Šank visine lakta

Teme koje se inače potežu na terasi sa pogledom na more, posle zalaska sunca uz pivce i roštilj.

Moderator: blackbeast

Odgovori
dejankuki
Ozbiljan muzikant
Pridružio se: 21 Jun 2007, 00:32
Kontakt:

Re: Šank visine lakta

Post od dejankuki » 17 Sep 2007, 11:09

Zovem se XXXXX YYYYYYYY i ja sam alkoholicar. Popijem tu i tamo al' uvek me dovode kuci...

Nisam neko ko uvek i svuda nalice na alkoholna pica.. Tu i tamo da i u dobrom i lepom drustvu... sto kaze Deki imam neku granicu i kad vidim da postaje "gusto" ja svesno prestanem ili jednostavno ne mogu dalje.

Pivo izbegavam, jer posle pola litra niti sam pijan, niti mogu vise da pijem, a i obicno imam problema sa stomakom, naduje se i sve vreme mi bljak
Vino trazi dooobru podlogu, znaci moze posle dobrog jela, casa - dve spricer i samo belo. Crno mi ne odgovara na ukus.
A rakije, reeeetko i obocno je to vinjak, pelinkovac ili rum (ako ga kafic/kafana imaju u repertoaru :) )

Znaci svepess, fanta od pomaranaradze, kisela voda...

A mislim da sam "najzahvalniji gost" kad odem kod nekog... jednostavno kafa i voda i
daj da se druzimo i da pricamo.

Mnogo ne volim kad se kod nekog ode gde je jedini razlog "uuu sto ima dobro vino". E takva druzenja zaobilazim kad mogu.

Nemanja Avramović
Dopisni član
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:54
Kontakt:

Post od Nemanja Avramović » 17 Sep 2007, 12:28

Zaobilaziš dobro vino? :cudo:

:hahaha:

dejankuki
Ozbiljan muzikant
Kontakt:

Post od dejankuki » 17 Sep 2007, 14:04

Mislis na crno... verujem da je dobro, al' meni jednostavno ne pase. Probao sam i trudio sam se al sto ne ide -ne ide.
Posle crnog (ili crvenog svejedno) imam takve smetnje u stomaku a ni ukus mi ne odgovara.

Korisnikov avatar
Kovačević Vladimir
Majstor muzike
Pridružio se: 17 Jun 2007, 21:37

Post od Kovačević Vladimir » 18 Sep 2007, 00:02

Bio sam malo na Terasi, krenule neke teme, ne vidim onu sliku što je Alkion okačio (setite se onog pogleda na more preko one sirene).
Ovde je nekako najlepše...i daj jedno :pivo: da ovako solo popijem!

Ovih dana smo davali 40 godina kafane, a vidim sad se neki preslišavaju: piti il` ne piti?!
Znam da smo imali sreće što smo voleli dobro piće, pa godinama isto, svako je našao svoje. Prednost je bila što ti onda nije nikad muka.
Znam da smo imali sreće što smo sa svakim dodatim pićem bivali sve mekši, ljubili bi i gabore u prolazu. Ovi što budu sve agresivniji bolje da ostave odmah na početku. Setim se svih takvih, otišli su...neki "gore", neki u zatvor, bolnicu. Nije piće za svakog...
Daj još jedno :pivo: pa da se raziđemo.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Korisnikov avatar
Kovačević Vladimir
Majstor muzike

Post od Kovačević Vladimir » 21 Sep 2007, 22:44

Eto, malo zahladnelo vreme i nema više nikog za šankom. A još nedavno konstatovali da je šank Institucija. A ja, onako naivno, verovao da će i ovaj to biti, naročito kad počnu kiše...
Sklonili i smajlija sa kriglom iz ove prve garniture, otvorili Lođu, a tamo...
You are not authorised to read this forum.
Naći će se neki šank visine mog lakta.

Pozdrav
Vladimir
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Korisnikov avatar
Kovačević Vladimir
Majstor muzike

Post od Kovačević Vladimir » 22 Sep 2007, 21:17

Ipak, ostajem veran ovom Šanku iako se po pivo ide u komšiluk :pivo: :green:
Pozdrav
Vladimir
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

alkion
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:34

Post od alkion » 22 Sep 2007, 23:18

Vidi, do sada smo bili u basti na otvorenom
Evo, tu smo, prilazimo virtuelnom sanku ;)

