Трчимо заједно

Teme koje se inače potežu na terasi sa pogledom na more, posle zalaska sunca uz pivce i roštilj.

Moderator: blackbeast

Korisnikov avatar
вујке
Ортак са пива код "Папа Џоа"
Pridružio se: 04 Jul 2007, 20:57
Kontakt:

Re: Трчимо заједно

Post od вујке » 22 Sep 2015, 11:42

Пошто видим да се Бањалука буни, најављум ПМ у Бањалуци, не обећавам кад, ал надам се догодине. У мају, зар не Блеки? :)

вујке napisao:П.П.С Ниш, кад је код вас полумаратон да вас посетим? :)
calexx napisao:Јавићу кад сазнам. :)
Је л' си успео да сазнаш? :) Да сам питао где се једу најбољи ћевапи у Нишу, добио бих одговор у року од 1 секунде. :green:

Најава још једног ПМ 4. октобра у Крагујевцу. Још није сигурно, ал видећемо.

КГ, припреми се. Барем трка задовољства. Да, мислим на тебе, Стефане. :)
Плакао сам што нисам имао ципеле док нисам видео човека који није имао ногу

Korisnikov avatar
вујке
Kontakt:

Post od вујке » 13 Nov 2015, 12:47

Одговарам са закашњењем, ал добро...

И Крагујевац је освојен, ал тешком муком. :)

Облачно време током целог пута БГ-КГ. Пред старт (11 сати, што је касно за маратон, плус су каснили 10-20 мин) почела киша, а онда је угрејало сунце, и кад је почело да испарава, никад гори шок. Трчали смо Лепеничим бул, левом обалом реке где није било никакве хладовине, па кад удари сунце у главу... само кад посмислим. Можда и најгоре од свега, кругови се понављају, и то 4 пута. То психички умори човека. Ја сам већ после 2. круга осећао слабост. 2, 3 пута сам застао.

Моје мишљење делили су и други такмичари.

После трке сам обишао спомен парк - 4-5 км. Сутрадан сам доста физички радио, и нисам био ни мало уморан. Имао сам снаге, ал зашто сам посустао у 1:53, колико сам трчао, не знам.

П.С. Први пут у КГ. :stid:

Korisnikov avatar
вујке
Kontakt:

Post od вујке » 24 Dec 2015, 23:09

Пркосим зими.

У октобру (после 21k у КГ) и новембру трчао сам 10 пута. Почетком децембра истрчим 10 км без проблема. Сутрадан (6.12.) од аде до Дорћола (25. мај) истрчим 25 км (рекорд!). :omg: Такође без проблема. Сад у уторак (22.12) поновим истих 25 км без проблема. Јесте, после трчања се осети умор. Штавише, време је одлично - 5:33 мин/км. :omg:

Не, не припремам се за маратон (42к)! :) Друг се пријавио за БГ маратон, па зове и мене. :nikako: Маратон једино 2017, евентуално крајем 2016. Девијација ме у томе највише спречава, ал шта ћу, са тим морам да се борим. Друго, снага. За маратон треба ојачати мускулатуру. Требало је са тим програмом да кренем на јесен, ал сам оставио за јануар. :)

Када поредим 21к у КГ и ових 25 км... небо и земља. Тако ми је било тешко у КГ. Свакако да хладније време више прија, него сунчано. Поготову киша. Ове године на БГ и СЈ полумаратону падала је киша, и забележио сам добре резултате. Као што брат каже, ја сам као Валентино Роси, боље вози, тј трчим кад пада киша. :)

Сума сумарум - 4 полумаратона у години, рекорд за 21к: 1:49, и 25 км као најдуже претрчана рута - и више него довољно. :gore

Не правим претерано планове за следећу годину, али свакако да ће бити неколико као и ове, а можда и више. И наравно, нека земља бивше Југославије. То значи више времена у Бањичкој шуми. :)

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 25 Dec 2015, 11:24

Свака част, али припази на срце и зглобове. :mazi:

Нисмо направљени да трајемо вечно, а што се више трошимо, краће ћемо трајати...
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
вујке
Kontakt:

Post od вујке » 25 Dec 2015, 23:28

Наравно, баш зато што и имам слабе зглобове и шум на срцу. Пре две недеље сам радио тест оптерећења, и све је у реду. То што се појављује код мене због проблема на срцу, имају и професионални спортисти. И то није кобно за било који спорт.

