Windows 10

Podešavanja i optimizacija 9x/2000/XP/2003/Vista/7 desktop platformi. Osnovni paketi i instalacija Windowsa.

Moderatori: Pollux, Miroslav Jeftić

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Re: Windows 10

Post od calexx » 19 Mar 2015, 00:05

Ако не важи само за Кину, важиће годину дана па му то дође као Ентерпрајз са неколико реармова. А сигурно ће да буде и прави Ентерпрајз, само да не буде једно продужење као код 8.1. Мада ... што би па то мене занимало? ;)
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 19 Mar 2015, 09:57

Pa ne dođe, kad ti Enterprise istekne moraš ga reinstalirati, ovo je klasična regularna verzija. :)
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 19 Mar 2015, 10:13

Џони га је држао пар недеља код себе на рачунару и вели да је одличан, чак и у овом облику. Има добрих решења, али ипак има посла око драјвера и свачегарце понешто.

Какогод, ако мој матори комп буде имао драјвере за 10, ставићу га.

Хтео сам и 8.1, али сматрам да је то боље да прескочим.
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 19 Mar 2015, 10:25

Мени је на лаптопу све драјвере сам увалио а на компу сам морао да додам за чипсет. Ако ниси могао 8.1, нећеш ни овога јер и даље мислим да би ово требало да се зове 8.2 осим ако не додају још ситница. Иначе је 8.1 много бољи него што га бије глас, осим ако некоме не смета 3.11 графика тј недостатак аеро теме. Мада ... ма њиндоњс је то, знам ја и за боље.
Miroslav Jeftić napisao:Pa ne dođe, kad ti Enterprise istekne moraš ga reinstalirati, ovo je klasična regularna verzija. :)
Седмица је имала 6 живота, Осмица само два па није да баш мора да се реинсталира ... ако гледамо онако техниЋки. А ако сам добро схватио, ова регуларна верзија траје годину дана па онда опет мора од почетка.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator

Post od Miroslav Jeftić » 19 Mar 2015, 11:05

calexx napisao: А ако сам добро схватио, ова регуларна верзија траје годину дана па онда опет мора од почетка.
Mislim da nisi, regularna verzija nema ograničenja, tj. ponaša se isto kao i verzija koja se do sada kupovala u prodavnici. :) E sad, da li će ponuda za besplatnu nadogradnju imati neko ograničeno trajanje ili će stalno biti u ponudi, videćemo.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 19 Mar 2015, 11:27

Била је прича о трајању од годину дана али нисам укапирао да ли ће надоградња да траје годину или ће следећих годину дана моћи да се надогради. Мислим да је ово друго, ко у следећих годину дана (од изласка званичне верзије, наравно) апгрејдује, њему остаје. Ко не уради, касније ће да плати ... мада у то не верујем.
Други детаљ који је управо разјашњен, ако се апгрејдује пиратска Седмица или Осмица на Десетку ... то и даље остаје пиратска верзија. Ако кориснику не смета, оставиће тако и можда опет има проблеме са провером. Вероватно хоће да што више корисника пређе на 10 а онда им дају време да одлуче и плате. За њих практично не постоји фрај апгрејд у легалну верзију.

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 19 Mar 2015, 11:50

Ne ostaje piratska. Bar kako je rečeno upgrade je za SVE korisnike, bez obzira na licencu i biće legalna verzija. Definitivno stoji da je prvih godinu dana, a posle niko ništa ne priča. U ostalom da se ne ponavljam više o svemu tome sam napisao ovde: http://www.opensolutions.rs/windows-10- ... korisnike/
itpoint.rs

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 19 Mar 2015, 12:11

Да не цитирам други форум, ево то исто са друге стране:

http://www.b92.net/tehnopolis/softver.p ... 70281&fs=1

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 19 Mar 2015, 12:26

Mislim da nisi razumeo članak, ili možda ga ja pogrešno tumačim, ali ovde nije princip legalnosti nego, ako nisi kupio software, onda ne možeš da očekuješ bilo kakvu podršku. Ako nisi kupio software, onda ne možeš da ga "legalizuješ" pravno (ako ništa drugo nedostaje nalepnica sa brojem). Međutim, ako se ne proverava legalnost, onda nema nikakve razlike između legalnog i "legalnog" korisnika. To što će legalan imati parče papira koje će to da potvrđuje, a "legalan" neće, to u principu ništa ne znači. Ono što nisam naveo u svom članku, a očekujem da će M$ odraditi, je da će verovatno ponuditi neku pogodnost za legalizaciju, a posle isteka tih godinu dana se vraća na staro, ali to je opet špekulacija. U svakom slučaju, ja nema čega da se bojim, imam legalan ;) :p
itpoint.rs

