Šank visine lakta

Teme koje se inače potežu na terasi sa pogledom na more, posle zalaska sunca uz pivce i roštilj.

Moderator: blackbeast

Odgovori
Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39
Browser: opera 65.0.3467.78

Re: Šank visine lakta

Post od blackbeast » 20 Jan 2020, 09:12

Ajde konacno i ja mogu malo nesto lijepo da napisem.
Postao sam otac po drugi put, dobio sam cerku Andreu. To je bilo 8.1. medjutim, nisam nista pisao jer mi nije bilo do pisanja, posto je tek nakon skoro 10 dana sve polako krenulo nabolje. Svasta se iskomplikovalo u par sati, bilo je pitanje da li ce iko da prezivi, ali eto, nakon nekoliko dana, konacno je krenulo nabolje, pa mogu sad svecano i da proslavim. Inace, termin je bio 24.2.
A sto se tice imena, dzaba smo se zena i ja prepirali godinu dana. Na kraju, sin Andrej rekao da bi on volio da mu se sestra zove kao i on i, eto, rekao da hoce da se zove Andrea. :) Na kraju smo mu ispunili zelju.

Prva tura na moj racun, a moze i sledeca! ;)
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Browser: chrome 79.0.3945.13
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 20 Jan 2020, 10:08

Neka je živa i zdrava :pijemoooo:

Čestitke hrabroj majci i ponosnom ocu. :)

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Browser: chrome 78.0.3904.10
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 20 Jan 2020, 13:33

:respekt :pijemoooo: Čestitam takto.... Neka je živa i zdrava....
itpoint.rs

Korisnikov avatar
blackbeast

Post od blackbeast » 20 Jan 2020, 14:44

Hvala puno!

Jbg, zahvaljujuci mojoj hladnoj glavi i trezvenom razmisljanju i postupcima, sve se dobro odigralo. Bilo je veoma kriticno, ali eto, nakon 6-7 dana je krenulo na bolje. Danas je vec 12-i dan i sada je puno bolje. Suprugu su u petak prijepodne prebacili sa intenzivne na normalni odjel.
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15
Browser: firefox 71.

Post od Pollux » 21 Jan 2020, 02:16

Čestitam Bleki, nek je živa i zdrava!

Korisnikov avatar
blackbeast

Post od blackbeast » 21 Jan 2020, 08:03

Hvala imenjace!

Aj da popijemo po jednu/dvije/sest... :)

Zbog nekih zdravstvenih problema od prije, doktor mi je preporucio dozu alkohola ujutro i navece. Ovu "terapiju" ujutro rijetko uzimam, jer na poslu na ulaznoj kapiji postoji opcija alkotestiranja, pa ne bih da me zbog tog jednog lijeka ganjaju kao da sam alkoholicar. A ovu navece, eto, vec skoro mjesec dana, se trudim da redovno uzimam. Doduse, posto ne uzmem terapiju redovno, a i da nadoknadim za prethodne periode neuzimanja lijekova, onda nekad to bude ona sa pocetka posta: jedna/dvije/sest/deset, ali dobro, savjet doktora je ipak svetinja. Jedino, nije mi to dao napismeno... Moracu mu reci da on to meni zvanicno prepise. :)
blackbeast

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Browser: waterfox 56.2.14
Kontakt:

Post od calexx » 22 Jan 2020, 01:03

Пре осталог, честитке и да буде једно/два/шест детета. ;)
blackbeast napisao:
21 Jan 2020, 08:03
Jedino, nije mi to dao napismeno... Moracu mu reci da on to meni zvanicno prepise. :)
Кад би нашао таквог лекара, морала би да ради добра веза јер би се до њега тешко долазило, имао би пуне руке посла са писањем рецепата. ;) Наравно да је добар предлог, па ране се чисте алкохолом, не кока колом или енергетским пићем. Овако чистиш организам и лечиш га, није наш народ џабе укапирао лековито дејство. :)
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 07 Feb 2020, 16:42

вујке napisao:
15 Jan 2020, 16:45
Радио као фотограф на броду (идем поново),
Море бре .... да ниси на Diamond Princess??
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
blackbeast
Browser: opera 66.0.3515.44

