СББ помало повећао брзине

Sve o domaćim provajderima IT i ostalih usluga. Cene, usluge, problemi u radu..

Moderator: calexx

Odgovori
Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Re: СББ помало повећао брзине

Post od calexx » 21 Sep 2010, 17:45

Коњкуренција чини своје, акција Телекома у којој се по цени click 1 пакета добије click 4 брзина и годину дана џабе IPTV+Арена канали (уговор се потписује на две године) је натерала СББ да ипак пусти веће брзине и пре него је оптика комплетирана. Последње инсајдерске ;) информације кажу да ће у Нишу (за остале не знам, можда и сви делови Србије где тога није било) од првог октобра да се повећају брзине и изједначе са онима на северу и западу. Значи за десетак дана ће и овде да се добије 4096/256 za 1390 док ће за D3 да се сачека да оптика буде комплетирана, требало би да и то буде готово до краја године.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 22 Sep 2010, 00:45

Hvala za vest.
Lepo je za cuti da bar netko radi na poboljsanju konjkurentnosti. :)

mali offtopic
Jel "kopa" jos neko optiku po majcici Srbiji? Orion?
Amose je li to bio elektricitet?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 22 Sep 2010, 01:59

Данас сам и ја чуо да неко копа и то према Прешеву и према Димитровграду. Неко помиње Теленор пошто су им сви преговори испушили али није немогуће и да је неко трећи.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 02 Nov 2011, 21:29

СББ ће од 15. новембра опет мало да повећа брзине. ;)
Od 15. novembra 2011. svi korisnici Flat Postpaid paketa će moći da uživaju u još većim brzinama, i to po istoj ceni!

SBB je svojim korisnicima omogućio povećanje brzine protoka u downloadu, i čak do 50% povećanja protoka u uploada!
Нови пакети:

Flat prepaid
S 2048/256
M 4096/384
L 6144/512
XL 8192/768

Flat postpaid
S 4096/384
M 8192/512
L 12288/768
XL 16/1

Flat postpaid 12 meseci
S 6144/512
M 12288/768
L 18/1
XL 24/1,5

Старе цене:

S 1.520
M 2.120
L 2.820
XL 3.720

Turbo Cena
Turbo XL 40/2 6.820
Turbo XXL 80/4 13.520

Наравно, за кориснике Микс пакета тј интернета плус дигиталне телевизије важе нешто ниже цене али и уговор на две године.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 15 Nov 2011, 01:37

Брзине су промењене мало пре рока ала Мрки па је сада овај мој пакет (најмањи СББ уз уговор) 6/512 ... планирам да од децембра пређем на следећи па имам 12/768 за 2080 динара. Ако ми не одговара, враћам се на овај стари.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 01 Dec 2011, 10:48

Данас крећем са новим пакетом на СББ-у а то изгледа овако:

Slika

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 15 Feb 2012, 12:58

Незваничне најаве по неким форумима кажу да ће СББ од марта да мало убрза.
Novi paketi u MIX-u:

MIX S 10/1 1.490 din
MIX M 16/1.5 2.090-din
MIX L 24/2 2.790-din
MIX XL 40/2 3.590 din

Potvrdjeno u call centru!!!!!!!

Cena svih paketa se uvecava za 10 din......

Korisnikov avatar
idekius
Pridružio se: 23 Jun 2007, 14:30
Kontakt:

Post od idekius » 18 Feb 2012, 16:08

Ja sam i dalje na prepaid iz dva razloga:

-Mrzi me da se smaram po filijalama i prepravljam ugovor.
-Ne verujem da bi SBB dao više tek tako besplatno, ali me mrzi da analiziram zašto bi postpaid bio toliko povoljniji nego prepaid i tražim u čemu je kvakica :)

Iz tih razloga koristim najosnovniji prepaid paket. Vidim da pratite sve promene, povoljnosti i nepovoljnosti... Da li trebam da predjem na postpaid, ili ne?

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 18 Feb 2012, 16:15

Hm.. da.

Kod Beotela 4MB/512kB u toku Wow akcije dobijes za 1000 dinara neogranicen protok, uz ugovornu obavezu od 18 meseci.

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 18 Feb 2012, 17:41

idekius napisao:Da li trebam da predjem na postpaid, ili ne?
Ne, ukoliko trošiš samo kad imaš.
Amose je li to bio elektricitet?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 18 Feb 2012, 18:04

Нема смарања, свратиш, они ти подметну уговор и ти потпишеш. ;) Припејд значи да ћеш да трошиш кад уплатиш па може да се деси да некад заборавиш а марфи каже да ће то да се деси у суботу увече одмах по затварању уплатних места а биће ти баш потребно. Када имаш постпејд, онда ти пакет тече без прекида а да би прекинуо коришћење мораш унапред да одјавиш. Зато је то боље за СББ па постпејд имају неку малу предност у брзини. Они који потпишу уговор на 12 месеци (само интернет), добијају прилично већу брзину што је награда за то што си пристао да им годину дана редовно уплаћујеш. Ко прихвати уговор на две године, добије такође бржи интернет а уз то и дигиталну телевизију па му је још и месечни трошак нешто ситно мањи.

Значи сам постпејд није толико бољи ... хм, сад видим да је ипак дупло бржи ... колико је бољи онај под уговором. Тако сви раде, ето и пример Беотела, Сезама и осталих који уз уговор дају боље услове.

