Roland EXR-e2 pomoc

Sve o njima, našem neophodnom delu posla i života.

Moderator: Deja Morison

Korisnikov avatar
Deja Morison
Pridružio se: 07 Jul 2007, 22:58

Re: Roland EXR-e2 pomoc

Post od Deja Morison » 02 Jan 2008, 22:29

Prvi nacin:
Otvori midi u nekom sekvenceru (cubase na pr.) pa svakoj traci dodeli vst instrument i slicno.
Ovo je vec za drugu temu...
Drugi nacin:
Instaliraj drajvere za "midi kroz usb kabal" (na cd-u uz klavijaturu dolazi).Povezi klavijaturu usb kablom.U Windowsu-control panel/sound and audio devices/audio/ u padajucem meniju za midi music playback izaberi EXR series. Zatim u bilo kom muzickom plejeru pustis midi fajl a on ce se cuti na aranzeru (upotrebljavajuci boje sa aranzera). Ako to zelis da snimis,iz klavijature audio izlazi u komp,pa u nekom od sound editora (Sound Forge na pr.) snimis svoju pesmu u audio zapisu.

Korisnikov avatar
Deja Morison

Post od Deja Morison » 15 Jul 2009, 01:34

Uputstvo za upotrebu Rolanda EXR-E2, prevedeno na srpski jezik

PoZzz
Prikačeni fajlovi
EXR_E2_SR.rar
(2.04 MiB) Preuzet 391 put

KEKI
Pridružio se: 12 Jul 2009, 13:26

Post od KEKI » 15 Jul 2009, 16:49

Deja Morison napisao:Uputstvo za upotrebu Rolanda EXR-E2, prevedeno na srpski jezik

PoZzz
Pise mi da fajl vise ne postoji!!

Korisnikov avatar
Deja Morison

Post od Deja Morison » 16 Jul 2009, 11:46

Ne znam sta se desilo :(
Evo uputsva i ovako, mada sam ja zeleo da attachment ostane na forumu, posto ce ga sa donjeg linka izbrisati posle nekog vremena....

http://www.speedyshare.com/data/4766923 ... 2%20SR.rar

PozZz

draganost
Pridružio se: 14 Nov 2012, 13:35
Kontakt:

Post od draganost » 14 Nov 2012, 13:46

Pozdrav svima, dobro mi mi došlo uputstvo na srpskom za EXR-E2, ali nigde ne ne mogu da ga nadjem. Bio bih veoma zahvalan ako neko to ima u elektrondkom obliku da mi pošalje e-mailom. Hvala unapred.

draganost
Kontakt:

Post od draganost » 14 Nov 2012, 13:55

A sve to da bih pokušao da rešim sledeći problem: ne znam šta sam uradio (ako je do mene), ali na Rolandu EXR-E2 u fleš memoriji (100-200) imam ubačene stilove koji su do sada radili normalno, a sada mi se prikazuju na displeju, na kompjuteru vidim da imaju potreban kapacitet (nisu prazni), ali ne sviraju oni nego poslednji fabrički stil (ritam) koji sam pustio pre nego što predjem na Flash memoriju (100-200). Taj poslednji pušteni stil iz fabričke memorije svira na svim ritmovima iz flesha, uvek taj isti, bez obzira koji ritam iz flasha izaberem. Ako neko zna u čemu je problem molio bih za pomoć. Pozdrav i hvala.

Korisnikov avatar
Deja Morison

Post od Deja Morison » 14 Nov 2012, 17:54

Najbolje bi bilo da se preformatira interna memorija i da se vrati na fabricka podesavanja sam instrument ali naravno prvo backup-uj sadrzaj interne memorije na kompjuter jer ce svi podaci biti izbrisani, tj klavijatura ce biti onakva kao kad je dosla iz prodavnice.

Pronadji opciju "InitFLSH " (Funkcijski meni).
Ova funkcija formatira internu memoriju.
Jos jednom upozorenje:Ovom funkcijom ce se pobrisati svi midi fajlovi i stilovi, takodje i user programi u aranzeru.

Pritisni [YES/+]
“Sure?”
Pritisni [YES÷+] za formatiranje.
kada prikaze“Complete” to je to.

