popravka napajanja

Kućišta, napajanja, skeneri, štampači, modemi, miševi, tastature ...

Moderatori: calexx, Miroslav Jeftić

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Re: popravka napajanja

Post od calexx » 25 Jul 2011, 08:43

Биће довољно ако је тих 420W права снага. То је гурао Чифтек од 360W али није могао Codegen 400W па зато проверавам колико је реална снага на LC напајањима. Конфигурација је старија и није захтевна, плоча Гигабајт 965РЕ, од конектора би било довољно 4 SATA или 3 ЅАТА и један РАТА ... мада посао завршавају и само два АТА пошто имам адаптере и лопове.
Можда ипак пукнем 800 више за 500W ... мада се онда опасно приближавам цифри од 3к а ту има још неких напајања.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 25 Jul 2011, 13:49

Trebalo bi da radi ako nemas neku graficku koja bi to napajanje dodatno opteretila.
Ako nisi siguran uzmi to od 500 i vozi. Sve je to danas PRC ;)
Amose je li to bio elektricitet?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 25 Jul 2011, 14:23

Немам никакву захтевну графичку (нека Ати х1600 или х1650) а све ово питам због својевременог искуства са Codegen 400W које није могло да потера ово што имам. Ипак, ако JNC од 300W нема проблема, онда се надам да ни LC 420 неће да има. Можда пазарим вечерас а највероватније сутра, можда једино проверим да ли има битне разлике у тежини између 420 и 500 па купујем. Ако се не покаже, онда ћу неком бољом приликом да купим нешто квалитетније а овај ће већ негде да нађе место.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 25 Jul 2011, 20:37

Узео LC Power 500W, дао 740 кинте више него за 420. Мало ми је превагнуло паковање, оно мање на кутији има само ознаку шта је унутра а ово има и табеле са подацима о напонима и струји коју испоручује, има пар конектора више ... има се може се. ;) Сад ћу да га увалим па да видим како ради.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 27 Jul 2011, 09:17

Све у свему ... нисам нарочито задовољан. Све ради, надам се да ће тако и да остане ... али 12см вентилатор није донео тиши рад, мислим да је ово најбучније напајање које сам до сада имао. Једино ако буде боље кад затворим страницу кућишта мада је последњих недеља отворена и нисам чуо оволику буку.

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 27 Jul 2011, 20:36

Možda ti na starom nije radio ventilator? :)

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 27 Jul 2011, 21:40

Па могло би да се деси ... да то старо није имало контролу па ми је стално пред очима био број обртаја. ;)

Наставак приче, одем ја малопре у радњу да видим има ли бар јефтиних сајлент вентилатора па да заменим али ... од 1200 па даље, све у свему прескуп захват. Онда ми је тип из радње предложио да га вратим и узмем неко друго ... нисам ни питао јер се тако баш и не ради ... али је сасвим ОК. Сад сам у дилеми, или да узмем оно јефтиније од 420W и тихи вентилатор или евентуално да узмем неко CoolerMaster Elite 400 (ако сам добро запамтио име) и да доплатим још око 700 кинте. Почео сам од око 2к пара, а стићи ћу где нисам планирао.

Да ли је тај СМ добро решење? Мислим, узмем, доплатим, дођем кући а оно ништа тише ... мада остаје чињеница да је сада ту СМ а не LC. Ако неко има искуства, имам времена до сутра увече а ја ћу да обрнем интернет и видим шта се о томе пише. На том СМ и пише да је сајлент али ћу ипак морати да оверим. Или да пукнем још, кад је кренуло, нек иду све паре и узмем неко боље?

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 27 Jul 2011, 21:58

Клеко, мени неки НОНЕЈМ од 400 W (а пише 380) тера три харда и остало... већ три године. Нема прекидач, па морам да чупам кабл када идем негде на дуже.

Иначе, вентилатор му ради нон-стоп, од почетка. Увек се врти. :udar:

Поздрав!
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 27 Jul 2011, 23:31

Да се не врти, не би се ни звао вентилатор. Јел треба да се не врти?

Радило је и мени оно JNC пар дана а ради и ово ... али је бучно. Мало касније ћу да пробам без другог компа, без хардова а зауставићу на кратко и вентилатор на процесору чисто да проверим да ли је та бука од новог напајања. Иначе сам погледао сајт фирме где сам купио, имају на списку и Чифтеке по популарним ценама па ћу да тражим неко такво ... па макар било и бучније. Навикао сам на ту фирму. ;)

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 27 Jul 2011, 23:40

Врти и када је комп угашен/оборен систем. Само да је под напоном.

