Novi TV - hitna pomoć prijatelja

Televizori, home-theater, Hi-Fi, klima uređaji, frižideri, šporeti, veš mašine... preporuke, iskustva, servis.
Odgovori
Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Browser: waterfox 56.2.14
Kontakt:

Re: Novi TV - hitna pomoć prijatelja

Post od calexx » 14 Maj 2020, 02:15

За гаранцију нисам сигуран, чак на ЛГ сајту и не помињу то, постоји за нешто друго и постоји на телевизоре али у неким ранијим месецима. Ја сам имао инфо на сајту продавца (Емми) тј уз опис телевизора напомену да се на одређени мејл пошаљу неки подаци, то сам урадио и добио продужетак од сервиса. Не знам да ли сада постоји па се добро распитај или сачекај неку акцију када опет буде.

Што се слања тиче, ја сам тако урадио јер није могло другачије. Нити радње имају у магацину телевизоре нити практикују преузимање, иако сам се понудио да сам дођем. Просто сам потписао у продавници оно што је требало, питао сам ко испоручује, прво је било ... наша служба а после је негде нашао да је то City Express. Шта је ту је, курир ме позвао десетак минута унапред, изнео телевизор из комбија и рекао да разгледам кутију да видим да ли има неко физичко оштећење, не морам да примим пакет ако се негде види. А ако је пакет споља гладац, унутра мора да буде ок. Срећом, тако је и било, све у најбољем реду.

Не знам за нестабилност, многи имају сличне ножице а у сваком случају можеш да их ојачаш или да направиш неке друге, оне су једноставне. Овај мој телевизор је већи али не видим никакав проблем. Свакако придржавам телевизор кад померам каблове мада је тренутно само антенски кабл убоден. Не рачунам УСБ продужни.

Што се хваљења тиче, питање је где читаш коментаре. Код неких је то најнижи ЛГ ниво, RGBW дисплеј а онда се нађу и мане типа они HDR и сличне скраћенице које мени не значе много. Онда су предлози или бар 7450 серија или ови нови нано телевизори или олед. Па онда иде дијагонала и цена и на крају дођеш дао 65" за 1.000€ па одустанеш. Тако сам ја одустао пре 2 године, сада сам решио да кратко бирам па сам још имао срећу да наиђем на акцију и купим 49" телевизор за 46к и са 5г гаранције. Мени и превише. Био сам спреман и на Фокс док је ваљда једини давао 5г гаранције али нисам имао пара, нисам знао да могу на кредит и добро је испало.

Ипак, ако бих бирао између овога што си навео, можда би то био Самсунг ... мада опет тешко да бих купио са 2 године гаранције. Чак бих пре узео Фокс/Вокс са 3 године гаранције за упола пара, тада сам загледао неки Фокс 4к за 25-27к и мислим 5г гаранције. Мислим да сам на крају добро урадио.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Pridružio se: 21 Jun 2007, 00:05
Browser: chrome 81.0.4044.14
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 14 Maj 2020, 04:34

Hvalili su ga u recenzijama, i na yt sam pogledao par klipova, zato kažem. Mislim, hvalili u smislu "odličan za te pare", svakako da nije high klasa.
Druže, ja gledam filmove i serije na ovom mom ViewSonic 22'' LED monitoru iz 2014-e ili 15-e, zaboravio sam već, sa kreveta, i ništa mu ne fali, slika lepa, oštra, a imam ovde gde će biti taj novi stari Sony iz 2008e godine, 73cm poslednja serija sa katodnom cevi, kome je bela od nedavno počela da ima zelenkasti obris, i kontrast nije više kao što je bio, pa ono, ti 65'' Oled i Qled od 8k i HDR milion, mi ne trebaju, realno nemam šta ni gledati na njima. Kao što rekoh, tv će biti povezan na m:sat satelitsku antenu, čiji stb i ne može da isporuči veću rezoluciju od 1080p, plus sa kompa, ali i tu nemam šta gledati preko 1080p nemam tako brz net da mi se isplati skidati film od 60-80 GB, samo da bih video nešto oštriju sliku sa razdaljine od metar ipo, odakle neću ni gledati, tako da mi to ne pada mi na pamet. Taj njegov smart, i šta sve tu ima, je i mnogo više nego što meni treba. Imam komp, noviji, moderan, koji mi sasvim dobro radi, ne treba mi tv da mi bude komp. Ionako ne visim ispred tv po ceo dan. Ne sumnjam da ću biti zadovoljan.
I da te pitam još, šta misliš o ovom tv-u?
https://www.winwin.rs/tv-audio-video/tv ... 57291.html
Ko prvi devojci, sam u nju upada

