Šank visine lakta

Teme koje se inače potežu na terasi sa pogledom na more, posle zalaska sunca uz pivce i roštilj.

Moderator: blackbeast

Odgovori
Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Re: Šank visine lakta

Post od calexx » 06 Okt 2007, 20:21

Ne razmišljaj mnogo o šanku, pazi kevu. :(
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Kovačević Vladimir
Majstor muzike
Pridružio se: 17 Jun 2007, 21:37

Post od Kovačević Vladimir » 06 Okt 2007, 21:15

Još jutros si nagovestio loš dan :(
Žao mi je. Nažalost, znam da u tim situacijama treba naći neku vezu, da bi tretman prema pacijentu bio bolji.
Želim joj brzo ozdravljenje!
Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Korisnikov avatar
Kovačević Vladimir
Majstor muzike

Post od Kovačević Vladimir » 12 Okt 2007, 18:50

Evo nas u Kikindi... Tonac i ja. Lepo nam je i sve vas pozdravljamo iz novoinstalirane Opere!

Alkione, primi?emo se šanku! (tonac)

Test slika dal' sam nau?io ata?ment...

Slika
Prikačeni fajlovi
crumar_keys_2001_1.gif
(65.15 KiB) Preuzet 226 puta
Vladimir
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

alkion
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:34

Post od alkion » 12 Okt 2007, 19:13

ha ha ha

vidim ja da ce biti beleja u Kekendi.
Slike, molicu lepo
dok ste u stanju :)

dejankuki
Ozbiljan muzikant
Pridružio se: 21 Jun 2007, 00:32
Kontakt:

Post od dejankuki » 12 Okt 2007, 19:58

Pozdravljam vas i ja, steta sto nismo blize pa i ja da sam sa vama!!!

alkion

Post od alkion » 12 Okt 2007, 21:46

Danas sam na zalost bio prisutan vandalskom ponasanju maloletnika.
Sta reci osim da je policija reagovala,
Agonija je trajala nekih 45 minuta.

Secam se da sam sam zavrsio osnovnu skolu a da nisam video zbornicu.
Znao se neki red, postovao se nastavnik.

Verovatno bih narusio necija prava i neku etiku kada bih preneo kompletan dogadjaj pa cu vas lisiti detalja.
Ali morate mi verovati sam video cist RAGE
Osnovac, naravno

Korisnikov avatar
sinisake
Ozbiljan gitarista
Pridružio se: 19 Jun 2007, 00:55
Kontakt:

Post od sinisake » 14 Okt 2007, 12:43

(Is)tukao je nekog nastavnika(nastavnicu), pretpostavljam...
pa brate ovo ti je rokersko pismo a ti ako si opredeljen za interpunkcije i slicno idi uci knjizevnost a ostavi se gitare i rock-a

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 14 Okt 2007, 15:06

Ne, prebio je obezbeđenje škole. Alkion, ne taj delikvent.

Jel' možeš da nas prosvetliš, bDate??? Šta si video... :?

Pozdrav!
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
Kovačević Vladimir
Majstor muzike

Post od Kovačević Vladimir » 19 Okt 2007, 22:48

Evo me, onako, po navici na jedno :pivo:
Možda neko i naiđe, ali imam osećaj da mnogi nemaju jasnu predstavu o ulozi šanka u životu i naročito u radu, jer je uvek bio pun za vreme radnog vremena (ono, snogu, stojećki, na brzaka). Ali bilo je i tipičnih šankera. To su mahom bili individualci, svoji na svom, tu u kafani, a nezavisni, selektuju sagovornike, a svakog momenta mogu da odu. Za šankom se ljudi osećaju nekako slobodni, kao da to vreme posvete samo sebi i nikom drugom. S druge strane, sve što je rečeno za šankom, ima lakšu specifičnu težinu, zato iskusni barmani, imaju iskustva, pa pola odmah bace u vodu, a za onu drugu polovinu ima izgovor da je nije čuo od kasetofona koji mu svira iza leđa :green:
Drugačije čitam nekog u forumu, kada tema traži struku i proverenu informaciju, a ovde, za šankom smo "u civilu". Bar ga ja tako doživljavam.
Ajde još jedno :pivo: pa da se raziđemo.
Pozdrav
Vladimir
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