Korisnikov avatar
Kovačević Vladimir
Majstor muzike

Post od Kovačević Vladimir » 24 Sep 2007, 18:34

Ja povremeno svratim, jer sam stari šanker. Tu sam "kod kuće".
Nije sve virtuelno, kao ovaj Šank, recimo. Nešto otkrivam kao fenomen, a povod je jedna tema u vezi drugarstva.
Razmišljam: rodbinu ne možeš birati. Drugove biraš, pa zaključuješ da pravog drugarstva nema. Međutim, na ovom Forumu se oseća nešto pozitivno. Nema pravog naziva, jer se ljudi ni ne znaju lično, niti će se ikada upoznati, ali... kontakt je pozitivan. Pa ovde, gde svakog momenta možeš dobiti :pusi ga: od nekog koji je "šifra" - dobiješ više nego od prijatelja.
Razumeli ste o čemu razmišljam. Meni je sada krivo što ti "drugari" ili koji su nezasluženo bili u toj kategoriji, ne čitaju ovaj Forum, što nemaju taj doživljaj fenomena.
Moramo naći novi izraz. Ako ga nađemo, zaštitićemo autorsko pravo.
Pozdrav :green:
Vladimir
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Korisnikov avatar
Kovačević Vladimir
Majstor muzike

Post od Kovačević Vladimir » 01 Okt 2007, 13:30

Nema nikog za Šankom, a tako je bilo dinamično...tek se oformio Forum, bilo manje članova, a veća posećenost. Ali, to je valjda danas tako, nemam pravo da prozivam, a najmanje da delim ukore.
Šta se sve može napisati u ovoj temi, za šankom, ali bi to sve ličilo na neku ispovedaonicu, na neku pričaonicu ili pljuvaonicu, a to bi možda samo štetilo ili autoru ili Forumu.
Zato, neka ostane ovako. Na volju. Ja sam još uvek stari naivac, pa očekujem, kad god neka tema ode u OFF, može da se nastavi za Šankom, pa da k`o ljudi popričamo, ali...opet uhvatim sebe da ću i ovu poruku obrisati.
A sve ima koren u onoj staroj izreci: kuče ide oko kasapnice i kad je sruše. Tako i ja ne shvatam da je Šank istrošen i da gostiju nema.

Pozdrav
Vladimir
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 01 Okt 2007, 13:56

Ja ovde na šank dođem samo kad krajnje izbedačim... inače sam solo-trinker. I volim da kontrolišem odnos količina-cena u kafani. Ovde mogu.

Elem, čekam jedan honorar ovih dana, pa ti dolazim u Kekeeeeendduuuuuu. Cimam dva dana ranije, naravno.

U tom smislu, matori... spremi se na kompletno skenjavanje postojeće koNJfiguracije, upropaštavanje windoze, reinstaliranje svih munja nanovo, kao i objašnjavanje zašto ne valja piti kiselu vodu sa rakijom, ili zašto je špricer smrt za jetru! Ono drugo u vezi sa MIDI-jem, ASIO-m i Cubendom me ne pitaj, tako mora i ne smeš da pokvariš MAĐIJU!

Pitaj Alkiona koliko puta mesečno "mađija" po Beogradu, i kakve slike "izaziva" na ekranima!!?

Pozdrav!
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

dejankuki
Ozbiljan muzikant
Kontakt:

Post od dejankuki » 01 Okt 2007, 14:00

Kolko sam ja cuo NAJVECA smrt-trt za jetru su pica koja se prave & piju u/iz bakarnih posuda. Npr kazan, casa, dzezva, bokal. Jer jetra ne preradjuje bakar. Zasto Spricer nije dobar za Jetru? Mislim objasni i nama.... al' stvarno....

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 01 Okt 2007, 14:54

Problemi oko izvoza šljivovice
1. oktobar 2007. | 14:21 | Izvor: B92
Beograd -- Predstavnici Evropske unije odlučili su da se ne uvlače u još jedan južnoslovenski spor, ovog puta oko šljivovice.

Naime, nedoumice oko toga čije je nacionalno piće šljivovica za Evropu ne postoji, već je odlučeno da se sertifikati za ovu rakiju izdaju sa nacionalnim predznakom. Tokom prošlonedeljnih pregovora predstavnika Srbije i Evropske komisije u Beogradu dogovoreno je da će se iz Srbije na tržište Evropske unije izvoziti "srpska šljivovica".

Integracija u Evropsku uniju podrazumeva prethodno rešavanje mnogobrojnih pitanja, pa tako i sertifikacije robe koja će iz Srbije moći da bude plasirana na tržište zemalja Unije.

