Novi TV - hitna pomoć prijatelja

Televizori, home-theater, Hi-Fi, klima uređaji, frižideri, šporeti, veš mašine... preporuke, iskustva, servis.

Odgovori
Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Re: Novi TV - hitna pomoć prijatelja

Post od calexx » 07 Mar 2020, 22:51

Овај Дел ИПС монитор који користим је купљен пре ... скоро 7 година и имао је мртвака. Срећом, другар је радио у тој радњи па сам га исто вече однео и заменио.

Данас сам био у продавници, девојчица је попунила захтев банци за кредит и пон-уто ми јављају да ли је прихваћен па је лако могуће да сам пазарио телевизор. Овај https://www.lg.com/rs/televizori/lg-49UM7100PLB
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39

Post od blackbeast » 08 Mar 2020, 17:58

cijena?
Javi utiske...
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 08 Mar 2020, 21:08

Требало би сутра или у уторак да ми јаве да ли је кредит одобрен, онда идем у продавницу да завршим папирологију и после шаљу на адресу. Из неког разлога не може да се преузме у радњи. Цена 46.990 на 12 месеци. Кад већ узимам и кад већ може кредит, нека буде нешто мало боље па и мало веће од планираног, телевизор се ретко купује, бар ја то ретко радим.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Pridružio se: 21 Jun 2007, 00:05
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 09 Mar 2020, 16:52

Porodismo se na 8oj strani. 'Aj, nek' je sa srećom :bravo:
Ko prvi devojci, sam u nju upada

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 09 Mar 2020, 20:25

И то из другог покушаја, први неуспешан је био пре 2+ године када сам одустао. :) Сада ће ваљда да буде мушко. :)

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 13 Mar 2020, 15:59

Телевизор стигао, распаковао, намонтирао му ноге и спремио даљински али за праву пробу прво морам да очистим полицу где ће да стоји и онда иде проба.

Где баш сада, у сред највеће хистерије и највеће епидемије коју памтим? Ни вариола вера ваљда није била овако гадна.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 17 Mar 2020, 18:10

Телевизор ради, још га испробавам али је сада фрка па се и не занимам много. Уплатнице још нисам ни добио а уведен мораторијум на кредите па би баш могли да затуре моје али свакако бар три месеца нећу морати да плаћам рате, ако сам добро разумео причу.

Добра ствар овај DLNA, уопште не морам да повезујем телевизор, све са компа иде преко мреже па ми није потребан екстерни хард/флешка. Још само да скинем упутство и тражим оно што нисам сам провалио али полако проваљујем. :)

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 17 Mar 2020, 22:36

Neka je sa srećom. DLNA je super stvar ali je nekada jednostavnije prikopčati USB. :)

Ako ti je PC stalno online, možeš isprobati Plex server. Nama je to glavni media centar u kući sa serijama i filmovima (trči na NAS-u), a moderni smart televizori uglavnom imaju klijentsku aplikaciju za njega.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 17 Mar 2020, 23:36

Комп јесте стално укључен ... кад сам кући.

Пробаћу и Plex, немам проблема са DLNA јер само убацим неколико фолдера за гледање и после на теве бирам шта гледам. Јесте да би приказ могао да буде бољи јер понекад издели или чудно назове то што нађе али можда зато што су фолдери које сам поделио били пуни свега па га збуне. Направићу само фолдер за гледање и ту по потреби убацим филм, концерт или тако то, један или два да не правим гужву.
За УСБ је потребно да проберем шта ми се гледа па копирам на УСБ па је питање колико може да стане јер ипак немам превелике флешке* и онда је оно лакше.

*За сада су флешке са већим капацитетом прескупе тј јефтиније изађе да се купи неки M2 са екстерним кућиштем, него нека брза флешка, не рачунам ту оне квази УСБ 3.0 са брзином уписа 10.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 21 Mar 2020, 20:55

Само да додам оно што сам приметио ових дана, телевизор који сам купио је у тој фирми (на е, има 4 слова) поскупео тачно 10к пара. Исто и у сестра фирми док је у мајка фирми сада јефтинији него што сам ја узео, кошта 44.990. Како год, уз детаљ да је мораторијум на кредите, делује ми да сам добро прошао.

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 26 Mar 2020, 16:46

Hahaha.... Samo napred Kleko...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » Juče, , 22:37

Јуче сам довукао два 4к филма колико да пробам нови телевизор. Све лепо ради, ДЛНА функционише без проблема, филм са компа иде нормално и течно на телевизору што значи да је и веза између њих ОК и да је телевизор ок.

Проблем се појављује када те исте филмове пробам да гледам на компу. Комп је крш, основне компоненте купљене пре 6-7 година а и тада су били друга лига па ме не чуди.

Пробао на линуxу, слика иде али ситно сецка, као када се рецимо гледа убрзано 2x тј има неки ситан стробо ефекат. Онда отворио пенџере, кликнуо на филм, он каже ок, али морам да скинем кодек и то неће много да те кошта. Нека, фала, па пробам још неке плејере. Ситуација другачија него на линуxу, тон иде али слика слабије. Или се појави па стане или се појаве неке сиве контуре па стану а тон иде неко време па и он стане. Пробао неколико плејера, пробао исти као на линуxу (ВЛЦ) али нема вајде. Као да на линуxу фали нијанса док на пенџерима ... па фале две генерације.

Закључак, иначе не планирам у неком дужем периоду да улажем паре у хардвер, а нарочито не да бих на компу гледао 4к, јер ми се чини да је то бацање пара. Уопште нисам одушевљен сликом тих снимака, уопште нисам ни зинуо кад сам то видео нити ми делује баш боље, уопште не видим разлог да и на телевизору гледам 1080p иако у садашњој комбинацији могу да идем са ДЛНА опцијом. Просто, мислим да је губљење времена скидати 70 гига или колико већ филма да бих видео нешто што и не видим, бољу слику.

Који су најосновнији хардверски захтеви за 4к?

Odgovori

Povratak na “Audio-video, kućna i bela tehnika”