Windows 7

Podešavanja i optimizacija 9x/2000/XP/2003/Vista/7 desktop platformi. Osnovni paketi i instalacija Windowsa.

Moderatori: Pollux, Miroslav Jeftić

Odgovori
Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Re: Windows 7

Post od calexx » 25 Jun 2011, 15:55

Хм, синоћ сам инсталирао нову Седмицу, пристигла лиценца ... и онда приметим да нема звука. Тј има неколико тренутака, звучници помало реагују али врло брзо нестане. Онда видим да и на другим ОС исто брља ... или сам закачио кабл када сам отварао кућиште и премештао страницу поред каблова (онај за звук ради на мрдање, разлемило се а мене лемилица слабо служи па ми тешко да прелемим) или је синоћ гром закачио и тај део ... мада зашто би га занимала звучна, има ту много лакших жртава??
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 25 Jun 2011, 23:16

calexx napisao:Хм, синоћ сам инсталирао нову Седмицу, пристигла лиценца ... и онда приметим да нема звука. Тј има неколико тренутака, звучници помало реагују али врло брзо нестане. Онда видим да и на другим ОС исто брља ... или сам закачио кабл када сам отварао кућиште и премештао страницу поред каблова (онај за звук ради на мрдање, разлемило се а мене лемилица слабо служи па ми тешко да прелемим) или је синоћ гром закачио и тај део ... мада зашто би га занимала звучна, има ту много лакших жртава??
Definitivno zvuči kao hardverski kvar... nemaš možda napred na kućištu priključak za zvuk, pa da probaš tamo?
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 26 Jun 2011, 10:38

Наравно да је хардверски, само се надам да је тај хардвер кабл до појачала а не звучна. Мало ме плаши што се звук понекад чује али ипак ... сам конектор који иде у звучну је растурен, жице су лабаве па сам скинуо пластику да их сигурније раздвојим ... оно вече сам баш ту премештао страницу а јуче сам видео да је једна жица и откачена.

Немам напред али имам позади. ;) Користим посебну звучну а на компу постоји интегрисана која је искључена. Имам неколико варијанти пробе али сам ових дана завршавао инсталације на оној легалној Седмици и сада је све како би требало па могу мало да испробавам и хардвер. Могу да пребацим овај кабл на интегрисану па пробам а имам и један кабл који делује исправније и који иде из дека на улаз звучне па могу да пробам с њим. Играћу се поподне.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 26 Jun 2011, 11:14

Мораш да напишеш још неки детаљ, да ли постоји правило када звук нестане или се то деси из чиста мира или док радиш сасвим различите ствари? Да ли се онда појављује неки проблем око хардвера тј звучне, да ли се само не чује или пријављује грешке? Да ли си скоро инсталирао нешто ново или радио апдејт? Да ли си пробао да реинсталираш драјвере за звучну?
Мени је умело од Седмице да се деси да један канал не ради па сам прво чачкао око кабла и конектора док нисам укапирао да рестарт враћа тај канал. Зато ми је конектор и разглављен. :(

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 26 Jun 2011, 13:17

Miroslav Jeftić napisao:Definitivno zvuči kao hardverski kvar... nemaš možda napred na kućištu priključak za zvuk, pa da probaš tamo?
Први резултати су неповољни. Променио сам кабл и опет није свирало, онда сам укључио интегрисану и свира. Остаје да се надам да није баш цркла звучна, то вече сам отварао страну кућишта па је премештао тамо-вамо, откачињао сам каблове са хардова ... можда сам мало закачио звучну па је изгубила контакт што ћу да проверим поподне ... или је код тог мрдања померен кабл па преспојио излаз што је довело до цркотине излаза звучне. Шта год, сад слушам на интегрисаној и надам се да ћу себе да убедим да не звучи много горе од Тератек звучне ... мада убедио се или не, сигурно нећу да купујем другу неко време.
:pop:

Nebojsa92x
Pridružio se: 12 Avg 2010, 13:12

Post od Nebojsa92x » 26 Jun 2011, 14:37

Danas isto kao i juce... Igrao bilijar na face-u, slusao muziku na you tube-u i odjednom tisina... Nesto sam cackao, i izbacio mi je pitanje da li zelim da pokrenem aplikaciju kao administrator i tu je bilo zvuka, ali samo tu i nigde vise :S Radio je skoro sam update koliko se secam, ali nisam gledao sta se tacno update-ovalo

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 26 Jun 2011, 18:19

Која плоча, који Вин 7 (СП1?).

Клеко, судећи по последицама невремена у твом крају (овде нас је малчице поштедело), пре ће бити струјна индукција и... гецркт. :mazi:

Већ другу годину гасимо све по кући док сева, од фрижидера до рачунара, тј. умем и да искључим комплет струју у гајби, ако ударају баш близу. :(

Немам пара да поправљам/мењам све што ферцера на њу. :nikako:

Поздрав!
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 26 Jun 2011, 22:07

Па шта знам, прво је запуцао град, као да је неко са кровова сипао шљунак па се смирило, сипала ситна кишица ... и онда је једном рокнуло. Не знам да ли је повезано, могуће је, али откуд звучна поред оноликих модема, рутера, телевизора ... а и ваљда би де нешто чуло у звучницима у том тренутку. Поред тога, умело је да засвира одмах по старту система а све време се чују повремени кликови. Још битније је што сам ту претурао страницу кућишта, знам да сам пар пута трескао јер није хтела да легне ... можда је неки кабл заглављивао ... а крајњи резултат је што сам извукао кабл а он сав растурен, жице промешане, једна и откачена ... А најбоље би било да сам нешто само заглупио ... видећу кад стигнем.

