Novi TV - hitna pomoć prijatelja

Televizori, home-theater, Hi-Fi, klima uređaji, frižideri, šporeti, veš mašine... preporuke, iskustva, servis.
Odgovori
Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Browser: waterfox 56.2.14
Kontakt:

Re: Novi TV - hitna pomoć prijatelja

Post od calexx » 07 Mar 2020, 22:51

Овај Дел ИПС монитор који користим је купљен пре ... скоро 7 година и имао је мртвака. Срећом, другар је радио у тој радњи па сам га исто вече однео и заменио.

Данас сам био у продавници, девојчица је попунила захтев банци за кредит и пон-уто ми јављају да ли је прихваћен па је лако могуће да сам пазарио телевизор. Овај https://www.lg.com/rs/televizori/lg-49UM7100PLB
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39
Browser: opera 67.0.3575.53

Post od blackbeast » 08 Mar 2020, 17:58

cijena?
Javi utiske...
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 08 Mar 2020, 21:08

Требало би сутра или у уторак да ми јаве да ли је кредит одобрен, онда идем у продавницу да завршим папирологију и после шаљу на адресу. Из неког разлога не може да се преузме у радњи. Цена 46.990 на 12 месеци. Кад већ узимам и кад већ може кредит, нека буде нешто мало боље па и мало веће од планираног, телевизор се ретко купује, бар ја то ретко радим.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Pridružio se: 21 Jun 2007, 00:05
Browser: chrome 80.0.3987.13
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 09 Mar 2020, 16:52

Porodismo se na 8oj strani. 'Aj, nek' je sa srećom :bravo:
Ko prvi devojci, sam u nju upada

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 09 Mar 2020, 20:25

И то из другог покушаја, први неуспешан је био пре 2+ године када сам одустао. :) Сада ће ваљда да буде мушко. :)

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 13 Mar 2020, 15:59

Телевизор стигао, распаковао, намонтирао му ноге и спремио даљински али за праву пробу прво морам да очистим полицу где ће да стоји и онда иде проба.

Где баш сада, у сред највеће хистерије и највеће епидемије коју памтим? Ни вариола вера ваљда није била овако гадна.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 17 Mar 2020, 18:10

Телевизор ради, још га испробавам али је сада фрка па се и не занимам много. Уплатнице још нисам ни добио а уведен мораторијум на кредите па би баш могли да затуре моје али свакако бар три месеца нећу морати да плаћам рате, ако сам добро разумео причу.

Добра ствар овај DLNA, уопште не морам да повезујем телевизор, све са компа иде преко мреже па ми није потребан екстерни хард/флешка. Још само да скинем упутство и тражим оно што нисам сам провалио али полако проваљујем. :)

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Browser: chrome 80.0.3987.13
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 17 Mar 2020, 22:36

Neka je sa srećom. DLNA je super stvar ali je nekada jednostavnije prikopčati USB. :)

Ako ti je PC stalno online, možeš isprobati Plex server. Nama je to glavni media centar u kući sa serijama i filmovima (trči na NAS-u), a moderni smart televizori uglavnom imaju klijentsku aplikaciju za njega.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 17 Mar 2020, 23:36

Комп јесте стално укључен ... кад сам кући.

Пробаћу и Plex, немам проблема са DLNA јер само убацим неколико фолдера за гледање и после на теве бирам шта гледам. Јесте да би приказ могао да буде бољи јер понекад издели или чудно назове то што нађе али можда зато што су фолдери које сам поделио били пуни свега па га збуне. Направићу само фолдер за гледање и ту по потреби убацим филм, концерт или тако то, један или два да не правим гужву.
За УСБ је потребно да проберем шта ми се гледа па копирам на УСБ па је питање колико може да стане јер ипак немам превелике флешке* и онда је оно лакше.