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 14 Maj 2020, 16:44

Ама наравно, дефиниција одличан за те паре је мени довољна. Сигурно је телевизор од 600€ бољи од телевизора од 400€ а онај од 900€ бољи од оба (или би бар морало да буде тако) а онда се поставља питање шта ти уопште хоћеш од њега. Ја сам такође филмове гледао на монитору купљеном пре скоро десетак година, ништа ми није сметало, осим удобности тог гледања тј додатка типа теве програм и слично, плус ометање коришћења компа. Углавном бих морао да одредим када гледам теве па онда не користим комп а то се и дан данас деси, нешто радим па као ајде да завршим јер нешто хоћу да погледам ... и укапирам да је довољно да укљ телевизор.
Као што не разумем оне који гледају бицикле од 900€ или много више (ја купио неки за око 10к пре десетак година, од тада само једна гума страдала, све остало ради) или графичке од 500€ и слично. Јесте, неко има и може му се, ја нисам од таквих. Ако неко има 2к€ вишка које може да уложи у телевизор, онда има смисла гледати такве. За мене је то ипак бацање пара.

Када сам пре пар година први пут почео да размишљам о овоме, приметио сам и занимљиве Филипс телевизоре али је реакција на то била ... то су најгори Кинези и никако то не узимај. Чак је и неко ко је хвалио Филипс телевизоре проглашен ботом. Некако сам прихватио део те приче и не гледам их. Остали су Сони, Самсунг и ЛГ са најавом Хајсенса и TCL-a али бих сачекао да се мало одомаће, колико год негде били добри.

Све у свему, укљ телевизор, погледам шта ме занима или шта наиђе, видим све јасно и не замарам се тиме да ли се у неком тренутку видела свака тачкица и да ли је некад штуцнуло или мрднуло. Гледам пролазне слике, одгледам и то је то. Све видим и све чујем. Ево, сад сам укључио, на првом Мој рођак са села, на другом Наркос, угасио. Да сад листам свих 300+ канала ... мрзи ме.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 14 Maj 2020, 18:23

Upravo tako :)
Ionako će mi malo malo dolaziti majka da joj pustim Zadrugu ili Kitchen kanal, kad se sukobi sa ocem u dnevnoj, da on može gledati vesti, politiku ili sport :) Ja ako pogledam neki film, volim Viasat History, ili Nat Geo Wild ili Travel, ili poneki film, kad dođem na red, i to je to, a u večernjim satima tj noćnim, pustim preko Stremio sa kompa par novih serija koje gledam, evo trenutno Star Trek Picard, Expanse i Power, ponekad neki film, i to je to :)

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 14 Maj 2020, 21:30

Постоји разлика између онога ко хоће нешто да погледа, штагод и онога ко хоће екстра уређај са оним џиџамиџама и скраћеницама, који ће да се хвали да је видео неки детаљ на слици кога нема на другим и да је пустио неки аудио/видео формат који не могу други и .... дописати по жељи. Ја погледам ретко понешто, ако ме привуче али још немам навику да кад уђем, укључим телевизор па претурам док нађем нешто.

Не гледам те научне канале, када сам пре пар деценија радио као ТП код локалног провајдера, радио сам вечерње смене (17-01) и имао телевизорче са СББ кабловском. Онда сам гледао и животиње и путовања и географије али ... после неколико недеља сам укапирао да се врти у круг, да се стално репризирају емисије па се дешавало да данима гледам нешто што сам већ гледао. Скоро па ретко је било нешто ново. И досадило ми је.

