Windows 8

Podešavanja i optimizacija 9x/2000/XP/2003/Vista/7 desktop platformi. Osnovni paketi i instalacija Windowsa.

Moderatori: Pollux, Miroslav Jeftić

Odgovori
Edwin
Dopisni član
Pridružio se: 22 Sep 2007, 13:27

Re: Windows 8

Post od Edwin » 07 Sep 2013, 14:27

Miroslav Jeftić napisao:Čekaj, zašto bi reinstalirao zbog toga? :? Kreiraj novog korisnika i posle toga izbriši ili disable-uj starog i rešen problem :)
Fora je sto je nemoguce. Kada odem na C/USERS imam dva korisnika. Taj novi i stari, ali je stari nemoguce obrisat, a nemoguce i da se fajlovi smjeste u folder novog korisnika. Znam da postoji opcija da preko PC Setingsa reinstaliram, ne bi isao clean vec samo da sve pobrisem pa da kreiram ponov korisnika, vjerovatno bi to mozda i rijesili problem a i najjednostavnije je rjesenje ako prodje, naravno. Mislim da u ovoj situaciji kljuc i nije potreban, ali sam ga nasao putem predlozenog programa.

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 07 Sep 2013, 15:52

Kako misliš "nemoguće da se fajlovi smeste u folder novog"? Koji fajlovi su u pitanju? :) Pored toga, zašto ti je bitno da obrišeš tog korisnika, kreiraj sebi novog i disable-uj starog i to je to, nema uopšte potrebe da se briše njegov folder iz c/users pošto svakako ne zauzima puno mesta, tj, njegovim brisanjem se ništa bitno ne dobija :) Ali ako baš hoćeš, sigurno može da preuzmeš vlasništvo nad folderom i onda ga izbrišeš, tj. ako je novi user administrator.
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Edwin
Dopisni član

Post od Edwin » 07 Sep 2013, 16:26

ma najobicniji fajlovi. Recimo sliku bilo kakvu s neta ocu da snimim u novokreirani i ne da. Sve sto si predlozio sam ja vec uradio, uklonio taj user koji mi je "smetao" ali opet ista stvar.

Recimo download kad radim necega, ne zelim uopste da sprema u taj stari account vec u novokreirani.
Prikačeni fajlovi
1291951_709931549021215_330675739_n.jpg
(17.05 KiB) Nije preuzet ni jednom

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator

Post od Miroslav Jeftić » 07 Sep 2013, 21:27

Nije mi jasno, aj opet ako možeš kako si kreirao novog korisnika, gde si trenutno ulogovan (na kojeg korisnika, starog ili novog), gde se nalazi lokacija na koju snimaš (stari ili novi korisnik)?

Edwin
Dopisni član

Post od Edwin » 09 Sep 2013, 16:23

Jako je zapetljano za objasnit sta se desavalo. Uglavnom dosta toga se pobrkalo do te mjere da je bilo gotovo nemoguce upravljati account-ima. U svakom slucaju sam rijesio problem na nacin da sam iz PC Setings-a uradio RESET PC, te je sad sve kako treba.

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator

Post od Miroslav Jeftić » 09 Sep 2013, 18:42

Čudno to sve zvuči, upravljanje nalozima je obično sasvim jednostvano, ali dobro, bitno da je rešeno :)

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 09 Sep 2013, 20:55

"iz PC Setings-a uradio RESET PC, te je sad sve kako treba."

?

Ako si koristio neke 3rd party alate da administriraš Windows onda nije ni čudo što se napravila konfuzija kakvu si imao. ali dobro, ako je reset PC pomogao onda je to to ;)

Edit: A windows 8 ima ovaj PC Settings, dobro onda nije 3rd party alat :)

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 10 Sep 2013, 06:57

Да ли ИКО од вас може да ми каже да му Осмица (8.1) ради стабилније, или важније - БРЖЕ на истој конфигурацији ПЦ-а? Или је само чуо?

Да ли је ова нова 8.1 морање или не? Шта доноси?

Наравно, све у 64-бита.
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 10 Sep 2013, 08:15

Ја сам до сада само лагано пробао на кршу јер ми се не мења прозор који добро ради а ионако је само резерва. Јуче сам добио замену за оног цркнутог зеленка па ће опет у комп да легне други хард а онда ћу да напишем утиске.

