Kupovina robe iz kine

Teme koje se inače potežu na terasi sa pogledom na more, posle zalaska sunca uz pivce i roštilj.

Moderator: blackbeast

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član
Pridružio se: 03 Jun 2008, 14:47

Kupovina robe iz kine

Post od sashko » 22 Apr 2015, 21:16

Kupih neke step down module sa aliexpresa ,i privi put mi se desi (a kupujem konstatno sve i svasta godinu dana unazd) da mi stignu poluispravne stvarcice.
Kontaktirao prodavca koji mi se izvinjava u cudjenju ,rekoh mu da ocu da mi posalje druge ispravne i da cu mu ostaviti lose ocene gde me je preklinjo da to ne uradim,te da ce mi vratiti nesto para.Rekoh mu da mi posalje druge ispravne on kaze da ce to trajati 60 dana i da nema traking-a
Posto treba da otvorim dispute 1. put ima li neko pojma kako se i sta radi ili neki savet ? sta da uradim
Ako se slazete, mozemo pisati ovde o predlozima za kupovinu zaniumljivih stvarcica,utisci,dogadjaji ,nasa carina itd..... (ako vec nepostoji tema na ovom forumu) ;)
Poslednja izmena od sashko u 22 Apr 2015, 21:32, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Re: Kuupovina robe iz kine

Post od Miroslav Jeftić » 22 Apr 2015, 21:24

Obično na samom sajtu ima neko uputstvo kako ide procedura za dispute, možda od toga početi, pa onda već videti kako dalje. Ja sam naručivao sa dhgate-a i imao sam jednom situaciju da mi nije stiglo i dobio sam nazad pare kroz dispute, doduše bila je neka glupost u pitanju.
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član

Re: Kupovina robe iz kine

Post od sashko » 22 Apr 2015, 21:36

da upravu si , ima puno video uputstava i na jutjube-tu i drugim forumima al sam mislio ovako da cujemo nekog iskusnog iz prve ruke

Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39

Post od blackbeast » 23 Apr 2015, 08:16

Ja sam samo sa ebay-a narucivao i obicno nisam imao problema.

Ako se desi da ne stigne artikal, otvorim "case", i obicno mi unutar par dana vrate pare. Nekad malo natezanja, ali vrate. Jednom sam samo isao na to da ponovo posalju. Jednom mi se desilo da je uredjaj nakon para dana prestao da radi (kamera za auto) i, srecom, nisam ostavio bio ocjenu, pa sam mogao otvoriti "case". Ljudi poslali drugu, a ja im poslao pokvarenu. Doduse, nisam nikad dobio povratnu informaciju da li im je stigla... Valjda jeste...

Obicno za jeftinije stvari (recimo, ispod 10 dolara) ne prave problem nikakav nego odmah vrate pare, a za skuplje se malo natezem, bar 10-ak dana, dok se ne dogovorimo da li da posalju ponovo ili da vrate pare. Ali nikad nisam bio prevaren.

E sad, sa carinom prodjem kako kad. Jednom sam narucio jedan radio, koji je kostao 100 dolara i dosao mi za 8 dana kuci, bez carine i bez ikakvog drndanja. A za recimo telefon sam dobio poziv da dostavim uvjerenje o placanju na carinu, da znaju koliko da me "oderu". :D Kod nas su carinski troskovi 27% (10% carina + 17% pdv) plus 10 km neke takse i plus 3 do 5 km "postanskih usluga". A u svakom slucaju kad sam morao dostavljati na carinu, ja sam isao licno u Banja Luku (posto je tamo glavna carinska ispostava za nas) da na licu mjesta rijesim. Obicno sam prolazio tako da cariniku dam 50% od vrijednosti carine koju sam trebao da platim. Njemu dobro, meni dobro, drzava zakinuta. :D Znaci, ako za nesto sto vrijedi 100 KM treba da platim 100 KM + 27 KM + 10 km + 3 km, to izadje 100 KM + 40 KM, ja platim 20 km umjesto 40.
Kao, kod nas sve sto prelazi 50 KM ide na carinu. Mada je bio slucaj, drug narucio neki sad koji je oko 15 dolara bio, oni kad su vidjeli na carini, zvali ga i rekli da ce vratiti sat jer je, po njihovoj procjeni preskup. Kad im je on rekao da je 15 dolara i da im moze poslati dokaz, nisu htjeli da cuju, nego su se i dalje drzali te logike da je sat preskup i da prelazi neku vrijednost koja se moze kao cariniti na taj nacin. I ladno likovi vratili sat nazad. :D :D :D Nema logike, ali, eto... Idioti...
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član

