MM - video snimci sa putovanja, IT stvarčica i ostalog

Da li ste spremni za kritike? I one pozitivne i one negativne. Prezentujte svoje radove ovde.

Moderator: skitnica

Odgovori
Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

MM - video snimci sa putovanja, IT stvarčica i ostalog

Post od Milan M. » 11 Jan 2011, 20:03

Po uzoru na Skitnicu i Darka predstaviću i ja par svojih snimaka koji mi se sviđaju u ovoj temi. Ovde će biti odabrani snimci dok sve ostale snimke možete pronaći na mom youtube kanalu: http://www.youtube.com/user/mmuzdeka ili blogu (u potpisu).

Ranije sam snimke pravio mobilnim telefonom ili starom kompaktnom kamerom i nažalost mnogo dobrih snimaka je zakopanu u rezoluciji 320x240 i niže. Na neka mesta sam nosio i tastov kamkorder i tu je već bolja situacija ali nije savršena :)

Sada je situacija već bolja jer sam kupovinom Canon-a SX130is dobio i mogućnost snimanja videa u HD rezoluciji.
Što se tiče softvera, ranije sam sve radio u Moviemaker-u, pa sam se nakratko prebacio na Sony Vegas a na kraju završio sa Adobe premierom. Ne radim gotovo nikakve obrade videa, već sam do sada samo ubacivao naslove, i melodije da se vrte u pozadini kada sam osećao da atmosferu treba malo dočarati :)

Možda ću u budućnosti i ekperimentisati malo sa filterima i efektima ako budem imao vremena :)

Svaki feedback je dobrodošao jer pokušavam naučiti praviti pristojne snimke.

P.S. Subscribe na youtube-u će se ceniti i biće nagrađen pivom kad se sretnemo :green: :ljubav:

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Kontakt:

Re: MM - par videa u stilu "Jel mi kamera uključena?!" :)

Post od Milan M. » 11 Jan 2011, 20:14

Za početak jedan zanimljiv video napravljen u Indiji (grad Bengaluru) u njihovom fantastičnom botaničkom parku Lal Bagh - jedna od većih atrakcija je i staklena kuća u kojoj se mogu videti lepe kreacije napravljene od cveća.

Imao sam nameru da uđem unutra ali kada sam video gužvu... No neka snimak priča :)
hmm nešto usko prozorče, moram videti kako ovo šljaka :) - reče jedan od ljudi koji održavaju sajt :sramota:

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 11 Jan 2011, 21:37

Супер! Мада прекратко и требало је да снимиш и унутра, ако си већ улазио.

Ја бих после првог појачања музике потпуно укинуо позадински звук, да иде само музика, добра је. Ако ти је стало до "циганије" испод, подвучеш неким добрим ефектом, ја сам се тога накупио пуно, имам и за давање.

Направи шпицу своје продукције, као ја, нек траје десет секунди, у њој наведеш своје податке (шта већ), па мала пауза и креће видео, у њему је наслов. На крају, ако хоћеш, потпис.

У којој верзији Премијера радиш? Који формат извози апарат? Ово је дигитални зум, није оптички?

Keep them comin' ! :gore

Поздрав!
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Kontakt:

Post od Milan M. » 11 Jan 2011, 22:21

Snimao sam sa mojim starim kompaktom Olympus FE-190 (snimao je u grdno kompresovanom MOV formatu ). Bog da mu optiku prosti, dobro je služio dok ga ćerkica nije opravila. No bar se izučila slikati :) Zum je digitalni, a kratko sam snimao jer sam taj dan napravio preko 200 fotografija za sat i po vremena.

Ovaj novi aparat isto snima u MOV ali je slika prelepa, mada su i fajlovi od par minuta mnogo kabasti (par stotina MB)

Hvala za savete što se tiče produkcije, videću da to malo profesionalizujem :)

P.S. Zaboravih za Adobe Premiere, verzija je CS5 najsvežija trenutno

Korisnikov avatar
skitnica
Moderatorica
Pridružio se: 04 Jan 2008, 19:04
Youtube: lutalica051
Kontakt:

Post od skitnica » 11 Jan 2011, 22:39

Zanimljivo.
Posto puno putujes, sigurno imas puno toga za snimiti. Mozda ne bi bilo lose da napravis pravi mali serijal ovakvih kulturolosko-geografski razotkrivenih momenata. Naravno, ako bi ti to cinilo zadovoljstvo.