Post od blackbeast » 10 Feb 2020, 08:44

Prenosi li se Corona preko tastature? :)
blackbeast

Korisnikov avatar
вујке
Ортак са пива код "Папа Џоа"
Pridružio se: 04 Jul 2007, 20:57
Kontakt:

Post od вујке » 20 Mar 2020, 10:49

Ми смо исто угрожени ако не чистимо тастатуру :) Ја више пута дневно чистим ракијом, немам алкохола :)

Блеки, честитке за ћерку! Да је жива и здрава!
Плакао сам што нисам имао ципеле док нисам видео човека који није имао ногу

Korisnikov avatar
вујке
Kontakt:

Post od вујке » 20 Mar 2020, 10:58

calexx napisao:
16 Jan 2020, 01:35
Није ти досадила плажа?? Из ког је краја? Имам пријатеља у Бразилу, Бразилац и власник је неке фабрике папирне амбалаже, тако нешто. Повремено долази овде али ја никако да одем до њега, далеко ми а и никако да ми пошаље авионску карту. ;)
Ја тамо не бих отишао без доброг домаћина, мислим да је опасно шетати тек тако.
Плажа никад доста. :green: Она је са југа, Курићиба. Генерално, није толико сигурно. Мада све зависи где и када се крећеш. Сао Пауло је ту највише угрожен. Она, па и ја док сам био тамо, нисмо имали никаквих проблема.

А да твој пријатељ и ја поделимо трошкове за твоју авионску карту'?! :green:

ПС Није то мој брод, ја сам на Карнивалу.

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Browser: firefox 73.

Post od Pollux » 20 Mar 2020, 18:33

blackbeast napisao:
10 Feb 2020, 08:44
Prenosi li se Corona preko tastature? :)
Da.

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 20 Mar 2020, 18:34

вујке napisao:
20 Mar 2020, 10:49
Ја више пута дневно чистим ракијом, немам алкохола :)

Ja čistim viskijem iznutra. Rakija ti je slaba za koronu. Ništa bez 70% alkohola.

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 20 Mar 2020, 18:35

Kude nam je kleka? Samoizolovao se i tihuje, ili su ga uhapsili dok je kršio policijski čas?!

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 20 Mar 2020, 21:38

вујке napisao:
20 Mar 2020, 10:58
Плажа никад доста. :green: Она је са југа, Курићиба. Генерално, није толико сигурно. Мада све зависи где и када се крећеш. Сао Пауло је ту највише угрожен. Она, па и ја док сам био тамо, нисмо имали никаквих проблема.

А да твој пријатељ и ја поделимо трошкове за твоју авионску карту'?! :green:
Ако се добро сећам, Пираћићаба или како се већ каже, по његовим речима је близу океана, једва 450км а има имање на 2к км па оде повремено. ;) Негде на нивоу Сао Паола а имање је на северу.
Имам позив од њега да дођем и останем колико хоћу, мој трошак само превоз али никако да одем. Када је био последњи пут (дочек ове НГ, довео и жену и ћерку) и причао како је сада газда, мало смо га зафркавали ... па пошаљи авион по нас, шта да нам купујеш карте. Мислим да би ми купио карту да му потражим али не иде то тако.
Опасност ... не ваља да се залута у фавеле или у неке делове који нису под контролом, мислим да тамо може да се деси свашта. Али кад имаш водича домаћина, можеш лако да прођеш. Па и овде има пар места где се не иде тек тако мада није толико опасно, осим понекад.
Pollux napisao:
20 Mar 2020, 18:34
Ja čistim viskijem iznutra. Rakija ti je slaba za koronu. Ništa bez 70% alkohola.
Где си нашао виски 70%?? Ја малопре добио малу дозу домаће комове, три фртаља али ће да послужи као прва помоћ уз сланину и бели лукац.
Pollux napisao:
20 Mar 2020, 18:35
Kude nam je kleka? Samoizolovao se i tihuje, ili su ga uhapsili dok je kršio policijski čas?!
Како где је, мало ради, мало се самоизолује, мало гледа нови телевизор. ;)

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 21 Mar 2020, 16:43

Где си нашао виски 70%??
Nigde, viski je za unutrašnju upotrebu a alkohol 70% za spoljašnju denzifekciju. :mrs:

Korisnikov avatar
вујке
Kontakt:

Post od вујке » 01 Apr 2020, 11:48

calexx napisao:
20 Mar 2020, 21:38
Опасност ... не ваља да се залута у фавеле или у неке делове који нису под контролом, мислим да тамо може да се деси свашта. Али кад имаш водича домаћина, можеш лако да прођеш. Па и овде има пар места где се не иде тек тако мада није толико опасно, осим понекад.
Када смо посетили највећу фавелу у Бразилу, Росиња (Рио), ја јој кажем идемо само до почекта, где су људи и одма идемо. :) Ми смо скоро обишли цело насеље. Сликали, ја носио камеру. Чак смо и доручковали тамо. :) Тотално сам се осећао безбедно.

Хтео да сликам Копакабану ноћу, прилази локалац - није сада сигурно, боље да идеш.

Новац и картицу не носим, а са камером могу само да га млатнем... само ако је један. :) Ако их је више... Клеко, зовем те у помоћ :green:

Korisnikov avatar
вујке
Kontakt:

Post od вујке » 01 Apr 2020, 12:04

Недавно сам био на путу и вратио сам се истог дан (у подне) када су прогласили ванредно стање (увече). Када сам рекао да долазим из Јордана, преседање у Туркој, пустили су ме, и нико ми ништа није рекао на аеродрому. Тад је на аеродрому било расуло. Људи стоје, не знају шта се дешава. Тад су задржавали људе који су дошли из Немачке, Француске и остале западне земље.

Међутим, пре два дана, милиција долазила да провери да ли сам у изолацији. :) Ја отишао до продавнице и апотеке (прорадила алергија; од како сам на броду никаквих симптома алергије). Дока сам се ја вратио, они отишли. Па ме звали на телефон - прекршили сте закон, сад ће судија да пише пријаву... :green: Ја им објањавао (као и моја мајка) како ми на аеродрому нико ништа није река. Не само мене, него и остале путнике са тог лета. "Добро, добро, не мрдајте из куће, па чак ни до апотеке", каже мр полицајац. :)

Чим они мене нису чекали, и прете у празно са судијом, и они знају шта се у ствари десило. Може то на много бољи начин да уради, тј. каже.

Ода када сам дошао, био сам напољу три пута. Макс. сат времена задржавање.

И сад ми нема мрдања, иначе ће стварно да пишу клазну.

Korisnikov avatar
blackbeast
Browser: opera 67.0.3575.11

Post od blackbeast » 02 Apr 2020, 21:19

Kod mene u firmi su dobar dio ljudi poslali na godisnji, manji dio na rad od kuce. Neke salju na godisnji na 5 dana, odnosno jednu sedmicu, neke na dvije, a od 13.4. ce dio ljudi slati na cekanje (vjerovatno na 70% plate), po dvije sedmice.
Srecom, mene su planirali na poslu stalno, osim ako ne bude bas neka crna varijanta. Ja sam prosle godine bio 5 mjeseci na cekanju, pa sam dovoljno propatio...

Maloprije izlazio psa da nahranim, a posto mi je kuca na brdu, vidim citav grad. Sve pusto, samo se poneki pas negdje cuje. APsolutno nikakvog zvuka. Da nema struje, bilo bi isto kao '92-'95 kad prestane pucnjava na neko vrijeme...

Doduse, i tad je bio policijski cas... Isto kao sada... Samo, tada su udarali, a udaraju i danas, ali danas je demokratija, pa udaraju po dzepu, a tada su po bubrezima i tabanima :)
blackbeast

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 02 Apr 2020, 22:07

blackbeast napisao:
02 Apr 2020, 21:19
Srecom, mene su planirali na poslu stalno, osim ako ne bude bas neka crna varijanta.
Мислиш да је срећа што стално идеш на посао и имаш стално шансу да закачиш вирус уместо да седиш кући, гледаш филмове, пробаш да инсталираш Арчија ;) опет и добијеш нешто мање пара? Камо среће да ја то могу, не бих изашао три месеца, осим да купим нешто да поједем и бацим ђубре.

Odgovori

Povratak na “Terasa”