Šank visine lakta

Teme koje se inače potežu na terasi sa pogledom na more, posle zalaska sunca uz pivce i roštilj.

Moderator: blackbeast

Odgovori
Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Re: Šank visine lakta

Post od Gruja » 25 Jun 2012, 21:04

Amose je li to bio elektricitet?

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 27 Jun 2012, 18:10

Одоше у САД јутрос деца... пратио сам авион са прозора, а онда сам сачекао да слете у Дизелдорф:

Slika

А тамо сам их видео на вебкамери:

Slika

Што ти је текника... сад су већ над Атланитком.

Занимљиво је да, због временске разлике, иако су полетели у 17:00 из Дизелдорфа, стижу "већ" у 19:30 у Њујорк... али после 8 и по сати лета.

Ај, по једну за срећан пут! :pijemoooo:
Prikačeni fajlovi
12.jpg
(71.07 KiB) Nije preuzet ni jednom
11.jpg
(57.74 KiB) Nije preuzet ni jednom
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 27 Jun 2012, 20:25

Iako sam prosipao kritike tu i tamo , zelim im odistinski svu srecu i uspeh u zivotu! :pijemoooo:

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 28 Jun 2012, 01:18

Хвала.

Хеботе, пратим их цело вече... сад су на пола чуке од НЈ. Све се то види, маме им га набијем...

Slika

Slika

Саће TSA да им ради ректалне прегледе... :omg:

Онда још 600 км до ПиЦбурга. :hmmmm
Prikačeni fajlovi
ScreenShot011.jpg
(61.49 KiB) Nije preuzet ni jednom
ScreenShot010.jpg
(26.01 KiB) Nije preuzet ni jednom
'ел немам?

Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39

Post od blackbeast » 28 Jun 2012, 07:54

Ne kontam... Kakva djeca lete gdje?! Tj, skontao sam da lete u SAD, ali o kome i o cemu je rijec?!
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 28 Jun 2012, 07:59

Најстарија ћерка ми се ИСЕЛИЛА у САД, са зетом. А и он ми је дете, мајкуму...

Уђоше ноћеске и још попише: "Welcome to the US, Honey!" :hmmmm
'ел немам?

Stefan
Anime/manga expert
Pridružio se: 06 Avg 2007, 15:46

Post od Stefan » 28 Jun 2012, 09:34

Srećno! :)

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 28 Jun 2012, 12:49

Srećno :gore :pijemoooo:
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 28 Jun 2012, 13:42

Tonac, sada više nećeš im moći želeti sve najgore ;) Vidi se iz aviona da je lutrija bila nameštena ;)
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 28 Jun 2012, 21:00

Хахаха! Хвала на жељама свима.

Ипак, ћера је завршила и измастеровала међународну економију у року на државном факултету.

Зет је C++ и PHP-програмер и зна још штошта (веб, дизајн, HTML, серверске платформе, флеш), па је одмах узео да ради оданде аутсорсинг за пар фирми.

Смрт Америки! :pop:
'ел немам?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 15 Jul 2012, 15:16

Машала ... у пола три, још има времена да се оправи мало навише.

Slika
Prikačeni fajlovi
1507.jpg
(37.67 KiB) Nije preuzet ni jednom
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 15 Jul 2012, 19:02

Sve gledam je li dobar datum kod mene na kalendaru. I kada si ti postovao ovo merenje. Pa mi nikako nije jasno. :)

Kod nas nista od najavljivane kise, ali je svezije. Jutro je bilo "planinski" - za spavanje.
http://www.vreme.in.rs/

Slika
Prikačeni fajlovi
NS_temp in Cel.jpg
(25.17 KiB) Nije preuzet ni jednom

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 15 Jul 2012, 23:02

Kod mene izgore danas.

Korisnikov avatar
blackbeast

Post od blackbeast » 16 Jul 2012, 07:58

U subotu sam prolazio kroz Samac, i do tada se temperatura kretala 37-39, a u 200 metara pored autobuske stanice u Samcu je temperatura naglo porasla na 41,5 sto znaci da je bila cak i visa, mozda i 43-44, samo da sam stao i pustio da izmjeri do kraja. Prvi put sam u autu vidio na displeju prvi broj 4, kod dvocifrenog ocitanja. :D
U toku zime nije prelazilo -30, tako da ni tada nisam mogao da vidim. Ali je ovo bilo za ne povjerovati...
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 16 Jul 2012, 08:34

Овде је јуче било "пријатних" 30, а у Нишу видех, чак - 40.

Одјутрос се мрчи, знатно је хладније, пирка, спрема се. Иначе, киша овде уопште није пала, иако је данима севало и тмурило се ноћу. Обиђе нас као да смо Крагујевац.