Немам појма шта све подржава телевизор (оне скраћенице које сам помињао) и које су му техничке карактеристике, гледам теве програм, пробао и успешно пустио филмове у неколико формата са компа и ту би био крај. Ако нешто баш неће, потражим оно што хоће а не тражим телевизор који и то пусти. Купио, надам се да ће да траје и једино у случају квара могу да размислим о другом. Ако траје 20 година, нека га.

Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39
Browser: opera 68.0.3618.63

Post od blackbeast » 15 Maj 2020, 22:36

Kada je Mladen poceo pisati u ovoj temi, tj, kad sam vidio da ima neki noviji post ovde, pomislio sam, Kleko, da ti je vec crkao novi tv i da trazis savjeti kako da im je**s sve po spisku i da iskoristis garanciju... :)
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 26 Maj 2020, 22:46

Pollux napisao:
29 Mar 2020, 20:41
Već vidim... kleka razmišlja o kupovini kompa :D
Spasavaj se ko može :D :D :D
Ето, можда ћеш да будеш у праву. ;) Сестричина хоће да купи неки комп ћерки па ме питала, ја мало разгледао, мало сам и затечен али сам почео да размишљам о неком апгрејду и код себе. Можда је основно то што моја мамаплоча не подржава ове нове брзе SSD а и ред је да бар на 7 година нешто променим.

Од појаве Дурона сам решио да избегавам АМД процесоре али је сада изгледа обрнута прича. Ако мењам, онда би требало да буде бар мало виши ниво тј бар i3 и онда крећу проблеми. Ови без интегруше су релативно повољни али онда иде додатни трошак, они са интегрушом ми делују прескупо па ми је AMD Ryzen 3 3200G некако златна средина. Са линухом ми најбоље ради интел интегруша па не знам како би ова у АМД процесору радила, а исто би важило и код одвојене графичке. Више и не памтим да ли су горе радеон или нвидиа када је реч о линуху.

Срећом, још не морате да размишљате о спасавању, ово је само разматрање а куповина неће да буде пре јесени, теоретски се можда изапнем кроз два месеца да се частим за рођендан. ;)

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Browser: chrome 83.0.4103.61
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 27 Maj 2020, 07:58

Uhhhh... Novi SSDovi... Majko moja kako sam se namučio da namestim svoj laptop sada kada sam ga kupio. Doduše... Ne bih se mučio da sam odmah shvatio da ja nemam SSD nego neku karticu koja se podvodi pod SSD... Onda sam se setio starih fazona kako instalirati nešto što nije predviđeno u Windoseu i problem rešen.
itpoint.rs

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 27 Maj 2020, 11:11

Колико капирам, ове SATA варијанте су у неком краткорочном плану и све ће да се окрене према тим картицама. Прве су са брзинама реда 550/520MB/s док новије иду и до 3500/2700MB/s а видим и најаве много бржих. Једино што ће неко време да имају проблем са хлађењем али се то лако решава.

Ипак, можда само пазарим неки полован i3 и убрзам, кажу да је прелазак HDD->SSD битно приметан док прелазак на те нове картице и није толико очигледан.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 28 Maj 2020, 16:33

Не морате да бринете, неко време ипак нећу да купујем нов комп, јуче сам на КП наручио неки полован i3 4170 за 3 кила пара, сутра би требало да стигне па ће то да буде прва инекција за садашњи комп који иначе нема никаквих проблема али ајде. Једино можда потражим још једну 1150 плочу да увалим садашњи процесор и добијем други комп који личи на нешто.

На више места сам читао да се нека претерана разлика у брзини између SATA и NVME SSD-ова баш и не примећује, важнији је прелазак са HDD на SSD.