Vracanje aranzera na fabricko podesavanje:

(1)Iskljuci aranzer
(2) Pritisni i drzi [USER¥PROGRAM/WRITE] taster i tako ukljuci aranzer i drzi taster dok ne napise "Factory".
U attachmentu sam okacio moj sredjen set za E2.
Pozdrav!
Prikačeni fajlovi
Sredjen set za E2 Deja Morison.rar
(335.03 KiB) Preuzet 204 puta

draganost
Kontakt:

Post od draganost » 15 Nov 2012, 23:40

Hvala mnogo, sve sam pokušao ali se i dalje dešava ista stvar. Backup sam napravio i imam sačuvane stilove i User programe, a hvala i na sredjenom setu. Ono što sam primetio i što je možda važno, kada izaberem stil iz Flasha (100-200) je da mi stalno treperi "Yes" na displeju sa desne strane, čak i kada resetujem podešavanja po gornjem uputstvu i vratim Backup u Flash. Ako pritisnem "Yes" tada se na kratko pojavljuje "Loading" pa "Complete" (što je i normalno), dobijem taj stil, čuje se, ali se svaki upisuje pod broj "000" (sa leve strane) i onda svi stilovi iz Flasha puštaju samo taj, poslednji snimljeni stil (ritam), iako im se na displeju pojavljuje pravo ime.

draganost
Kontakt:

Post od draganost » 15 Nov 2012, 23:50

Opet ja. Nisam dobro pročitao prvi odgovor, a možda je u tome ključ problema. Fabrička podešavanja sam vratio uspešno, ali ako hoću da formatiram internu memoriju dobijem poruku "LOCKED!"

draganost
Kontakt:

Post od draganost » 16 Nov 2012, 00:18

Ne vredi, otključao sam, formatirao memoriju, vratio Backup i opet sve isto.

Korisnikov avatar
Deja Morison

Post od Deja Morison » 16 Nov 2012, 00:44

Hm, nisam najbolje razumeo...znaci ti kada ucitas ritam sa flash-a (prvi) on ucita taj ritam normalno ali posle svaki sledeci ucita, ali ipak svira samo onaj prvi ucitan?

draganost
Kontakt:

Post od draganost » 16 Nov 2012, 01:51

Upravo tako, ali kad mi učita sledeći treperi mi "Yes". Ako ja pritisnem taster "Yes/+" on tada počne na svim ritmovima iz flash-a da svira taj novi, poslednji učitani ritam za koji sam pritisao "Yes".

draganost
Kontakt:

Post od draganost » 16 Nov 2012, 01:54

Ako predjem na sledeći ritam, on ga opet učita (odnosno pokaže njegov naziv na displeju) i opet mi treperi "Yes" sa desne strane. Ako za njega pritisnem "Yes" onda on svira na svima i tako u krug.

Korisnikov avatar
Deja Morison

Post od Deja Morison » 16 Nov 2012, 19:15

Nekoliko stvari mi padaju na pamet:

1. Pada mi napamet da li ti nije ukljucen LOCK STYLE (prvi desno ispod ekrana)?

2. Druga stvar koja mi pada na pamet je to da je E2 aranzer imao neku funkciju da se zakljuca ritam sekcija i onda je totalno onemoguceno koristiti ritam (kako bi recimo uceniku onemogucio da ih koristi vec da vezba samo sviranje boja u realnom vremenu), ...zaboravio sam kako se to otkljucava/zakljucava, ima opisano u uputstvu ali na zalost nemam uputstvo...

3.A jesi li probao da na sveze formatiranu memoriju stavis samo moj set (bez tvojih ritmova i ostalih fajlova) pa da probas da li se to desava i sa mojim setom?
Mozda pokusas samo sa par ritmova.

.....pa javi sta se desava....

draganost
Kontakt:

Post od draganost » 17 Nov 2012, 23:03

Ponovo hvala na trudu.
1. Nije ukljucen LOCK STYLE, i meni je to prvo bilo najlogicnije
2. E2 ima funkciju da zakljuca DEMO i kompletan ARANGER, ali ne i samo ritam. Cak i da ima, meni ritam normalno radi iz dela koji je dosao fabricki (0-99), ali imam problema sa onim u Flashu (199-200)
3. Samo Vas set i imam jer je tip od koga sam kupio aranzer imao instaliran upravo taj set, a to sam video kad sam skinuo Vash i uporedio. Medjutim, meni USER PROGRAM sekcija radi dobro, a Vash set se instalira u taj deo i tu je sve ok, ja samo imam problem na ritmovima (STYLE) i to onim iz Flasha koji se memorisu u deo 100-200. Probao sam da prebacim samo 3 ritma i situacija je ista.

