Novi TV - hitna pomoć prijatelja

Televizori, home-theater, Hi-Fi, klima uređaji, frižideri, šporeti, veš mašine... preporuke, iskustva, servis.

Odgovori
Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39

Re: Novi TV - hitna pomoć prijatelja

Post od blackbeast » 06 Feb 2020, 10:16

Kod zeninih sam vidio taj Fox. Neka je mala dijagonala, nemam pojma koliko, mozda kao monitor malo veci, 24" ili tako nesto. Za moj pojam, slika ocajna, iako dolazi sa digitalnog risivera, kakvog imam i ja kod kuce. A moj tv kod kuce je neki LG, 32" kojem ima oko 12 godina. Mislim da sam ga dobio '07 ili '08. Mislim '08. Pise na njemu HD ready. Nemam pojma koji je model. Ali, radi i dalje.

A sto se tice tog Foxa kod njih, soba je mala, gleda se vecinom sa 2 metra, pa im ni ne treba veci. Ali je slika relativno loseg kvaliteta. Dosta losijeg nego na tom mom LG-u.
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 06 Feb 2020, 10:55

Можда је нешто сасвим десето у питању, гледајући изложене телевизоре по радњама, нема неке битне разлике. Више зависи од тога да ли у радњи хоће да форсирају неку фирму па њене телевизоре добро наштелују а друге раздесе или само немају појма са подешавањима и оставе како јесте. Свакако да ћу кад скупим паре опет да прођем радње и загледам мало боље (сада само бацим поглед) и наравно да навијам за неку комбинацију са брендираним телевизором али ће на крају јорган да пресуди.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Pridružio se: 21 Jun 2007, 00:05
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 07 Feb 2020, 22:06

To je najbolje, ono znam kolko imam para, prošetam po radnjama, pogledam kakva je slika na kom, specifikacije i uzmem.
Tako sam i sa monitorima vazda, forumi, kolko piksela, herza, jel Va ili nešto drugo, odziv, bla bla, i onda mi puko film, odem u 2-3 radnje, pogledam probam, pogledam da li mi paše oko ulaza, kupim, i evo hvala Bogu, miran i zadovoljan već 3 godine.
Ko prvi devojci, sam u nju upada

Korisnikov avatar
blackbeast

Post od blackbeast » 19 Feb 2020, 16:53

Valja li ovo cemu:

https://www.ekupi.ba/PHILIPS-LED-televi ... 15178.aspx

Ne kupujem, vec cisto malo razgledam. Ovaj mi iskocio.
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 20 Feb 2020, 09:06

Na papiru deluje moćno ali kada se malo zagrebe.... HDR pa 4k TV. Lepo je to ambijentalno svetlo, ali čemu to? IPS display jeste lep, ali ako ti ne smeta svetlo ili često gledaš pod uglom takođe ne vidim čemu to. Slika daleko je od prave 4k slike jer nema oštrine da bi prikazao lepo slike. To se pogotovo vidi prilikom prelaza sa tamnih na svetle delove slike tako da to je TV koji može da prikazuje 4k sliku, ali (bar po meni) nije pravi 4k TV. Pre bi rekao da je neki entery level za 4k. Još kada dodamo da za te pare nije smart i ne nudi ništa specijalno mislim da je čak i preskup.
itpoint.rs

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 20 Feb 2020, 21:06

Цена делује нижа него што је овде али је опште мишљење да је Филипс друга класа, кинески просек а не онај стари.

Ја нисам проучавао телевизоре последњих недеља али оно што успут видим ме обесхрабрује. Са једне стране Самсунг ми делује мало скупље, има еџ лед па се удаљио од планова. ЛГ у 4к варијанти углавном има RGBW варијанту (мада за понеки то не пише али мислим да је само испуштено) и углавном видим да има IPS панеле. Хајсенс има повремене акције и делује да може да буде избор, директ лед, панел је VA, имају повремене акције па није немогуће да буде купљен. У следећих месец дана ћу мало боље да се распитам.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
blackbeast

Post od blackbeast » 21 Feb 2020, 07:56

Vidi sad ovo

Cijena s popustom:89010 KM
*Iskazana cijena ukljucuje dodatnih 10% popusta na jednokratno placanje Visa karticama za prvih 500 kupovina. Popust obracunavamo i za placanje na rate. Akcija traje od 20.02.2020. u 9:00 do 29.02.2019.godine u 09:00