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 29 Maj 2020, 15:53

Juče mi je stigao novi TV, uzeo sam onaj LG 43UM7100PLB kako sam i planirao, i prvi utisak je da uopšte nisam trebao slušati one koji su govorili da se 43 inča ne gleda sa dalje od 2 metra. Meni je ogroman, i sa 4 metra primetio sam da pomeram glavu dok ga gledam. Slika je naravno super, ona u visokoj rezoluciji, šteta što nemamo više HD kanala, jer ovi kanali koji nisu HD na tolikom ekranu primećuje se sitna pikselizacija oko slova, na svetloj pozadini. Iz ove pozicije, da sad kupujem tv, ne bih razmišljao o ničem većem od 32''.
Pošto ja uveče volim da mi je ugašeno svetlo, ubi brate svetlost i beline, doduše onaj efekat za zaštitu očiju dobro radi, ali i dalje mi je presvetlo. Osvetli celu sobu i ne treba mi lampa :) Povezivanje, stream sa telefona i računara radi perfektno, s tim što preko miracasta sa računara neće, ja koristim 8.1, screen share ne radi. Na yt sam pogledao, treba da se uključi "screen share" opcija na TV koju na mom tv nema, ili nisam uspeo da je nađem, ima ono kao home connected device, gde možeš povezivati razne kućne uređaje, od telefona, blu raj plejera, zvučnika, telefona ima i pc, i ima 2 opcije, međutim kad na računaru kliknem na extend ili duplicate screen, ništa se ne dešava. A računar je u devices prepoznao moj tv, i cast radi bez problema, i lokalno sa diska, i sa yt preko browsera, to radi besprekorno, međutim da prebacim ono sliku, ceo desktop kao ranije sa kablom, to neće. I to mi smeta, jer nove filmove i serije gledam preko Stremio programa, koji takođe ima cast opciju, ali ne radi kako treba, ništa se ne dešava, a to nije do mene, vidim po stranim forumima da mnogi prijavljuju da ta opcija ne radi. Sad, to ću rešiti već nekako, ako ne u 8.1, možda ubacim neki manji linux kao drugi OS, ili win 10, mada ja ne volim 10ku nikako.
Jedina mana mi je daljinski što ide uz njega. Nabacali su gomilu dugmića koji mi ne trebaju, ne trebaju mi ni netflixi ni amazoni, ni prime video, dok recimo nema ni jednog dugmeta onih klasičnih, za korekciju boja, da posvetlim sliku ili kontrast ili bilo šta tog tipa, treba da kliknem dugme settings, gde se prvo pojave prečice u obliku ikonica, i tu pod "slika" opcijom su mi samo njihovi predefinisani izbori, tipa eco, standard, video, hdr efekti, itd, a ni jedan mi ne odgovara, ili su presvetli, izbi oči, ili su pretamni, da bih ručno podesio, treba da skrolujem skroz zadnju opciju "sva podešavanja" i onda se otvori sa strane meni sa slikom, pa kliknuti na njega, i tek onda se otvaraju opcije za boje, koje opet moraš skrolati, znači da posvetlim sliku ili kontrast ili boju, moram se nakliktati i navozati po menijima, da je meni to debilno. 20 godina sam za računarom, koristio sve i svašta, čačkao linuxe dok još jednog wizarda nije bilo, menjao konfiguracione fajlove, kad se pojavili telefoni, smart auti, sve kao da znam, čak i kad sednem prvi put za nešto novo, ali ovaj daljinski, znači prvih pola sata do sat, osećao sam se kao prase u Teheranu, da skontam gde je šta, i kako šta da podesim/namestim/pronađem, itd. Totalno haotičan daljinski. Mnogo mi lakše bilo da skinem LG TV plus aplikaciju za telefon, i da ga koristim kao daljinski, dok nisam skontao šta i kako.
I eto, to je otprilike to, sviđa mi se tv, samo se moram naviknuti na veličinu, komotno sam mogao manji da kupim, jedino mi se daljinski ne dopada, mislim u smislu organizacije i prečica

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Browser: waterfox 56.2.13
Kontakt:

Post od calexx » 30 Maj 2020, 16:25

Ја имам тај али мало већи, величина не смета али није толико како се прича. А мени су причали да са 3,5м мора бар 55 ако не и 65. Свашта.
Светло је од IPS панела, ЛГ има округле величине као VA док су ови непарни IPS. Ако је светлије, бар нема проблема са угловима.

Нисам још повезао телевизор са компом па нисам пробао дељење екрана али DLNA ради пристојно, на телевизору изаберем филм са компа и после остају сва подешавања. Повезивање кућних апарата сам пробао али нешто не успева са инсталацијом или логовањем, као да није довршено.