Samo naprijed, a subscibe sam upravo odradila. :)
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Kontakt:

Post od Milan M. » 11 Jan 2011, 22:50

Hvala :)

Pa imam već nešto snimaka sa raznih strana mada sad kreće mirnija faza (bar se nadam) što se tiče putovanja. No ako bude kako sam planirao, putovaće se pa makar i jednom godišnje :) Uvek mi je zanimljivo i videti i snimiti nešto karakteristično za određenu zemlju ali se često dešavalo da to ne bude kako treba jer sam imao katastrofa opremu. Tako sam na primer snimio ali je ispalo katastrofa fantastičnu predstavu (Igra vode is svetlosti u Indiji na koju vrišti ogromna masa ljudi (kao na stadionu) ili na primer pogled na Hong Kong sa vrha ostrva (a kako je to fantastičan prizor može se ovde videti)

No ko zna, biće prilike valjda da se vidi i snimi još dosta lokacija... VIdećemo :)

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Kontakt:

Post od Milan M. » 14 Jan 2011, 21:25

Serijal iz aviona na jednom mestu :)

Poletanje:
Let:
Sletanje:

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Kontakt:

Post od Milan M. » 08 Jan 2012, 01:59

Manastir Glogovac pored mog rodnog grada Šipova. Prelepo mesto i okolina. Imali smo sreće tog dana, pošto uglavnom bude ljudi koji dolaze da obiđu manastir ili da kampuju u blizini, ovoga puta smo bili samo mi sa klincima u čitavoj dolini.
Srednjevekovni manastir Glogovac posvećen Sv. Velikomučeniku Georgiju, nalazi se u selu Babići , opština Šipovo. Jedini je manastir koji je izgrađen u Janjskom kraju. Svoje prvo stradanje manastir je doživeo 1463. god. od strane Turaka u vreme kada je i srednjevekovna Bosanska država pala pod tursku vlast.

Obnova porušenog manastira počeo je 1867. god Omer-paša Latas izgradnjom crkve a obnovljenu crkvu je osvetio Episkop Dionisije Milijević 1869 god. Prema jednoj od legendi o ovom manastiru, porobljeni Srbi su tražili dozvolu od sultana da obnove svoju svetinju i dobili su je pod uslovom da se zvona ne čuju. Zato su mještani, predvođeni Mitropolitom Dionisijem manastir podigli između strmih brda koja su sprječavala širenje zvuka. Hram je dugo vremena bio središte duhovnosti lokalnog stanovništva. Sedamdeset i pet godina nakon što je obnovljen ovaj hram je ponovo spaljen. Ovog puta od strane ustaša, na praznik Pokrova Presvete Bogordice 14 Oktobra 1944. god.

Šezdesetih godina prošlog vijeka obnovljeni hram su osvetili Episkopi Žički Vaslije (Kostić) i Banjalučki Andrej (Frušić). Hram je tada doveden u stanje za korištenje ali je decenijama sluzio kao parohijska crkva. Godine 1991. za arhimandrita glogovačkog imenovan je sadašnji Episkop Bihaćko-petrovački Hrizostom. Generalnu obnovu manastira Vladika Hrizostom započeo je 1999. godine. Hram je ponovo osvećen 2005 .

S leve strane hrama započeta je izgradnja kampa sv.Georgija,a u završnoj fazi je i obnova manastirskog konaka. "S blagoslovom Bozjim i molitvama Sv.Georgija Pobedonosca", Vladika Hrizostom radi i na duhovnoj obnovi jer je u planu da se osnuje monaška obitelj . Svojim položajem manastir koji se nalazi kraj istoimenog potoka, okružen strmim brdima mnoge posetioce ne ostavlja ravnodušnim jer ih podsjeća na Svetu Goru Atonsku.
- preuzeto sa www.buzanin.com

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 08 Jan 2012, 11:06

Прави си Змај од Шипова! Има овде још змајева (Скајрим)... :lud:

Рекох ти "тамо" - мало дужи кадрови, стабилизација слике, сређивање колорита и контраста, плус лепа музика испод и - бомбона! :gore
'ел немам?

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Kontakt:

Post od Milan M. » 08 Jan 2012, 16:41

Змај од Шипова је један једини и ми смртници нисмо дорасли поређења са том величином.

