Windows 8

Podešavanja i optimizacija 9x/2000/XP/2003/Vista/7 desktop platformi. Osnovni paketi i instalacija Windowsa.

Moderatori: Pollux, Miroslav Jeftić

Odgovori
Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Re: Windows 8

Post od Gruja » 16 Okt 2012, 17:50

Vrlo ne kreativna reklama. Ma i nije im toliko cilj taj njihov, ali je bitno da se drugi prime.
Da se i ja malo uključim u hajp i free marketing. "Bili dođeš mi 2 fraj licence Windowsa 8" :mhm:

Da li iko ovde aktivno koristi Windows 8 i kako je zadovoljan istim? Jel se prilagodio/navikao na razlike u odnosu na 7?
Amose je li to bio elektricitet?

Stefan
Anime/manga expert
Pridružio se: 06 Avg 2007, 15:46

Post od Stefan » 16 Okt 2012, 18:32

Miroslav Jeftić napisao:^^Sve je kul ali veeeliko pitanje je cena... ako bude nešto tipa 600-700€, nema leba :)
Ovi "originali" koje je Microsoft bude valjao će biti $200... ili će toliko samo biti Windows 8? :hmmmm

Stefan
Anime/manga expert
Pridružio se: 06 Avg 2007, 15:46

Post od Stefan » 16 Okt 2012, 18:43

Hardverska tastatura $130. :)
The cheapest way to buy into Surface will be the $499 base model. This will give you 32GB storage, but won't come with a Touch Cover membrane keyboard-cum-cover. $599 will get you a 32GB model with a black Touch Cover, and $699 a 64GB unit, also with a black Touch Cover.

Standalone Touch Covers in black, white, magenta, cyan, and red will retail for $119.99. Type Covers—a clicky keyboard with actual key switches—will come in black only, and cost $129.99.
Surface pricing: $499 for 32 GB, preordering starts today at 9am PT

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 16 Okt 2012, 18:55

U prevodu 500, 600 i 700€ u Evropi, slično kao iPad3.
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 17 Apr 2013, 09:17

Нико неће Wиндоwс 8

Откако је нови Мицрософтов оперативни систем почео да се инсталира, број продатих компјутера у свету најмањи је у историји - само 76 милиона за прва три месеца ове године

Пуковник или покојник.
Оперативни систем „Wиндоwс 8“ нико не жели да купи. Према подацима компаније за истраживање тржишта ИДЦ, откако се компјутери продају с новим „Мицрософтовим“ системом, продаја је најслабија у историји. За прва три месеца продато је само 76 милиона кућних рачунара у свету, што је пад од 14 одсто у односу на исти период прошле године.

Потпредседник ИДЦ програмског одељења Боб О’Донел за лошу продају стоних рачунара окривио је „Wиндоwс 8“.

- Сад је, нажалост, јасно да „Wиндоwс 8“ не само да није допринео повећању тржишта ПЦ него је, по свему судећи, успорио то тржиште. Док поједини корисници цене нови дизајн и тач-скрин способности система „Wиндоwс 8“, радикалне промене у корисничком интерфејсу - уклањање одомаћеног „старт“ дугмета и трошкови повезани са екранима осетљивим на додир - учиниле су ПЦ мање атрактивним алтернативама таблетима и другим конкурентним уређајима. „Мицрософт“ ће у наредном периоду морати да донесе неке веома тешке одлуке уколико жели да оживи ПЦ тржиште - рекао је О’Донел.

Други разлог што се „Wиндоwс 8“ не свиђа људима јесте то, како тврди О’Донел, што оперативни систем није донео неке нарочите нове опције осим Метро интерфејса и Wиндоwс Стора. С друге стране, „Wиндоwс 8“ могао би да привуче кориснике који нису прелазили на „Wиндоwс 7“, односно који и даље користе XП, као и кориснике таблет рачунара.

