Šank visine lakta

Teme koje se inače potežu na terasi sa pogledom na more, posle zalaska sunca uz pivce i roštilj.

Moderator: blackbeast

Odgovori
Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Re: Šank visine lakta

Post od Pollux » 30 Jan 2012, 14:54

vladared napisao:Ne bih se složio ni sa jednom konstatacijom. Tamo jeste sve nekako posvećeno poslu, ali bar znaš zašto radiš. Ovde je postalo sve posao (sem ako ga uopšte nemaš) i jedva sastavljaš kraj sa krajem. Tamo da tako radiš, bio bi milioner. Ovde ako ništa ne radiš ćeš se pre obogatiti, nego da radiš... Generalno nam je uvrnuta filozofija, a u zadnjih 20 godina smo skroz u ofsajdu. Poslodavce bi trebalo sve na vrbe pobesiti, političare na kolac nabiti, pa bi nam možda i bolje bilo...
:gore

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 30 Jan 2012, 14:58

Како сада делује, биће све више вишкова јер ни својима не могу да обезбеде довољно. Мада ће можда неки нови ослободилачки рат да им донесе мало више лове. Једино што је све мање прилика. Ако им пресуши трговина са авганистаном, нафта из залива ... немају још много алтернатива.
Pollux napisao: Штета :mazi:
Зашто штета, 'тео си да викнеш туру? ;) Нисам престао из здравствених разлога ... тј има и тога јер се некако лоше осећам кад пресисам па онда правим повремене паузе. Тј постим а то некад траје дуже некад краће. Колико да очистим алкохолоток. А и немам неку људску брљу за зиму а вопи ми не лежи баш увек. Мада ... у четвртак почиње сезона рођендана па бих фебруар могао да укључим у алко календар. ;)
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 30 Jan 2012, 15:09

Miroslav Jeftić napisao: Hm... nije mi baš jasno kako neko ko kod nas radi od 6-14, 7-15, 8-16 ili šta znam, od 9-17 može preko dana da sedi u bašti i puni kafiće? :) A i posle tog radnog vremena mogu misliti što mu je do sedenja, znam da bar meni ne pada na pamet, ali dobro, može drugi imaju više energije :)
Као прво, проценат оних који раде је врло мали. Друго, проценат оних који раде у буџетским или друшт ... државним фирмама (типа општина, заводи за социјално и слично, пошта и још много таквих, разне нво и да не помињем) имају у опису посла црвени печат (некада) или властин печат (сада) па они могу да праве паузе кад хоће, седе у кафанама и освежавају се (о нашем трошку) а често им друштво праве газде локала који су запослили девојчице за сићу а они морају да се понашају као газде и морају да буду виђени по цео дан у кафићима. Ту су и локални тајфуни, политичари, мафијаши и њихово друштво ...
Број оних који имају пристојан посао за који морају да се потруде је ипак минималан. Мислим да овде мање од пола уопште раде а да је једно 80-90% од тога на буџету. Не поредити са севером или главним градом где ипак има посла. Проверити даље према југу и истоку где је још и горе.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 30 Jan 2012, 15:24

Pored toga, džaba boravak (karta) za one koji tamo ne mogu da nađu posao, tako da tu mogu da otpadnu čak i oni koji su dobili kartu, ako nemaju šanse da rade nešto smisleno tamo :)
Слажем се, мада ови имају усељеничке визе. Купили су карте у једном смеру.

"Смислено" је широк појам. Мени је "смислено" да возим камион, поправљам рачунаре, чувам нешто, гајим шљиве и парадајз или продуцирам млатимудију. Ипак, пре ће се наћи посао за неког са дозволом (наша тамо не важи, мора да се полаже, али није нимало тешко), него са искуством у продуцирању бубња или гласа.

Ако се не варам, PHP-програмери су свуда добродошли. Барем су овде. Међународни економисти вероватно нису (у светлу кризе), али неће да јој ништа фали да ради нешто блентаво неко време. Уосталом, овде са тим факултетом и свим дипломама гледа у Excel-табеле по васцели дан.
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 30 Jan 2012, 16:43

Кажи ти њима нека се мувну што пре на југ, најбоље на Флориду и нека и вама купе кућерак па кад добро оматориш (а то је јелте ускоро) ;) онда лепо одеш доле и проводиш време у фишингу. Гледаш Нолета када дође да побеђује, пратиш да ли је Хорејшио у форми и целе године се бањаш у океану.

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 30 Jan 2012, 17:12

A ako dođe uragan? Ima da padaju krokodili s neba :D
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 30 Jan 2012, 17:31

Па мора негде да се ризикује. Целе године лето али су алигатори домаће живинке.

