Windows 8

Podešavanja i optimizacija 9x/2000/XP/2003/Vista/7 desktop platformi. Osnovni paketi i instalacija Windowsa.

Moderatori: Pollux, Miroslav Jeftić

Odgovori
Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Re: Windows 8

Post od Miroslav Jeftić » 29 Jun 2013, 01:20

Instalirao danas :) Ako se instalira preko Windows 8 Enterprise Trial, ne može da update-uje, već sve pobriše i onda instalira. Prilikom instalacije traži da se prijaviš sa Microsoft nalogom (bivši Live), ali posle se može kreirati još običnih/lokalnih naloga. Start dugme su vratili, naravno nema istu funkciju kao u Win 7/Win XP, ali nije ni loše rešeno, posebno ima dosta opcija na desni klik. Nešto me je zezao najnoviji Flash (koči se), pa sam instalirao prethodnu verziju i sad radi normalno :)
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 29 Jun 2013, 01:37

Ентерпрајз се не апгрејдује, то се од старта зна. Зато сам ја и инсталирао преко тј уместо. Одавно пазим да ми на пратицији где је ОС не буде ништа битно и лако ми је да преинсталирам било шта било где.
Може да се игнорише то што тражи Microsoft налог, мало сачека па пријави да га нема и онда настави. Код мене и не може, није ми активан DHCP и адресе уносим ручно па је на интернету тек по инсталацији и подешавању.
Старт дугме ваљда само баци на старт екран док на десноклик има неке опције које завршавају посао. Већ ми се више свиђа старт екран од старт дугмета па не бринем много. Ионако су ми на десктопу све потребне иконе плус неколико геџета ... шта ће ми старт дугме?
Сада може да се директ стартује на десктоп уместо на метро екран што некоме може да значи.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 30 Jun 2013, 10:41

Све заборавим да напишем поруку са 8.1 да видим како ће да буде пријављен ОС.

Аха, остало је Windows Vista 2.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 30 Jun 2013, 12:24

Pa pisao je Miroslav pre tebe :p

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 30 Jun 2013, 15:54

Нисам био сигуран да је са нове осмице, пошто је виста 6.0, седмица 6.1, осмица 6.2 а нова осмица 6.3 ... мислио сам да ће да пише виста 3. ;) А овде нико не зна да то подеси па ће да остане тајна ко са ког ОС-а пише.

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 30 Jun 2013, 15:56

Resenje:

Ukinuti identifikaciju OS-a ili sumonovati medu ;)

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 30 Jun 2013, 19:10

А ти још користиш висту??

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 30 Jun 2013, 21:27

Windows 8 detekcija bi trebala biti ok sada. Vista 2 sam stavio beta fazi kada je calexx bio jedini w8 korisnik. :sramota:

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 30 Jun 2013, 21:51

calexx napisao:А ти још користиш висту??
aha :rolleye

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 30 Jun 2013, 22:22

Ја сам је предуго користио па је сада прескачем, мада сам неки дан додао ХР ... немам довољно примарних партиција да додам још неколико windows варијанти. Довољно ми је и оволико, важно да за линухе има довољно места.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 30 Jun 2013, 22:24

Milan Muždeka napisao:Windows 8 detekcija bi trebala biti ok sada. Vista 2 sam stavio beta fazi kada je calexx bio jedini w8 korisnik. :sramota:
Не знам како си сада подесио, windows nt 6.2 је windows 8 док је windows nt 6.3 овај нови 8.1, надам се да си тако и поставио. Ако ниси, промени за овај 6.3 да пријави као 8.1 док би 6.2 требало да буде класична верзија 8.

