Novi TV - hitna pomoć prijatelja

Televizori, home-theater, Hi-Fi, klima uređaji, frižideri, šporeti, veš mašine... preporuke, iskustva, servis.
Odgovori
Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15
Browser: firefox 71.

Re: Novi TV - hitna pomoć prijatelja

Post od Pollux » 09 Jan 2020, 18:32

Kod mojih TV-a Vox ima 2x6W a Philips 2x10W. Ne znam mislim da si opet upao u petlju koja se zove "uzeti što više za što manje para ili uzeti još više za još malo više para" i na kraju ne kupiš ništa :)

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Browser: waterfox 56.2.14
Kontakt:

Post od calexx » 09 Jan 2020, 22:51

Ја сам увек у тој петљи и увек хоћу што више за што мање пара. Једино што имам неки минимум па нећу да купим баш најјефтиније ако није оправдано а увек идем мало изнад ако је реално.

Пре две године сам био у петљи, почео одоздо па додавао, додавао ... и укапирао да је то превише пара за нешто што ми није важно и што реално не гледам. Јесте другачије ако немаш или имаш телевизор, кад га имаш он ради и више га трошиш али ја немам неку потребу. Једино да се нађе и да буде ту.

Зато сада баш и нећу најјефтиније тј 32" и хдреди, следеће је 43" и фулхд а онда иде петља. Још мало за 4к, па још мало за брендирани телевизор па још мало ... и опет се враћам на проблем од пре две године. Скоро сам сигуран да ћу да останем на 43" и фулхд, од ових полудомаћих фирми али са дугом гаранцијом. Још ако је сервис овај што га држи другар, проблем решен. Процена иде 22-25к пара, мораће нешто много добро да буде да бих дао 30к па не верујем.

Овде се ценкам сам са собом за плус минус 7-8к а код напајања никако да пређем 5к укупно а 2-3к преко ми огромно. Можда нађем неки компромис па појачам напајање а смањим теве.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 24 Jan 2020, 17:53

Још увек није купљено ништа,мало сам се трошио за друге ситнице па и даље разгледам. Малопре сам видео да и Хајсенс илити Hisense даје 5 година гаранције за све телевизоре па сам нашао неки 43" 4к за ~33к. То је и највећа цифра о којој бих размишљао, осим ако не нађем неко решење за креду. Алтернатива је Фокс 43" 4к за ~28к али ми делује да је Хајсенс ипак јача фирма. Да ли неко има искуства са њима, појавили су се релативно скоро а важе за озбиљнију фирму?

Битно је да сам нашао још некога са 5г гаранције, Фоксова траје до краја јануара а до тада не верујем да ћу да скупим довољно пара. Ови дају до краја јуна (или по Г сајту до краја године) што је већ довољно.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Browser: chrome 79.0.3945.13
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 25 Jan 2020, 00:36

Hisense su baš pre neki dan debelo nahvalili kod mene u firmi i to više njih... Izgleda da to nije loša varijanta i ako je Kinez....
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 26 Jan 2020, 01:44

U svakom slučaju je bolji izbor od Foxa.
Garancija pet godina https://www.hisense.rs/home/petGodina a cena pomalo boli... :idiot:

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 26 Jan 2020, 02:49

На сајту пише до краја јуна, на Г сајту пише до краја године. Свеједно, мислим да ће и до краја јуна да буде довољно.

Последње што сам гледао су били Фокс 4к 43" који су реда 28-29к пара док тај Хајсенс кошта 33к што није много скупље. Мислим да су ЛГ и Самсунг преко 45к што већ одлази на ниво на коме опет могу да одустанем. Да мало попустим и узмем 4к јер кажу да се данас фхд не праве како ваља, тек су 4к квалитетно направљени, у причи је био Фокс, сада Х а ако дајем 28к, додаћу још петака. Или ћу да се вратим на неки фхд од 22к пара и завршим причу. Срећом, тренутно немам те паре па могу још да размишљам. ;)

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 28 Jan 2020, 23:16

:/

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 29 Jan 2020, 22:53

Хм за мој избор, хм за цене или хм за ово што још немам те паре? ;)

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Browser: firefox 72.

Post od Pollux » 02 Feb 2020, 00:43

Jok bre. Nervira me oklevanje i večito merkanje, uskači u ladnu vodu pa makar kupio i jeftiniji a manji model :P
Tebi dok se podese zvezde, dok izađe neki sa 5 godina garancije pa još da je 4k pa da ima i dobre zvučnike pa ovo pa ono.... brrr

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Pridružio se: 21 Jun 2007, 00:05
Browser: chrome 79.0.3945.94
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 02 Feb 2020, 01:30

E taj isti i ja tražim, al' da nije manji od 43" i da ugao gledanja nije manji od 175 stepeni ...
Ko prvi devojci, sam u nju upada

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 02 Feb 2020, 11:22

Колико видим, ваљда сви имају угао 176+ мада то мени не би правило проблеме јер не бих ни гледао са разних места.

Није ово оклевање. Размишљао сам о неком јефтином 32" али сам ипак решио да буде мало већи. Следећи је 43" и то за 22к од јефтинијих фирми па скупље. Фокс је до краја јануара давао 5г гаранције али је то прошло а нисам купио зато што нисам имао те паре у том тренутку. Купио сам два ССД, један хард, једно напајање, ту и тамо још понешто и не могу баш увек да извадим новчаник а да у њему буде нешто.
У међувремену сам видео да Хајсенс даје 5г гаранције па је избио у први план али онај телевизор који сам помињао није више на акцији и доста је скупљи. Опет се враћам чекању и скупљању пара, када саберем 30+ онда ћу опет да разматрам понуде. Мада ће по свему судећи опет да буде актуелан 43" фхд, осим ако се не појави нешто ново или ако не нађем неку прилику за кредит а онда можда и Самсунг дође у обзир.