*За сада су флешке са већим капацитетом прескупе тј јефтиније изађе да се купи неки M2 са екстерним кућиштем, него нека брза флешка, не рачунам ту оне квази УСБ 3.0 са брзином уписа 10.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 21 Mar 2020, 20:55

Само да додам оно што сам приметио ових дана, телевизор који сам купио је у тој фирми (на е, има 4 слова) поскупео тачно 10к пара. Исто и у сестра фирми док је у мајка фирми сада јефтинији него што сам ја узео, кошта 44.990. Како год, уз детаљ да је мораторијум на кредите, делује ми да сам добро прошао.

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Browser: chrome 80.0.3987.14
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 26 Mar 2020, 16:46

Hahaha.... Samo napred Kleko...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 28 Mar 2020, 22:37

Јуче сам довукао два 4к филма колико да пробам нови телевизор. Све лепо ради, ДЛНА функционише без проблема, филм са компа иде нормално и течно на телевизору што значи да је и веза између њих ОК и да је телевизор ок.

Проблем се појављује када те исте филмове пробам да гледам на компу. Комп је крш, основне компоненте купљене пре 6-7 година а и тада су били друга лига па ме не чуди.

Пробао на линуxу, слика иде али ситно сецка, као када се рецимо гледа убрзано 2x тј има неки ситан стробо ефекат. Онда отворио пенџере, кликнуо на филм, он каже ок, али морам да скинем кодек и то неће много да те кошта. Нека, фала, па пробам још неке плејере. Ситуација другачија него на линуxу, тон иде али слика слабије. Или се појави па стане или се појаве неке сиве контуре па стану а тон иде неко време па и он стане. Пробао неколико плејера, пробао исти као на линуxу (ВЛЦ) али нема вајде. Као да на линуxу фали нијанса док на пенџерима ... па фале две генерације.

Закључак, иначе не планирам у неком дужем периоду да улажем паре у хардвер, а нарочито не да бих на компу гледао 4к, јер ми се чини да је то бацање пара. Уопште нисам одушевљен сликом тих снимака, уопште нисам ни зинуо кад сам то видео нити ми делује баш боље, уопште не видим разлог да и на телевизору гледам 1080p иако у садашњој комбинацији могу да идем са ДЛНА опцијом. Просто, мислим да је губљење времена скидати 70 гига или колико већ филма да бих видео нешто што и не видим, бољу слику.

Који су најосновнији хардверски захтеви за 4к?

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15
Browser: firefox 73.

Post od Pollux » 29 Mar 2020, 20:41

Već vidim... kleka razmišlja o kupovini kompa :D
Spasavaj se ko može :D :D :D

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 29 Mar 2020, 21:30

Не, нити планирам за неки даљи период. Нарочито не сада када ће плаћање рачуна да буде приоритет уз опасност да и то постане проблем. Комп је апгрејдован, осим за основни трио (мб, цпу, рам) и за то је потребно много пара а није ми нешто важно. Чак и да то дође на ред, остаје питање како бих на компу гледао 4к на фхд монитору а на први поглед не видим много 4к монитора у понуди. Само неки 2к. И на крају, ти 4к филмови ме нису нешто погодили, нисам видео неки разлог да због тога скидам нешто од 70 гига уместо од 4 или 12. Иако реално могу да их гледам на телевизору без додатних улагања.

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Browser: chrome 81.0.4044.13
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 12 Maj 2020, 04:49