Без Аеро теме ће да ради лакше тј мање се мучи код кршева мада тако делује ружњикавије. Мало се боље сналази са хардвером а када се подеси да личи на претходне ... онда скоро да ради као и они. Данас ћу да инсталирам 8.1 (који је ипак тек у проваљеној RTM варијанти) па ћу да оверим. Пошто имам обичај да користим Ентерпрајз, мислим да неће моћи да се активира а побуниће се ускоро па нећу превише да се ослањам на њ.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator

Post od Miroslav Jeftić » 10 Sep 2013, 08:52

Тон-мајстор napisao:Да ли ИКО од вас може да ми каже да му Осмица (8.1) ради стабилније, или важније - БРЖЕ на истој конфигурацији ПЦ-а? Или је само чуо?

Да ли је ова нова 8.1 морање или не? Шта доноси?

Наравно, све у 64-бита.
Brže se podiže i gasi, to je definitivno primetno :) U radu... ne znam, i Win 7 je brz (doduše koristim ssd), moguće da bi se na slabijim konfiguracijama nešto primetilo, ali pitanje je. Što se tiče verzije 8.1, ja sam imao problema s kompatibilnošću nekih uređaja u preview verziji, ne znam da li je to sređeno/ispeglano u konačnoj, ali na mojoj konfiguraciji je bolje radila "obična" tj. starija osmica :)

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 17 Okt 2013, 23:26

Да не заборавим, уз *бунту је ту и коначна верзија Пенџера 8.1 па ћу сад ... ако се не успавам ... да инсталирам. Ма боље ујутру, сад има лепших занимација од инсталирања.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 18 Okt 2013, 11:09

Покварењаци, нису повећали реармове, опет има само још један.

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 18 Okt 2013, 11:12

Ne bih znao kasti... Ja imam onaj trajni...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 18 Okt 2013, 11:14

Da neko pogrešno ne shvati, onaj legalni!!!!
itpoint.rs

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 18 Okt 2013, 11:50

Па и Ентерпрајз је легалан. И реарм је интерна оригинална команда. Нисам још успео да купим 8.1 јер се појавио јуче, можда ћу да набавим неки примерак мада ... чему све то? И претходне сам покретао да видим има ли апдејта, личи ли чему ... понекад покренем и ону легалну Седмицу (мада због промене мрежне да ми тупе ... е заслужили су и да крекујем, мада нећу) па да плаћам ... најн.

Једини којима је њиндоњс неопходан (не мислим на фирме) су они који користе разне кореле, офисе, фотошопове, програме за обраду видоја ... а они сигурно зарађују велике новце кад могу да себи приуште тако скупе програме. Ја сам ипак обичан корисник.

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 18 Okt 2013, 12:07

Hahaha... pa ja imam oređinale 8icu zbog svoje firme. Rearm jeste legalan, ali ako se ne zloupotrebi. Koliko sam ja razumeo, rearm je samo za one koji ne mogu odmah da aktiviraju windows, dogodi se da si kupio na Zanzibaru na safariju, pa nemaš internet da ga odmah aktiviraš, ili za one koji bi da probaju, pa da ti ne bi propala licenca, onda koristiš rearm. Koliko ja razumem, svako drugo korišćenje se može podvesti pod pirateriju ;)
itpoint.rs

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 18 Okt 2013, 12:45

Седмица је имала десет дана од инсталације до активације па онда 90 дана па реарм. Ако си на сафарију дуже од десет дана ... па јбг, немој да гледаш лаптоп него лавове и слонове. ;) А мислим да и после тих десет дана није проблем да се активира. Осим тога, зашто реарм не дода неколико дана него 6 пута по 10+90?

Па ја баш и хоћу да пробам, зато користим реарм. ;) И тако 6 пута на Седмици. Баш ме занима коме ће Седмица да издржи дуже од 600 дана а да не реинсталира. Или промени хардвер. Ова 8.1 има фору само 180 дана (одмах је била активирана, није понудила 10 дана до активације) али не верујем да ћу толико да чекам. Па и линухе реинсталирам двапут годишње.

Edwin
Dopisni član

Post od Edwin » 31 Okt 2013, 23:56

da li neko ima problema sa koristenjem Skype-a na 8.1. Cim sam izvrsio update nemoguce pokrenut Skype ukoliko je kamera aktivan uredjaj. Cim je disable onda je OK.

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator

Post od Miroslav Jeftić » 01 Nov 2013, 00:42

Ne znam, nikad ni ne koristim kameru :) Uzgred, da li je u pitanju Skype za dekstop ili Skype za metro?

Edwin
Dopisni član

Post od Edwin » 01 Nov 2013, 00:53

nekad mi treba kamera pa je s toga bitno da radi. Meni se desava sa obje verzije

Odgovori

Povratak na “Windows desktop”