alkion

Post od alkion » 19 Okt 2007, 23:06

Heh, jako je tesko prepricati dogadjaj u formi koja bi vas ostavila bez reci jer najpikantniji delovi spadaju u domen cuvanja tajne.
Tajnu ne cuvam ja, nego bih mozda doveo u neprijatan polozaj osobu koja ima taj stav u osnovnim nacelima svoje profesije.
Sta reci, osim da elementarno nepostovanje starijih, bahatost prema vrsnjacima, bogate porodice sa telohraniteljima ...postaju svakodnevnica na koju se mi, koji u svom skolovanju nismo videli zbornicu, tesko navikavamo.
Da ja zaista nisam video zbornicu. Nismo smeli da pomislimo da udjemo u hodnik koji vodi ka njoj.
Ovo za mene predstavlja mnogo veci utisak nego sto sam i u ovim detaljima naglasio.
Ali, za sankom valjda, i nije nuzno bas sve razgovetno pricati, jer kao sto rece Vlada, konobari imaju svoja posla

Korisnikov avatar
sinisake
Ozbiljan gitarista
Pridružio se: 19 Jun 2007, 00:55
Kontakt:

Post od sinisake » 20 Okt 2007, 00:24

A tako... dete nekog od ovih srpskih novokapitalista, pretpostavljam.
Moje saucesce svima koji su imali neprijatnosti. :(
pa brate ovo ti je rokersko pismo a ti ako si opredeljen za interpunkcije i slicno idi uci knjizevnost a ostavi se gitare i rock-a

Djomlouns
Pridružio se: 20 Jun 2007, 22:58
Kontakt:

Post od Djomlouns » 20 Okt 2007, 00:26

Ma napicemo ga sledeci puta kod Tosxe ima sve da ispricha :P

Korisnikov avatar
arhimed
Administrator
Pridružio se: 24 Jun 2007, 00:45
Kontakt:

Post od arhimed » 03 Nov 2007, 18:57

http://www.imdb.com/title/tt0460829/

volim linca, al nisam uspeo da smognem snage da odgledam ovo (inland empire) .. toliko me smorio film u prvih 15 minuta da ne mogu da objasnim .. strasno ..

eto .. sad mi je lakse :) .. dobar ovaj sank

Djomlouns
Pridružio se: 20 Jun 2007, 22:58
Kontakt:

Post od Djomlouns » 03 Nov 2007, 19:12

A 2x, 4x?

>Runtime:
180 min / Poland:197 min (Camerimage Film Fest)

Puna tri h, stvarno ambiciozno, ne verujem da bi izdrzao :)

Korisnikov avatar
arhimed
Administrator
Kontakt:

Post od arhimed » 03 Nov 2007, 19:19

pazi .. pustio sam x2 .. nema razlike .. x4 .. nema razlike .. posle 15 min smaranja .. odustao sam ... kapiram ja i umetnost, i trip, i dramske pauze, ali ja pustim film na x4 i nista se ne desava .. tako da .. samo sam zatvorio player i izasao na terasu da se iskuliram (u tom neka debela zena nabola lika ovde na raskrsnici .. .odvalila ga .. pukla ga direkt u suvozacka vrata - naravno tetka je prosla na crveno - ja mislim da je njoj totalna steta, neka lada, uso joj branik pod noge, nisam vido drugi auto sa prozora, posto ga je izbacila sa raskrsnice, sva sreca niko povredjen, ne kapiram kako je mogla toliko da zguzva ladu (ili kec .. sprozora to sve isto) a da oboje ostanu nepovredjeni)

tako da sam onda seo i odsmorio se tako sto sam prebacio svoj smor konobaru :D

sto je najbolje .. ja gotivim linca .. ima ok filmova, al ovo je strasno .. generalno odgledao sam mozda 30-45 min filma (x2 i x4) .. mozda posle bude zanimljivije .. ali ladno mi spada u kategoriju sa ameliom pulen - jos, ameliju sam uspeo da odgledam celu (doduse psovo sam i pljuvo ceo film) .. ovo nisam uspeo, ni na x2 :(

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 03 Nov 2007, 21:24

Beš film, nego jel bila hitna? Ako su bile cipele po ulici, mora da je bilo i mrtvih... kažu, ako nekog IZUJE auto, onda je gotov.