Evo i ja hoću da kupim TV za sebe, a i dragi nam vođa daje po 100e, nas par u kući, baš koliko mi uvek nekako falilo da uzmem ono što me zanima :D
Šalu na stranu, gledao sam malo recenzije, i što više gledam i raspitujem se, sve manje znam, te ips panel, te va, te direct led, te sad standard ako se gleda sa daljine preko 2m, ništa ispod 65 inča, a pre smo 73cm gledali i sa 7 metara, i bilo nam ok; pa se setih da, ako je iko upućen u TV i šta uzeti, to je naš drug calexx :)
Elem, da ne dužim puno, svestan sam "koliko para, toliko muzike, uvek bilo". Mogu izdvojiti oko 40k, plafon neki 45k dinara, dijagonala 43'', neću manji, a ima ih i par od 49 koji se mogu uklopiti u tu sumu novca. Ono što je bitno, TV mi treba za TV i filmove sa kompa takođe. Imam ovu msat:tv satelitsku, uveo pre skoro godinu dana, na to će biti prikačen, ima nešto HD kanala, srednji paket, i biće povezan i na komp, da gledam filmove i serije sa Stremio i sličnih programa, bilo HDMI kablom ili bežično preko rutera. Ono što je još važno, soba mi je 4.5x5m, TV će stajati u desnom ćošku, levo pored njega mi je sto za komp, na metar ipo od tv-a, negde po sredini sobe je fotelja, a direkt ispred TVa je krevet. Bitno mi je da je slika ista gde god da sednem, da ne menja boju, svetlinu i oštrinu, kao što se dešava kod nekih modela ekrana, mislim da je tu ips panel najbolji jer ne gubi ništa pri uglovima, ali ima kao lošiji kontrast i zasićenost crne u odnosu na Va panel, koji, opet, pati od prethodno pomenutog nedostatka. Smart nije baš neophodan, budući da će TV biti povezan na komp, ali je poželjan, da ne mora svaki put da mi bude uključen računar ako hoću pogledati nešto sa yt, ili telefona, itd.
4k mi realno ne treba, ali ono, ta tehnologija je pred vratima, pa valja gledati i tu stranu, ne kupujem tv da mi traje 2 god, tako da ne bi bilo loše da tv bude 4k

Znači, cena plafon 45k dinara, dijagonala ne manji od 43'', da ima dobar ugao gledanja bez promene osobina slike, smart poželjan, nije neophodan,jedino bilo bi fino bežično povezivanje sa računarom, ionako sam u hrpi kablova stalno, a to mislim da ne može ako tv nije "smart".
Ne bih noname modele, za Vox mi par prodavaca ovde u Šapcu kažu da se najviše reklamiraju, tj vraćaju na reklamaciju, Vox i Fox, pa bih i te 2 marke u startu otpisao. Da li je garancija 3 ili 5 godina, i to mi nije preterano bitno, mada je, svakako, korisno kad je garancija duža.
Onako, nekako po mom osećaju, i čitanju na papiru i gledanja review-a kojekakvih po netu i yt, par modela su mi zapali za oko, pa bih hteo vaše mišljenje koji od ponuđenih, ili možda neki koji nije na listi, svaka sugestija dobrodošla.
Dakle, ono što mi je trenutno uži izbor su sledeći modeli:

https://www.gigatron.rs/televizori/tosh ... rni-319338
https://www.gigatron.rs/televizori/lg_t ... rni-253699
https://www.gigatron.rs/televizori/sams ... art-281672
https://www.gigatron.rs/televizori/hise ... rni-325239 (iako je va panel, piše ugao 176 stepeni, onda je ok)

Pa eto, zanima me vaše mišljenje, i eventualno nešto što sam verovatno propustio

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 12 Maj 2020, 11:34

Ја сам некад давно себи купио највећи телевизор тј 70цм (мислим да су најнајвећи, ретки и скупи били 83цм док су преко тога били пројектори) док су тада уобичајени били 51-55 а највећи домаћи 66цм. Не знам да је неко у друштву имао већи (телевизор) од мене. ;) А тај 70цм је по висини негде као 32" нови који је онда још и шири па бих и са 32" имао већу слику него тада. Ипак, телевизор никада не може да буде превелики па се пази на два услова, место на полици/у орману и колико је јорган дугачак. ;) Други део приче је да за сличне паре може да се узме већи нонејм или мањи брендирани али има ту још гомила ситница.