Највише бих волео да сада одем у радњу, пукнем 40-50к и донесем телевизор али не могу.

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 02 Feb 2020, 19:43

Kleko čini mi se da sam video Hisense 39" tako da posle 32 nije sledeće 43 :P

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 02 Feb 2020, 20:32

Али тај није 4к а тренутно су они у разматрању. Ипак, делује да неће да прође прича јер су сада реда 40к а ситно скупље могу да се узму Самсунзи. Некако ми је 43" стандардна величина а ти 39 и 40 су ми ван гледања.
Ево конкретно у емме**ти Хајсенс 40" кошта 36к а Хајсенс 43" је 34к. Свеједно, сада немам паре ни за један а када кроз месецак дана скупим, тада ћу пажљивије да гледам.
Овако гледано, делује ми да ће ипак да отпадне 4к прича али пошто Фокс више нема 5г гаранције, видећу шта ће тада да буде. Кажу да је ЛГ кренуо са 5г али отомпотом.

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 03 Feb 2020, 01:12

Ama brate Hisense te razumem ali batali se Foxa, to ne uzimaj.... kao ni Teslu... Adler i slične.

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 03 Feb 2020, 01:17

Citiraću svima nam poznat forum sa koga svi dođosmo ovde, a to je ujedno i glavni razlog zašto ne verujem u Fox...
Ima na sajtu ko je proizvođač Foxa...
---
Seca li se ko Weg TV-a /lepise etikete na, pretezno China/Turkey komponenta.
Januara 2012. otvorise 'fabriku' u Zelezniku - bio tu i tadasnji predsednik maneken
Navodna investicija 6 miliona evra, od toga su od drzave izmuzli 2,5 miliona + su i pojedine banke dale kredite

I, i vec u junu 2012. blokada racuna te nemogucnost naplate drzavnih para - sve u svemu nek su i 500 hiljada potrosili za avanturu sklapanja/lepljena etiketa - drzava ostade bez 2,5 milki evra, banke bez para a 'gazde' se leoo oparile i ostale u jakom +.
Blokada racuna na danasnji dan oko 6,5 miliona evra - Zanimljivost > koliko mi poznato niko ne odgovarase pred zakonom zbog ocigledne mahinacije te drzava/poreznici ne plenise imovinu.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 03 Feb 2020, 11:48

Изгледа да ниси испратио моја размишљања о овоме. ;) Телевизију једва гледам, закачио сам монитор на СТБ па понекад укључим мада то није исто, то урадим кад баш нешто хоћу да погледам а када је ту телевизор, он може да буде стално укључен ... ма сећам се тога из давне прошлости.

Овако укратко, ја бих најволео неки Сони, онда Самсунг и на крају ЛГ. Овај последњи ме нервира зато што форсирају RGBW у 4к телевизорима. Најјефтинији Сони 40" ФХД је 40к, следећи је 50" за 60к пара. Самсунг 43" 4к кошта 44к док ЛГ 43" 4к кошта око 43к. Од ових, само ЛГ (све гледам у фирми на емм* мада је слично код свих) има 32" хдреди за 30к.
За то време, неки фокс/вокс 32" хдреди кошта 12к док 43" ФХД кошта 22к. Отприлике дупло. Фата је Фата али двапут је двапут. Јбг, нисам ја као неки на другом форуму који тражи савет за добер теве, није ограничен буџет али не би давао више од 2.000€ за њега. Ја бих за те паре комплет обновио аудио/видео/комп/намештај ...

Пре две године сам хтео да купим телевизор, кренуо од ових нонејмова па ме мангупи убедили за већу дијагоналу, већу резолуцију, фирмирано ... и од тада 30к сам дошао до 60к, замало да купим али није било тог тренутка повољне акције ... па сам тада дефинитивно одустао. Није 60к (за мене) мала пара па да дајем за нешто што иначе и не користим превише него само хоћу да постоји ту негде.

Другар који је иначе овлашћен сервисер за Фокс а кога никако да опет консултујем ми је тада рекао да разлике у слици нису толико велике али да фирмирани телевизори имају квалитетније компоненте па је очекивано да трају дуже. Превише често чујем о цркавању позадинског осветљења на ЛГ или Самсунг телевизорима неколико дана по истеку двогодишње гаранције што се не поправља и зато ми је тренутно главни детаљ гаранција. Нека је и Фокс са 5г, ако се квари има ко да га поправља а не да узмем лепи ЛГ и после две године останем без телевизора ... па опет почнем да пишем у овој теми. ;)

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 04 Feb 2020, 18:37

Slika

2020-02-04_173626.jpg
(38.32 KiB) Nije preuzet ni jednom

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 04 Feb 2020, 22:02

Није лако бити сиротиња.

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 04 Feb 2020, 23:45

Nema to veze sa sirotinjom, mnogo ga komplikuješ :)

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 05 Feb 2020, 10:34

Како нема везе, да имам новце, отишао бих у најближу радњу, узео највећи Сони и имао телевизор. Овако гледам да ли Фокс, да ли ипак Хајсенс, помислим на Самсунг па се вратим до Фокса. Па размишљам да ли да дам 4-5к више за 4к слику па онда додам још мало па укапирам да је то превише за мене и вратим се на најјефтиније. Како то нема везе са парама?? :(
Па и то, да имам паре за неки од поменутих, вероватно бих преломио, овако немам и док скупљам, помало тупим о избору. Можда је боље да ћутим док не саберем нешто пара па одем и купим шта затекнем у радњи.

Odgovori

Povratak na “Audio-video, kućna i bela tehnika”