Brzina interneta kod vas

Sve o domaćim provajderima IT i ostalih usluga. Cene, usluge, problemi u radu..

Moderator: calexx

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Browser: chrome 83.0.4103.61
Youtube: vladared
Kontakt:

Re: Brzina interneta kod vas

Post od vladared » 25 Sep 2020, 10:37

Da ne zaboravim facebook, youtube i glavne potrošače neta (sve to mi je klincu zabranjeno preko 4Ga...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39
Browser: opera 69.0.3686.77

Post od blackbeast » 29 Sep 2020, 07:11

Ja kuci i dalje imam isti paket vec godinama, mislim da je 12/1, tako nesto, ali sam sve manje zadovoljan. Ako se na samo jednom telefonu gleda nesto na youtube, ako pokrenem WOT blitz na drugom, odmah mi skace ping i jebe stvari. Nekad radi normalno, tj, moze YT na dva telefona a na trecem da ja pokrenem igru i da radi normalno. Mada, kako je ova korona krenula pa su svi bili vecinom kod kuce i vecinom na netu, onda su se svi poceli zaliti na brzinu neta, u svim gradovima. Dolazilo je do cestih zagusenja.
Ja na drugom telefonu uplacujem sebi svaki mjesec 4GB neta a dobijam jos toliko bonusa, a sve to za 8KM (odnosno 4eura) jer na svom glavnom telefonu imam u pretplati sada 1 GB (do skora sam godinama imao 500MB) koje prilicno brzo potrosim, iako tu ne gledam YT, nego samo za surf povremeno i viber/whatsapp. Tako da napravim hotspot na ovom drugom i milina. A dobra stvar na ovom drugom je sto mi se sve neiskoristeno prenosi, tako da sada imam oko 36GB, jer nekad umjesto 8GB dobijem 10, nemam pojma, budu neke promocije dodatne. A jos mi je par puta propalo po 10-20GB. Jednom je propalo 27GB, jer nisam na vrijeme produzio. Posalju sms dan pred istek. Pa onda pola sata pred istek. I ja, ajde jos koji minut, pa me neko nazove ili zaboravim, i onda mi istekne, prodje tih pola sata. :)

Uglavnom, razmisljam i kuci da predjem samo na mobilni net, sa hotspotovima. Moram prvo da vidim kako ce torrent raditi, jer mi sada ispade da su svi portovi zatvoreni, a nisu. Pisao sam o tome u nekoj drugoj temi, pa je Kleka pretpostavio da idem preko NAT-a.
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15
Browser: firefox 80.

Post od Pollux » 01 Okt 2020, 22:29

I mislio sam da je to. Svojevremeno sam video da je kolega električar namestio klasičan VIPov kućni net odnosno 4G ruter u gepeku auta, ne znam da li se nekako veže za baznu stanicu i kako mu je to uopšte radilo?!

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Browser: chrome 83.0.4103.61
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 02 Okt 2020, 12:29

verovatno ima negde neki način (ubačenu karticu) preko koje se vezuje. Na ovome u samom uređaju se nalazi kartica koja se kači na internet i pravi hot spot u autu. Meni hot spot dobro dođe kada idem malte ne bilo gde van grada, ali su meni izuzetno bitni i osnovni podaci o stanju automobila (isčitava i poruke greške koje izbacuje sam putni računar, a kojima nisam imao bilo kakav pristup, a majstor mi je izdeklemovao nešto bezveze i kao popravio), lokacija automobila, osnovni parametri vožnje. Na žalost, skresali su broj podataka koji se inače vidi preko originalnog uređaja (zaboravio sam kako se tačno zove, ali može se naćio na google playu, znam da je kineski), ograničili su da aplikacije drugih proizvođača ne mogu da pristupe (recimo aplikacija torque) mada možda se i može to zaobići... Ali sve u svemu meni radi radnju. Samo što ja ne trošim više od 10G podataka, ali za 300 dinara razlike....
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50
Browser: chrome 85.0.4183.12

Post od Gruja » 02 Okt 2020, 15:26

@vladared
ima li u slobodnoj prodaji / oglasi kod nas, slicnih uredjaja kao taj Telenor Drivey? Nesto da sam kupis data karticu i ubacis.

@Pollux
Ni VIP ni Telenor kucni net se ne vezuju za baznu stanicu, provereno ;)
Oni to vise drze zapisano da bi znalo gde je koliko opterecenje. Mada to mogu i neki alati za merenje da im kazu.
Vikendasi izgleda nisu problem.
Amose je li to bio elektricitet?

Odgovori

Povratak na “Internet Service Providers”