Napokon - jastuk protiv hrkanja!

Računari i njihov uticaj na naš (ne)zdrav život, borba protiv stresa, kućna medicina...

Moderator: Тон-мајстор

vaske71
Pridružio se: 17 Jun 2007, 16:55

Post od vaske71 » 26 Sep 2007, 23:35

Slika

Milione ljudi širom sveta koji imaju probeme sa hrkanjem obradovaće najnoviji izum nemačkih naučnika sa univerziteta u Rostoku - jastuk protiv hrkanja! On reaguje na "noćne zvuke" i pomaže spavačima da normalno dišu.

Reč je o jastuku sa ugradjenim mikrofonom koji uz podršku računara "prisluškuje" disanje spavača i reaguje na hrkanje, a zatim se uz pomoć zračnih komora prilagodjava korisniku i "opominje" ga u snu.

Računar priključen na jastuk menja pritisak u komorama, a time i položaj glave spavača tako dugo dok se disajni putevi opet ne oslobode, a hrkanje prestane.

Izum nemačkih naučnika trenutno prolazi fazu testiranja, a autori nameravaju da ga puste u prodaju početkom oktobra.

(MONDO)

Djomlouns
Pridružio se: 20 Jun 2007, 22:58
Kontakt:

Re: Napokon - jastuk protiv hrkanja!

Post od Djomlouns » 27 Sep 2007, 00:03

Ma ne bi' ja spavao na tom moodo sto mi dr*a glavu celu notz, nema sxanse! :nikako:

alkion
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:34

Post od alkion » 27 Sep 2007, 08:07

LOL
A kako se manifestuje bug?
Blue Dream :D

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 27 Sep 2007, 08:22

Kako ja umem da zahrčem, to bi mi sviralo vazdušni napad! Jadna moja žena pored mene... kad to krene da me "administrira" noću!

Inače, pošto konstantno uznemiruje spavača-hrkača... (na tom principu radi, jel'te) ... od izuma će imati koristi isključivo okolina! Spavaču hrkanje ne smeta.

Pozdrav!
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Djomlouns
Pridružio se: 20 Jun 2007, 22:58
Kontakt:

Post od Djomlouns » 27 Sep 2007, 10:51

Pa to,

legenes umoran da spavas, a to m*do uzme da te libelise. Te nisi horizontalan, pa nisi veritakalan, celu noc te hidraulika balansira, ujutru glava kao tochak izbalanisarana :green:

Korisnikov avatar
arhimed
Administrator
Pridružio se: 24 Jun 2007, 00:45
Kontakt:

Post od arhimed » 27 Sep 2007, 17:05

:D :D :D
to za hrkanje nije tako mali problem .. ja hrcem razbijam ... aj sto mi zena pobegne da spava u drugu sobu kad preteram, nego, svaki put kad mnogo hrcem, kad se probudim kao da nisam spavao uopste, probudim se umornijim nego kad sam legao ... cuo sam za neku bolnicu u vojvodini (sremska kamenica) gde rade neka ispitivanja (odes, tamo spavas sa nekim elektrodama) i onda te "izlece" od hrkanja i necega sto zovu "apna" .. pojma nemam o cemu se radi ..
http://medicinasna.topcities.com/

totalno sam u fazonu da cim navatam par dana odmora odem tamo i vidim o cemu se radi .. zena kaze da imam sve te simptome (navodno prestanem da disem dok spavam, hrcem, struzem .. pojma nemam, ja spavam)... ne verujem da ce nesto lose da bude, moz bude samo bolje

ako neko ima iskustva sa ovom bolnicom neka kaze, ako ne, pisacu ja kad se vratim

a.

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 27 Sep 2007, 21:52

gde rade neka ispitivanja (odes, tamo spavas sa nekim elektrodama) i onda te "izlece" od hrkanja i necega sto zovu "apna" .. pojma nemam o cemu se radi ..
Zove se Apnea. http://en.wikipedia.org/wiki/Apnea i http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_apnea ...

Bogami, ja bi spavao sa ovom ELEKTRODOM i bilo bi mi garant bolje... xixixixixi!

