Windows 10

Podešavanja i optimizacija 9x/2000/XP/2003/Vista/7 desktop platformi. Osnovni paketi i instalacija Windowsa.

Moderatori: Pollux, Miroslav Jeftić

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Re: Windows 10

Post od calexx » 29 Jul 2015, 13:15

Не разумем баш те конкретне прелазе, ја од кад памтим имам више инсталација (бар колико хардова) и онда користим једну до појаве нове. Онда на други хард инсталирам ту нову (уместо неке претходне старије) па пробам док не прихватим да све ради добро. Ако запне, вратим се на ону стандардну инсталацију и тражим/чекам решење за проблем. Сада је мало другачије, линухи могу у великом броју да се набацују а опет остављам место за по један Пенџер на сваком харду. Овог пута сам склонио све друге, инсталирао три инсајдер верзије (све прошле и активиране) а сада хоћу и једну ентерпрајз, за случај да ми откажу ове вишеструке. Ако ми баш затреба, за пола сата је ту било који други њиндоњс.
;)
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 29 Jul 2015, 17:27

Kad Windows izadje, sacekati da odstoji godinu dana (a potom peci na tihoj vatri). Tako bilo sa sve i jednom verzijom, za one koji ne vole rovita jaja. :mhm:

Dodatno to sto ce izgleda nadalje sa Windowsom biti kao sa Ubuntu, Chrome i slicnima... ima da prelazimo sa verzije na verziju bez ovolike pompe. Jer ipak nema tu vise sta veliko da se rodi. Nekako smo se cak i vratili na ove strogo uglovane prozore sto je meni esteski bljak.
Nema se vise vremena i novaca za bahanalije i najave po godinu+ dana a kat-kad i vise. Odrzi se conference (ko za Android) i to ti je to.
Kažu nisam pod libelu zato što feniram ćelu ...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 29 Jul 2015, 17:59

Па Windows 10 је изашао а што се ровитих јаја тиче, шта мислиш зашто користим Арчија који иде корак напред уместо Дебилијана који убацује новитете тек кад остали почну да их избацују? Какав је то живот без узбуђавања? ;)
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 29 Jul 2015, 19:07

calexx napisao:Какав је то живот без узбуђавања?
Sa 80 kosa na glavi a pritisak ko u mladića. :lol:

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 29 Jul 2015, 22:36

Да је то тако лако, имали бисмо гомилу чупаваца са добрим притиском а сви преко 80. ;) Ево једног декице који баш и не води миран живот.

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 31 Jul 2015, 10:04

Deljenje wifi sifre preko servera?!? Sta bi sa prostim kucanjem, zapisivanjem na papir?

http://www.blic.rs/IT/579288/Prvi-probl ... Windows-10

http://arstechnica.co.uk/gadgets/2015/0 ... be-scared/

Korisnikov avatar
iggy
Pridružio se: 24 Feb 2015, 11:24
Kontakt:

Post od iggy » 31 Jul 2015, 11:24

Nije losa desetka, instalirao je na kucnom test racunaru i sve je proslo ok s tim da sam morao trositi vreme na gasenje telemetry prikupljanje podataka. Malo mi je nejasna odluka da zadrze stari Cpanel i dodaju novi PC Settings :nene: , cini mi se i da UI nije ispoliran do kraja pa tako ocekujem uskoro neki SP da to ispegla.
Sto se tice brzine, tu je negde sa 8.1, za nijansu sporiji. Trebace tu jos dosta truda da aplikacije zazive i zamene ogroman broj klasicnih win32 programa.
treba pazljivo citati stavke prilikom instalacije, nikako ne ici na express setup.

korisni linkovi:
http://www.neowin.net/news/microsoft-is ... ws-updates
https://www.microsoft.com/en-us/softwar ... /windows10
http://www.neowin.net/news/windows-10-s ... next-month

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 31 Jul 2015, 19:59

Ne mogu da se isključe updateovi... ali u stvari mogu :omg:

https://support.microsoft.com/en-us/kb/3073930

Pomoću ovog kb-a sistem admini mogu da odlože neki update do 10 godina :hmmmm

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 12 Avg 2015, 15:27

Instalirah...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 12 Avg 2015, 16:26

Ја сам имао три инсталиране инсајдер верзије које су све редовно активиране и вероватно опет могу да се активирају али ми ђаво није дао мира па сам на новом компу хтео да инсталирам Windows 7 Ultimate који је иначе везан за стари комп и који је увек одбијао да се активира и овога пута је прошло. Онда сам пробао други хард на истом компу па је и ту прошло. Сада сам једну инсталацију пријавио за 10 и чекам да крене апгрејд, другу ћу да оставим на Седмици.
На лаптоповима и даље ради 10 инсајдер па ћу вероватно тако и да остане а на главном да буде чиста и фул инсталација. И поштена, наравно.
;)

Ипак, на овом лаптопу ми је последњих дана пуцало и по звуку и по графици па је реинстал оригиналних драјвера спашавао, ако се опет то деси, мислим да ћу и овде да пробам ону Седмицу.