Иначе, тест оптерећења треба свако да ради, па макар под физичком активношћу подразумевали и вечерњу шетњу.

Korisnikov avatar
вујке
Kontakt:

Post od вујке » 19 Jan 2016, 20:46

... Zbog toga je dobro što su pripreme za 29. Beogradski maraton, koji će se održati 16.04.2016. godine, počele ranije nego ikad. Zbog toga već sada imamo više od 2.000 prijavljenih učesnika iz 34 zemlje i zbog toga će prošlogodišnji rekord po broju učesnika biti oboren.
12.1.2016, http://bgdmarathon.org/v/a49c3d58-aa90- ... atonu.aspx
Prošlogodišnji maraton doneo je prihod Gradu Beogradu od 10.000.000 evra, kroz promociju i PR, boravak gostiju u hotelima i njihovu vanpansionsku potrošnju.
:gore (а то где су отишле паре нећемо да причамо :) )

Ајде, пријавите се! :)

План трчања од 16 недења је већ увелико кренуо (ово је 12), а ја чекам (не рачунам што сам прошле недље трчао 10 км) да се отопи снег. :green:

Јесте да су улице чисте, али увече (кад зађе сунце), кад је иначе хладније, буде залеђено, па ми се не клиза. :) Немам патике за трчање по снегу (имаћу убудуће), а и не трчи ми се по минусу.

Једино трчање на траци у теретани док прође ова зима!? :hmmmm Ал никад нисам залазио у теретану. :sramota:

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 24 Feb 2016, 12:40

Otoplilo. Jesu li prirpreme u toku?
Amose je li to bio elektricitet?

Korisnikov avatar
вујке
Kontakt:

Post od вујке » 29 Feb 2016, 01:02

Е, Грујо, да си ти жив и здрав, :green: ја сам већ оборио лични рекорд у полумаратону (21 км) и на 10 км. ;)

Кључ успеха је тим.

Дописаћу се...

Korisnikov avatar
вујке
Kontakt:

Post od вујке » 09 Mar 2016, 01:54

Трчање је индивидуални спорт. Супротно од баскета, фудбала... који су тимски спортови где сваког мораш да зовеш... а изговори су различити: не могу, радим, идем овде, идем онде... и то је разлог зашто трчим. Не треба никог да зовем. :) Већ 10 година трчим (пре 2 године сам истрчао свој први полумаратон). Сам, увек трчим сам. :( Самоћ убија, зар не? :hmmmm

Од 4. фебруара више не трчим сам, него са тимом - Belgrade Urban Running Team (BURT). Значи, није клуб, него тим, не постоји чланарина. Имамо и свог тренера који прави програм трчања. Постоје два тима: BURT за напредније, и NRC за почетнике.

Трчимо, тј. имамо тренинге свуда: Ада, Савски кеј, НБГ, Калемегдан... и наравно Маракана. ;) Необично је заменити Бањичку шуму са, нпр, тротоарима НБГ где обилазиш људе, чекаш семафор, претрчаваш улицу... и наравно имати неког поред себе. Не само да би трчао са њим, него и прозборити коју реч.

И тако, 21. фебруара, на Сребрном језеру, трчао сам у друштву и оборио свој рекорд у полумаратону (21 км):

1:44:14. :dance:

Ја сам хтео да трчим испод 1:50, док је једна група из тима циљала испод 1:45. "Хајде, трчиш са нама." А онда те и бодре у току трчања. Осећај је невероватан трчати у тиму.

П.С. 5. март, Палићко језеро, полумаратон (стаза се понавља 4 пута): 1:45:23. ;)
П.П.С. Мога бих да отворим засебну тему за своје личне рекорде. :green:

Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39

Post od blackbeast » 09 Mar 2016, 14:00

Ja bih to istrcao, onako, opusteno, za... pa... 4 sata. :D :D :D :D salim se. Mozda i za 3 i po. :D

Jbt, ovo kod tebe ide prosjecno oko 12-13 km/h. Fina je to brzina...
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
вујке
Kontakt:

Post od вујке » 18 Mar 2016, 00:13

вујке napisao:Човек је објаснио, 81 година и трчао је 111. полумаратон по реду (време није битно) - https://youtu.be/X4dBjJg9DD4?t=1m58s.
Slika

;)

Чика Влада има (непуне) 82 године и трчао је 115. полумаратон на Сребрном језеру за ~2:50.