Otvori link ponovo. Uopste ne planiram kupovati tv u neko dogledno vrijeme, dok ovaj LG ne crkne, ali me ovo izgleda bas mami :)

E, pise da je smart. PHILIPS LED televizor 55PUS6804, 4K Ultra HD, Saphi, Smart, Premium model sa metalnim kućištem
blackbeast

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Pridružio se: 21 Jun 2007, 00:05
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 21 Feb 2020, 15:09

To je kod nas ovaj
https://www.gigatron.rs/televizori/phil ... rni-323776
Preskupo za mene :(
Ko prvi devojci, sam u nju upada

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 21 Feb 2020, 19:08

Зависи колики ти је јорган, знам неке који су питали за савет али уз коментар да не би дали више од 2.000€ за телевизор. Ја не бих ни преко 200€ али ајде, можда и мало више. Ни величина ми није толико битна, обично се каже да за мојих 3-4м мора бар 65" мада би и 55" било некако прихватљиво ... а ја сам ту гледао обичан 70цм телевизор и био ми је огроман. А то је реда 32" ваљда по висини.
По савету другара сервисера, најважнији детаљ ће да буде гаранција јер каже да ретко коме неће да цркне позадинско па је боље да се замени у гарантном року. Тренутно сам у плановима на 43" и ако може 4к (није баш обавезно али је пожељно) па гледам ко то нуди за прихватљиве паре. Вероватно ћу да ловим акцију.

Korisnikov avatar
blackbeast

Post od blackbeast » 22 Feb 2020, 17:19

MladenIsakovic napisao:
21 Feb 2020, 15:09
To je kod nas ovaj
https://www.gigatron.rs/televizori/phil ... rni-323776
Preskupo za mene :(
Ovo je dosta skuplje nego kod nas. VIdio si, kod nas je redovna cijena oko 500 evra a sad je snizen na oko 450. A kod vas dodje redovno oko 550, mozda i malo vise, 560-570 evra.
Mada, ne bih ni ja izdvojio toliko za tv. Nekih 300 evra bi mi bio plafon.
blackbeast

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 22 Feb 2020, 18:01

Gigatron je preskup uvek...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 22 Feb 2020, 19:00

Гигатрон је прескуп, против њњ и емми (који су сада ваљда техноманијаци) се води(ла) хајка јер су (ин)директно повезани са АВ па просто не остаје продавница где може нешто да се пазари. Ја сам до сада био задовољан е**и куповинама, увек најјефтиније и без грешке па ме није брига ко стоји иза тога, ако стоји.

Мени ће такође плафон да буде 300€ осим ако не смислим кредит, мада су паре паре, дао их одмах или из више пута. Опет, кад размислим, ова Нокиа 6 ме коштала скоро 300€ али је то плаћано две године па као да нисам ни платио. Не планирам да га мењам, као што ће да буде и са телевизором, сада купим и можда никада више. Зато мора да буде мало на нивоу да не застари пребрзо.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 04 Mar 2020, 16:13

Скраћујем избор, Фокс сада нема 5г гаранције па је мало у другом плану (а ионако је друга лига) па су тренутно у оптицају два телевизора. Можда и три.

Први је Fox 43DLE688 за 26к пара, уз 3г гаранције. Скоро је сигурно да ће позадинско да му откаже можда и у гарантном року, али то важи за вероватно све телевизоре.

Друга опција је LG, тренутно је на акцији LG 43UM7100PLB око 40к мада ме сада вуче још један модел, LG 49UM7100PLB за 47к пара, за њега нигде не пише да је RGBW што ми делује добро, величина је ОК па би уз неки кредит могао да дође у обзир. Оба LG су са 5г гаранције.

Другар је понудио да на његову картицу узмем на неки кредит од 6 месеци што би било 4.333, 6.660 тј 7.832 месечно, мислим да неће да буде проблем да дајем 3к5 више месечно за прилично бољу варијанту.