Ископах синоћ ову слику:

Slika

Не могу да верујем да смо на најгорем месту у Европи... :plac:
Prikačeni fajlovi
map.php.gif
(12.46 KiB) Nije preuzet ni jednom
'ел немам?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 16 Jul 2012, 10:43

Па што је најгоре ако смо најтоплији усред јула? Мислим, много смо се размазили, ово је нормална температура за ово доба и ове крајеве. Неколико дана гледам прилоге у којима се тражи увођење ванредног стања а напољу 33 или 37 степени. Много смо постали чудни, откад знам за себе, а то и није кратко време, :( није ништа необично да лети буде 35-40 па и мало преко. Као клинци смо ходали боси по асфалту а прсти упадају, онда тражимо чесме да се расхлађујемо ... већ од маја сам се распитивао кад ће базени па чим почну, па све док раде, сваки топао дан се разгаћимо па ко под туш, ко на пиво а најхрабрији уђу у штрокав базен ... и не може да буде вруће. Сада идемо кроз бетониране и асфалтиране улице и није чудо што је топлије.

Није се природа пореметила него смо ми упропастили околину. Иза моје зграде је била башта са багремаром па и поврћем, сада је тротоар комшијске зграде. Иза суседне зграде је била башта слична овој иза моје, сада је асфалтирано без иједне травке. Где год нађеш згодно место ти асфалтирај. :(

Неколико дана сам на 35-38 степени излазио неким послом и то у најтоплије време. Нисам јурио хладовину, како наиђе, успут сам се мало ознојио (ништа даље од чела), искористио сваку чесму да се само мало умијем ... и ниједног тренутка нисам помислио да сам у рерни. Сасвим нормална летња околина. За то време гледам омладинце како носе флашице са газираним ладним соковима, како попију мало тако их облије зној. А онда почну реакције на то и још више знојења. Мала деца трче на све стране а врућину једино помињу када оће да искукају од родитеља паре за сладолед.

А можда сам само ја ненормалан па себе зими убедим да ми није ладно (и не буде) а лети да није пакао (и није ми вруће).
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
blackbeast

Post od blackbeast » 16 Jul 2012, 14:00

Prije ipak nije bilo u vecini dijelova tolikih temperaturnih razlika. Vrlo rijetko je kod nas temperatura prelazila 40 stepeni, a i ako predje, to traje dan-dva, a ostalo bude oko 35. Zimi je, isto tako, rijetko padalo ispod -20, a sad zna biti i -35. To je temperaturna razlika od 70-75 stepeni, u toku godine! E to nije normalno. Prije je ta razlika rijetko kada bila preko 60 stepeni.
A sad ove vrucine kod nas traju oko 3 sedmice, ne sjecam se tacno koliko. A prije toga bilo nenormalno kise i poplava. Pa sparina. A prije toga opet bilo vrucine, a prije te vrucine bilo metar snijega. Dan-dva pred Bozic bilo 14 stepeni! U plusu!!! A dan-dva prije i dan-dva posle bila temperatura ispod nule!
Ja u februaru morao da upalim klimu u autu, koliko se ugrijao na suncu koje je przilo kao ludo, a napolju skoro metar snijega. Jel to ima logike?!?!
blackbeast

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 16 Jul 2012, 15:42

Kako god, kod nas poljoprivrednici planiraju ili vec tarupiraju kukuruzne stabljike. Tuga. Ima i onih koji navodnjavaju ali pretpostavljam da ce se i uvoziti.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 16 Jul 2012, 23:31

Ма свима кратко памћење. Ето, 2000. године је било паклено од ~15. јула до децембра, ни кап кише није пала, пола јула и цео август су били ~40, чак је и ноћу било често преко 30. 2007 на мој рођендан је овде званично било 47 мада се прича да је ишло и преко 50. А што се промена тиче, увек испричам један догађај док сам још ишао у Еи (значи пре 94. године), отишао сам на посао у плитким ципелама са танким кожним ђоном и у кратким рукавима јер је време било такво. Када сам око тројке кренуо кући, газио сам 10 цм снега а темп је била око нуле. Скоро 30 разлика за једно пре подне.

Иначе је пре неколико деценија било уобичајено да зиме буду ладне, лета топла а онда је деведесетих почело да се прича о променама које је изазвао човек и да је све отишло ... онамо а да лета више неће да буду топла а зиме хладне ... све се изједначује. Сада су зиме опет хладне, лета топла али опет не ваља.

Да је ових дана било 45-50, да је то трајалао пар недеља па да кажем нешто. Али аман, температура је била 30-38, само јуче је овде било 40 ... откад је то временска непогода?? Препоручујем одлазак на базен/реку/плају рано ујутру, тамо дебелу ладовину, пиво и туширање по цео дан ... и онда утисак да ли је била врућина или није.

Да се само не заборави да некада није било толико бетона и да су баште биле чешће, да су климе биле појам и за фирме а камоли станове и онда смо се некако прилагођавали. Данас свако подеси у стану на испод 20 а онда изађе на 38 и кука. Само смо (тј сте, себе не рачуњам) се размазили.

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 19 Jul 2012, 21:23

Calexxe, propao je kukuruz od suše, verovatno se i on razmazio. Videćeš dogodine kad ti skoči cena repovima. Btnj bio danas prilog o kafani sa repovima...

Odgovori

Povratak na “Terasa”