Иначе, почео је да трчи тек у 55. години. Иза себе има 115 полумаратона, 15 маратона и 1 ултрамаратон (трчао је, ако сам га добро разумео (враћали смо се истим бусем), 12 сати :omg: )

----
blackbeast napisao:Ja bih to istrcao, onako, opusteno, za... pa... 4 sata. :D :D :D :D salim se. Mozda i za 3 i po. :D

Jbt, ovo kod tebe ide prosjecno oko 12-13 km/h. Fina je to brzina...
Кад ми неко каже - не могу, јел си луд да трчим... ја му објасним ко је чика Влада, :) и ућуткам га. :)

Блеки, човек може много више него што мисли.
Prikačeni fajlovi
sj-2016.jpg
(591.55 KiB) Nije preuzet ni jednom

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Browser: firefox 45.
Kontakt:

Post od calexx » 19 Mar 2016, 16:57

Немој да генерализујеш, неко може, неко не може. Постоје разни разлози, од повреде до срца и сличних органа. То што неко може да трчи до краја живота не значи да сви могу. Питај шефћета, питај мене па ћеш да чујеш добра оправдања. ;) Ја имам и забрану лекара да скачем, трчим и носим тешке ствари. Ни дуже шетње ми нису препоручене.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 25 Mar 2016, 08:54

Ја сам већ умро, јављам вам се са онога свијета. :pop:

Тако да, могу само да се радујем вашим подвизима. :gore :respekt
'ел немам?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 25 Mar 2016, 11:13

А, па то је нешто ново, то би било прво јављање са онога свијета. ;) Ваљда, по неким порукама по разним форумима, као да су многи изгубили везу са овим.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 25 Mar 2016, 20:00

Па кад није радео пар недеља. Сад је ОК. :gore
'ел немам?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 25 Mar 2016, 20:34

Не форум неги ти. ;)

Korisnikov avatar
вујке
Browser: chrome 49.0.2623.87
Kontakt:

Post od вујке » 09 Apr 2016, 10:24

Клеко нисам ни мислио на вас. Кад је неко болестан, не може, па не може.

Ја се само слажем са овом конотацијом: Slepi sportista: Dođe mi da vrištim kad čujem mlade da se žale

Korisnikov avatar
вујке
Kontakt:

Post od вујке » 09 Apr 2016, 10:34

Него, да се вратимо на тему. :)

20.3.2016, Загреб 21к - 1:46

27.3.2016, Крушевац 21к (први полумаратон) - ЛИЧНИ РЕКОРД: 1:41 :dance: :dance2:

На предстојећем БГ маратону (16. април), полумаратон ћу трчати са братом (његов први ПМ). Водим га на време испод 2 сата. Пожелео је да трчи кад ме је бодрио на Сарајевском ПМ прошле године.

Ето, Клеко, брат је астматичар, па трчи. Не постоје препреке у трчању (па ни у животу), само добра воља. Воља је основа свега.

П.С. Сестри сам поклонио патике за трчање, па је и она ушла у свет трчања.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 09 Apr 2016, 17:37

Никако да разумеш, ја нисам болестан него повређен. Моје хрскавице у коленима су страдале, успут су и натколени мишићи ослабили и то појачава проблеме. Зато већ увелико педалам, за почетак 20-30км дневно, касније ћу да повећам па да за почетак ојачам те мишиће. Тренутно нема шансе да направим три везана брза корака, камоли неко трчање. Немам добар ослонац па ни одраз са леве ноге, буквално не могу да скочим ни милиметар ако стојим само на левој. :(

Korisnikov avatar
вујке
Kontakt:

Post od вујке » 09 Apr 2016, 22:22

Илити повређен... на то сам и мислио.

То је већ озбиљна повреда. :( Је л постоји нека операција?

Odgovori

Povratak na “Terasa”