Post od sashko » 03 Maj 2015, 13:53

Prihvatio kinez dispute bice vracene pare za 10tak dana...
Nego da li je neko barucivao od vas odavde http://www.miniinthebox.com/
ili cuo neka iskustva ?

Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39

Post od blackbeast » 04 Maj 2015, 22:19

nisam nikada narucivao ni sa jednog drugog mjesta osim sa ebay-a. Ali mi ovaj sajt skup. Em iste stvari na ebay-u kostaju 10-30% manje, em deru sa postarinom.
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član

Post od sashko » 01 Jun 2015, 11:55

Porucih pre 20tak dana iz kine neki merac kapaciteta (digitalni multimetar) .Kostao je 12 dolara sa free shipingom.Danas stigne i postar kaze treba da platim 405 dindzi.Kaze ocarinjeno .Popizdeo sam.Na carinskoj deklaraciji pise: Naziv robe digitalni unimer , tezina 0,268 grama,kom 1,iznos valute 12 USD ,cena osn.u din 1.296,63 pdv 259 dinara
Tolko su mi naplatili NEMAM POJMA ZASTO + 146 dinara otvaranje paketa gde nepise .da li je imao neku slicnu situaciji,ili zna zasto je ovo naplaceno,da li da se zalim ili zovem carinu ?
nije mi za 405 dinara ali ako se precuti ima da me deru svaki naredni put

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 01 Jun 2015, 12:12

Otvaranje paketa je u Suberbiji sasvim normalna stvar, i naravno da ti još naplate. Budi srećan da ti nisu još i testirali (kao što su mom kolegi zavlačili prste u pomadu i onda tako "oštećenu" mu da li da koristi).
itpoint.rs

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član

Post od sashko » 01 Jun 2015, 12:21

ok otvaranje,ali zasto carinjenje odnosn pdv na 1250 dinara

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 01 Jun 2015, 21:06

Zato što postoji nešto što postoji nešto što oni zovu registar cena, gde negledaju fakturisanu cenu nego "odgovarajuću" cenu u suberbiji. Ako ta cena prelazi 50€ (čini mi se da je to neki donji limit) onda bez obzira što je fakturisana manja od one koja je u Srbiji, za obračun se računa ova.
Ja sam imao suprotan primer, kupio sam za 50$ USB 3g modem, koji u Srbiji u to vreme je koštao preko 150€, ali carinici su procenili da je u pitanju običan USB flash i nego su stavili da je "pretpostavljena vrednost manja" tako da mi nisu ni carinili.
itpoint.rs

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član

Post od sashko » 02 Jun 2015, 01:01

Pa to znaci u ovom mom slucaju, da je nagledala fakturisanu cenu gde na paketu pise 12,90 usd pa je zakljucila da je vrednost u suberiji kako ti kazes :) celih 12 usd i naplatila mi PDV 259 dinara. To mi pise na deklaraciji. To mi je nejasno ,zabog cega i zasto.Plus onih 200 dinara za otvaranje paketa nigde nestoji kao stavka.
Prikačeni fajlovi
carina.jpg
(758.93 KiB) Nije preuzet ni jednom

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 02 Jun 2015, 07:32

Ovde ti je iskazan samo PDV. To što naplaćuju "otvaranje paketa" to je "njihova usluga". U svakom slučaju možeš pogledati ovde http://www.carina.rs/lat/Informacije/FA ... iljke.aspx
itpoint.rs