Све у свему, личи на 8, мада је у основи ближа Седмици али windows ко windows, углавном је употребљиво ако се нема шта боље.
;)

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 12 Avg 2015, 22:11

Ja ništa nisam prijavljivao, skinuo sam MS tool koji je downloadovao desetku i instalirao :)
Alat se zove MediaCreationToolx64.exe odnosno MediaCreationTool.exe. Alat za rad sa windows updateovima se zove wushowhide.diagcab i tu možeš da sakriješ update koji ne želiš da bude instaliran.

Linkovi:
https://www.microsoft.com/en-us/softwar ... /windows10
https://support.microsoft.com/en-us/kb/3073930

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Pridružio se: 21 Jun 2007, 00:05
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 12 Avg 2015, 23:14

Jel može kao dodatni OS, pored win7, taj tool da instalira 10-ku? Probao bih, ali ne bih da diram 7-icu dok ne vidim kakva je 10-ka.
Ko prvi devojci, sam u nju upada

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 12 Avg 2015, 23:26

Treba izabrati upgrade inače nećeš dobiti free aktivaciju. Ima na MS sajtu da se skine ISO fajl sa win 10 i možeš da uradiš clean install al' možeš da se pozdraviš sa besplatnom aktivacijom. Znači jednom moraš da uradiš upgrade da bi dobio free licencu, posle kad MS serveri zapamte hardware tvog kompjutera možeš da radiš clean install koliko god hoćeš. Isto važi i za dual boot. Ovaj alat takođe može da skine-napravi iso fajl pretpostavljam, zato se i zove media builder ali nisam probao, već sam odabrao upgrade. Inače možeš da deinstaliraš Win10 ali ta ti opcija postaje dostupna tek kad prođe 30 dana od upgrade sa sedmice :)

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 13 Avg 2015, 15:03

Малопре је кренуо апгрејд, видим на геџету да вуче 6Mbps и мало јаче и видим да је почео да прави оне фолдере. Сад ћу да видим како ће ово да заврши, таман решио да прошетам, сад морам да сачекам да видим шта ће да уради. :)

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 13 Avg 2015, 15:43

Svaki put se pali pola sata da tako kažem...c :nene:

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Browser: chrome 51.0.2704.10

Post od Gruja » 04 Jul 2016, 11:25

Do kraja jula važi free upgrade na Windows 10.
Iz ugla korisnika koji koriste Window 10 aktivno, da li raditi upgrade legalnog 8.1 na 10?

Jedini razlog iz kojeg bih presao na 10 je ona neka prica da ce kasniji upgrade za Windows ici besplatno. A i duze azuriranje sistema s obzirom da je hardver na kome je Win 8.1 svez.

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 04 Jul 2016, 11:59

Koristim W10 koji sam upgradeovao sa W7.

Mislim da je W10 u odnosu na W8.1 mali napredak ali je napredak. Sviđa mi se više GUI i ima više smisla - pogotovo start meni. Takođe, DirectX 12 će raditi samo sa 10-kom a to će u budućnosti imati smisla ako planiraš igrati novije naslove...

Sve što mi je radilo sa 8.1 (koristio je pre nego što sam kupio W7 licencu i upgradeovao na w10) radi i sa 10-kom tako da nisam primetio probleme sa kompatibilnošću.

Ovo, plus razlozi koje si već naveo su već solidni argumenti za upgrade.

Što se tiče stabilnosti, imao sam par BSOD (3-4..) za ovih nekoliko meseci i nisam siguran odakle dolaze - SW ili HW. Pored toga, nije bilo drugih problema.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Browser: firefox 47.
Kontakt:

Post od calexx » 04 Jul 2016, 13:35

Ја сам искусно инсталирао 7 на два харда на компу (пустио је, у питању је корпоративна верзија) па сам једну пребацио на 10, друга остала како је и било. :) Сад имам обе а углавном не користим ниједну. :)

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 04 Jul 2016, 18:30

Cemu to sluzi a uz to i ne radi, Calexx. :pijani:

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Browser: firefox 47.
Kontakt:

Post od calexx » 04 Jul 2016, 19:52

Да се нађе да имам и да могу понекад понешто да проверим. А и није да ми windows није баш непотребан, стартујем га пар пута месечно.

Odgovori

Povratak na “Windows desktop”