Ово је слика коју је видело највише људи

Podešavanja i optimizacija 9x/2000/XP/2003/Vista/7 desktop platformi. Osnovni paketi i instalacija Windowsa.

Moderatori: Pollux, Miroslav Jeftić

Odgovori
Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Ово је слика коју је видело највише људи

Post od Тон-мајстор » 18 Jul 2012, 12:11

Иако би многи помислили да је "Мона Лиза" слика коју је видело највише људи на свету, верује се да та титула, заправо, припада фотографији под називом "Bliss", аутора Чарлса о'Рира.

Slika
Фотографски блог "Mortenlindholm" процењује је да је ову фотографију видело безмало милијарду људи. Како? Лако: усликана је 2002. године и недуго потом дистрибуирана по читавом свету као десктоп позадина на мониторима рачунара са "Мајкрософтовим" оперативном системом "Виндоуз".

О'Рир је фотографију сликао док је био на одмору у идиличној Напа долини у Калифорнији. Никада није желео да открије колики му је хонорар "Мајкрософт" исплатио за права на коришћење.

Слика је поново доспела у центар пажње у понедељак, када ју је поново актуелизовао фотографски блог "Mortenlindholm".

- Сви људи са којима сам разговарао слажу се да је то најпрепознатљивија фотографија на свету. Мислим да би је препознао и сељак из Кине и астронаут, а виђао сам је и по канцеларијама у Белој кући и Кремљу - каже О'Рир.
(Бљиц)
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Odgovori

Povratak na “Windows desktop”