U okviru pregovora o stabilizaciji i pridruživanju, predstavnici Evropske komisije u Beogradu su razgovarali o međusobnom priznavanju alkoholnih pića po geografskom poreklu.

Savetnica u Ministarstvu poljoprivrede Milica Stanojević navodi da je usvojen predlog da rakija od šljive iz Srbije na evropskom tržištu ubuduće nosi naziv "srpska šljivovica".

"Shodno novim zakonima EU došli smo do kompromisa da se prizna srpska šljivovica a da se Česima istovremeno oduzme pravo da proizvode šljivovicu već će se i njihovom nazivu dodati prefiks češka ili naziv pokrajine u Češkoj", kaže ona.

Srbija je tražila i da joj se odobre sertifikati za nekoliko vrsta komovica, travarica, lincura, kao i šumadijski čaj odnosno kuvana rakija. Srbija za sada neće moći da prisvoji vinjak koji zbog sličnog sastava kao konjak mora prethodno da dobije priznanje Francuske.

Proizvođači alkoholnih pića u Srbiji pozdravljaju ovakav potez države. Generalni direktor zemunskog preduzeća za proizvodnju vina i drugih napitaka NAVIP Slobodan Lukić smatra da će sertifikacija koristiti ovom, kako kaže, najvećem izvozniku vina i rakije iz Srbije.

"Dva tipa proizvoda, to je šljivovica i to je vino. Sve drugo je jako teško za izvoz. Šljivovicu, taj drugi segment koji je jako bitan za naše poslovanje, mi izvozimo kao srpsku šljivovicu, kao NAVIP-ovu šljivovicu i ona vrlo lepo nalazi svoje potrošače i u Evropi i u Kanadi i u Americi i svuda gde ima većim delom naših ljudi", kaže on.

Odovor Evropske unije na predloge za zaštitu imena srpskih rakija mogao bi da stigne do kraja godine. Posle toga će potrošači u Evropskoj uniji znati odakle dolazi rakija koju kupuju i oni će biti ti koji će proceniti čija je šljivovica najbolja.
'ел немам?

Korisnikov avatar
Kovačević Vladimir
Majstor muzike

Post od Kovačević Vladimir » 06 Okt 2007, 01:10

Kaže moj Šef: opušteno. Pa, ja se jedino ovde tako osećam, al´prvo jedno :pivo:
Uz pivo smo i mnogo gore stvari bacili pod sto, pa ćemo i današnji kilav dan.
Daj po :pivo: svima koji dođu, a :ziveli02 za Šefa, jer je dobar psiholog, a ima i dobar pedagoški nastup, ponekad, ne uvek.
Jedino dobro što sam danas uradio, je ona teška lekcija u "Muz.", a lepo što se javili neki prijatelji sa ovog Foruma da pomognu. Hvala.
Pozdrav
Vladimir
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

vaske71
Pridružio se: 17 Jun 2007, 16:55

Post od vaske71 » 06 Okt 2007, 01:31

Aj daj i meni jedno ladno da :pijemoooo: eto da se malo opustim !
Stegli me neki sumorni bre dani ! Svi traze pare svi nesto zele !
Ma sto neko rece udri brigu na veselje ne zivi se sto godina !
Aj ziveli i zivi bili :pivo:

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 06 Okt 2007, 12:21

Meni je dan krenuo grozno, al' da ne bedačim, biće bolje! Aj' Bože pomozi! :ziveli02

Vlado, danas imaš slobodan dan, Zadušnice su, Zaboga!

Pozdrav!
'ел немам?

Deda_Mraz
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 11:55

Post od Deda_Mraz » 06 Okt 2007, 12:26

Oraspoložićeš se ti večeras kod toše ;)

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 06 Okt 2007, 15:43

ton_majstor napisao:Meni je dan krenuo grozno, al' da ne bedačim, biće bolje! Aj' Bože pomozi! :ziveli02
Krkni jednu ljutu nek te pripremi za vecerasnje piwo, evo i ja cu sad jednu, nek ide zivot :green: :mhm:

Deda_Mraz
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 11:55

Post od Deda_Mraz » 06 Okt 2007, 17:02

Ja otvorih sada Laško pre nego što pođoh u boj kod toše :D

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 06 Okt 2007, 17:41

Srecno vam bilo :D

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 06 Okt 2007, 19:03

Ne odoh, keva mi zaglavila bolnicu... mada, preživeće zasada. :(

Aj' lepo se provedite i cimnite neko i u naše zdravlje! :plac:

Pozdrav!
'ел немам?

Odgovori

Povratak na “Terasa”