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 02 Jun 2015, 07:33

Evo odatle citata:
"Podnošenje na carinski pregled (radi se o taksi koju naplaćuje pošta za otvaranje pošiljke i uprkos zvaničnom nazivu nema nikakve veze sa carinom) i u slučaju pisma košta 65,80 dinara, a u slučaju paketa 266,90 dinara."
itpoint.rs

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član

Post od sashko » 02 Jun 2015, 11:54

Sada sam skonto,to sto pise carinska deklaracija nema veze sa carinom i nije mi naplacena nego je naplacen PDV.Koji u sustini do sada nisam platio ni na jednu porucenu stvar iz kine.Ali ovog puta da

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 03 Jun 2015, 01:12

sashko napisao:Sada sam skonto,to sto pise carinska deklaracija nema veze sa carinom i nije mi naplacena nego je naplacen PDV.Koji u sustini do sada nisam platio ni na jednu porucenu stvar iz kine.Ali ovog puta da
PDV se plaća na svaku vrednost, pa i najmanju, jedino ne na pakete od fizičkih lica ako se dobro sećam. U NS-u su prilično rigorozni, na svaki paket koji mi stigne redovno bude sve naplaćeno, makar vrednost bila 5 dolara.
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član

Post od sashko » 12 Jun 2015, 02:05

Placa se i na pakete fizickih lica. Deracina svakako. :besan:

Korisnikov avatar
krstivoje
Dopisni član
Pridružio se: 27 Nov 2007, 15:40
Kontakt:

Post od krstivoje » 12 Jun 2015, 14:58

Ja sam pre par meseci prvi put kupovao na aliexpress-u.Uzeo sam dve led sijalice koje svetle "toplo" oko 1,5 e komad i mislio sam da mi neće naplatiti ništa kod carine, ali su mi naplatili oko 250 din .Kolega je kupio memorijsku karticu od 64 GB za 8 e i niko mu ništa nije dodatno naplatio na carini....ali ovo je Stradija.

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član

Post od sashko » 17 Jun 2015, 12:29

Lutrija...... :)

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Browser: waterfox 56.2.12
Kontakt:

Post od calexx » 26 Avg 2019, 13:32

Да мало оживим тему, скоро сам пазарио са ebay а сада је на ред дошао хардвер па и aliexpress. Ако већ нема друга тема, да питам овде исто што и за претходну куповину. Не сећам се јесам ли се већ пријављивао на Али, малопре се опет пријавим и попуним нешто а нешто и нисам. Елем, колико је сигурно оставити број картице (подразумева и оне три цифре које су свуда обавезне) па да кренем са куповином? Занимају ме неке ситнице типа хдми свичер или усб3 хаб за у комп. А после и још нешто ако не буде проблема.
Мислим, не могу они мени да направе велики проблем, ионако на рачуну немам неке паре а и ваљда би за све ове године било проваљено ако краду.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Browser: chrome 76.0.3809.10
Kontakt:

Post od vladared » 28 Avg 2019, 07:40

Hajde ja kao bankar da ti kažem. Postoji proizvod koji se od banke do banke zove drugačije ali u principu to je internet/elektron/virtualna VISA kartica, koja može i ne mora da bude povezana sa "glavnim" računom. Ta kartica je "kompatibilna i sa Pay Palom (onako usput da napomenem pošto mnogo to ne zna) pošto je u pitanju VISA. To je "najsigurnija priča. Kada ti treba, uplatiš para koliko hoćeš na karticu skineš i zvrji ti prazna do sledeće kupovine.
Što se tiče internet kupovine, pogotovu preko zvaničnih/poznatih sajtova je poprilično sigurna. Pogotovu ako pratiš rejtinge prodavca i komentare o njima. Pogotovu ebay, amazon i aliexpress. Problematični su oni no name sa najčešće ogromnim popustima iza kojih znaju da se kriju ili fake proizvodi ili neka krađa...
itpoint.rs

Odgovori

Povratak na “Terasa”