Novi TV - hitna pomoć prijatelja

Televizori, home-theater, Hi-Fi, klima uređaji, frižideri, šporeti, veš mašine... preporuke, iskustva, servis.

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Re: Novi TV - hitna pomoć prijatelja

Post od Pollux » 09 Jan 2020, 18:32

Kod mojih TV-a Vox ima 2x6W a Philips 2x10W. Ne znam mislim da si opet upao u petlju koja se zove "uzeti što više za što manje para ili uzeti još više za još malo više para" i na kraju ne kupiš ništa :)

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 09 Jan 2020, 22:51

Ја сам увек у тој петљи и увек хоћу што више за што мање пара. Једино што имам неки минимум па нећу да купим баш најјефтиније ако није оправдано а увек идем мало изнад ако је реално.

Пре две године сам био у петљи, почео одоздо па додавао, додавао ... и укапирао да је то превише пара за нешто што ми није важно и што реално не гледам. Јесте другачије ако немаш или имаш телевизор, кад га имаш он ради и више га трошиш али ја немам неку потребу. Једино да се нађе и да буде ту.

Зато сада баш и нећу најјефтиније тј 32" и хдреди, следеће је 43" и фулхд а онда иде петља. Још мало за 4к, па још мало за брендирани телевизор па још мало ... и опет се враћам на проблем од пре две године. Скоро сам сигуран да ћу да останем на 43" и фулхд, од ових полудомаћих фирми али са дугом гаранцијом. Још ако је сервис овај што га држи другар, проблем решен. Процена иде 22-25к пара, мораће нешто много добро да буде да бих дао 30к па не верујем.

Овде се ценкам сам са собом за плус минус 7-8к а код напајања никако да пређем 5к укупно а 2-3к преко ми огромно. Можда нађем неки компромис па појачам напајање а смањим теве.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 24 Jan 2020, 17:53

Још увек није купљено ништа,мало сам се трошио за друге ситнице па и даље разгледам. Малопре сам видео да и Хајсенс илити Hisense даје 5 година гаранције за све телевизоре па сам нашао неки 43" 4к за ~33к. То је и највећа цифра о којој бих размишљао, осим ако не нађем неко решење за креду. Алтернатива је Фокс 43" 4к за ~28к али ми делује да је Хајсенс ипак јача фирма. Да ли неко има искуства са њима, појавили су се релативно скоро а важе за озбиљнију фирму?

Битно је да сам нашао још некога са 5г гаранције, Фоксова траје до краја јануара а до тада не верујем да ћу да скупим довољно пара. Ови дају до краја јуна (или по Г сајту до краја године) што је већ довољно.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 25 Jan 2020, 00:36

Hisense su baš pre neki dan debelo nahvalili kod mene u firmi i to više njih... Izgleda da to nije loša varijanta i ako je Kinez....
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » Juče, , 01:44

U svakom slučaju je bolji izbor od Foxa.
Garancija pet godina https://www.hisense.rs/home/petGodina a cena pomalo boli... :idiot:

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » Juče, , 02:49

На сајту пише до краја јуна, на Г сајту пише до краја године. Свеједно, мислим да ће и до краја јуна да буде довољно.

Последње што сам гледао су били Фокс 4к 43" који су реда 28-29к пара док тај Хајсенс кошта 33к што није много скупље. Мислим да су ЛГ и Самсунг преко 45к што већ одлази на ниво на коме опет могу да одустанем. Да мало попустим и узмем 4к јер кажу да се данас фхд не праве како ваља, тек су 4к квалитетно направљени, у причи је био Фокс, сада Х а ако дајем 28к, додаћу још петака. Или ћу да се вратим на неки фхд од 22к пара и завршим причу. Срећом, тренутно немам те паре па могу још да размишљам. ;)

Odgovori

Povratak na “Audio-video, kućna i bela tehnika”