Šank visine lakta

Teme koje se inače potežu na terasi sa pogledom na more, posle zalaska sunca uz pivce i roštilj.

Moderator: blackbeast

Odgovori
Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Re: Šank visine lakta

Post od calexx » 20 Jul 2012, 09:07

Аха, никад до сада није пропадао па ће да буде изненађење. Те приче се сећам још кад сам био дете (колико ли је то било давно??) и било је отприлике да наводњавање кошта трећину годишње зараде али се после више не гледа у небо и не певају додолске песме сваког лета. Наравно, ко ће да улаже у то, паре се троше на важније ствари а и можда следеће године неће да буде суша. И тако сваког лета, можда неко и прође без суше ... али ово није неки изузетак.

Бтњ, другар ми предложио нову кафану са реповима па ћемо за Нишвил да пробамо и на том другом месту. Ко дође, може да се придружи.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
krstivoje
Dopisni član
Pridružio se: 27 Nov 2007, 15:40
Kontakt:

Post od krstivoje » 20 Jul 2012, 09:49

Ma cena repovima ima da skoči ne samo zbog suše i kukuruza nego i zbog rata u Siriji, zbog pada meteorita u Sahari ili prve kiše u pustinji Kalahari...da ne spominjem ovaj tornado u Poljskoj ,zbog njega sigurno skače evro...

Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39

Post od blackbeast » 20 Jul 2012, 13:55

Ma o kakvim crnim repovima pricate?! :D
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 20 Jul 2012, 14:32

Ау бре, ти ни то не знаш а оћеш да се жениш. :omg: Па говеђим, некад телећим. Питај Шефћета.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 20 Jul 2012, 15:03

:lol:

Slika

Slika

Nego kad smo kod suše, negde sam pročitao tekst koliko je miliona $ suša obrala... bere ona tako već godinama unazad.
Samo treba neko da uzme kalkulator i izračuna koliko treba da "baci" na cevi za vodu umesto što baci berbu. Samo jednu godinu. Pa posle neka umnožava te cevi. One neće da trule ili umanjuju prinos.

Da treba kreda i za to, ali to je dugoročna investicija koja se siguno isplati. Nije puko punjenje stomaka.
Sad je kasno da se o tome misli ... mada, nikad nije kasno.
Amose je li to bio elektricitet?

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 20 Jul 2012, 20:48

jaoj bre pa to su praseci repEvi

:idiot:

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 20 Jul 2012, 21:36

Грујоооо, НЕ ТИ РЕПОВИ!

Ови:

Slika

Slika

Да, био прилог о НАШОЈ кафани, на Првој. Баш сам се порадовао!

Slika
Prikačeni fajlovi
Nis 2010 113.JPG
(154.65 KiB) Nije preuzet ni jednom
Niš 2009 017.JPG
(99.21 KiB) Nije preuzet ni jednom
Niš 2009 018.JPG
(122.77 KiB) Nije preuzet ni jednom
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 20 Jul 2012, 21:48

Не вреде слике, ово мора да се проба. За неку недељу оверавам друго место које можда буде и боље, писаћу отомпотом.

Korisnikov avatar
blackbeast

Post od blackbeast » 20 Jul 2012, 23:43

gladan saaaaammmmm.......
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član
Pridružio se: 03 Jun 2008, 14:47

Post od sashko » 22 Jul 2012, 01:44

Verujem da je ukusno ali kad sam video kakva mu je higijena u kuhinji i ona stari neoribani expres lonac , ode sav apetit.......

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 22 Jul 2012, 02:19

Ако бих завиривао у кухиње, остао би можда само Мек за храну ... не, хвала али не бих. Па какви су то репови или роштиљ ако не упадне нека бактерија и зачини их? ;) Следећи корак би био ... види шта ставља у месо, то није здраво и не сме ... и онда би ускоро наш роштиљ био као бигмекови, са укусом праве и здраве дестилисане воде. То остављам вама на северу, ми овде ћемо да једемо и бактерије у реповима. ;)

Предлажем да ипак пробаш али да не залазиш где ти није место.