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 30 Jan 2012, 22:23

Zanimljiva teorija Calexx, ovo za odlazak u pemziju tamo. Nama se ovde uglavnom vraćaju stare kljusine ili stare kosti, da ih dočuvamo.
Čuvamo ih ako im je pemzija dobra. Ukoliko su domaći, onda samo sve više opterećuju budžet. :)

==============================

Da ja teram opet malo po svome, vidim da me ne dirate.
Volim doduše da gledam kafanske tuče, valjda me nećete mlatiti. Kako bih onda gleldao? :pijemoooo:

Pomenuo sam odlazak mladih, zato smo se i raspričali malo jel. A sada bih da to povežem sa trenutno aktuelnom situacijom...
na sportskome terenu. Zadržaću se na rukometu, jer mi to para oči.
Ne pratim rukomet. Kao i većina. Do sada. :( No nije me mrzelo da se malo, koliko moram, informišem o nekim stvarima.

Ne znam da li iko drugi primetio a pitam se, slušajući medije nisam načuo, da li je to iko od njih pomenuo.
U sastavu rukometne reprezentacije na ovom Evropskom prvenstu, nije bilo JEDNOG jedinog igrača iz domaće lige. Svi igraju vani, ali su eto došli da igraju za reprezentaciju.
(da ne zalazimo u to, sa koliko keša su bili motivisani ili da li su iz nekog drugog razloga došli ... imaju slobodu i olučili su da dodju)

Pitanje se opet samo nameće: koliko mislimo na svoju decu? I kada mi to počnemo da mislimo o njima?
Ovo su generacija '80-to Bre mladi ljudi!

Slika

Perspektiva i prosperitet odlaze. Ko će voditi ovu zemlju?
Pade mi na pamet jedna stara, dok je jos bilo za borbu žara...

Kod: Obeleži sve

http://www.mediafire.com/?cnj2l2uj8w92pc2
Prikačeni fajlovi
reprezentacija_sastav.jpg
sastav rukometne reprezentacije Srbije - EURO 2012
(80.24 KiB) Nije preuzet ni jednom
Amose je li to bio elektricitet?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 30 Jan 2012, 23:25

Овде многи преживљавају од пензија својих старих, да и тога нема, било би гадно и јадно. Флорида ми је у причи због топле климе и због тога што се целе године иде у кратким рукавима и сунча а то је за пемзионере мелем.

Одлазак младих није никакво чудо. Сваки млади Грк или талијан који мисли да може да успе у швабији иде тамо. Сваки шваба који мисли да може да успе преко баре одлази. Ништа ново и ништа везано само за нас. Од ових репрезентација ваљда само Шпанија има већину играча у локалу, остали су у немачкој и француској лиги. Као што скоро сваки кошаркаш хоће у енбиеј. Просто, овде нема толико пара да буду плаћени колико би тамо могли.

Да је овде нешто боља ситуација, имали бисмо сигурно некога ко баш не мари да оде ако је овде плаћен пристојно. То тек важи за остале клинце, ови спортисти су ипак у релативно малом броју али су стално у првом плану. Пошто овде тренутно нема перспективе, не постоји никаква индустрија, нема привреде, пољопривреду су пустили да се сналази ... једино што могу млади је да оду одавде. Овде успевају политичари, тајфуни, мафијаши (мада све то дође на исто), тренутно су у успону банке којима је посао да исисају шта је још остало а оно што претекне ће да се потроши на крадену и шверцовану робу у бутицима и "бутицима" а онда ћемо само да потонемо. Срећом, у оваквим ситуацијама добро раде и кафане па бар имамо где да одемо и напијемо се ... да заборавимо.

Овај власта је страшно лош газда. Има на располагању стотине хиљада људи који би хтели да раде (и зараде, наравно) али се не сналази, живи од позајмица и мисли да ће она обећања да буду испуњена. Мада примећујем да су коначно укапирали да су испали оно а ми смо испали ... то исто. Мени је за утеху да то нисам хтео али се у демократији раја ништа не пита.

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator

Post od Miroslav Jeftić » 30 Jan 2012, 23:32

@Gruja

To se zove Kasno Marko... (ne mislim na tebe lično). Koliko se sećam iz priče, čim su otvorene granice tamo negde šezdesetih godina, krenuo je masovan odlazak, koji po svoj prilici nije nikada ni prestajao :) Teško je sada, 50 godina kasnije, okrenuti taj trend, pogotovo što ovde i dalje ne cvetaju ruže, uostalom lepo je to objasnio calexx iznad :)