Панели ... IPS има широк угао гледања и слика је практично иста скоро из сваког угла, мана је што црна није зифт црна него нека нијанса тамно сиве. Супротно од тога су VA панели којима је црна баш баш црна али чим одеш мало у страну, слика мења боје и контраст. Бар се тако прича по форумима, ја сам обилазио радње и гледао на разним телевизорима од обе сорте и нисам приметио неке превелике аномалије. Дуго имам IPS монитор и научио сам на ту црну која није баш црна ... теоретски, многи филмови који као приказују ноћне сцене приказују нешто снимљено дању уз мало затамњену слику а и брига ме колико је црна баш црна. За мене је телевизор екран на коме ћу да видим нешто што је једнократно, била то утакмица, филм, серија, информативна емисија и баш ме брига да ли ћу да видим баш баш сваки детаљ и да ли ће да буде савршена слика. У питању је пролазни садржај, погледам и готово, друго је слика на зиду или музика коју стално слушам. Да ли подржава HDR, HDR 10+, HLG или шта већ ... немам појма ни шта је то и чему служи.

Колико видим, ови што си их изабрао имају своје оперативне системе, не андроид, па мораш да провериш шта све нуде. Овај мој ЛГ (који је исти као овај из твог избора, само што је 49") нема Коди и немам појма да ли постоји за овај ОС али га нешто и не користим а од провајдера сам добио андроид бокс па је то решено. Самсунг има Тизен, Хајсенс неку Виду а за Тошибу је нешто мање дефинисано.

ЛГ је IPS, Самсунг PLS што је ваљда исто али нека подваријанта, Хајсенс је VA а за Тошибу не пише. Више детаља можеш да видиш на https://www.displayspecifications.com/e ... 313711fc2e па разгледај.

ЛГ једини има 5G и ac wireless, Тошиба 5G n, Самсунг не пушта DTS аудио и он је edge led а остали direct led. Сада ЛГ и Самсунг имају по 2г гаранције, остали по 3 године, ја сам ЛГ узео са 5 година, трајало до краја априла. Јесте битан детаљ јер кажу да ће сваком телевизору да цркне позадинско осветљење што је каснијих таман 100€ трошка ... или да јуриш по Алију лед траке и сам мењаш, кажу да је могуће.

Што се 4к тиче, писао сам да сам скинуо два 4к филма (1917 и Џокера) и погледао их. Као прво, мој комп и не може да пусти 4к због графичке, вероватно, али телевизор са компа може. Слика је нешто обично, ништа да кажем ауууу, што разбија а скидати филм од 70 гига да баш гледам 4к и није неки спорт.

Веза са компом је још увек бежична и тешко да ће то да се мења, довољно су далеко да бих о томе размишљао али могу на телевизору да гледам и слушам нешто са компа преко бежичне везе и DLNA варијанте. Извукао сам УСБ продужни али га нисам користио, ко да копира велики филм на флешку када ионако може са компа директ. Нисам још повезао ни Андроид бокс јер немам довољно струје у полици и потребно је да додам један продужни а мрзи ме, може и без тога.

Слободно узми што већи мада није толико битно. Гледај и гаранцију, можда да сачекаш да уловиш неку акцију са 5 година, знају повремено да убаце и то.

Зашто си изабрао можда и најскупљу фирму? Емезета има ниже цене, рецимо https://www.emmezeta.rs/hisense-h55b710 ... 37704.html се скоро уклапа а онај ЛГ је тамо око 5к јефтинији.

Иначе код свих постоје серије са истом дијагоналом, за овај мој 7100 кажу да је најнижа и да не ваља куповати испод 7400, ваљда то важи код свих али је мој јорган одредио модел. Јесте RGBW екран што мало смањује 4к резолуцију али сам негде читао да и то има неке предности мада би можда било ипак боље да је RGB. Мени не смета, слика је јасна, не мислим да ћу да патим ако није још боља.

