winsxs и даље заузима много простора

Podešavanja i optimizacija 9x/2000/XP/2003/Vista/7 desktop platformi. Osnovni paketi i instalacija Windowsa.

Moderatori: Pollux, Miroslav Jeftić

Odgovori
Korisnikov avatar
вујке
Ортак са пива код "Папа Џоа"
Pridružio se: 04 Jul 2007, 20:57
Kontakt:

winsxs и даље заузима много простора

Post od вујке » 08 Apr 2015, 23:26

У питању је Windows 7 SP1 (64) и ажурирана је до послење закрпе.

Проблем је што фолдер (за мало да кажем директоријум :) )

Kod: Obeleži sve

C:\Windows\winsxs
заузима 9 ГБ. Проблем величине је што Виндоза чува застарела ажурирања, а као решење се намеће употреба Disk Cleanup алата, који у овом случају није помогао јер Windows Update Cleanup заузимао свега ~200 МБ (у неким случајевима може и преко 4 ГБ).

Додатни проблем је што је системска партиција 25 ГБ, :omg: а слободан простор ~2 ГБ.
Не могу да се сетим за висту (ретко сам је користио), али сам сигуран да сам од 7-це за системску партицију издвајао мин. 50 ГБ. Немаш толико, купи хард. :)

Решење?
Плакао сам што нисам имао ципеле док нисам видео човека који није имао ногу

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Re: winsxs и даље заузима много простора

Post od calexx » 09 Apr 2015, 00:11

Највећи проблем јесте та мала системска партиција. Па ја и на лаптопу који има само 320 гига одвојим 50 за Пенџере и то само зато што их једва користим па неће да нарасте. Одавно то иде на 100 да не размишљам.

Једном давно сам нашао неки предлог који из тог фолдера брише нешто непотребно али не много и нема шта више да се склања одатле.

Повећај партицију.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39

Post od blackbeast » 09 Apr 2015, 08:44

calexx napisao:
Повећај партицију.
Ma jok. Nek predje na linux. :) :) :)
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 09 Apr 2015, 09:05

Ja odavno više ni ne pravi sistemske particije. Šta dobijam njome? Na poslu imam sdd, koji je ukupno 120G, a u drugom lapu imam jedan od 500G, na desktop računarima uglavnom imam HD ove od 500G, sem na ovom sa koga pišem (od 1T), gde mi je za windows oko 400G, dok ako mi je potreban backup bitno prebacujem na drugi disk (imam 3 u mašini), mada uglavnom koristim linux (hvala steamu što je dao igre i pod linuxoma :) ). Em što stvarno više nije problem u brzini (ako mi za sekundu sporije očita stvarno je katastrofa :) ), em što ne vidim više prednosti odvojenih particija. Nije ovo 2002 godina i početak XP-a da tek tako ostaješ bez podataka... A ako crkne disk, bolja je zaštita ovo što ja radim, nego da napraviš zasebne particije :) .
itpoint.rs

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 09 Apr 2015, 09:48

Ако немаш резервне хардове на које може да се пребаци садржај пре реинсталације (из било ког разлога) онда помаже системска партиција. Замисли да на 2Т харду имам само једну партицију и хоћу да реинсталирам Пенџере па онда морам негде да пребацим остатак. Мада ... реинсталација може и без форматирања системске партиције али ми је једноставније онако. Код мене у принципу то сада није проблем као некада, имам релативно доста места на хардовима, некада сам често умео да стигнем до нуле па да празним али ипак ... зашто бих 2Т или 1Т користио у комаду кад већ може да се подели.
blackbeast napisao: Ma jok. Nek predje na linux. :) :) :)
Ма и то сам хтео да предложим али мали проблем је што је поруку и написао са линуха па је можда проблем код неког другог или на неким пенџерима које има реда ради.
;)

Овде на лаптопу ми је Арчи на партицији од 40GB од чега је слободно око 18GB. Windows 10 је на 50 од чега је 30 слободно а после ћу да проверим колико је потрошила Седмица.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
вујке
Kontakt:

Post od вујке » 09 Apr 2015, 11:37

Није мој рачунар. :)

Ни мени није проблем да немам системску партицију када имам 3 диска у рачунару. Ал неко ко има само 1 диск, ја сам више да се прави системкса партиција.

Други проблем, и та друга партиција је пуна. :) Повећаћемо партицију, шта друго...

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 09 Apr 2015, 13:01

Isključi sistem restore pogotovo sa particije koja nije sistemska, a dobro dođe i windowsov alata za čišćenje.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 09 Apr 2015, 19:01

Нема ту много да се чисти, остаје једино Cleanup сервис пека, ту има још ~500 мега. Претпостављам да су разни темп фолдери очишћени и да нема разног ђубрета. Ево, сад сам на Седмици, слободно 62 од 100 па та инсталација на 25 гига партицији нема баш где да дише. Евентуално hiberfil ако није потребан.

Korisnikov avatar
вујке
Kontakt:

Post od вујке » 20 Apr 2015, 10:45

Није имало шта више да се чисти. Партиција је повећана, али Виндоза (и пре је) прави проблем... Неће да инсталира офис, нема списак свих инсталираних програма... Мораће нова инсталација.

Odgovori

Povratak na “Windows desktop”