То сам схватио тек зимус, у једној тихој ноћи. :omg:

Поздрав!
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 27 Jul 2011, 23:49

To da vrti kad je komp ugasen sam imao na starom PII racunaru iz 2000-te.
Ali na procesoru a ne na napajanju. Kad je CPU bivao vreliji vrteo je dok ne ohladi i nakon shutdown-a.
Amose je li to bio elektricitet?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Browser: waterfox 56.2.13
Kontakt:

Post od calexx » 13 Nov 2019, 21:47

Не сећам се да ли сам завршио причу, тада сам узео Чифтека од ваљда 400W и он је био тих у односу на оно искуство.

Био је тих до малопре и када сам хтео да укљ комп, нешто позади је пукло и севнуло а богме и засмрдело. Вратим осигурач, пробам и опет исто. Надам се само да није повукао нешто за собом. Проверавам ујутру, сад сам се изнервирао.

Изгледа да је време да опет купујем напајање. Хм, занимљиво, прво је трајало 8 година а ево и други Чифтек 8. Имају тајмер?

Шта је данас ок, добро а јефтино? Или да узмем опет неког јефтинијег Чифтека и миран сам још 8 година??

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15
Browser: firefox 70.

Post od Pollux » 14 Nov 2019, 00:14

Meni su većina napajanja kineske proizvodnje sad ne znam koja su im imena bila trajala dugo i nikad ni jedno nije puklo, pre par godina sam zamenio isto neko no name za Cooler Master kućište i to napajanje me služi jako dobro. Doduše uvek sam imao APC zaštitu a veći vremenski period i Informguard (2 komada) UPS. Tako da predlažem APC prenaponsku zaštitu ili Informguard UPS uz CM napajanje :)

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 14 Nov 2019, 13:16

Имам ја Infomguard али му фали исправна батерија. ;) Нисам сигуран да је овде крива струја што би решила заштита него је напајање испустило бели дим од старости. ;) Зашто је пукло? Можда се скупила прашина (то чистим само кад мењам хардвер што нисам радио одавно) или је нека буба ушла, можда видим кад отворим ... још увек нисам и још увек се надам да је само напајање отишло.

Гледао сам понуде, СМ иде од 6к, Чифтек од 5к, код локалног дилера сам нашао неки Seasonic за 6к8 ... или да лепо узмем комшијско MSi 500W за 1.490 и уштедим паре??

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 14 Nov 2019, 17:14

Ma kakvi 5000 za napajanje, ne znam koliko W ti treba ali ako je neki stariji komp koji ne troši mnogo kinesko napajanje od 400-500 W I OSTATAK PARA POTROŠI NA NJOPI I repeve... :)

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 15 Nov 2019, 14:56

Погледао сам за поменути комшијски MSi500 и на налепници лепо пише да има 200W. Јесте да комп није нешто велики потрошач али то не значи да нећу ускоро да купим нешто теже или захтевније.

Пре неколико година сам пробао неко јефтино Codegen напајање (називно 400W) и није могло да стартује комп са три харда. Са два је радило. Мој тадашњи Чифтек од 360W је ладно стартовао са три харда.

Погледаћу опет шта се нуди, можда однесем ово до мајстора па и поправи али некако бих хтео да купим квалитетније и трајније, не само за данас до сутра. А паре потрошене на њопи се врло брзо врате у природу такође у течном стању. ;)

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Browser: waterfox 56.2.14
Kontakt:

Post od calexx » 15 Nov 2019, 23:04

За сада ... убацио онај JNC који сам ваљда и помињао, ту је деценијама и увек ускочи кад имам проблем. Све ради, још је и тих па имам нешто док ово претходно не прође кроз сервис. Ако нема оправке, можда ипак купим неко скупље јер ће ускоро да дође на рад и остало пошто основа броји 6+ година, мада још довољно ради.

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 17 Nov 2019, 03:21

Da, dobri stari JNC/ANS već sam bio zaboravio ime tih napajanja, to me nikada nije izdalo!

Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39
Browser: opera 64.0.3417.47

Post od blackbeast » 01 Dec 2019, 17:03

Ja vec godinama nemam desktop pa nemam tih problema... A nesto i laptop sve rjedje koristim. Evo, ovaj sam sinoc ukljucio, nakon sigurno mjesec-dva nekoristenja.
Telefon mi odradjuje 90% stvari u zadnje vrijeme...
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Browser: chrome 78.0.3904.10
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 02 Dec 2019, 10:43

Kada nisi smeo tablet :)
itpoint.rs

Odgovori