Или да предложим оно што предлажу на неким форумима, обавезно OLED (иако има могуће "сагоревање" слике) до максимално 2.000€ и нећеш да погрешиш. ;) Још ако је 75" екран, баш ћеш да уживаш.

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Browser: chrome 81.0.4044.12
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 12 Maj 2020, 15:16

Fino je to kleka sve objasnio tako da su ostale samo sitnice. Prvo kako odabrati? Odeš, vidiš ono što ti se sviđa, pogledaš garancije i kupiš? Od ova 4 modela Samsung je po meni najlošija tehnologija (DTS pušta, ali ne u kvalitetu DTS nego ga prevodi u neki svoj stereo, EDGE LED tehnologija je lošija od direct LED), ali sve ostalo je u rangu (da ne kažem da su sva 4 televizora ista).

LG malo štrči na pozitivnu stranu (mogućnost active 4k prikaza, malo jači procesor) ali ne piše kolika je garancija (što najčešće znači 2 godine) i ima neki svoj webOS koji sam po sebi nije loš, ali ako si hteo TV da koristiš ikao "android smart box" zaboravi.

Toshiba štrči opet na drugu stranu (opet mogućnost 4k prikaza, ali sada slabiji procesor i 3 godine garancije i nekim svojom izvedbom androida, koji bar po ovome što piše bi mogao da bude i kompatibilan sa pravim androidom).

Ovaj Hisense je nešto između ova dva po karakteristikama, ali je manje poznata marka...

Dakle na tebi je izbor. Ja jedino što bi izbacio je od ova 4 Samsung...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Browser: chrome 81.0.4044.14
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 12 Maj 2020, 17:07

Hvala na sugestijama i mišljenju. Taj LG je i meni od svih ovih zapao za oko najviše, taj samsung sam uzeo u razmatranje samo zbog marke, jer imam puno samsung uređaja po kući, i svi fantastično rade, nisam nikada imao problema, a ovaj je otprilike jedini koji po karakteristikama i ceni upada među ovu grupu modela što sam naveo.
Sad, zašto Gigatron, pa ovde u Šapcu imamo Gigatron, WinWin, Tehnomaniju, Idea, i ne znam više ni jednu od tih većih kuća. Nekako mi Gigatron najbliži, tu sam najčešće kupovao i računarske komponente, mislio sam da su svi tu slični sa cenama, u zavisnosti ono kad im je određeni model stigao, pogledam na netu, pa gde je jeftiniji, odem kupim. Za tu "Emzeta" prvi put čujem, iskreno, mislim da to ovde kod nas nema. A i ono, u slučaju reklamacije, lakše mi ovde odneti u radnju, nego, nekako, kupovao sam puno toga na kućnu adresu, nekako sam malo bojažljiv da poručim tv tako.

Ovo oko smarta, nije mi bitan android ni najmanje. Eventualno od tih smart aplikacija mi može zatrebati YouTube, da nešto mogu pogledati da ne moram komp povezivati, zatim kakav takav web browser, tek da dođem do neke informacije brzo, ne bi bilo loše da mogu i sa telefona strimati video ili slike na tv, kad hoću nekom nešto da pokažem, recimo mojim matorcima, koji ne vide na telefonu jer imaju loš vid, i ništa više. Filmove i serije ionako na računaru koristim Stremio, nekada Kodi, samo bih prebacio sliku na TV, meni realno od smarta ništa više ne treba, tako da da li je android ili nešto drugo, nije mi bitno, ne planiram da skidam igrice, Hulu-e, Netflixove, i ostalo, nije mi bitno. Ionako sam za računarom svaki dan, komp radi skoro po ceo dan, tako da mi nije bitno da je baš Andorid na TV. Gledao sam po YT, ovi LG pa i Toshiba, sasvim fino rade, brzo, stabilno, a i lep je interfejs, jednostavno za korišćenje, što je za mene sasvim dovoljno.
Znači, LG, i da nije Gigatron, jer je skup, to je to.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 13 Maj 2020, 12:40

Када сам пре пар година проучавао телевизоре, по неким критеријумима сам ставио Сони на прво, Самсунг на друго и ЛГ на треће место. Хајсенс тада није био код нас у понуди. Сони је прескуп па је отпао и тада и сада. Онда су остали Самсунг па ЛГ док је Хајсенс био у трећем плану и требало је да има довољно оправдања да изаберем неки такав.

