Windows 8

Podešavanja i optimizacija 9x/2000/XP/2003/Vista/7 desktop platformi. Osnovni paketi i instalacija Windowsa.

Moderatori: Pollux, Miroslav Jeftić

Odgovori
Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Re: Windows 8

Post od Gruja » 01 Nov 2013, 11:38

Skype i kod mene na Win 7 pobrljavio pre neki put. Onda sam ga deisntal , vratio prethodnu reviziju i verovatno necu neko duze vreme da update-ujem taj crap od softvera.
Kažu nisam pod libelu zato što feniram ćelu ...

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 21 Apr 2014, 21:45

Windows 8.1 update1
jeli taj update 1 postao dostupan kao samostalan download? Cini mi se da su ga bili pustili slucajno na jedan dan i ja poceo da skidam a sada ne mogu da ga nadjem gde sam ga skinuo ili sam mozda ugasio kompjuter za vreme skiadanja. Nesto sam citao da update 1 nece biti dostupan za download pre 30. aprila, malo sam ispao iz tokova pa ko ima vremena nek napise koju :)

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 21 Apr 2014, 22:10

Nije kao samostalan download, već se skida preko klasičnog Windwos Update-a, ako si redovno skidao zakrpe mora bi ga imati na spisku. Mislim da je oko 900Mb veličina :)
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 21 Apr 2014, 22:24

Ма ја бре немам осмицу зато и питам. Припремам се за инсталацију.
http://www.microsoft.com/en-us/download ... x?id=42327
http://www.extremetech.com/computing/17 ... -right-now

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator

Post od Miroslav Jeftić » 21 Apr 2014, 22:42

Instaliraj onda 8.1 od nule ako možeš i već posle toga pusti Win Update da svuče sve zakrpe, tj. tako bih ja :)

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 22 Apr 2014, 00:31

Ја сам скоро хтео да апдејтујем овај ентерпрајз али није пролазио један (онај главни) апдејт, скинуо сам их посебно али је опет пуцао на истом месту. Онда сам довукао нови ентерпрајз са све закрпама па инсталирао, ионако је било још ~25 дана до краја другог дела живота.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 22 Apr 2014, 23:12

A odakle si dovukao? Ja imam samo onaj W8.0 enterprajz, nemam ni 8.1.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 23 Apr 2014, 08:36

ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 16 Jun 2014, 17:17

Хм, бавим се ових пар дана прилагођавањем оперативних система новом хардверу и тек сада сам укапирао да windows 8.1 уопште нема опцију да се диже у safe или неком сличном моду. Тачније има, стартује се па се у подешавањима подеси да то може и после није проблем али ... пребацио сам хард на нови комп, све се лепо подигло осим што није било слике. ;) Није се снашао да пребаци са Ати на Интела, одсвирао је стартну музику али од слике ништа. Мислио сам да одем у сејф мод па одрадим апдејт или инсталирам драјвере али најн, нема тога у овој ситуацији. Шта да ради неко ко не може да подигне систем да би подесио ово? Ваљда је добро да то урадим чим опет подигнем 8.1 ... а дотле завршавам апгрејде на 7 ентерпрајз, нека га за сваки случај на харду.

Иначе су Убунту и сва родбина ладно одрадили прелазак на нови хардвер, као да се ништа не дешава. PCLinuxOS је укапирао да нешто није у реду, али је довукао и инсталирао па је и он прорадио. Арчи није успео али сам лако нашао како да му доакам, он одмах пребаци у прву конзолу и само се откуца команда да инсталира Интел драјвере и све проради. Једино је windows одбио сарадњу па сам јутрос опет инсталирао 8.1 и 7 (оба ентерпрајза) а линухе ћу да оставим како су и били, што да поново све подешавам??

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 16 Jun 2014, 19:11

Коначно сам завршио са апдејтом, траје цео дан до подне и до увече и сад завршавам комплетирање ... кад приметим нешто што нисам до сада. Иначе сам их трпао и на 8.1 јер ми онако лепо делују а на 7 су такорећи обавезни ... а сада ово. Да ли је неко имао проблема због геџета? Нећу много да трошим пенџере али сада имам два на два харда и на оба сам увалио ову опасност.
Gadgets have been discontinued

Gadgets are no longer available on our website because the Windows Sidebar platform in Windows 7 and Windows Vista has serious vulnerabilities. Microsoft has retired the feature in newer releases of Windows. Gadgets could be exploited to harm your computer, access your computer's files, show you objectionable content, or change their behavior at any time. An attacker could even use a gadget to take complete control of your PC. If you're concerned about the safety of gadgets you’ve downloaded, find out more about gadgets and steps you can take to protect your PC.
http://windows.microsoft.com/en-US/windows/gadgets
http://support.microsoft.com/kb/2719662#FixItForMe
http://technet.microsoft.com/en-us/security/dn261332
https://technet.microsoft.com/library/security/2719662

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator

Post od Miroslav Jeftić » 16 Jun 2014, 21:31

Gedžete nisam nikad ni koristio, ali ne sećam se da sam negde po forumima viđao da se neko žali na njih što se tiče bezbednosti.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 16 Jun 2014, 22:22

Ја сам их користио у 7 а после наставио нешто слично на линуху а и на 8. Данас сам као хтео да додам неке геџете за 7 који су били у паковању за 8 и када ме бацило на званичну страну, имао сам шта да видим. Први пут ово читам, немам појма да ли је неко имао проблеме.