Музика испод никако - хтео сам да се чује жубор потока, шум ветра и вика деце и какву год бих музику ставио само бих упропастио оно што желим да се чује.

Што се тиче осталих ствари то си у праву, али мислим да је то доста тешко извести када снимаш нешто више туристички са фотоапаратом - и то у покрету а не са статива.

Сачекаћу да неко на форуму уради нешто слично - снимак из покрета, па да украдем коју фору :)

Korisnikov avatar
skitnica
Moderatorica
Kontakt:

Post od skitnica » 08 Jan 2012, 18:40

Podsjeca me na neke moje rane radove :D
Bila sam sklona da zaposjednem neku zgodnu tacku i onda se s kamerom vrtim u krug. Da taj trenutak i tu perspektivu snimim. A sve drugo je manje bitno.

Nisam nikad bila ovdje i bas lijepo sto si podijelio s nama ove prizore.
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Kontakt:

Post od Milan M. » 12 Jan 2012, 04:31

Pačje tripovanje.....??!?
:D

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 12 Jan 2012, 10:05

Плива патка преко Саве... :mhm:

Ово је из руке? Мирна рука... :udar:
'ел немам?

Korisnikov avatar
skitnica
Moderatorica
Kontakt:

Post od skitnica » 12 Jan 2012, 11:25

Fina vjezba. :green:
Crno-bijeli dan. Ispade crno-bijeli video.

Slika

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Kontakt:

Post od Milan M. » 12 Jan 2012, 20:02

Jeste iz ruke je snimano i ima dosta drmusanja. Bilo je i više ali sam malo isekao snimak gde sam baš bio nameštao ruku. Razmišljam o tripodu ali mi glupo da ga nosam sa sobom okolo, jer retko idem da bih nešto snimao, već idem iz drugih razloga pa akda naleti nešto onda to i snimim.

Da, zimsko sivilo obojilo i nebo i vodu, a kako stoje stvari i patke :)

Pomerio sam raspravu o kućištu ovde: viewtopic.php?f=59&t=7954&start=20

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Kontakt:

Post od Milan M. » 15 Jun 2012, 00:45

Nedavno je bio rođendan luke ovde u Hamburgu, pa sam iskoristio priliku da napravim par snimaka. Gužva, vetar i snimanje iz ruke su učinili svoje no ipak sam hteo da podelim snimak.

Prvi put sam napravio i neku vrstu špice - 20 minuta potrošeno što se i vidi po konačnom proizvodu :)

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 15 Jun 2012, 09:31

Супер! :bravo:

Гужва као на улици. :omg:

Чиме си ради ово мини-кадрирање, зум и швенк? Све из руке?
'ел немам?

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Kontakt:

Post od Milan M. » 15 Jun 2012, 15:56

hmm tek sada mi je jasno o čemu govoriš. To je youtube uradio kada me je pitao da li želim da on koriguje drmusanja koja se pojavljuju tu i tamo.

Dobar je posao uradio ali je zumirao previše snimak na par mesta tako da je tekst koji sam pisao ostao van ekrana.,,

Upravo sam undo-ovao promene pa čekam da procesira.

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 15 Jun 2012, 23:40

Ха, мени је понудио да ми "осветли снимак", јер је "претаман" за његов укус, ваљда. Нек се носи робот у пм.

Стабилизацију снимка радим у Вегасу, али мораш да знаш да притом УВЕК трпе ивице снимка! Боље и овако него да се тресе снимак.
'ел немам?

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Kontakt:

Post od Milan M. » 13 Jul 2012, 20:28

Pošto u poslednje vreme dolazim do zanimljivih parčadi hardvera imam sve više snimaka gde radim otpakivanje ili standardan video snimak nekog proizvoda.

Poslednji i nizu je snimak Plantronics Blackwire C420-M headseta gde se vide očigledni nedstaci načina an koji snimam:
Pored standardnih grešaka koji i sam vidim a to su nemirna ruka i loše kadriranje, šta bi se još moglo unaprediti i imate li neke dobre preporuke kako na najbolji način i zanimljivo snimiti neki uređaj i predstaviti ga u videu?

Koliko bi lični komentar bio bolji umesto muzike i da li bi bio bolji?

Odgovori

Povratak na “Galerija multimedijalnih radova članova”