Uzgred, aktuelan članak... kad bi ovaj naučnik napravio ovde neku karijeru? :)
Otkriće našeg naučnika: Od svile štetnog pauka mogu da prave avione, kosti i kožu
Sarađivali bi sa Srbijom
Grbić je iz Srbije otišao još 1989. godine. Dobio je Fulbrajtovu stipendiju, ali tek iz šestog pokušaja, kada se, kako kaže, “potrošila garnitura dece političara” koja su tih godina dobijala stipendije. Doktorirao je 1995. na Univerzitetu Medison-Viskonsin, posle čega odlazi na postdoktorske studije na Kembridž, a od 1998. je profesor u Kanadi.
- Osim jednog predavanja koje sam održao na poziv SANU, nikakvih drugih kontakata nije bilo. Otvoreni smo za saradnju, za treniranje naših studenata kako bi i zemlja iz koje smo potekli imala koristi - kaže Grbić.
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/304237 ... sti-i-kozu

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 31 Jan 2012, 00:13

Каква црна Флорида? Мелем за старе кости је ту, пар километара од тебе, у Бањи. :respekt

Летос сам причао са неким Грецима доле и сви који ИОЛЕ имају шансе, пале у ЕУ. Конкретно, Британија или Холандија. Немачку не готиве.

Баш тих дана оде један Јоргос (Ђорђе, дао ми силну њихову музику коју нисам раније чуо) са девојком у Лондон, пратили га ови његови, било плакање... :mazi: А дечко доле има кућу код матораца, кола... море је 50 м од куће, пансион, продавница... шљакао је летос по две смене за тај пут и отперјао.
'ел немам?

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 31 Jan 2012, 01:32

@Miroslave, Miroslave ... :nene:

Ne znam za tog sto oce da pravi avione... :)
Nasao si specifican slucaj. Ne mozes od nas ocekivati da budemo nuklearna sila, da pravimo avione, spejs satlove ili investiramo u kosmicka istrazivanja...
poput USA, Nemacke, Rusije, Kine, Japana.
Prvo mi nismo oni, nemamo para za bacanje. Nemamo resurse, ljudske resurse za bacanje.
Za genijalce mogu da razumem sto su otisli, ali ici i biti berac jabuka u tudjini... To ni sam berac ne shvata zasto radi. E tu lezi tragedija.

Da je Calexx bas dobro opisao stvari...i slazem se i ne.
Da situacija jeste takva, ali zar ne zelis da se to jednom promeni. A da to jednom bude u skorijoj buducnosti?
Da se desi za tvoga zivota?

Da je Marko onda razmisljao na slican nacin, i recimo verovao u ovako nesto:
Да је овде нешто боља ситуација, имали бисмо сигурно некога ко баш не мари да оде ако је овде плаћен пристојно. То тек важи за остале клинце, ови спортисти су ипак у релативно малом броју али су стално у првом плану. Пошто овде тренутно нема перспективе, не постоји никаква индустрија, нема привреде, пољопривреду су пустили да се сналази ... једино што могу млади је да оду одавде. Овде успевају политичари, тајфуни, мафијаши (мада све то дође на исто), тренутно су у успону банке којима је посао да исисају шта је још остало а оно што претекне ће да се потроши на крадену и шверцовану робу у бутицима и "бутицима" а онда ћемо само да потонемо. Срећом, у оваквим ситуацијама добро раде и кафане па бар имамо где да одемо и напијемо се ... да заборавимо.
...da li bi Marko uopste krenuo na Kosovo?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 31 Jan 2012, 01:54

Ко год да се покаже или хоће да се покаже, мора да плати локалном па после неком даљем политичару, онда се појаве тајфуни ... и тај се или слика или оде.

Разликујемо се по томе што си ти оптимиста и очекујеш нешто од ових (а знам зашто те наде и даље постоје) а ја сам их прочитао пре него што су отишли у политику* и знам шта могу да очекујем. Стално се доказују мада су надмашили нека моја очекивања. Прошли пут сам помислио да им се ближи крај али сам онда укапирао да умеју да убеде рају (и гају и влају) и да повуку потезе који им доносе сигурну победу. Тек сада сам сигуран да ће да остану и даље где јесу а сви могу лако и према досадашњим дешавањима да процене куд плови овај брод.

*По ко зна који пут понављам, био је код мене у фирми један гадан политком но када је почело да се прича о вишепартијским изборима, отишао је у једну странку па пропао, па у другу па пропао а трећа је била срећа, дигао се високо и још увек је негде горе. Ја ни у СК нисам ушао због њега јер је и тада имао приче за малу децу и понашао се у складу са титулом. Он ми је на време показао ко су и шта су па сам зато одувек резервисан према њима. Мада су ме стварно изненадили колико су неспособни али и како им је маркетинг добар ... мада им то већ други одрађују.

