Windows 8

Podešavanja i optimizacija 9x/2000/XP/2003/Vista/7 desktop platformi. Osnovni paketi i instalacija Windowsa.

Moderatori: Pollux, Miroslav Jeftić

Odgovori
Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Windows 8

Post od Pollux » 14 Feb 2012, 21:07

Windows 8 Valjda je vreme i za ovu temu :O)

evo ko hoce da proba malo ;)

http://www.forumswindows8.com/windows-8-download/

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Re: Windows 8

Post od calexx » 14 Feb 2012, 21:44

Хм, када сам покренуо довлачење, флешгет је рекао да је то већ скидано. Јесам га једном пробао али ми се не чини да сам се одушевио. Беше оно са пољима на која се кликће и са варијантом да се то превесла у облик на који смо навикли.
Чини ми се да ми је интересантније да пробам нове Линухе, Њиндоњс се појављује једном у неколико година па има времена да се проба а ове мењају на пар месеци. :) Сада сам стигао до два Линуха на компу а меркам још неки. Имам три харда.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 14 Feb 2012, 21:53

Ма, да... није то за нас са мишевима. То је за оне са екранима осетљивим на додир.

Опет тролујемо са балкона... :mrs:
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 14 Feb 2012, 22:04

Ma moz' ti baloncici da se izgase.

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Pridružio se: 21 Jun 2007, 00:05
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 15 Feb 2012, 20:34

Може - и онда ти остане нешто што је, у суштини, Windows 7 :)
Ko prvi devojci, sam u nju upada

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 15 Feb 2012, 21:51

Само да украдем из Осмице фајл-менаџер, тј. експлорер, па доста.
'ел немам?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 15 Feb 2012, 21:55

Сад ће да ме натера да опет инсталирам е да бих се подсетио шта је толико добро да може и да придисмр тотал командеру. Али могу пошто сам се мало играо виртуелним макинама па је сад све лакше.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 15 Feb 2012, 22:51

Ма, користим и ја ТК за копирање, премештање, али када отвараш неки фајл за даљу манипулацију, нови експлорер је далеко бољи.

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Explorer#Windows_8

Slika
'ел немам?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 15 Feb 2012, 23:15

Нисам задовољан одговором, дај неки детаљ. ;)

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 16 Feb 2012, 00:24

MladenIsakovic napisao:Може - и онда ти остане нешто што је, у суштини, Windows 7 :)
Naravno, ono pravo tek dolazi :) ali posle osmice ;)

Kontam da je Vaske bio u pravu kad je Vistu poredio sa ME :lud: :idiot:

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 16 Feb 2012, 00:26

Hm mogli bi malo da pozure sa razvojem, meni istice trial za kojih 140 dana na ovom Enterprajzu :gore :lud: :respekt :lol: :pijemoooo:

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 16 Feb 2012, 00:41

Васке је БИО у праву, али не из разлога које је он наводио (рецимо, инат и љубомора), него нешто друго, "техничкије".

Сада, после толико година могу да одам "тајну". ;)

Елем, када је изашла Виста, сви смо се напржили како ћемо се најзад склонити са уклетог ХР-а, па смо полетели на њу. То је негде на почетку постојања форума било, не сећам се више тачно.

Меда (Архимед) нам је убрзо рекао (у поверењу) да из поузданих извора зна да је Виста само нашминкан ХР, и да тек предстоји право кодирање кернела за њу. Наравно, то се и десило, кроз СП1 и онда и СП2, који је финализовао разлику у односу на XP. Тако је и остало.

Ко је то инсталирао, приметио је дуг, компликован процес и потпуну промену понашања након тих апдејтова, на боље, мислим. Барем они које ја знам.

Седмица је од почетка нов код и мало се мењала од настанка. Чак и апдејтови/крпеж нису пречести и своде се на ситнице. И супер је!

