forum-problem, ili je do mene

Bitne informacije o funkcionisanju foruma. Takođe, ukoliko imate predlog, kritiku ili ideju, ovde je pravo mesto da nam to prenesete.
Pošalji Odgovor
Korisnikov grb
Gruja
Српски селектор
Poruke: 2634
Pridružen: 11 Feb 2010, 19:50
Mesto: Novi Sad

forum-problem, ili je do mene

Poruka od Gruja »

Da li vam se desava da prilikom slanja odgovora, forum vam pokaze poruku da morate biti ulogovani(poruka o tome koliko ima odgovora...)?
Normalno se ulogujem,listam teme i kad zelim poslati komentar izbaci mi (ne uvek,ali iritira) da moram da se ulogujem.
Amose je li to bio elektricitet?
Korisnikov grb
skitnica
Moderatorica
Poruke: 1394
Pridružen: 04 Jan 2008, 18:04
Skype: dejana.malicevic
Youtube: lutalica051
Kontakt:

Re: forum-problem, ili je do mene

Poruka od skitnica »

meni se ne desava
inace, stalno sam -automatski-ulogovana
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije
Korisnikov grb
Gruja
Српски селектор
Poruke: 2634
Pridružen: 11 Feb 2010, 19:50
Mesto: Novi Sad

Re: forum-problem, ili je do mene

Poruka od Gruja »

Mozda Opera "divlja" malo ili joj se ja jos nisam prilagodio. :hmmmm
Amose je li to bio elektricitet?
Korisnikov grb
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Poruke: 4863
Pridružen: 20 Sep 2007, 21:39
Skype: blackbeast8
Mesto: ...ni na nebu ni na zemlji...

Re: forum-problem, ili je do mene

Poruka od blackbeast »

I ja sam imao taj isti problem, ali veoma rijetko se "ispoljavao". Naravno, koristim operu.. :D
U zadnje vrijeme je ok, sto se toga tice. Moze biti da je zadnji update donio dosta promjena...
********
blackbeast
********
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙
********
Korisnikov grb
Gruja
Српски селектор
Poruke: 2634
Pridružen: 11 Feb 2010, 19:50
Mesto: Novi Sad

Re: forum-problem, ili je do mene

Poruka od Gruja »

off
blackbeast, da li bi znao zasto mi ovaj blesavi Mint ne prijavljuje novu verziju Opere? Detektovala je Opera sam da postoji nova verzija, ali...

Znam da oni(Mint), za sada, rade prvo proveru pa eventualno prilagodjavaju i tek onda dodaju nesto u svoj repo preko koga se vrsi zvanicni update,
ali sam isto tako imao problema i sa Firefox-om i koje cime, pa sam sam dodao njihove repo-e u Software sources listu.
Medjutim iako sam, po uputstvu sa Opera sajta, dodao njihov zvanici repozitorijum i kljuc, i posle 2-3 restarta Package i Software menagera, Mint je i dalje drzao svoje staro.
Amose je li to bio elektricitet?
Korisnikov grb
Gruja
Српски селектор
Poruke: 2634
Pridružen: 11 Feb 2010, 19:50
Mesto: Novi Sad

Re: forum-problem, ili je do mene

Poruka od Gruja »

Sad otvorim Software menager da proverim..i vidi pise Opera v10.61.6430 :green:
Malo je zbunjujuce to sto u Mintu ima: Software menager, Package menager (tj Synaptic) pa jos i Software sources, mada "izvore" mozes dodati i kroz neki od ona dva menadzera + nekad neceg ima u Software menager-u sto je oficijelni Mint izvor a Package menager lista sve *deb pakete (valjda), podrzane i nepodrzane(install at your own risk).

Sto se Opere i foruma tice, izgleda zeza kad je ukljucena funkcionalnost Opera Turbo. Drzacu neko vreme off, da vidim je li 100% do toga.
Amose je li to bio elektricitet?
Korisnikov grb
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Poruke: 4863
Pridružen: 20 Sep 2007, 21:39
Skype: blackbeast8
Mesto: ...ni na nebu ni na zemlji...

Re: forum-problem, ili je do mene

Poruka od blackbeast »

Gledaj. I meni na arch-u opera nekad prijavi da je izasla novija verzija, ali ga u repozitorijumu jos nema. Treba proci par dana prije nego sto ga ovi isprobaju i dodaju, pa da se moze "normalnim putem" obaviti update. Nista zabrinjavajuce.
********
blackbeast
********
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙
********
Korisnikov grb
vladared
Администратор
Poruke: 4035
Pridružen: 18 Jun 2007, 16:57
Skype: crveni1
Youtube: vladared
Mesto: Novi Sad
Kontakt:

Re: forum-problem, ili je do mene

Poruka od vladared »

Hmmm... Ako nije u pitanju sinhronizacija među repoima. U zavisnosti koji se repo koristi kašnjenje može da bude i do dan - dva, ali ako šibaš onaj američki (beše archlinux.org), onda imaš odmah sve kada objave da su odradili...
itpoint.rs
Korisnikov grb
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Poruke: 4863
Pridružen: 20 Sep 2007, 21:39
Skype: blackbeast8
Mesto: ...ni na nebu ni na zemlji...

Re: forum-problem, ili je do mene

Poruka od blackbeast »

Ne, nisi shvatio. Opera sama provjeri kod sebe (na njihovom sajtu) da li ima nova verzija i ako ima, javi ti to, mada ti napise da ipak preporucuju da update odradis "normalno", preko svog paket menadzera. Znaci nema veze sa repozitorijumima.
********
blackbeast
********
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙
********
Korisnikov grb
Gruja
Српски селектор
Poruke: 2634
Pridružen: 11 Feb 2010, 19:50
Mesto: Novi Sad

Re: forum-problem, ili je do mene

Poruka od Gruja »

Razumem ja tu sinhronizaju izmeju "proizvodjaca" i repo-a. Ali nekad bas bude kasnjenja kod repoa distroa(ono sto tim prvo overi pa postavi da moze).
Naprimer sto se Minta tice, umeo je Firefox dostaaaaa da kasni.
No sad sam za neke stvari ubacio direktne repo-e "proizvodjaca" (npr. Firefox,Opera...). :pijemoooo:
Amose je li to bio elektricitet?
Korisnikov grb
vladared
Администратор
Poruke: 4035
Pridružen: 18 Jun 2007, 16:57
Skype: crveni1
Youtube: vladared
Mesto: Novi Sad
Kontakt:

Re: forum-problem, ili je do mene

Poruka od vladared »

aaaa. Sorry blacky, tek sada sam skontao :)
itpoint.rs
Pošalji Odgovor