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član

Post od sashko » 22 Jul 2012, 12:55

Nisi razumeo ! Moze i da ih ne opere i tako da ih skuva nesmeta ....Ali kad je u sam pribor sa kojim se priprema hrana neuredan prljav sa nagomilanim talozima zapecene PRLJAVSTINE ,(nadji snimak pa pogledaj ako te bas interesuje) pa daska na kojoj se sece meso , zagadjena,verujem da od prosle godine nije obrisana nit oprana crni se,ono kazance neuredno,To je ono ,a to nisu bakterije koje zacine hranu ,od toga se BRE TRUJE .....LEZI U BOLNICI....Naravno ako vecina tih vasih juznackih Bakterija :) nepocrkaju u tom expres loncu ....Mnogi kada pripremaju hranu u restoranim pripremaju to traljavo (sta ga briga nesprema sebi) pa cu i govance pojesti jer neznam sta mi je podmetnuo,ali tamo gde sam video svojim ocima i primetio nesto sto mi neodgovara brate NIKAD.Nemogu sada da nadjem na prvoj tu reportazu a i mrzime ,ako neko nadje neka postavi .Ne bih voleo da ga poseti sanitarna inspekcija samo zato sto nemam nista protiv coveka :) Verujem da bih se i ti iznenadio ,to ovde kod nas nebi proslo.

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 22 Jul 2012, 18:57

Нема те кафане коју не може да затвори санитарна инспекција, ако хоће. Гледали сте онај серијал "Кујна из пакла" шта се све ради по ресторанима у Србији.

Ту кафану ја волим, јер ми се свиђа атмосфера. Потпуно је непретенциозна, служи локалцима да се окрепе пре или после пијаце. Да живим у Нишу, не верујем да бих ту био редован гост, али бих понекада свратио, ако већ није нека свадба, годишњица матуре или помен, како ме је уобичајено досад чекало тамо.

Што се тиче Новог Сада, и ту сам видео ашчиница и пре тридесет и пре пет година.

А о "укусности" не бих. По мени, права храна и пиће почињу тек од и јужније од Ниша, према мом, готово полувековном искуству.

=====

Један роштиљ и један ресторан код мене у крају су "светски чувени" по квалитету (нећу да их рекламирам), па ми није пало на памет да идем тамо, иако могу да препишам до њих.

Туђе - слађе? :hmmmm
'ел немам?

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član

Post od sashko » 22 Jul 2012, 21:26

Inspekcija u vecini slucajeva progleda kroz prste,(sem po njima sto smatraju ozbiljnije slucajeve )jer inace nema kafane koja ne bi bila zatvorena :) to je odavno jasno
Najbolji i najukusniji rostilj (licno po mom ukusu) nisam jeo od ns pa do skoplja sem u bosni i u to par manjih mesta i vecih gradova ,sto se tice samog ukusa a bogme i velicine porcije ,ali o ukusima ne treba raspravljati.... (nisam bosanac) :)
No tonac evo jednog besmislenog primera . Ljudi se svakodnevno pozdravljaju i rukuju, zamisli vidis ti nekog poznatog tipa koji je upravo izasao iz wc-a i krene da se rukuje sa tobom a dobro znas da je pre 33 secunde drzo svoga djoku u ruci i to desnoj dok je pisao i sada ti pruzi ruku da se rukuje, a znas da nije oprao ruke,ne bih ti bas bilo prijatno..... :)
ILI sretnes istog tog tipa iza drugog coska koji ti pruzi ruku a nisi ga video da je upravo izasao iz wc,rukovo bih se sa njime i ne bih ni pomislio o predhodnoj situaciji.... ;) Tako da ono sto vidim i znam dzaba im najukusnija crevca na zaru,brizle,skembici i ostali gurmanluci :)

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 22 Jul 2012, 22:30

Preteruješ, to tako i treba da bude u kafani sa tradicijom. Gledah i ja taj prilog, malo zagoretine na poklopcu još nikoga nije ubilo.

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 23 Jul 2012, 08:27

Сашко, ти једеш из "Делимано" посуђа? ;)

Мој ОМИЉЕНИ кућни тигањ у коме се пржи кромпир и месо има сигурно пола века, СКОРЕН је од загоротина, дигли смо руке да ће икада изгледати чисто... али из њега најбоље излази.

