Izbor mobilnog operatera

Mobilna telefonija: provajderi, modeli telefona, upotreba, servis. GPS: modeli, podaci, karte, apdejtovi, opšte informacije.

Moderator: blackbeast

Odgovori
Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39
Browser: opera 65.0.3467.62

Izbor mobilnog operatera

Post od blackbeast » 16 Dec 2019, 13:21

Kao sto sam naslov kaze, trebaju mi ideje i prijedlozi za novog mobilnog operatera. Jbt, kako ovo strucno i poslovno zvuci. :)

Imam mts pripejd karticu, vec par godina. Medjutim, kartica je stara, mini sim, sto znaci da se ne moze skratiti na nano. A ja nemam pojma gdje su mi podaci od nje, tako da ne znam ni pin, a njega ce sigurno traziti ako odem u MTS da trazim zamjenu kartice. A i, nervira me sto moram dopuniti racun najmanje svaka tri mjeseca.

E sad. Dvije stvari su mi broj jedan. Posto je vjerovatno cijena poziva manje-vise ista kod svih, meni je bitno da ima opciju jeftinog interneta, i da je sa bilo kojom dopunom vazenje racuna bar 6 mjeseci, a pozeljno godinu dana, kao sto je bilo to prije na ovom sadasnjem broju. Prije mi je bilo, koji god iznos da dopunim, a u 99% slucajeva dopunjavam 200 dinara posto ne moze manje, produze mi na godinu dana. A posto se nekada desi da ne dodjem u Srbiju i po 6 mjeseci, onda mi je to bilo super, a ovako sada moram da ganjam nekog da mi dopuni 200 dinara, samo da mi broj ne propadne. Tj, vazi kartica godinu dana, ali nakon tri mjeseca ne samo sto ne mogu zvati ili slati sms, nego i citav iznos sa racuna izbrisu.

Ocekujem prijedloge, posto vi bolje od mene znate i koje imate mreze i sta ko nudi. Pogotovo Kleko, on to najvise ganja. :)
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Browser: waterfox 56.2.14
Kontakt:

Re: Izbor mobilnog operatera

Post od calexx » 16 Dec 2019, 20:47

Мислим да сада сви иду на три месеца па онда пропада кредит али картица преживи. Нешто ми се чини да бар један има мало другачије, ако не допуниш онда ти замрзне број и кредит па кад допуниш, онда све врати. Како год, нисам сигуран да ћеш да нађеш некога ко ће да ти сачува све годину дана а да не доплаћујеш повремено.
Ако ти број није битан, онда немој ни да купујеш и размишљаш, стално се појављују неке нове и нове акције па можда кад следећи пут планираш да дођеш буде нешто чега сада нема.

Погледај шта се нуди на https://www.globaltel.rs/index.php јер је то нешто другачије, нисам проучавао али ту и тамо прочитам да је врло занимљиво.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
blackbeast

Post od blackbeast » 17 Dec 2019, 08:47

Vidio sam taj globaltel. Ciji je on, tj, ciju mrezu koristi? Malo sam uporedjivao, mts, telenor, vip i taj globaltel. On mi se cini najpovoljniji, pa onda mts. Ostali mi se nisu uklopili. Tako da ipak razmisljam da ostanem na mts.
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Browser: waterfox 56.2.13
Kontakt:

Post od calexx » 17 Dec 2019, 20:18

Мислим да користи Вип мрежу а фирму повезују са Жељком Митровићем. Није обичан провајдер, има неке апликације које се користе за разговоре а предлажу неке пакете са интернетом који се сабирају а јефтини су. Никада нисам проучио ко су и шта тачно ради, мени је довољно и ово мало.
Теби је потребно повремено, можда је најбоље да се тада распиташ о акцијама и искористиш неку актуелну.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
blackbeast

Post od blackbeast » 19 Dec 2019, 08:57

Recimo, kod nas vec par godina postoji Haloo, to je "podoperater" Eroneta. Moja zena ima vec par godina njihovu karticu, jer je jeftinije tako sa mamom da prica. Uspostava poziva je 9 feninga (~5 centi) a mozes neograniceno da pricas. Naravno, to je samo u haloo mrezi. Kad zoves ostale, naplacuje se po minutu, ali su i tu prilicno povoljni.
Medjutim, ono sto je najbolje je internet. Evo, ja sam neki dan uzeo karticu, i to 4g, i dobijam 600 MB bonusa prvih 6 mjeseci. Onda, kad uzmes mjesecnu opciju za internet koja kosta 8 KM (~4 eura) dobijes 4 GB interneta. Medjutim, za nove korisnike, kao sto sam ja, dobijes duplo. Medjutim, ako uletis, kao ja, u neki promotivni period, onda dobijes jos, tako da sam ja za tih prvih uplacenih 8 KM dobio 12 GB. :) Ja znam da zena moja redovno ima 12-13 pa nekad i 16-17 gb, zato sto se neiskoristeni saobracaj prenosi u sledeci mjesec. :)

A ja na svojoj pretplati od 34 KM imam jebenih 500 MB interneta... Sramota.
blackbeast

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15
Browser: firefox 70.

Post od Pollux » 19 Dec 2019, 22:20

Postpejd VIP 3GB interneta, pozivi ka svim mrežama i ka fiksnoj neograničeni, poruke neograničeno. Pretplata je oko 1200 dinara.
Nakon isteka 3GB neta ne seku net samo je skuplje.
Jedino što sam primetio da neće da uspostavi vezu sa brojevima koji počinju sa 0700 i naplaćuju poruku 3,47 dinara prema četvorocifrenim brojevima recimo prema broju 6600.

Ne znam za pripejd ništa jer su stalno neke promocije i stalno je nešto novo i drugačije.

Odgovori

Povratak na “GSM i GPS”