Нема нам спаса. :pop:

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator

Post od Miroslav Jeftić » 31 Jan 2012, 02:36

Gruja napisao:@Miroslave, Miroslave ... :nene:

Ne znam za tog sto oce da pravi avione... :)
Nasao si specifican slucaj. Ne mozes od nas ocekivati da budemo nuklearna sila, da pravimo avione, spejs satlove ili investiramo u kosmicka istrazivanja...
poput USA, Nemacke, Rusije, Kine, Japana.
Prvo mi nismo oni, nemamo para za bacanje. Nemamo resurse, ljudske resurse za bacanje.
Za genijalce mogu da razumem sto su otisli, ali ici i biti berac jabuka u tudjini... To ni sam berac ne shvata zasto radi. E tu lezi tragedija.
E vidiš, tu potpuno grešiš, još će ispasti da je neko skoro pa lud, ide negde, a i sam ne zna zašto? Neće biti :) Koliko može jedan vozač kamiona da (poštenim radom) zaradi u Srbiji, a koliko vozeći po Evropi ili po SAD-u ili Australiji? Koliko medicinska sestra? Koliko zubotehničar? Taksista? Radnik na građevini? Lekar? To su sve prilično obična zanimanja gde se zarađuje sigurno 3-5 više u odnosu na prosečnu platu kod nas. Kod nekih zanimanja možda i preko toga. Zašto bi neko radio ovde za 200-300-400€ ako može negde u inostranstvu da bude plaćen 1300€ ili 1500€ ili više?

Kakva je ovde budućnost u pogledu napredovanja, misliš da je neko ko je pre par godina imao platu od 300€ sad ima 600€? Pre će biti da i dalje ima 300, a da je srećan ako mu nisu skresali na 250. :) Kakva je budućnost u pogledu penzije? Ko zna koliko radnika ima kod nas kojima se ne uplaćuje redovno, što nisu ni prijavljeni ili su prijavljeni na privremeno i šta znam. Razlike možeš nalaziti do sutra i retko će ići u našu korist.
Gruja napisao:Da je Calexx bas dobro opisao stvari...i slazem se i ne.
Da situacija jeste takva, ali zar ne zelis da se to jednom promeni. A da to jednom bude u skorijoj buducnosti?
Da se desi za tvoga zivota?

Da je Marko onda razmisljao na slican nacin, i recimo verovao u ovako nesto:
Treba pogledati oko sebe i biti realan. Pročitaj nešto od Nušića, Domanovića, Zmaj Jove Jovanovića itd i videćeš da je razlika između njihovog vremena i našeg ponekad zastrašujuće mala, skoro samo u datumu. Neko ko je živeo bedno 10, 20 ili 30 godina će teško prihvatiti da treba tako da živi ostatak života, pa će možda drugom ili trećem kolenu biti bolje - a i za to nemaš garancija. Poslednji ko ode neka ugasi svetlo :lud: :pop:

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 31 Jan 2012, 17:50

Ko god da ostane poslednji, ostaće da ostane - zauvek.

Kada ode na "onaj svet", otiće bez struje ... a onima, koji su otišli , ostaviće račun za struju (ne isključujući svetlo).
Tako će se neko uvek vraćati ... makar da namiri dug i ostavi svetlo onom sledećem.
Doslovno i u prenesenom smislu.
. . .
Kroz vekove, kroz maglinu,
Ded unuku, otac sinu,
Borac borcu dovikiv'o:
"Gde ja stadoh - ti ćeš poći!"
"Što ne mogah - ti ćeš moći!"
"Kud ja nisam - ti ćeš doći!"
"Što ja počeh - ti produži!"
"Još smo dužni - ti oduži!" -
To su zbori, to su glasi,
Kojima se prošlost krasi,
Što prodiru kroz svet mračni
Sa grobova onih zračni',
Spajajući gromkom jekom,
I božanskom silom nekom,
Spajajući vek sa vekom
I čoveka sa čovekom.
. . .
čika Jova Jovanović - Zmaj

:pijemoooo:

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 31 Jan 2012, 20:23

:gore :respekt
'ел немам?

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 31 Jan 2012, 21:55

Čitava filozofija se napravi od jedostavnih stvari: izbor i user.

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 31 Jan 2012, 22:48

S toga je i sam život - filozofija.
Zato je od suštinskog značaja da li će ti moto biti: zaista važne stvari te da o njima i promišljaš
ili moto: Jedi, pij' , veseli se i na život po*eri se.

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 31 Jan 2012, 22:54

Nikad nije crno ili belo... osim ako je dres u pitanju,..

Sivo - što će reći malo misliš, malo se--š. :hmmmm :)

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 07 Feb 2012, 18:13

(belo)svetko, a naše...

Slika

Ja vol! :lol:

:pijemoooo:

Odgovori