Windows 7 (problem)

Podešavanja i optimizacija 9x/2000/XP/2003/Vista/7 desktop platformi. Osnovni paketi i instalacija Windowsa.

Moderatori: Pollux, Miroslav Jeftić

Odgovori
PRESSING
Pridružio se: 07 Dec 2012, 12:27

Windows 7 (problem)

Post od PRESSING » 23 Jun 2013, 20:05

Pozdrav svima,
Društvo , imam jedan mali problem koji me muči nekoliko sati unazad i već počinje da me žestoko iritira.
Da napišem konfiguraciju laptopa, pa ću vam izneti problem koji ćemo nadam se zajedničkim snagama uspeti da rešimo. Radi se o Asusovom modelu X54H, grafička kartica HD6470M (1gb), sem toga ništa više ne znam. Problem je nastao kada je komšija koji je nosio laptop sa sobom, pošto je bio na odmoru, čačkao nešto oko wi-fi interneta, uspeo je da obriše OS , ne znajući ni on sam kako.
Kada startujem laptop na ekranu se pojavi "missing operating system" , prvo , onako laički što sam uradio u pokušaju da mu pomognem da rešimo problem, ušao u bios, namestio da se OS pokreće preko cd čitača, ubacio CD sa instalacijom win7, i krenuo da "reinstaliram" os. CD sa instalacijom win7 je sto posto ispravan, zato što sam ga pre par dana instalirao kod mene na računaru, sve sam završio za tili čas,ali ovde je problem sama instalacija.
Slika se nalazi u atačmentu,to se desi ukoliko ne pritisnem nešto na tastaturi, ukoliko sledim sve kako treba, pojavi se prozor
WINDWOS IS LOADING FILES, zatim neko vreme se ništa ne pojavljuje sem crnog ekrana.... Šta može da bude problem? Kada sam probao sa starijom verzijom windwos-a (xp), nakon početka instalacije, izlazi blue screen... Što znači da je problem možda do samog HDD...
Prikačeni fajlovi
IMG_20130623_195416_0.jpg
Ovo se desi kada ne pritisnem nesto na tastaturi...
(364.9 KiB) Nije preuzet ni jednom

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Re: Windows 7 (problem)

Post od vladared » 23 Jun 2013, 20:26

Može biti visše toga. Najjednostavnije bi bilo da se otkačio hard. U težoj varijanti je da je crkao ili on ili kontroler. To što XP se ne diže može i ne mora ništa da znači pošto je možda sata disk za koji XP nema ili slabo ima podršku. Moj predlog je da prvo proveriš hdd tako što ćeš ga izvaditi i ponovo vratiti. Ako to ne prođe idealno bi bilo da ga ubodeš u drugi računar da vidiš da li će ga prepoznati...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 23 Jun 2013, 23:51

Hard, kontroler, memorija... neki hardverski kvar definitivno. Da nije taj laptop ispadao, nešto ne liči da je "samo malo čačkao drajvere" :) Uglavnom ne gine otvaranje i testiranje komponenti.
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

PRESSING

Post od PRESSING » 24 Jun 2013, 18:56

Društvo, nekako uz Božiju pomoć, uspeo da sam sredim sve , nakon napisane teme, ostavio sam laptop kako jeste i izašao nešto napolje, kada sam se vratio, win7 je krenuo sa instalacijom, pošto sam čitao na jednom blogu da ne treba da formatiram c particiju, već samo da kliknem na repair , to i uradio, sve se završilo u najbolje redu... :) Kada se digao OS iz mrtvih, instalirao HD sentinel, parametre koje on prikazuje su excellent i što se tiče temperature i samog hdd...
Dalje, skinuo CPUID HWMonitor , temperatura grafičke, procesora, sve je u najboljem redu, kuleri hlade, sve okej :) Iskreno da vam kažem baš sam se namučio, par sati nerviranja, zato što nikako nije hteo da podigne instalaciju sa cd-a, kada ubacim xp krene, učitava par minuta i blue screen , ugasi se... I dalje ne znam šta je bilo, šta ga je kočilo...Hvala vam što se javili :) :gore

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 24 Jun 2013, 20:58

Да не урекнем, може то опет да се јави... :(
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

PRESSING

Post od PRESSING » 25 Jun 2013, 12:47

Sad nek se desi šta oće :P Otišao komšija za PK , pošto tamo radi tokom nedelje, za vikend je ovde kod mene, sad ukoliko se desi nešto ponovo, pravac servis ;)

Odgovori

Povratak na “Windows desktop”