Мана Самсунга јесте еџ дисплеј али је то релативно, не би таква фирма ризиковала неком технологијом да не ваља, видим да и Сони има еџ телевизоре и то серија из 2020. године па је то вероватно слична разлика као када звучне кутије имају 3 или 4 звучника. Вероватно никаква, ако страда еџ онда је ваљда већи проблем него директ али у сваком случају следи замена.

Као основни критеријум код избора између те три фирме је била гаранција. Самсунг зимус није давао више од две године, ЛГ и Хајсенс су имали акцију са 5 година гаранције. Некако ми то дође највећа разлика која ће да ми значи, кажу да сваком телевизору цркава позадинско после пар година па је боље да је то у гаранцији него недељу дана по истеку, а то би требало да кошта стотинак евра.

Мана ЛГ 4к телевизора (ових јефтинијих) је RGBW али то опет иде у причу о три звучника. Не верујем да би фирма као ЛГ дозволила себи технологију која (битно) деградира слику са 2880 RGB и 960 W тачака у тој 4к ширини. Негде сам чак прочитао и похвале тој технологији, опет остаје питање да ли би фирма као што је ЛГ себи дозволила такав луксуз. Хајсенс хвале, али често пишу о баговима типа ... заглупи се па мора да се вади из струје. Ипак сам изабрао познатије фирме, колико год ови Кинези напредовали и били добри.

Да је Самсунг давао 5г гаранције, озбиљно би дошао у избор и еџ према RGBW би било пресудно, можда би Самсунг победио. Ипак, била је акција по којој је 49" коштао 46к што је ипак ОК цена па сам преломио уз 5г гаранције.

Што се смарта тиче, сви они имају те могућности. Ево гледам овај WebOS, има netflix, prime video, rakuten tv, eon, el dorado, film box live, youtube, browser а има и неки LG content store за додавање, мада ме то не занима, само ми је потребно да седим испред телевизора и гледам јутјуб.

Нисам пробао како иде мобилни на телевизор, нисам повезивао комп каблом али сам користио DLNA и гледао филмове са компа на телевизору преко бежичне везе. То вероватно може сваки смарт. Нисам ни проучавао шта све може овај телевизор, има милион ситница које ћу једном да испробам а до тада повремено погледам, слика је за мене одлична и немам замерке.

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Browser: chrome 81.0.4044.14
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 13 Maj 2020, 18:07

Odlučio sam se, po svoj prilici, uzeću ovaj LG što sam naveo 43'', kažu 2 god garancije, al' ako se prijaviš na LG sajtu, dobiješ 5 godina, moram još prostudirati kako to ide. I bio si u pravu, u Emzeti 39.990 košta, dok win win gigatron tehnomanija, svud 44990 dinara. Jedino što Emzeta ne postoji u Šapcu, morao bih naručiti na kućnu adresu, a malo me strah tv naručiti da mi stigne kurirskom službom.
I vidim, hvale taj TV baš mnogo po netu, jedino mu zameraju kratke nožice, da je nestabilan, da se mora pridržavati rukom čak i kablove kad pomeraš, a meni ne paše opcija kačenja na zid, ne znam da li bih mogao negde naći neke kvalitetnije i šire nožice, ili neku foru da bude stabilniji, ne bih da se desi dune vetar, lupe vrata, on padne, u pm :)

Odgovori

Povratak na “Audio-video, kućna i bela tehnika”