Pomoć oko klime - dal' su me zeznuli - HITNO

Televizori, home-theater, Hi-Fi, klima uređaji, frižideri, šporeti, veš mašine... preporuke, iskustva, servis.
Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Re: Pomoć oko klime - dal' su me zeznuli - HITNO

Post od Miroslav Jeftić » 12 Maj 2013, 00:01

Nisu dovoljni filteri, treba mi cela prednja maska verovatno, pošto smetaju one rešetkice za usmeravanje vazduha, a nisam siguran da li mogu samo one da se skinu/izvuku bez skidanja maske :)
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
bakara
Pridružio se: 18 Jun 2007, 15:22
Kontakt:

Post od bakara » 12 Maj 2013, 00:18

Razumem,
probaj rukom kada je ugasena klima da otvoris vratanca otvorice se bez problema, a mozda mozes i da ih otkacis sa strane i skines vratanca.

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Pridružio se: 21 Jun 2007, 00:05
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 12 Maj 2013, 01:14

Pa pazi, oni su nakon montaže uključili klimu i radila neko vreme, gledali jesu, al' merili nikakvim aparatom - nisu, ušli su u sobu, lupili pečat i potpis na garantni list i rekli da je nakon 15-ak minuta isključim, da malo gas taj procirkuliše, ili kako već rekoše. Sad, dal' je to bilo dovoljno, nem' pojma. Nisam video nikakvu vakuum pumpu, mada sam bio sa ovim jednim već ušao unutra da ponudim piće, ovaj drugi je valjda skupljao alat, nisam video da li je nekakvom pumpom nešto čačkao, ne verujem, ne znam :)
Ko prvi devojci, sam u nju upada

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 12 Maj 2013, 09:18

Ne mogu da ti kažem šta su ti uradili, ali verovatno su sve odradili kako treba, jer pitanje kako bi ti radio isti. Garancija ima smisla jer svakako treba da ti dopune gas (ako je popustio, kod mene je posle 4 godine prvi put malo popustio), malo ga očiste lupe pečat i miran si. Svaki put kada ti to odrade, obavezno je da se uključi klima na nekih 15 min do pola sata, da bi izbacila svu hemiju koju su oni koristili (otvornei prozori pod obavezno).

Ne znam kako kod tebe, kod mene se prednja vratašca lagano otvaraju i pristup filterima je izuzetno lagan, jednom u 3 meseca (nemamo pušače u kući) perem ih, imam one "arome" tako da vazduh ima prijatan miris (pošto sam alergičan na polen, osuđen sam da u vreme od aprila do kraja juna budem u zatvorenom tako da makar "poboljšam" svoje okruženje). Naravno jednom godišnje ih zovem, mada mi je istekla garancija, oni uzmu 25€ urade svoj posao i doviđenja...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 12 Maj 2013, 16:09

Isto i kod mene, otvori se poklopac i skinu ona 2 filtera, i operu mlakom vodom, to je to.

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član
Pridružio se: 03 Jun 2008, 14:47

Post od sashko » 27 Jun 2013, 00:14

Kakvi su utisci sad posle nekog vremena koriscenja ove klime?,Kako se ponasala kada su bile ove vrucine.Za koliko ti se povecao racun za struju..Planira sestra da kupi istu pa reko da pitam

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 27 Jun 2013, 04:04

Radi odlično, nemam ni jednu zamerku, nije bučna, ima sve što klima treba da ima. U principu koristio sam je ovih zadnjih nedelju dana koliko su trajale vrućine, hladi extra, a što se struje tiče, iskreno nisam ni gledao, nije mi ni stigao račun još, ili mi moji nisu rekli ako jeste :) A budući da meni non stop rade bojleri, televizori, pegle, usisivači, frižideri, zamrzivači,kosačice, kompresori, ... ne pitaj me za struju, molim te, kad dobijem račun, pre nego pogledam koliko treba da iskeširam, popijem tabletu za smirenje :D
Fina je klima, lepo radi, nisam ovde u kući imao ranije nikad klimu, da bih je uporedio sa nekom drugom i rekao "e ova je bolja zbog ovoga ili onoga", ali ja sam zadovoljan. Meni ona stoji u hodniku, sa 2 strane u odnosu na hodnik su mi dnevna soba i moja soba koje hladim, treba jedno 15-ak minuta od uključenja klime da se ostvari neka temperatura koja nam odgovara u prostorijama koje hladim, i onda stavim brzinu na low, ona održava, i to je to. Ako ti je izolacija na kući/stanu dobra, brže će ići, to već znaš.
Ukratko, napolju 35 stepeni, ja je uključim na 23 recimo tu u hodniku, da bi mi u sobama bilo oko 25-26 recimo, za 10-ak minuta već osećaš prijatnu hladovinu, a za možda 20 minuta ona se već isključi, tj isključi spoljnu jedinicu, samo izmenjuje, što znači da je dostigla tu temperaturu. Ja onda smanjim ventilator na low, i to je to, povremeno uključi spoljnu jedinicu na koji minut, pa isključi, i to je to.