Ja ti rekoh ono veče da mi tvoja raskrsnica liči na battlefield, jelde? Kao i moja, uostalom... mrzim onaj dugi škrriiiip kočnica i tup, metalni udarac sa lomljavom, nakom čega sledi konstantan zvuk sirene koja se "zalepila" od sudara... užas.

Pozdrav!
'ел немам?

Korisnikov avatar
arhimed
Administrator
Kontakt:

Post od arhimed » 04 Nov 2007, 10:16

aaaa .... nije bilo povredjenih .. pazi .. nije bilo ni kocenja ..
samo dleeeeng ..
lik je isao nekim autom (njegov nisam video) upravno na save kovacevica (to je ona veca) i normalno prosao kroz zeleno, a tetka je prosla na crveno i zabola ga u suvozaceva vrata ... nemam pojma sta je njemu sa kolima ... on je izasao napolje i urlao na nju, a ona je izasla iz kola isto normalna i drala se na njega ... od njenih kola (kec, lada .. ziguli ...) nije ostalo nista ... oba prednja tocka su joj ispod vozaca, ne kapiram kako je uspela da ostane ziva kad se auto toliko sazvakao ... a pritom, nije uopste povredjena ... verovatno je to sve bilo toliko trulo da se samo raspalo pri udaru ... pojma nemam ...

a

Korisnikov avatar
Kovačević Vladimir
Majstor muzike

Post od Kovačević Vladimir » 29 Nov 2007, 21:42

Već davno mislim da napišem utisak sa jednog foruma.
Nije kod nas u Srbiji.
Naime, muzičari, valjda po nekom usvojenom pravilu, su najčešće uz šank, ali i mnogi drugi koji su uz njih. Kao deo tima, tu su tonci, mix majstori, stručnjaci za ozvučenja i elektronske instrumente i još mnogo drugih likova koji žele biti u blizini, kao npr.: kritičari i stvaraoci javnog mnjenja.
E sad. Taj "barski pult", kako su ga nazvali, je najposećeniji deo foruma. Ceo dan, bukvalno je neko doneo komentar o sinoćnom provodu, o nekom traču, o nekoj svirci. Raspravljaju se muzičarske teme, naročito vezane za opremu, ozvučenje, razne diskusije i poređenja sa dešavanjima u bližoj ili daljoj okolini.
Naravno, ima tu i puno blefera, koji čitaju sa Interneta, pa se predstavljaju kao očevidci događaja (koncerata) ali sve u svemu - živa diskusija non-stop.
Ne mora ovo biti kopija. Ja lično volim ovaj naš šank ovakav, ali bih voleo da "Kafana radi" :green:

Pozdrav :ziveli02
Vladimir
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 29 Nov 2007, 21:52

Pa da prebacimo šank sa terase unutra (forum:muzika)??? Zahladnelo je ionako odavno.

Pozdrav!
'ел немам?

Korisnikov avatar
Kovačević Vladimir
Majstor muzike

Post od Kovačević Vladimir » 29 Nov 2007, 22:34

Jeste da ima zimskih i letnjih šankova, ali ga ja ne bih "vozao", nego samo posećivao ovde i na ovom mestu. Mislim da je problem u tome što se malo bukvalnije shvata šank ili se teže prihvata pisanje posta koji jednostavno nema naslov, a ima sadržaj.
Uostalom, ovo nam je prva zima :pivo: Živeli u to ime! A još nije ni počela, videćemo :green:

Pozdrav
Vladimir
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Odgovori

Povratak na “Terasa”