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 30 Jun 2013, 23:11

Hmm probaj pa da vidimo. Ako je ok to bi bilo 30 evra.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 01 Jul 2013, 02:18

Што се плаћања тиче, никакав проблем. Шефе, исплати. ;)

едит: немој, још не пише 8.1. ;)

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 01 Jul 2013, 02:32

Изгледа да је овде прсте умешао и броњсер па са Лијом показује 6.2 а ИЕ каже 6.3. Шефе, исплати. ;)

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator

Post od Miroslav Jeftić » 01 Jul 2013, 08:40

Ja sam završio moju 8.1 avanturu - problemi sa wifi karticom (intel 6250), ne rade vpn-ovi, ne radi sync u Mozilli kako treba, još ponešto mislim da je bilo... uglavnom juče obrišem i vratim nazad Win 7 :D Običan Win 8 mi je bio uglavnom ok, ali pošto ima manje re-armova vratim ipak stari. :lud: Developer Preview ne bih preporučio ni zašta ozbiljnije, najviše kao dual boot ili u nekoj virtuelnoj mašini.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 01 Jul 2013, 10:15

Виртуелне машине ми се све мање свиђају али су зато вишеструки ОС на компу права ствар. Ипак нећу да много брљам по новом харду али је стари (200 гига) добио 8.1, ХР и три линуха. Пробаћу 8.1 још мало, чисто да видим да ли ћу да приметим нешто битно боље у односу на седмицу ... срећом нема реармове. ;) Мада ... тешко да бих више могао да озбиљније трошим њиндоњс.

Edwin
Dopisni član
Pridružio se: 22 Sep 2007, 13:27

Post od Edwin » 07 Sep 2013, 01:35

Reinstalacija

Da ne pokrecem zasebnu temu moze i ovdje. Naime laptop je kupljen u Njemackoj i dosao je sa originalnim Windows 8. Svi papiri su stigli, apsolutno sve ali nigdje nema kljuca u slucaju reinstalacije. Iz nekih razloga, reinstalacija je sada neophodna. Na koji nacin sad to izvest jer nemam kljuc a ni instalacioni disk. Kojim programom je najsigurnije provjerit kljuc, ili ako postoji neka druga metoda. Tacnije koji nacin reinstalacije predlazete uopste.

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 07 Sep 2013, 11:45

Obicno najsigurnija metoda da je Win legalan na laptopu, je nalepnica sa donje strane laptopa. :)

Po ovom linku
http://pcsupport.about.com/od/windows-8 ... ct-key.htm
trebalo bi da ti pomogne Belarc Advisor program da nadjes serijski.
http://www.belarc.com/free_download.html
Nisam probao i ne znam da li je uspesan u tome ali ga mnogi preporucuju.

Sto se reinstalacije tice, ne znam koji bi ti metod preporucio - da li reinstalaciju (poput recovery-ja) ili format pa novu instalaciju.
Zavisi koliko je sistem "uzreo". Ako bas lose radi, napravi bekap pa formatiraj i uradi novu instalaciju.
A za instalacioni disk..snadji se.

Mozda ovo radi???
http://windows.microsoft.com/en-US/wind ... t-key-only
If you bought Windows 8 and you have a Windows 8 product key, you can download and install it from this page.
Amose je li to bio elektricitet?

Edwin
Dopisni član
Pridružio se: 22 Sep 2007, 13:27

Post od Edwin » 07 Sep 2013, 12:20

Sustina zasto se zeli uradt reinstalacija je sljedeca: "How to rename a default user directory after changing computer name". Sistem je instaliran prije 10 dana medjutim, problem mozda jeste bizaran, ali nervira...........prilikom instalacije pogrijesili su ime korisnika, tako da prikom promjene imena racunara gotovo nemoguce promijenit ime foldera za cuvanje fajlova po defaultu. Naljepnice nema pa cu s tim programom pronaci key, jedinio je sad belaj gdje naci Windows ukoliko ne proradi ovo s linka koji si dao.

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator

Post od Miroslav Jeftić » 07 Sep 2013, 14:08

Čekaj, zašto bi reinstalirao zbog toga? :? Kreiraj novog korisnika i posle toga izbriši ili disable-uj starog i rešen problem :)

Odgovori

Povratak na “Windows desktop”