Pozdrav!
Prikačeni fajlovi
zzzzzz.gif
'ел немам?

dejankuki
Ozbiljan muzikant
Pridružio se: 21 Jun 2007, 00:32
Kontakt:

Post od dejankuki » 27 Sep 2007, 22:56

Ja sa tom Katodom NE BIH spavao, vec bih bio budan cele noci kako bih omogucio Anodi da vrsi svoju prirodnu funkciju i uspesno zajedno izvrsavali spajanje katode i anode u cilju uspesnog vrsenja ocitavanja parametara koje treba da dovedu do zadovoljstva naucnika i ispitanika tj na obostrano zadovoljstvo..... :hmmmm

sorry za off...

Ja hrcem ponekad... i samo kad sam na ledjima. Kontam da nisam od onih tezih slucaja. Plus cuo sam da je hrkanje moguce "izleciti" operacijom neke hrskavice izmedju grla i nosa. A jastuk...imam onaj "dormeo" jastuk. ne pomaze uvek!!!

Korisnikov avatar
arhimed
Administrator
Kontakt:

Post od arhimed » 27 Sep 2007, 23:04

ja sam hrkao ranije pomalo i ponekad i samo na ledjima, pa se to pogorsalo na uvek, nekad jace nekad slabije, a sad, testerisem i kad sam na strani i na stomaku i na ledjima ... imam te prekide u disanju koji, kako mi zena kaze, traju po 20tak sekundi... nju probudi to sto ja prestanem da disem! ...

u svakom slucaju, cuo sam 500 lekova ... probao jedno 200 .. od ovog i onog jastuka, preko bar 20 razlicitih sprejeva (svi su turbo gadni) koji se nastrcaju u grlo ... nista ne pomaze ... e sad cu da idem u kamenicu pa da vidimo el mogu oni da pomognu

a.

Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39

Post od blackbeast » 30 Sep 2007, 22:03

Ja sam probao neke tablete.
I, stvarno su pomagale. Samo sto se moraju redovno uzimati, a skupe su kao djavo...
Uzimaju se na osnovu tezine. Posto mene ima... ja sam morao 4-5 uzimati, prije spavanja.
Trajale mi jedno 7 dana. Pomaze stvarno, samo ne mozes nakupovati...
Jedno pakovanje je oko 10-15 eura, ne sjecam se vise...
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 05 Jul 2008, 20:09

Ја сам купио пре два месеца оне јастуке од "меморијске пене" за себе и госпођу. И спавамо као топови!

Slika

Мање хрчем (ја, она није ни хркала, мученица), мање је врућина, нема гриња, нема прања... само пребришеш ту пену мокром крпом и промениш јастучницу.

Рамена и врат нас више не болу! ;)

Одлична ствар.

Поздрав!
Prikačeni fajlovi
Pipaj, pipaj.jpg
(29.21 KiB) Preuzet 723 puta
'ел немам?

Korisnikov avatar
вујке
Ортак са пива код "Папа Џоа"
Pridružio se: 04 Jul 2007, 20:57
Kontakt:

Post od вујке » 05 Jul 2008, 20:22

Колика је цена и где купити?
Плакао сам што нисам имао ципеле док нисам видео човека који није имао ногу

Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39

Post od blackbeast » 05 Jul 2008, 21:42

Ja vec oko 2 mjeseca koristim onaj BanSnore, sto se sad reklamira na tv-u. Kupio ga u apoteci. Ali nisam bas zadovoljan. Jeste da za nijansu olaksa disanje i smanji hrkanje, ali i dalje hrcem kao konj. A plus sto je relativno bolno. Nekako onaj rastvor djeluje "nagrizajuce" na moje nosne supljine.
Sve u svemu, dzabe sam bacio 21 evro... Ne preporucujem!
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
VRider
Pridružio se: 17 Jun 2007, 15:22
Kontakt:

Post od VRider » 05 Jul 2008, 22:25

Ako ima nesto sa cim sam se napatio za 4 godine studiranja, to su cimeri koji "hrcu samo na ledjima". A kako legne na ledja, tako se ujutro i budi! Ma, ne pomeri se za celu noc. Srecna okolnost je to sto spavam kao top, i nista me ne budi. Ovih dana ruse nesto u domu, i hilti radi od 9 ujutro pred vratima. Ja ne ustajem pre jedan. :)
Moj lek - ili legnem prvi da spavam, da zaspim pre nego testerisanje pocne, ili udarim par samara da se cimer razbudi, pa onda zaspim pre nego on opet pocne. :D

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 06 Jul 2008, 02:30

Вујке, послао сам ти на ПП.