Осмици желим све најбоље, али не планирам да никада узимам покретни комп (лаптоп то НИЈЕ, јер нема тачскрин!), па самим тим немам потребу да пратим њен развој.
'ел немам?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 16 Feb 2012, 01:23

Шта знам, трошио сам Висту пре Седмице, после сам прешао на новије али нисам баш приметио неке битне разлика. Када сам дигао неки новији СП, нисам више баш користио Висту па нисам ни приметио неке разлике. Повремено ипак рестартујем и Висту и могу да кажем да не осећам да се битно разликује од Седмице. Само нешто ситно.

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 16 Feb 2012, 08:07

Ne bih se složio. Pošto imam višak računara u kući, a manjak legalnih licenci :) , Vista je jedna od onih legalnih. Baš da bi mi svi bili računari legalni, instalirao sam ga i namerno je držao. Prošao je SP1 i SP2 i onda se tako upucala da to nije bilo normalno. Windows 7, za razliku od predhodne, od prvog minuta radi kako treba, dok Visti nije ništa pomoglo.
itpoint.rs

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 16 Feb 2012, 10:45

Шта да ти кажем, немаш среће или тако нешто. ;) Мени је та Виста и даље активна и завршила ми је посао када сам реинсталирао Седмицу када је забрљао реарм па сам убацио ултимативну као и нову ентерпрајз ... тада је остала жива само Виста. Јесте мало штуцала али сам то решио, чини ми се да сам одрадио апдејт а и побио неке глупе програме са којима сам експериментисао и који су од почетка били сумЉиви. Сада ради без грешке ... мада има неких ситница где је Седмица стварно боља. Али, као што сам написао, када сам на Висти, уопште не осећам да нешто недостаје, као рецимо када негде пробам ХР.

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 16 Feb 2012, 10:59

Чувам све своје инсталације ОС-ева, још од 95-тице до Осмице. Ту је нешто оригинала, али и мало пирата, у разним верзијама и са додацима (СП-има) и баш погледам малопре - нема Висте! :nene:

Није тема о њој, али ми се код ње допало нешто потпуно непотребно и оптерећујуће - видео-војпејпер! Ако се неко сећа, то је била могућност да се неки (не било који!) видео врти у круг и у бескрај као подлога на десктопу... било је ту сцена из природе, и тако. ЦПУ је ишао на 20%, само због тога. Бесмислено.

Погреши човек... :sramota:
'ел немам?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 16 Feb 2012, 11:44

Само ложиш ... ајде сада на твоју претходну поруку и објасни о чему се ради ако већ није Виста у питању. ;) Што се лајв тапета тиче ... то не би требало да је неки проблем, па увек можеш и неки филм да поставиш да буде уместо тога ... ја на андроидима ;) имам лајв тапете и наравно, то сам једном пробао колико да видим ради ли. Углавном поставим неку слику са што тамнијим мотивима да ми не бљешти. До скоро сам стављао тајловане шаре да не оптерећује али за толико се напредовало па сада може и слика.
Није много ОТ, тема је о Осмици а ово су поређења и паралеле.

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 16 Feb 2012, 14:48

Мислим да не може да се постави видео као подлога на Седмици, без помоћних програма. Тога зелениша већ има.

Ја сам пробао на Висти да подметнем неке своје адаптације, али је прихватала само оригиналне које су стигле са њом, неки флег у видеу је едитовањем био измењен и то није радило.

Ај, нећемо више овде.
'ел немам?

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 17 Feb 2012, 16:14

@Ton-majstor, mislim da možeš dodati neke pluginove ili tvikere :) Exploreru Windowsa 7, kako bi bio nešto nalik tom u 8ici.
Ono što vidim sa slike postavljene gore, korisno je onom ko slabije koristi prečice sa tastature.

Na ovo mislim: Keyboard shortcuts for Windows
http://support.microsoft.com/kb/126449
Kažu nisam pod libelu zato što feniram ćelu ...

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 29 Feb 2012, 22:21

Odgovori

Povratak na “Windows desktop”