Мане:

♦ Не постоји једно дугме за гашење рачунара
♦ Укинуто је дугме „старт“
♦ Wиндоwс Сторе је саставни део оперативног система
♦ Рад у Wиндоwсу 8 незамислив је без добре интернет конекције
♦ Минимална резолуција екрана мора бити 1024 x 768 пиксела
♦ Гоогле неће развијати апликације за Wиндоwс 8
(Курир)

Намерно нисам преводио "Њ". :zlo:
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 17 Apr 2013, 10:43

Мане:

♦ Не постоји једно дугме за гашење рачунара
♦ Укинуто је дугме „старт“
♦ Wиндоwс Сторе је саставни део оперативног система
♦ Рад у Wиндоwсу 8 незамислив је без добре интернет конекције
♦ Минимална резолуција екрана мора бити 1024 x 768 пиксела
♦ Гоогле неће развијати апликације за Wиндоwс 8
О манама ...
Дугме се лако избаци, направе се геџети (свеједно што мора да се мало чачне да би они постојали) па отпада
Старт се лако врати мада нисам сигуран да је Старт дугме боље од целог Старт екрана
Сторе је велики проблем, ако програми буду морали да се купују ... јесте мана
Добра интернет конекција? Шта је то, нешто боље од диалап модема?
Резолуција ... значи отпадају ЦРТ монитори од 14"?
Сви беже од Гуглета, а сад не ваља што Гугле неће да се овде меша??

Мислим да је највећа мана коју нико неће да им опрости то што је укинут Аеро тј оквири прозора нису више транспарентни и заобљени па свима делује ружно. Једина мана која нема никакве везе са радом а најсмета.

Како год, исправиће ових пар ситница и ускоро ће сви да буду срећни са Осмицом.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 17 Apr 2013, 11:06

Bogme, mene 8 toliko nervira (koristim je na netbooku već nekih 4 meseca) da mi je prosto muka kada treba da sednem za njega. Valjda zato sam ga i prepustio klincu da gleda youtube preko njega.
Elem, jako je neintuitivan, tipa gašenje računara ideš preko settingsa, start dugme možda nekom smeta, možda ne, ali zna i te kako da usfali kada se nalaziš na desktopu, da bi startotovao drugu desktop aplikaciju ili moraš izvući negde šorkat ili da ideš u Metro pa da ponovo startuješ...
Prepoznavanje hardware-a je još uvek loše, naravno biće bolje, ali je jaaaako loše. 7ca je u ovo vreme već radila kako treba.
Ne sivđa mi se ni njihov Windows market, koji je katastrofa, ne sviđa mi se ni to što znam da prate sve živo što radim, ne sviđa mi se ni rezolucija koja je minimum 1024*768, mada se ovo može "regulisati", ipak ne dozvoliti manje rezolucije, pogotovu ako gledamo da je ovo baš pravljeno za netbookove, je blago rečeno idiotski.
Ne sviđa mi se ni provere gde čas mi je legalan, čas nije legalan windows, mada je skroz legalan... Ne sviđa mi se mnogo toga... Čak toliko da ne merem da ga prihvatim.
itpoint.rs

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 17 Apr 2013, 11:39

Нисам ни рекао да ћу да га приватим ;) него само коментаришем. За гашење сам већ написао, ја ни 7 не гасим преко старт дугмета него такође преко геџета а за старт екран ... једном ми је требало да покренем неки програм па ми је било мука када сам се сетио да морам на старт па на све програме па да нађем тај програм па подмени па ... а онда сам кликнуо у лево ћоше, отворио се Старт екран и остао је само један клик за поменути програм. Мени лакше.
За хардвер ... скоро је требало да додам неки штампач, мислим овај ХП ласер и 7 га је видео али није умео да довуче драјвере. Онда сам стартовао Осмицу и драјвери су легли на двоклик. Е да, линухи исто у два клика инсталирају драјвере за тај штампач (или онај други, свеједно) осим Сусета који се збунио. ;)
Користим трајал Осмицу, имам још око два месеца али ћу до тада већ да поновим инсталацију јер очекујем нови хард па тај са Осмицом иде у крш па ћу вероватно нешто да мењам.
Које су резолуције на нетбуковима?
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator

Post od Miroslav Jeftić » 17 Apr 2013, 11:52

calexx napisao:Које су резолуције на нетбуковима?
Mislim da oni stariji/jeftiniji imaju 1024*600 ili tako nešto, ali danas već i telefoni imaju bolje od toga :)

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 17 Apr 2013, 12:00

Miroslav Jeftić napisao:
calexx napisao:Које су резолуције на нетбуковима?
Mislim da oni stariji/jeftiniji imaju 1024*600 ili tako nešto, ali danas već i telefoni imaju bolje od toga :)
Stariji, ali i mnogo novih netbookova ide sa ovom rezoluciom koja je native za ws. Dakle staviti 1024*768 je čista glupost. Moj je star oko 2 godine, koštao je oko 400€ (za te pare sam mogao i laptop, ali ja sam želeo netbook zbog lakoće nošenja na duga putovanja) ali defaultna rezolucija, da ne kažem zakucana, je 1024*600...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 17 Apr 2013, 12:02

Нисам много гледао детаље, да ли је поменута минимална резолуција за метро или и за класичан десктоп? За метро и разумем, где да стану квадрати али десктоп би можда и могао на мање.