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 27 Jun 2013, 07:40

Ми иначе слабо палимо климу (неколико пута у току лета, да не објашњавам што), више користимо вентилаторе. Али, комбинација та два уме сасвим лепо да распореди хладан ваздух по стану, и брже се осети ефекат.
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član

Post od sashko » 27 Jun 2013, 11:26

Hvala na inf. javio sam joj ode da uzme ...:)

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član

Post od sashko » 10 Jul 2015, 11:20

Zna li neko od vas proverenog majstora za ugradnju klime za Novi Sad a da ne dere sa cenom.Moj ode na more.Treba mi sto pre da se ugradi jedna

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 10 Jul 2015, 11:50

Kako sam shvatio ove sezone je dogovorena cena servisera nekih ~5.000,00din za ugradnju, + plus cevi po metru.

Na drugom forumu nahvalise ove (a i sam se hvali)
http://www.mdv-elektronik.com/
Ne bih ni znao za njega da nisam odlucio da uzmem jos jedan Fujitsu inverter uredjaj. Valjda je dobar servis.

Iz licnog iskustva savetujem "Freon doo". http://www.freon.rs/usluge/
Ne znam kakvi su sa cenama spram drugih ali kad mi nesto treba od rezervnih delova, kompresor ne daj boze... njih zovem. Solidno su snabdeveni i vrlo su profi-poslovni.

*Napravise Srbi od ugradnje klime nuklearnu fiziku. Toliko o sposobnosti. :rolleye
Amose je li to bio elektricitet?

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član

Post od sashko » 10 Jul 2015, 22:02

Hvala ,kontaktirao sam onako redom iz telefonoteke,i svi su zauaeti navala im neka kazu zbog toplote, :) pa tek od nedelje.Meni je to kasno pa sam iskopo nekog za sutra videcemo dal ce ispostovati.Cene se tako krecu kao sto si rekao ,ali TI dobro izreklamirani DERU brate, plus kod nekih likova kad sam danas cuo da u cenu nisu uracunati drzaci.Ono sto sam cuo kod vecine me je iznenadilo a to je da kada sam im postavljao pitanje da li rade VAKUMIRANJE vecina mi je rekla (i to neki iz tih profesionalnig servisa) kazu iskreno nema potrebe na duzini cevi do 2.5 metra,nego izluftira se na cevi pusti se malo gasa napolje i to je to,nemojte da brinete :?

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 10 Jul 2015, 23:45

Zaboravio sam napomenuti - DRŽAČE , kao dodatnu stavku. :D
Reče mi baš komšinica pre par dana da ju je ugradnja neke Gorenje klime koju je na popustu dobila za oko 30K dinara, izašla nekih ~7.000 din.

Nemam pojma da li to vakumiranje rade svi i je li presudno.
Gužve su, šta da ti kažem sem da imaš sreće što je zahladilo.

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član

Post od sashko » 12 Jul 2015, 21:18

E da se javim juce ugradjena klima ,sve ukupno sa drzacima, 2 metra cevi , izolacijom i njihovim radom 6000 dindzi.Cena je i vise nego ok,mada su majstori pomalo aljkavi ali sobzirom da su dogovorili tel jos 4 postavljana u toku rads kod mene ,i ne cudi me da se zurilo.Posto sam ja perfekcionista moracu da poskidam taj njihov plastelin pa da cestito pozatvaram rupu u spoljnem zidu od cevi.Zna li neko cime je to najbolje uraditi kazu da purpena nesme nikako?

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 12 Jul 2015, 23:11

A jel ti rekose zasto ne sme purpen?
Ja svuda videh purpen pa finish neki git ili glet masa i boja naknadno.

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član

Post od sashko » 13 Jul 2015, 01:41

Kazu purpena oce da stisne plasticno crevo kroz koje izlazi voda ......

Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39

Post od blackbeast » 13 Jul 2015, 07:44

Ne bi bilo lose samo malo purpjene staviti unutra. Ona je bolji izolator od maltera, gipsa i sl. Ali samo malo stavis, tek da, kad se rasiri, pokrije prostor oko cijevi do betona. Onda, da ne uzimas cement i pijesak ili sljunak, mozes okolo i gipsom da zatvoris. Samo, moras onda u vise slojeva, posto se gips em sporo susi, em nije za vece debljine. Ili imas neke druge komercijalne proizvode, nesto kao ljepilo za plocice. Moze cak i kombinacija svega toga, pa po malo zamijesis. I onda glet masom predjes zavrsni sloj. Glet masa moze do 2-3 mm bez problema.
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član

Post od sashko » 14 Jul 2015, 13:49

Nesto moram smisliti pa uraditi kako treba,nego da vas pitam
Da li neko od vas ima Galanz AUS-12H53F150L2 klimu zanimaju me unutrasnja krilca usmerivace vazduha LEVO-DESNO crne boje. Da li mogu da se pomeraju motorizovano preko daljinskog upravljaca ili samo rucno Ne mislim na veliki usmerivac vazduha bele boje spolja nego 2 kom. crna unutara.Ta klima mi je ostala u drugom stanu gde su podstanari pa sam video da ih pomera rucno a ja se bas ne secam da li su se pomerala preko daljinca.

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 14 Jul 2015, 13:57

Imam Galanz, ne znam baš da li je isti tip, uglavnom, ti crni samo rukom mogu da se pomeraju. Možda ako je neki skuplji model.
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član

Post od sashko » 14 Jul 2015, 15:10

izgleda samo KUDO model moze motorizovano ja pomislio da su mi sjeb. klimu :)

Odgovori

Povratak na “Audio-video, kućna i bela tehnika”