Nebojsa92x

Post od Nebojsa92x » 27 Jun 2011, 02:08

Auuuuuuuuuuuuuuu pa sada jos veci bag :lud: Malo pre mi je odjednom izbacio obavestenje da mi je C particija puna sto me je iznenadilo, jer nikad ne dozvoljavam da bude na manje od 5 GB slobodnog prostora, al ajde... Obrisem ja tako par stvari koje mi nisu potrebne i oslobodim oko 700 MB... I prodje 2 minuta, kad pljas. Opet obavestenje o nedostatku slobodnog prostora na C particiji :cenzura:

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 27 Jun 2011, 07:58

Не мора да значи ништа док не откријеш шта то једе простор. А и тих 700МБ је мало, ослободи 10ГБ па да видимо шта ће да се дешава.

Nebojsa92x

Post od Nebojsa92x » 27 Jun 2011, 11:40

Sinoc sam probao i sa restartom, i nije pomoglo. I jutros kad je "prespavao" pokazuje 15GB slobodnog prostora :lud: Nemam predstavu sta bi moglo da bude, ali sve cudne stvari koje mi se dogadjaju, pocele su od kako sam stavio jos 2 GB RAM-a. Razni crash-evi, error-i i sinoc ovo. Jel moze da bude od toga?
Cim mi vrati drug disk, ide reinstal bez razmisljanja, a ako se bagovi i onda nastave onda mi nema druge nego da bacim tih 2 giga RAM-a

Nebojsa92x

Post od Nebojsa92x » 27 Jun 2011, 15:15

A ono nestajanje zvuka je izgleda neko zabadanje mozille, to sam danas provalio, svuda ima zvuka osim na you tube-u i tome slicno... Sto me opet tera da mislim da RAM ne valja, jer se mozda Kingston i Apacer ne slazu :S

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 27 Jun 2011, 20:15

Probaj jos neki browser, igraj se neko vreme, kako bi utvrdio da je bas do Mozille.
Amose je li to bio elektricitet?

Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39

Post od blackbeast » 21 Avg 2011, 01:10

Ma Grujo, kazi covjeku koji je pravi browser! :)

A oni problemi sa "jedenjem" prostora na disku. Moze biti da ti je swap podesen na automatiku, pa jos plus ako je ram nekompatibilan sa necim, pocne da ga puni raznim glupostima, pa kad napuni ram, krene na swap (odnosno na winu, page file, ako se dobro sjecam), i onda ti sve popuni. Naravno, restart privremeno rjesava problem jer pobrise i sav ram i sve iz swap (tj, page file-a).

Meni je jednom bio slican problem na linuxu. Nesto od hardvera se zakucalo i poceo je da puni log fajlove do nemilosti, i za veoma kratko vrijeme sam imao popunjen disk. Ali je tu problem sto se to ne moze ocistiti samo restartom. A sistem se nije mogao normalno dici niti koristiti. Tako da sam morao sa nekim live linuxom da rijesim problem, da ga dignem i onda rucno pobrisem sa diska log fajlove.
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 26 Jan 2012, 15:47

Pollux napisao:Remaining Windows rearm count: 5 :)))
Remaining Windows rearm count: 1 :(

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 26 Jan 2012, 16:39

Rearm?!
Oce izdrzati do 8-ce? Trebalo bi da je bude u oktobru.
Amose je li to bio elektricitet?

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 26 Jan 2012, 17:23

Видим ја да ћу да ти шаљем неки пакет ускоро, Плоуџ... :mazi:
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 26 Jan 2012, 19:50

Ја сам имао једну инсталацију преко реда и то од нуле, без претходне и није ми ништа фалило. Да сада немам чисту верзију која се не продужава, ландо бих инсталирао од почетка и додао следећих 5-6 продужетака.
Ако имаш два харда, одради нову инсталацију на другом па полако инсталирај програме које користиш и док заврши ова тура, већ си мигрирао. Мени се то више свиђа од мувања.

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 26 Jan 2012, 21:34

calexx napisao:Ја сам имао једну инсталацију преко реда и то од нуле, без претходне и није ми ништа фалило. Да сада немам чисту верзију која се не продужава, ландо бих инсталирао од почетка и додао следећих 5-6 продужетака.
Ако имаш два харда, одради нову инсталацију на другом па полако инсталирај програме које користиш и док заврши ова тура, већ си мигрирао. Мени се то више свиђа од мувања.

Al zar ne mogu da iskoristim neki alat za migraciju? :hmmmm

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 26 Jan 2012, 21:39

Gruja napisao:Rearm?!
Oce izdrzati do 8-ce? Trebalo bi da je bude u oktobru.
paa ne znam ali vec cemo se nekako snaci ;)

Odgovori

Povratak na “Windows desktop”