Поздрав!
'ел немам?

Korisnikov avatar
arhimed
Administrator
Kontakt:

Post od arhimed » 06 Jul 2008, 03:54

ja sam uzeo neke jastuke punjene "heljdinim ljuspama" ... super je za ove letnje dane .. ne znoji ti se vrat i slicno ..al sto se hrkanja tice
- probao "stop snore" .. neki slatkasti sprej koji spricas u grlo - NE RADI
- probao "snore stop" .. neki gorkasti sprej koji strcas u grlo - NE RADI
- probao jastuk od "mem pene" - NE RADI
- probao jastuk "heljdine ljuspe" - NE RADI

realno .. sve sto sam probao ne bi li prestao da hrcem - ne radi .. nikako da nadjem vremena da odem u onu "bolnicu za spavanje" .. mozda oni pomognu

Marce
Pridružio se: 06 Jul 2008, 05:22

Post od Marce » 06 Jul 2008, 05:32

Ljudi, pomagajte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :omg: imam problem sa deckom, ne znam vise sta da mu radim da ne bi hrkao!!!???Dal' da ga davim, dal' da ga gusim....On je jedinstven slucaj, pa ovo je uzas, evo i sada me je probudio i u pola sest ujutru sedim za kompom sa ocima naduvenim kao sarme i ne mogu da zaspim od njega!Please help... :omg: :? :besan:

Korisnikov avatar
chika spec
Dopisni član
Pridružio se: 29 Jul 2007, 23:12

Post od chika spec » 06 Jul 2008, 07:07

Pa shta chekash,budi ga :green: Oko za oko,pasta za zube :p

Tebe je barem on probudio,ja po navici ustajem u pola shest,shest...Shta posao uradi od choveka...A nedelja je :plac:

@Tonac

Jel' pomazhe taj jastuk kod problema sa disanjem?U zavisnosti na kojoj strani spavam zachepi mi se ta nosnica :|
Zop
PraShiNar
Ostariti se mora,odrasti ne

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 06 Jul 2008, 11:20

Marcе, старински "рецепт" је да му на пижаму/мајицу на леђа зашијеш ЏЕП, у који ћеш претходно да туриш нешто кликера. Па кад скотина у току ноћи пожели да се извали на ЛЕЂА и захрче, засметају му кликери и обрне се на бок! 50% мање муке/буке! ;)

Иначе, тај Бансноре треба испробати! Има ту нешто... :hmmmm

Чико, ја имам девијацију синуса и самим тим, све последице. Ови јастуци су ме натерали да спавам на страни, а бенефит је и да ми не СМРДИ узглавље!

Чисто да се "пријавим", пре годину и по дана сам био на Острогу, код Светиње... и спавали смо ноћу напољу (у Октобру), те сам својим хркањем пробудио (нисам им дао да спавају) барем двадесетак људи! Ујутро су ме здушно мрзели, на тако СВЕТОМ месту и тренутку! :sramota: :plac:

Сада ме ноћу пробуди госпођа, ако закркља... онда знате колико сам СМАЊИО!? :green: :mhm:

Поздрав!
'ел немам?

dusko21
Pridružio se: 12 Feb 2010, 18:22

Post od dusko21 » 13 Feb 2010, 02:59

Ljudi ja sam prezadovoljan BanSnorom. Jedno mesec dana sam ga stavljao, i reklo bi se da sam prestao potpuno da hrcem. Barem tako kaze moja zena :respekt

Odgovori

Povratak na “Ergonomija, medicina i zdravlje”