Stefan » 12 Sep 2008, 16:45

Heh, te stolice imamo na faksu: :)

Slika

Slika

Slika

Mozda se ne vidi dobro na ovim slika, ali to su te. :)

Mogu da se raspitam odakle im. ;)

Korisnikov avatar
arhimed
Administrator
Kontakt:

Post od arhimed » 12 Sep 2008, 17:58

broke, ovo na slici nije aeron, lici malo na celle ali nisam siguran koje su tacno ...

momsab, ma znam, ali svejedno mi tesko da dam tolike pare, no odlucio sam, idem u ponedeljek ... :) ne znam na sta mislis kad kazes "ST" ?

momsab
Ортак са пива код "Тоше"
Kontakt:

Post od momsab » 12 Sep 2008, 18:02

ne, ovo nisu Aeron, ni blizu ;) ovakve sam vidjao u Metrou, ako se ne varam
Aeron ili jeftiniji model istog proizvodjaca je dovoljno jednom videti uzivo i onda ces uvek prepoznavati iz prve

Korisnikov avatar
arhimed
Administrator
Kontakt:

Post od arhimed » 12 Sep 2008, 18:24

te kineze iz metroa sam sve probao ... tuga i zalost, nijedna ne izdrzi 6 meseci :( ... realno, 120Kg 10 sati je mnogo za "los materijal" i "jeftin dizajn" .. o udobnosti ni ne pricam ...

po ovome sto vidim na slici, herman miller nema ovakve stolice ...

aeron:
Slika

ambi:
Slika

celle:
Slika

equa:
Slika

ergon:
Slika

mirra:
Slika

reaction
Slika

alkion
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:34

Post od alkion » 15 Okt 2008, 17:50

Baci oko na http://www.kinnarps.com

Ne mogu da se snadjem na sajtu nikako ali u rukama drzim katalog u papirnom obliku i gledam par besnih stolica

Glavno predstavnistvo je u Novom Sadu, tako da mozes da ih obidjes kad odes na predavanje a mozes i ovde da ih ganjas ... nalaze se u Sava centru ;)

EDIT: http://www.kinnarps.com/en/Internationa ... eskChairs/

millansky
Pridružio se: 30 Nov 2011, 22:32

Post od millansky » 30 Nov 2011, 22:58

I, evo nakon 3 godine, kako nam je stolica? :)

I ja isto razmisljam o Aeronu duze vreme, nadam se da cu uskoro moci pazariti jednu.

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 30 Nov 2011, 23:52

Тврда, докторе! :lol:

Ала сам те дочекао? :boc:

Извини, али нисам могао да се уздржим. А моја офуцана и даље јесте тврда. :mhm:

Поздрав!
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

millansky
Pridružio se: 30 Nov 2011, 22:32

Post od millansky » 01 Dec 2011, 21:13

He he,..
Ne stvarno, bas me zanimaju utisci 'arhimeda' kako je zadovoljan, evo posle 3 godine?

Korisnikov avatar
arhimed
Administrator
Kontakt:

Post od arhimed » 02 Dec 2011, 02:30

PREZADOVOLJAN - VREDI SVAKU PARU!!!

Jedini problem je sto sada uopste ne mogu da sedim na "obicnim" stolicama .. tako ti se dupe i ledja brzo priviknu na dobro da posle toga one fancy office stolice deluju kao da sedis na klupici

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 02 Dec 2011, 06:39

Hmmmm... Neku sličnu, ako ne baš ovu stolicu sam imao u frimi. Koristio sam je nekih 6 meseci - godinu dana, jeste bila udobna, ali posle određenog vremena me je počela razbijati kičma nešto neverovatno. Prvo sam mislio da su druge stvari, ali mi je odjednom sinulo da probam da promenim stolicu. Kako sam promenio stolicu u roku od nekih 2-3 dana mi je prestao bol. Ne kažem da ima veze, ali nekako je simptomatično. Sada koristim obične-direktorske fotelje ;)
itpoint.rs

Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39

Post od blackbeast » 02 Dec 2011, 15:34

vladared napisao:Sada koristim obične-direktorske fotelje ;)

:) :green: :green: :lol: :lol:

:loveisintheaer:
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Odgovori

Povratak na “Ergonomija, medicina i zdravlje”