Problem matična ili procesor a možda i ram?

Sve o matičnim pločama, Intel vs AMD, podešavanje BIOS-a, upgrade, memorije...

Moderator: calexx

Odgovori
Korisnikov avatar
krstivoje
Dopisni član
Pridružio se: 27 Nov 2007, 15:40
Kontakt:

Problem matična ili procesor a možda i ram?

Post od krstivoje » 26 Nov 2012, 10:16

Imam problem sa polovnom matičnom pločom MSI k8mm-v , procesor je sempron 2500 , ploča ima integrisanu grafiku ali ima i agp slot.Ne daje sliku , ali čuje se da startuje .Pokušao sam da stavim i grafičku na agp slot koja je sigurno ispravna , ram sam probao nekoliko mudala raznih proizvojdača i svi su ispravni .Ploča ima samo dva slota za ram memoriju, pokušao sam na oba.Kuler na procesoru okreće ali opet on je nezavistan. Ploču sam uzeo polovnu i navodno ispravnu ali nisam stigao da je probam u garantnom roku, namena mi je bila da sklepam neku mašinicu za ćaleta, čisto da može da pogleda nešto na netu otvori neki dokument.
Kondenzatori na ploči nisu naduveni i ne vidim da je nešto negde gorelo, mada je jedan od pinova na IDE 1 grani bio malo savijen ali ispravio sam ga (da i hdd je ispravan).
Znači deluje kao da startuje normalno ali nikako ne daje sliku.
Da li je ploča ili procesor?

Korisnikov avatar
Dzoniopusten
Moderator
Pridružio se: 29 Jun 2012, 17:58
Youtube: Nikolaguitar
Kontakt:

Re: Problem matična ili procesor a možda i ram?

Post od Dzoniopusten » 26 Nov 2012, 10:21

Pa iskreno,više mi zvuči na ploču(pogotovo što kažeš da je polovna). Procesor da umire ne bi ništa mogao da uradiš al se pc svejedno butuje. Tako da je ploča najverovatniji krivac.
ASUS P8B75-m LX PLUS
Intel i3 3220 3.3Ghz with HT
8GB Kingston HyperX 1600Mhz CL9
AMD HD Radeon 7850 2GB GDDR5 Gigabyte Windforce Edition. 1050/1225 OC
Hitachi 400 GB 7200RPM
WD Green 1TB 7200RPM

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 26 Nov 2012, 10:32

Slike nema ni na toj integrisanoj, ni sa ubacenom grafickom kartom u AGP slot?
Amose je li to bio elektricitet?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 26 Nov 2012, 10:35

Гарантни рок био 2-3 дана? ;) То ниси смео да прескочиш, ови што продају половну опрему умеју да подвале па је најбоље да се проба одмах код њих или евентуално чим дођеш кући. Ја сам тако прошле године код неког узео плочу/процесор, однео кући и ништа. Вратим у радњу, тип као убеђује да је исправно, повеже ... и цркне му напајање. ;) Чуо сам да гунђа у брк да није смео да даје а да не проба на лицу места ... ваљда има разне муштерије али је паре вратио.
У суботу сам ишао на бљувак и пазарио две ДДР1 512 меморије, наишао на повољније кунта кинте па ме коштало 2х300 кинте, замало да пазарим и графичку. За те паре ипак смем да ризикујем

Што се твог проблема тиче, ако се вент на процесору (који ипак не може да буде независтан, можда је само независан) ;) врти, могуће да је плоча исправна. Ипак плоча која цркне слабије уме да ради. Мораћеш да нађеш све компоненте редом, да пробаш и процесор ... погледај визуелно целу плочу, провери опет меморију и графичку, пробај да ресетујеш cmos ... пробај без харда и било чега, стави само један по један рам па пробај, после убаци графичку ... ако никако не проради, мораћеш да нађеш и процесор. Јеси ли њега проверио, умеју да буду лоше убачени? Старије плоче умеју да буду и прашњаве, добро продувај контакте, нарочито за меморију. Е да, када сам пробао ове нове ;) меморије, тек из трећег гурања је прорадило, мораш више пута да пробаш.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
krstivoje
Dopisni član
Kontakt:

Post od krstivoje » 26 Nov 2012, 11:20

Jesam pokušao i sa integrisanom i sa agp, isto..nema slike pa nema. Ma očistio sam od prašine, procesor nisam vadio, menjao sam i termalnu pastu ali nisam resetovao cmos.Inače garancija jeste bila 7 dana, sasvim dovoljno ali obaveze pritisle a i suviše sam naivan. I moraću sve da testiram ponovo.Znam da i ako kondenzatori liče na ispravne ,opet postoji mogućnost da negde nešto nije kako treba , ali ne isplati mi se da onolike kondenzatore skidam pa proveravam

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 26 Nov 2012, 11:37

Не верујем да ће кондензатори, нарочито ако се не види да су баш оштећени, да толико убију плочу. Ако ради вентилатор, онда више сумњам на остало, или на процесор или на неко брљање са графичком. Скини процесор, ако је половњача онда је можда на брзака убачен па се нешто накривило. Јеси ли повезао све каблиће са кучишта? Да ли се пале диоде или чак и бипне?
Где си то узео?
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 26 Nov 2012, 11:47

Napajanje je sigurno dobro/ispravno? Otkači sve IDE/SATA uređaje sa ploče, neka se podigne samo sa procesorom, memorijom i grafikom (ako može). Ako i dalje neće, a siguran si da su ram i grafika ispravni, onda nema šta drugo nego ploča ili procesor... verovatno ploča :(
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 26 Nov 2012, 12:29

Imao sam sličnu situaciju kada USB sa kućišta nije bio dobro povezan na ploču. Kao što je već savetovano, skini sve (SVE - spoljni USB kablovi, kartice, diskovi...) sa ploče sem memorije, grafike i procesora, pa vidi kako se ponaša.

Korisnikov avatar
krstivoje
Dopisni član
Kontakt:

Post od krstivoje » 26 Nov 2012, 13:07

Uzeh na Limundu, ali kao što rekoh prodje ta kratka garancija. Napajanje mi je novo, samo mi služi za test varijante. Moraću da skinem procesor i povadim kablove pošto IDE slot jeste imao par krivih pinova.Grafiku sam testirao na drugom kompu kao i memorijske module.
Hvala svima na savetima ..ovo mi je trebalo,javljam ako bude pozitivnog rešenja :pijemoooo:

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 26 Nov 2012, 13:18

Колико си платио и шта си тачно добио? Онако информативно, пошто још немам навику да тамо пазарим а да бар знам цене.

Korisnikov avatar
krstivoje
Dopisni član
Kontakt:

Post od krstivoje » 26 Nov 2012, 13:51

Ma platio sam skupo obzirom da je ni za šta. Platio sam 2000 dindzerosa za matičnu ploču k8mm-v i sempron 2500 ,grafičku MX 440 64 Mbi ćopavo kuište bez jedne stranice i bez napajanja. Inače limundo mi je nekako smor tako da sam više pažnje počeo da obraćam na kupujem-prodajem.

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 26 Nov 2012, 15:49

Nista. Ako ne budes opravio a ti prosledi dalje. Neka kruzi.
Amose je li to bio elektricitet?

Odgovori

Povratak na “Matične ploče, procesori, memorije”