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 19 Mar 2015, 12:53

Ако сам добро разумео први детаљ, свако ко у следећих годину дана (од изласка коначне верзије) апгрејдује свој легалан Windows 7 или 8.1, њему трајно остаје легална Десетка, бар колико она буде потрајала. Ко то не уради, нема апгрејда него мора да купи. А за ове легалне и нелегалне ... мени се чини да ће "легализована" Десетка да буде исто што и добро крековане претходне верзије. Ако је добро одрађено, имаће апдејте све до неког који проверава легалност. Значи ко је до сада користио 7/8 са добрим активатором или шта већ користио, тако ће и да настави. Ако буде требало да се докаже да је легална, ништа од тога. Ко користи кући, наставиће као и до сада уз опрез.

Хм, имам једну корпоративну Седмицу па бих могао да је инсталирам на стари комп (за који је закључана) па апгрејдујем на легалну Десетку. За остале ћу да наставим са Ентерпрајз верзијама, чак и ако нема много реармова. Ионако Пенџере користим да видим како раде а нека реинсталација неће да ми смета.

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 20 Mar 2015, 09:06

Kako sam očekivao, M$ ne može bez začkoljica.... Dakle neće moći svi da se upgraduju, ali ne pirati, pirati više manje će moći pod uslovom da ne koriste neku od edicija koja se ne može upgradeovati:
http://www.opensolutions.rs/plan-ko-sve ... indows-10/
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 20 Mar 2015, 11:17

Pa naravno da neće moći svi, kao što ne mogu i korisnici Windows 98/Me OS :) :) :)

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 20 Mar 2015, 11:51

Hajd' Windows XP, ali Vista je još uvek aktuelan sistem. Isto tako Enterprise, Windows 8 RT, WP 8, ipak ih mnogo ne mere...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 20 Mar 2015, 12:36

Хм, ентерпрајз је за мене била нека верзија за пробу јер никада није ни могао да се надогради касније купљеном верзијом. Овде се више иде према томе да се коначно заборави на ХР који опстаје само зато што дуго није било наследника.

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator

Post od Miroslav Jeftić » 20 Mar 2015, 16:10

^^Slažem se, Enterprise je uvek bio "van svega" da tako kažem, tako da nije ni čudo ako ne može. Za Win RT neću mnogo žaliti, ne znam da li sam ga i video. :D

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 20 Mar 2015, 17:09

Uvek je i bio, ali mislim da je pomalo "nepravedno" prema biznis korisnicimakoji ostavljaju ogromne pare M$-u da moraju da plaćaju upgrade, dok neka buranija ne mora. Da se razumemo, ne žalim ih, nego idem samo nekom logikom.
itpoint.rs

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 30 Apr 2015, 01:22

За оне који слабије прате, изашао је Windows 10 Insider Preview ISO April Update илити Build 10074.

http://windows.microsoft.com/en-us/wind ... pdate-1504

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 02 Maj 2015, 08:53

Сазнао сам да моја звучна карта НЕМА драјвере ни за 8.1, а камоли за 10. Стога, нема мени напретка у том смислу, па све и да купим ново звере (мало морген).

Остајем у седмом разреду. :mhm:
'ел немам?

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 02 Maj 2015, 08:57

Biće neki generički bar u osmici. Zaplivaj... :green:

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 02 Maj 2015, 09:35

Ма, можда има неки из треће руке, можда ће и Седмицин да ради, не сумЉам... али нема потребе да реинсталирам засад. Што да дирам, кад ми ово већ две године шљака малтене 24/7 ?

Кад посрне, онда ћу! Јер, мами ме. :mhm:
'ел немам?

Odgovori

Povratak na “Windows desktop”