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator

Post od Miroslav Jeftić » 17 Apr 2013, 12:16

vladared napisao:Stariji, ali i mnogo novih netbookova ide sa ovom rezoluciom koja je native za ws. Dakle staviti 1024*768 je čista glupost. Moj je star oko 2 godine, koštao je oko 400€ (za te pare sam mogao i laptop, ali ja sam želeo netbook zbog lakoće nošenja na duga putovanja) ali defaultna rezolucija, da ne kažem zakucana, je 1024*600...
Netbukovi su ionako završili karijeru, od svih minusa koje Win 8 ima, taj je još i najmanje značajan. :)

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 17 Apr 2013, 12:25

Ne bih se baš složio sa tobom, ali svako ima pravo na svoje mišljenje. Mislim da će uskoro biti malo drugačiji netbookovi, odnosno da su padphonovi jedan oblik istog. U svakom slučaju su pravili za ove mašine (ne treba da ga interesuje da li ima integrisanu tastaturu ili je tačskrin), ako na njima ne radi kako treba, kako će onda raditi na onima koji nisu ciljano tržište?
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator

Post od Miroslav Jeftić » 17 Apr 2013, 12:44

Klasični netbukovi jesu mrtvi i više se neće praviti, tu nema nikakve dileme:
Sayonara, netbooks: Asus (and the rest) won't make any more in 2013
A five-year lifespan turned out to be all that netbooks got. Acer and Asus are stopping manufacture from 1 January 2013
http://www.guardian.co.uk/technology/20 ... -dead-2013

Što se tiče tableta, već i sada uglavnom imaju bolju rezoluciju od 1024*600, a novi modeli pogotovo :)

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 14 Maj 2013, 21:29

Today at the JP Morgan Technology, Media & Telecom Conference in Boston, Tami Reller shared with the audience that the update previously referred to as “Windows Blue” will be called Windows 8.1 and will be a free update to Windows 8 for consumers through the Windows Store.
http://blogs.windows.com/windows/b/blog ... etter.aspx
We have much more to share about Windows 8.1 in the coming weeks. We will also be making a public preview of Windows 8.1 available starting on June 26, timed with the Build developer conference in San Francisco. The preview will be available for Windows 8 and Windows RT.

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Windows 8.1 preview (aka BETA)

Post od Gruja » 28 Jun 2013, 12:57

WIN 8.1 fraj download ovde
http://windows.microsoft.com/en-us/wind ... w-download

Zahteva sledece:
Windows 8.1 Preview works great on the same hardware that powers Windows 8:

Processor: 1 gigahertz (GHz) or faster
RAM: 1 gigabyte (GB) (32-bit) or 2 GB (64-bit)
Free hard disk space: 16 GB (32-bit) or 20 GB (64-bit)
Graphics card: MicrosoftDirectX 9 graphics device with WDDM driver

Windows RT 8.1 Preview requires that you have a PC already running Windows RT with 10 GB of free storage space.
Windows 8.1 Preview: FAQ

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator

Post od Miroslav Jeftić » 28 Jun 2013, 13:47

Skinuo...videću danas ili sutra da instaliram :)

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 28 Jun 2013, 14:03

Vazi. Javi kako je proslo.
Baci bar povrsno pogled na onaj FAQ da bi bio siguran da ce ici glatko.

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator

Post od Miroslav Jeftić » 28 Jun 2013, 16:38

Šta može da krene naopako? :lud:

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 28 Jun 2013, 23:07

Ја инсталирао синоћ па поподне опет јер сам нешто забрљао. Промењене су неке ситнице и тиме мало олакшан рад, не знам да ли је дирано испод хаубе ... мада ме не занима превише. Истекло ми је и друго трајање ентерпрајз верзије и ово је таман легло као поручено. Иначе ентерпрајз има (полу)легално ипак само 90+90.
Пробаћу га мало следећих неколико дана да видим чему личи и онда га батаљујем, досадан као и сваки други пенџер. ;)

Е да, могао би неко ко се разуме да подеси да се windows nt 6.2 пријављује као windows 8 а од сада и windows nt 6.3 као windows 8.1, мало ми поглу делује кад видим да некоме пише windows vista 2.

Odgovori

Povratak na “Windows desktop”