Даљински је такав какав је, има опција и на њему и телевизору које нисам ни пробао. Постоји и магични даљински који се посебно купује или иде уз скупље моделе и куну се у њега али нисам превише заинтересован. Можда могу да се направе пречице до нечег што често користиш.

Да сам мало сачекао, могао сам за мало више пара да узмем 50" који је VA и уз њега иде магични али не бих имао 5 година гаранције а и увек буде нешто боље кад је касно па се не узбуђавам превише.

Гледај уз упаљено светло. ;)

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Browser: waterfox 56.2.13
Kontakt:

Post od calexx » 30 Maj 2020, 16:36

calexx napisao:
28 Maj 2020, 16:33
Не морате да бринете, неко време ипак нећу да купујем нов комп, јуче сам на КП наручио неки полован i3 4170 за 3 кила пара, сутра би требало да стигне па ће то да буде прва инекција за садашњи комп који иначе нема никаквих проблема али ајде. Једино можда потражим још једну 1150 плочу да увалим садашњи процесор и добијем други комп који личи на нешто.
Да не мешам са телевизором, нисам ништа урадио, напротив.

Скинем мој процесор, видим искривљене пинове на подножју и као да их исправим, ја искривим још неке. Мислио сам да су као они на процесорима некада али су ови сто пута нежнији. Наравно, после не раде ни нови ни стари процесор. Јуче обиђем цео град али ниједан сервис рачунара или мобилних није хтео/смео да проба, препоручили су ми једног (у другом крају града) који има опрему и то ради, кажу да ови пинови имају неки угао и тешко се померају а да се не искидају а тај тип има опрему и да их замени.
Јутрос сретнем другара па ми и он препоручи овога јер са њим сарађује па сам му дао плочу да он однесе и да ради као за њега а ако је поправка могућа, само овај то може.

Ако не, сада имам два 1150 процесора па после купујем такве половне плоче ... или ипак одустајем и купујем све ново. Кад саберем паре. До тада овај крш лаптоп завршава посао а можда почнем да гледам и теве програм. Или чак и да сређујем собе и остало.

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15
Browser: firefox 76.

Post od Pollux » 30 Maj 2020, 20:55

calexx napisao:
26 Maj 2020, 22:46
Pollux napisao:
29 Mar 2020, 20:41
Već vidim... kleka razmišlja o kupovini kompa :D
Spasavaj se ko može :D :D :D
Ето, можда ћеш да будеш у праву. ;) Сестричина хоће да купи неки комп ћерки па ме питала, ја мало разгледао, мало сам и затечен али сам почео да размишљам о неком апгрејду и код себе. Можда је основно то што моја мамаплоча не подржава ове нове брзе SSD а и ред је да бар на 7 година нешто променим.

Од појаве Дурона сам решио да избегавам АМД процесоре али је сада изгледа обрнута прича. Ако мењам, онда би требало да буде бар мало виши ниво тј бар i3 и онда крећу проблеми. Ови без интегруше су релативно повољни али онда иде додатни трошак, они са интегрушом ми делују прескупо па ми је AMD Ryzen 3 3200G некако златна средина. Са линухом ми најбоље ради интел интегруша па не знам како би ова у АМД процесору радила, а исто би важило и код одвојене графичке. Више и не памтим да ли су горе радеон или нвидиа када је реч о линуху.

Срећом, још не морате да размишљате о спасавању, ово је само разматрање а куповина неће да буде пре јесени, теоретски се можда изапнем кроз два месеца да се частим за рођендан. ;)
Ja sam skoro naleteo na ovaj oglas i računar mi se svideo, ali mi je premnogo nekih nepotrebnih delova, međutim prodavac ne odgovara na fejsu pa ne znam da li bi pristao da ponešto izvadi iz mašine.

Prodajem računar sklopljen od komponenti, većinom kupljenih 28.04.2020. Domaća garancija (dobijate račune).
Testirano sa:
Doom Eternal - 1080p, medium-high detalji, 100-130 fps u akciji,
CS: GO - 1080p, sa svim detaljima, 300-400fps,
Fortnite, 1080p, 100+ fps u bilo kom momentu.