А то са држањем пише... па, код мене то није проблем, пошто се доле држим чистије него горе. :lud:

Наравно да сам то доживео више пута, али се утећи не може. Носи влажне марамице, ако сумЉаш да тај (та?) није прала руке после Веце.

Или да пређемо у Индусе, они се зато и не рукују... :green:
'ел немам?

Korisnikov avatar
blackbeast

Post od blackbeast » 23 Jul 2012, 09:47

Recimo, najlosije cevape sam jeo u Banja Luci. Jebo ih onaj njihov banjalucki cevap, ono ni na sta ne lici. Nije ni do jaja cevapima u juznijim krajevima RS (BiH), tj, tzv sarajevskim.
Samo meso, pa pecenje, pa lepinja, sve je skroz drugacije i nije ni blizu ukusno kao "sarajevski".

E sad, i leskovacki je nesto kao sarajevski, veoma ukusan, i vjerovatno ih ne bih ni mogao razlikovati.
blackbeast

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 23 Jul 2012, 10:10

Ако се не варам, бањалучки се пече на оном ребрастом плеху што може да се тумачи као да се пржи у тигању што опет није за ћевапе. Како год, може и кувар у меку да оде у клоњу и уради нешто горе а онда не опере руке и напакује оно што продају. Наравно да би било добро ако би ови овдашњи водили претерано рачуна о хигијени ... али такве промене би брзо довеле и до промене укуса а то баш и не призивам. Неки одавде су пробали репове у поменутој кафани, пробали су роштиљ у још неким локалима (у којима је хигијена у кухињама вероватно на сличном нивоу) па могу да процене. И опет ... како год се ми хранили, они тамо који воде рачуна се нездравије хране.

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član

Post od sashko » 23 Jul 2012, 14:31

Pa ako moze karapandza sto nebih i ja ;) Tonac nemam to posudje ali jako volim da sve bude cakum pakum i uredno, To su samo sitnice oko posudja ali posto mi izvacite reci, recicu vam samo da matoracu macanu koji povremeno tamo i kuva i konobarse je pomagala ranije jedna osoba u kuhinji spremajuci butkice skembice repove rebarca i ostale djakonije ,nama ispricala kako se sprema tamo hrana i da nebi ni u loodilu rucala tamo.Necu da spominjem ime i necu da detaljisem ,meni je to bilo dovoljno da neodemo u posetu na cuvene repove Mozda je sada bolje skoro je i renovirano unutra tako sam cuo .....Tonac ako ti nesmeta rukovanje posle drzanje kitobera ,zasto nosis onda vlazne maramice sa sobom.Meni nije poneta da bude sve cakum pakum i nepatim od bolesti prterane cistoce ali tanjir corbe mi nece pretrano leci u zeledac ako znam da je pripremana u bljak uslovima bez obzira kolko ona dobro mirisala i ako i nema dlaku sa pozadine pise.Moj stav ,nisam neki cistunac,mozda sam previse gadljiv na neoprano meso, na prskan paradajz,na neopran tiganj (sto da se pere kad ce se sutra ponovo peci nesto a i mast ne treba menjati od pohovanog mesa od prosle nedelje) i volim da rucam uredno pripremljenu hranu.
i ajde kraj jer cemo do beskonacosti ovako :)

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 24 Jul 2012, 08:06

Ма, не носим марамице, сем на пут, гади ми се у међуградским и међународним аутобусима... :udar:

А за руковање после Веце... не рукујем се са људима пречесто и поготово не поред јавних и мање јавних Веци. Они са којима се рукујем то заслужују, а о томе где је била та рука не мислим тог тренутка.

Јбг, руковао сам се са доста познатих људи у животу, а ни они сигурно нису имуни на чешање препона, отресање вршњака или џепни билијар.

После руковања са Џајом, када сам имао десетак година, нисам хтео да перем десну руку две недеље, али ме провалише и натераше. :(
'ел немам?

Odgovori

Povratak na “Terasa”