Е сад, ако теби не значи ништа да уз уговор на 12 месеци имаш 6/512 или са обичним постпејдом 4/384, онда ћеш да користиш припејд са 2/256 и нећеш да дозволиш да они ту нешто муте. Ја им ето верујем и имам 6/512 за мање пара месечно него ти 2/256. Ако планираш да ту и тамо користиш интернет па паузираш неколико месеци годишње, онда остани на припејду. Ако нећеш да се (оба)везујеш али нећеш да размишљаш да ли ће интернет да нестане кад ти је најпотребнији, онда обичан постпејд. Ако ти не смета да добијеш дигиталну телевизију (пише да од пролећа све прелази на HD технологију али не знам шта то конкретно значи за нас кориснике) са мало мањом ценом, онда можеш да узмеш Микс пакет.

Мислио сам да СББ није стигао до Бање.

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 18 Feb 2012, 18:09

I ja nisam kapirao uopste da on prica o SBB-u?!

Ali ok sve i dalje stoji.

Korisnikov avatar
idekius
Kontakt:

Post od idekius » 18 Feb 2012, 20:33

calexx napisao: Мислио сам да СББ није стигао до Бање.
I nije! Tamo je Jotel... ali... ja od 1978-me živim na Čairu, iznad bivše samousluge "Gavrilović", "Prinex", Nana"... :)

Inače, internet plaćam svakog meseca, tako da... Verovatno bi trebalo momentalno da predjem na postpaid...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 18 Feb 2012, 20:49

То се каже изнад Гавриловића, могу да се мењају радње али нама маторима је то увек Гавриловић.

Предност припејда је што можеш да не одеш да платиш и онда нема интернета. Мана је ако заборавиш, опет нема. Предност постпејда је што не може да се деси да останеш без интернета али мораш на време да одјавиш. Ако ипак планираш да стално имаш интернет, пређи на постпејд ... а не видим разлог да не потпишеш и уговор и утростручиш садашњу брзину. Није лоше ни да добијеш дигиталну телевизију осим ако ти две године није далека будућност.

Ја без размишљања потписујем, претпрошле јесени сам кренуо са Микс пакетом СББ-а и са две постпејд картице и док дланом о длан ... још мало па прошло. И опет ћу да потпишем нови уговор, код СББ-а добијам веће брзине а код ових нове телефоне. Пошто сам јуче укапирао да могу да користим Андроиде као веб камеру, ето и ту користи.

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 18 Feb 2012, 20:57

Идекиусе, ако се икада удостојиш да ми одговориш на молбу да ме/нас угостиш пред Васкрс, има да ти свучем за тих пет-шест дана ЦЕО месечни проток!

И то меке порниће, које ћу ти уредно оставити нарезане на ДВД-у у апартману. Па се је... :mrs:

Са посветом. :besan:
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 18 Feb 2012, 21:11

Не пратиш фабулу радње, не ради се о бањском интернету него о нишком пребивалишту. А и нема месечни проток. То можеш код мене. ;)

Korisnikov avatar
idekius
Kontakt:

Post od idekius » 18 Feb 2012, 21:34

Moraću da budem finiji! Moglo bi da mu padne na pamet da mi malo prepodesi EQ-e na nekom projektu dok kuvam kafu i klikne "save" :)

"Hmmmmm... trashold... mogli bi to ta pomerimo na - beskonačno... taaaako...." :)

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 18 Feb 2012, 22:08

Не видим да си му одговорио на ово офтопик питање. А и мени значи одговор да и ја планирам третман у бањи.
Тон-мајстор napisao:Идекиусе, ако се икада удостојиш да ми одговориш на молбу да ме/нас угостиш пред Васкрс, има да ти свучем за тих пет-шест дана ЦЕО месечни проток!

Са посветом. :besan:

Korisnikov avatar
idekius
Kontakt:

Post od idekius » 19 Feb 2012, 01:09

Još sutra ću da pozovem kevu da vidim kako stoji sa terminima, jer znam da je sam uskrs rezervisan. Ne zamerite... uhvatio sam se uposao, Darko zna koji, a TO je vala i iscrpljujuće i frustrirajuće... više o tome po završetku POSLA, ako uopšte budem imao čime da se pohvalim... :-/

Čujemo se sutra ;)

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 22 Feb 2012, 18:33

Управо је и званично потврђено да је вест тачна па важе поменуте брзине.

Постпејд без уговора добија садашње брзине постпејда са уговором и најмања брзина је 6/512 за 1540.
Постпејд са уговором на 12 месеци ће да буде 10/1 по истој цени.
Микс пакет (две године уговора и дигитална телевизија) 10/1 за 1490.
Поред овога, у понуди је и постпејд пакет Турбо XL 100/4 за 6840. Баш ме занима како то изгледа.

Припејд је тек сада уситњен па је најмања брзина 2/256 мада ће до краја марта да буде као постпејд тј 6/512

MIX S 10/1 1.490 din
MIX M 16/1.5 2.090 din
MIX L 24/2 2.790 din
MIX XL 40/2 3.590 din

http://www.sbb.rs/upload/document/sbb_c ... 120301.pdf

Ово је опет тежак домаћи за остале, нарочито за АДСЛ.

Odgovori

Povratak na “Internet Service Providers”