Specifikacija komponenti:

Matična ploča: GIGABYTE B450 AORUS M rev. 1.0 – garancija 3 godine

Procesor: AMD Ryzen 5 1600 (AF) 3.2 GHz (3.6 GHz) 6 jezgara/12 threads - garancija 3 godine

Ram memorija: KINGSTON DIMM DDR4 16GB 3200MHz HX432C16FB316 HyperX Fury Black – garancija 10 godina

Grafika: Saphire Radeon RX 480 NITRO+ 4GB ddr5 256 bit

Hard disk 1: SSD WD Green M.2 120GB SATA III WD S120G2G0B – garancija 3 godine

Hard disk 2: WD 500GB – radio 11 dana

Optički uređaj: DVD RW

Napajanje: NJOY Agon 600 600W PWPS-060P02G-BU01B - garancija 3 godine

Kućište: INTER-TECH IT-5908 - 88881237 Midi Tower

Lično preuzimanje ili slanje Post ekspresom.
Cena: 590 evra

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 31 Maj 2020, 02:33

calexx napisao:
30 Maj 2020, 16:25
Ја имам тај али мало већи, величина не смета али није толико како се прича. А мени су причали да са 3,5м мора бар 55 ако не и 65. Свашта.
Светло је од IPS панела, ЛГ има округле величине као VA док су ови непарни IPS. Ако је светлије, бар нема проблема са угловима.

Нисам још повезао телевизор са компом па нисам пробао дељење екрана али DLNA ради пристојно, на телевизору изаберем филм са компа и после остају сва подешавања. Повезивање кућних апарата сам пробао али нешто не успева са инсталацијом или логовањем, као да није довршено.

Даљински је такав какав је, има опција и на њему и телевизору које нисам ни пробао. Постоји и магични даљински који се посебно купује или иде уз скупље моделе и куну се у њега али нисам превише заинтересован. Можда могу да се направе пречице до нечег што често користиш.

Да сам мало сачекао, могао сам за мало више пара да узмем 50" који је VA и уз њега иде магични али не бих имао 5 година гаранције а и увек буде нешто боље кад је касно па се не узбуђавам превише.

Гледај уз упаљено светло. ;)
Dobro, navikao sam se skoro već na dijagonalu, što ga duže gledam, sve mi je bolji :) Valjda ovaj monitor od kompa 22'' i bivšeg tv-a 73 cm, ovaj od 109 mi dođe kao bioskopsko platno :green:
Oko povezivanja, cast sa pc-a radi bez problema, TV je uredno prepoznat od windowsa 8.1, cast radi savršeno, desni klik na medija fajl, play to LG TV WeOS bla bla, odmah pusti, voleo bih da je taj media server malo bogatiji opcijama na računaru, al' ajd, ok je. Cast iz Browsera sa YouTube takođe radi savršeno. Sa Twitcha neće, instalirao sam Twitch na TV, ali i dalje neće, jer na TV-u nije kompletan, valjda, ne možeš se ulogovati, već samo ući, pronaći koga hoćeš gledati i gledaš. Valjda zato i ne radi cast sa PC Twitcha.
E sad, screen mirroring sa PC na TV nisam uspeo da namestim, a mučim se i googla evo od kako sam ga uzeo u četvrtak. Ni jedno rešenje ne radi. Kad idem na project iz windowsa, nemam onu ponudu odabira tv-a, da odaberem mirror, ili extend desktop. Jednostavno nema wirelles display-a. Driver LG TV-a je bio MS untrusted, iako je cast radio, našao sam foru na netu da ga dodam u registry i sad je ok, ali svejedno ne radi. To mi baš smeta, jer ne mogu pustiti Stremio sa kompa da gledam filmove i serije, a nema ga u LG aplikacijama u store na tv. Samo zbog toga mi treba.
Što se povezivanja sa mojim telefonom tiče, andorid telefon, skinuo sam LG TV Plus app na telefon, telefon radi i kao daljinski i cast sa telefona takođe radi besprekorno i brzo, ali kad instaliram Miracast, ni telefon ne može pronaći moj TV, nema ništa u listi uređaja. Gledao po YT, treba pokrenuti ScreenShare na TV-u, ali tog kod mene nema gde ima na YT na sličnim modelima mom tv-u. Ima na drugom mestu connected devices, samo to, i tu ima da se bira PC, telefon, bežični zvučnici, blu-raj, i još mnogo toga, kad kliknem na tv ili pc, samo ima opis kako se uradi, bez da pominju da na tv-u uljučim screen share, sve ostalo isto kao na yt. Na sajtu proizvođača piše da je podržan screen share ali ne i kako da se uradi.
Mislio sam koristiti neki live linux noviji, kontam možda do starije windowsa, međutim na linuxu ima na github neki miracast alternativa, ali je projekat odavno napušten. Radi samo cast, tako da mi to ne vredi.
Jedino da skidam win 10, tamo ima mnogo više opcija oko toga, mada mi se ne da dodatni OS instalirati, ali izgleda da ću morati.
Stremio sam po sebi ima cast opciju, ali na mom kompu ništa se ne dešava, iako Stremio vidi ispravno moj TV, ništa se ne dešava kad kliknem na to.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Browser: waterfox 56.3
Kontakt:

Post od calexx » 31 Maj 2020, 13:05

MladenIsakovic napisao:
31 Maj 2020, 02:33
E sad, screen mirroring sa PC na TV nisam uspeo da namestim, a mučim se i googla evo od kako sam ga uzeo u četvrtak. Ni jedno rešenje ne radi.
Нисам се још играо тим опцијама, једино се за мирор сећам (нисам при телевизору) да га нуди кад изаберем уређаје па комп, онда пита да ли мирор или преко мреже. За мирор пита да ли су комп и телевизор повезани хдми каблом, па пошто нису, више и не загледам него идем на другу опцију и ту ме дочека покренут DLNA са компа и бирам фолдер и шта да гледам/слушам. Не покрећем нешто са компа па одредим да иде на телевизор, немам појма ни како то ради на линуху, могуће је да 10 то има али сада не могу да проверим.

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 05 Jun 2020, 02:08

E pa evo ovako, uspeo sam da rešim pitanje gledanja novih filmova i serija preko Stremio na novom TV-u, tako da mi više Screen Mirror, tj kompletan desktop na TV i ne treba.
Što se lokalnih filmova i klipova tiče, sa računara, desni klik pa "Play TO" opcija nudi TV i radi bez problema.
Još bolji način, skinuo sam program za PC, LG Smart Share, gde ti možeš odabrate foldere za deljenje sa TV-om, i onda taj program držati pušten u tray-u, sadržaj nadgledanih foldera biće dostupan i na TV-u sve dok je program aktivan.
Što se tiče Stremio, iz nekog razloga nova 4.3 beta, neće da radi cast na tv, iako je tv i model prepoznat, ništa se ne dešava. Googlajući za rešenjem, iskopao sam da 3.6.7 verzija radi kod mnogih kojima isto nova beta ne radi. Evo upravo sam instalirao 3.6.5 verziju, koja se automatski ažurirala na 3.6.7, radi cast to tv bez problema, sa sve titlovima :)
Tako da, rešio sam sve probleme, i kabl mi ne treba :)

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 09 Jun 2020, 18:37

Нисам много пробао, не сећам се да линух нуди то плеј ту али сам одмах пробао длна и све ради. Комп није довољно близу да повезујем мада ни филмове не гледам превише.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 09 Jun 2020, 18:42

calexx napisao:
30 Maj 2020, 16:36
Јутрос сретнем другара па ми и он препоручи овога јер са њим сарађује па сам му дао плочу да он однесе и да ради као за њега а ако је поправка могућа, само овај то може.
Све је ок, плоча је сређена (коштало 0 тј другар помиње неку кафу коју му дугујем мада бих ја више волео да платим његовој свастики илити свастици) и сада полако ажурирам све по списку.
Препоручено је да се процесор више не дира, наместили су, можда нешто додатно лемили па не знам да ли је због још пипавијег подножја или моје спретности, свакако више неће да буде дирања. Доста ће да ми буде овај i3 4170 док не пређем на нову платформу, која год била.

Odgovori

Povratak na “Audio-video, kućna i bela tehnika”