Sto se tice uputstva na srpskom stvarno ga nigde nisam mogao naci na netu pa sam krenuo da sam prevodim ono na engleskom. Kad budeo preveo nekoliko strana okacicu ih ako nekom treba.

Korisnikov avatar
Deja Morison

Post od Deja Morison » 18 Nov 2012, 23:48

Znaci, ako sam razumeo dobro, kad pozoves kroz moje user programe ritam (jer moji user programi uglavnom biraju i pozivaju user ritmove, znaci te sa flash-a) onda je sve ok?

draganost
Kontakt:

Post od draganost » 19 Nov 2012, 00:56

Da, user programi se instaliraju kao set i zauzimaju u fleshu brojeve od 200 pa na dalje i to sve radi ok. Medjutim, za Style, tj ritmove obezbedjeni su brojevi od 100-199 i oni se jednostavno pojedinacno kopiraju i na tim pozicijama imam problem koji sam ranije opisao. Fabricki ritmovi (0-99) takodje rade lepo.
No, zahvalan sam vam na trudu ali ne bih vas vise zamarao. Jednostavno cu od cistih ritmova napraviti user set i to ubaciti u user jer tamo imam mesta za to pa cu na taj nacin izbeci da koristim flash u domenu 100-200.
Kao sto kazu, u svemu losem ima i neceg dobrog a to je da sam dosta naucio o ovom aranzeru posto me je muka na to naterala. Stvarno sam prijatno iznenadjen vremenom koje ste odvojili za mene. Svako dobro.
P.S. Hteo sam da nakacim deo prevoda koji sam uradio ali ne znam kako.

Korisnikov avatar
Deja Morison

Post od Deja Morison » 19 Nov 2012, 12:06

Auuu....Sad tek kapiram...
Mozda sam se setio sta je ustvari "problem". :)
Mislim da su pozicije od 100-200 rezervisane za ritmove sa flopy diskete :green:
Ne secam se, al pokusaj da stavis ritmove na flopy i onda ucitas kroz pozicije 100-200 (mozda je potrebno da na flopy disketi isto stoji folder "Style" pa da u njemu budu ritmovi, ali probaj i da stoje van svih foldera ...). Pa javi sta se desava.

draganost
Kontakt:

Post od draganost » 23 Nov 2012, 16:23

Konacno sam izgleda i ja ukapirao u cemu je stvar. Izgleda da Flash memorija sluzi samo da se ritmovi ubace u nju privremeno (isto mi se desilo i kad sam ucitavao sa flopija) dok se ne ubace u USER. Ja sam mislio da se i ritmovi iz flasha mogu koristiti kao i fabricki, jednostavno se pozovu numerickim ili select tasterima i krecu sa svirkom. Mislio sam da je tako bilo ali sam se verovatno presao. No, reseno je - morao sam na svaki pojedinacni ritam iz flasha da kliknem YES cime sam ga ucitao, a zatim svaki pojedinacno upisem u USER program i on mi tako ostaje u USER te mogu da ga pozovem numerickim tasterima iz USERa. To objasnjenje da se ritmovi u flashu nalaze samo da bi se pozvali kad se ubacuju u USER nisam nasao ni u uputstvu, samo pise da moraju biti u flashu da bi ih USER ucitao pri reprodukciji.
U svakom slucaju, hvala i pozdrav.

usamljeni rendzer
Pridružio se: 20 Jan 2018, 01:42
Browser: firefox 49.

Post od usamljeni rendzer » 20 Jan 2018, 02:27

dejane morison vidim postavio si link za set za exr e2 da li bi mogao ovaj set da mi posaljes na zivkovic.goran1969@gmail.com bio bih ti mnogo zahvalan bosto mi se ovaj rolan mnogo svidja lepo zvuci al se bas nesto ne snalazim u njemu unapred zahvalan

Odgovori

Povratak na “Muzički instrumenti”