Korisnikov avatar
blackbeast

Post od blackbeast » 05 Mar 2020, 09:10

Гледао сам неки дан код пријатеља неки Тесла модел, мањи, мислим можда 28 инча или тако некако ми дјелује, добио за 1КМ преко телекома, кад је прешао на неки њихов пакет тв+интернет+кабловска, и могу вам рећи да је слика сасвим ок. Пријатно сам се изненадио квалитетом.
blackbeast

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 05 Mar 2020, 09:34

Не верујем да је баш 28 јер се и не сећам те величине али небитно, неки Тесла модели (са Т у имену) имају TCL панеле што би требало да је ОК. Својевремено ми је другар (онај сервисер) рекао да неке разлике у слици и нема осим ако баш заглеђујеш, једино у квалитету израде и компонентама. А дужина гаранције је можда и најбитнија у причи. Тесла телевизори, колико на брзину видим, нису нешто јефтини па их углавном и нисам гледао.
А плус мали екрани увек делују боље због мањих пиксела.

Мислим да ће коначно да падне овај ЛГ, сад да нађем другара и договоримо куповину. :) Да је Фокс продужио 5г гаранције, мало више бих размишљао али ја ионако не пазарим најјефтиније ни најскупље него увек златну средину а делује ми да је баш ово та средина.

Korisnikov avatar
blackbeast

Post od blackbeast » 06 Mar 2020, 10:47

blackbeast

Korisnikov avatar
blackbeast

Post od blackbeast » 06 Mar 2020, 11:04

blackbeast

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 06 Mar 2020, 12:01

Знам ја за све те теорије и приче, по њима је за гледање са 2,5м потребан бар 65" телевизор а кад видим толики у радњи, не верујем како то делује. За преко 3м препоручују 75" па ти сврати у неку радњу и погледај колико је то. Или узми метар па види како би ти се уклапао телевизор широк 170цм и висок метар.. А ја гладам углавном са 3-3,5м. Па кад сам отишао код другара, питам га јел ово 55 или 65, много велики а он каже, јок, 40" што само потврђује моје размишљање. Бајага, некад сам имао 70цм телевизор, то је било огромно и нико није имао већи а сада 32" има екран исте висине али шири. Јесте, екран никад не може да буде превелики али да сад цео зид буде у екрану ... могло би да буде али зависи и од јоргана. ;)

План је био да прескочим 32" јер је ипак некако мало и дошао сам до 43" као оптималну величину. Онда сам решио да буде и 4к јер кажу да се већ дуго не праве добри фулхд екрани, запоставили су их. На крају је битна и гаранција, Фокс је давао па укинуо 5г, сада ЛГ даје 5г па се појавио и овај 49" као опција. Плус вероватно није RGBW па ми делује као права куповина. Сад јурим кредит да поделим те паре на више месеци и решим и то.

Гледао сам ја Филипс пре пар година али их на неким форумима пљују, кажу грдан Кинез, нема везе са оним старим именом Филипс. Кажу Сони, Самсунг, ЛГ су остали они стари, све друго су Кинези. Одувек сам куповао доњу средњу класу добре фирме, тако и сада не морам најјефтинијег Кинеза или неки "наш" телевизор, али ни ОЛЕД или 65" екран. Неки 43-49 екран пристојног имена по средњој цени. Па да траје, можда ми то буде и последњи телевизор који купујем. :)

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 06 Mar 2020, 20:36

Малоре сам прошетао и распитао се, могуће је да сутра опет одем и купим тј пријавим се па банка то одобрава па после како иде. Једини проблем који видим је везан за могуће мртве пикселе. Питао сам, до три не прихватају да замене а какве сам среће, биће три. Телевизор не могу да подигнем у радњи него шаљу али то није куповина на даљину па да могу да вратим у 14 дана, мада бих се ту још распитао око прописа.

Каква су искуства са мртвим пикселима, да ли је неко чуо да су виђени на неком телевизору. Мада, на 4к телевизору су вероватно толико мали да се једва и виде. ;)

Korisnikov avatar
blackbeast

Post od blackbeast » 07 Mar 2020, 12:37

Ako ces iskreno, odavno nisam cuo da se neko zalio da je imao problema sa mrtvim pikselima, pogotovo kod novog monitora/tv-a. Eventualno kasnije nekad, ali i to je prihvatljivo.
blackbeast

Odgovori

Povratak na “Audio-video, kućna i bela tehnika”