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 17 Jun 2014, 07:18

Ја не могу без пар њих на Седмици, а МС их више нити прави нити подржава, јер су били извор рањивости система, како они сами веле.

Па их тражим углавном по сајтовима са архивом истих.

Slika

Можда пређем на 8.1 најесен, али можда.

Бтњ, жури нам системски сат. ;)
Prikačeni fajlovi
ScreenShot009.jpg
(74.35 KiB) Nije preuzet ni jednom
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39

Post od blackbeast » 17 Jun 2014, 08:42

Ovaj sto odbrojava do Tasosa je najbolji!!!! :) :) :) :D :D :D :P
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 17 Jun 2014, 09:23

Тон-мајстор napisao:Ја не могу без пар њих на Седмици, а МС их више нити прави нити подржава, јер су били извор рањивости система, како они сами веле.

Па их тражим углавном по сајтовима са архивом истих.
Није проблем да се нађу него то шту су их укинули због проблема који мора да нису мали због такве одлуке. Или само хоће да форсирају прелазак на други принцип који нуди 8? Мада сам ја и тамо набацио геџете, чак у пакету има и неких лепших због којих сам и потражио сличне за 7.
Тон-мајстор napisao:Можда пређем на 8.1 најесен, али можда.
Ако имаш два харда, онда набаци на други, пробавај па одлучи. Ја сам увек тако радио са Пенџерима, неко време пробам нови а имам стари за сваки случај па ако добро ради, онда он постаје главни а претходник буде резерва. Све у свему, новији и вероватно дотеранији, метро скоро и да не мораш да видиш мада је некад кориснији од старт дугмета ... мада би требало да пређеш на неки други ОС.
;)
Тон-мајстор napisao:Бтњ, жури нам системски сат. ;)
Јок, прешао је на летње рачунање па мораш да подесиш на свом профилу.

Кад помињеш време, одакле неким линухима идеја да се хардверски сат на компу пребацује на UTC а системски помери на локално време?? Убио ме у појам Манџаро док нисам укапирао детаљ, неколико дана се нервирам што кад год пребацим на други ОС, сат оде пар сати тамо и вамо.

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 17 Jun 2014, 21:37

Блеки, реци... :pijemoooo:

Клеко, је не знам како се упадало у комп преко геџета, али досад нисам имао проблема са вирусима, тројанцима, био део неког ДДоС-а и слично.

Неко је негде једном написао да је 8.1 10-так % бржи од Седмице, што нама са кљакавим машинама (у те ти више не спадаш, јелте) сасвим довољан мамац.

Абре, жури три минута! :mrs:
'ел немам?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 18 Jun 2014, 00:43

Зато сам и питао, ја их одувек користим а сада видим да су их се одрекли и да је то опасно. А да сам чуо, знао бих. ;)

Није ми макина више кљакава али сам опет узео испод нивоа. Прошли пут сам узео DC када су C2D били бољи, сада узимам G када је ту i серија ... али је ово јорганска макина. Ја такође имам утисак да је са претходном макином осмица некако лакше дисала али ја нисам неки захтеван корисник а и умем да сачекам. А да само знаш колико је линџа бржииииии ...

За три минута се не потрисам, мада је мени сат увек тачан јер линух боље контролише него пенџери. Тамо никако нисам успео да подесим стварну синхронизацију сата. Овде је увек савршено тачно.

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 18 Jun 2014, 07:10

А да само знаш колико је линџа бржииииии ...
A да само знаш да ниједан мени неопходан програм не ради на линџиииииии... :p
'ел немам?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 18 Jun 2014, 08:15

То је мучило и мене док нисам провалио да линџа програми за те неке намене раде боље. Једино што ти имаш специфичан хардвер мада линух све боље покрива тако нешто. Чак постоје и специјализоване млатимудијалне верзије које су окренуте на ту страну. Ја сам укапирао да ми је боља варијанта да отворим прозор кад баш морам нешто да урадим у њему него да због једног или пар програма све остале жртвујем.
;)

Који су беше ти неопходни програми да мало разгледам?

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 18 Jun 2014, 09:18

:) To kleko ja govorim već godinu dve, kada je lindža zaista uznapredovao neverovatno. ;) :p Hajde tonac izjasni se pa da vidmo da li ima odgovarajućih zamena?
itpoint.rs

Odgovori

Povratak na “Windows desktop”