Suša u Kaliforniji

Zanimljivosti iz živog sveta i prirodnih nauka, zaštita životne sredine
Odgovori
Stefan
Anime/manga expert
Pridružio se: 06 Avg 2007, 15:46

Suša u Kaliforniji

Post od Stefan » 01 Maj 2015, 23:51

Ovih dana čitam o ekstremnim sušama u Kaliforniji u poslednjih 10 godina, ali na svašta nailazim. Čitajući neke teorije zavere, da li je moguće da onolika suša bude ljudskih ruku delo?

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Re: Suša u Kaliforniji

Post od Тон-мајстор » 02 Maj 2015, 08:33

Ено, свађају се тамо као пси, ко ће да продаје воду грађанима. Мислим, која корпорација... типа Нестле, Кока-Кола...

Суша и пожари су тамо константа већ деценијама, а воде стварно има све мање. Мислим, још увек нису рестрикције по градовима, али по селима и фармама се већ осећа и трпи.

Колико сам видео и чуо, падавина (киша, снег) има сасвим уобичајено или барем уобичајено за сувљи период, али је очигледно потрошња превелика. И то од стране индустрије.

Ево ти слика од Нове Године, језеро Мид иза Хуверове бране, којом се напаја велики део Калифорније. Очито је ниво воде подуго низак, види се по стенама. А то је била зима, када има више падавина... и снега и кише. Значи, преполовило се у последње време.

Slika
Prikačeni fajlovi
SAM_0855.jpg
(704.77 KiB) Nije preuzet ni jednom
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 02 Maj 2015, 08:53

Ima vode u Srbiji ;)

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 02 Maj 2015, 09:21

Јутрос сам имао бесплатно туширање и прање косе, док сам прошетао кучиште. Још се сушим. И било је време, нисам се одавно запрао. :green:

Што се теме тиче, баш ћу сутра да испитам ћерку шта се сада тамо дешава, па ћу да јавим. Зимус није било превише приче око несташица.

Тамо су информације на ТВ једнако "квалитетне" као и код нас (неопевано једноумље и индоктринација будала!), мада за разлику од њих, што рече Плоуџ... ми имамо воде! :pijemoooo:

Видевши ОНОЛИКИ Пацифик, пада ми на памет - десалинизација морске воде, рођаци! Нек одвоје једну нуклеарку да то ради, па ће имати воде, веруем. :boc:
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 02 Maj 2015, 10:04

Они да се троше? Па решиће то некако, можда као у оном Џемс Бонду када су ове фирме узимале воду из Јужне Америке. Мада .. сада их ни тамо не волу а Ирак и Либија баш и нису добри за ту причу. Како год, више им се исплати да отуда добијају јефтину нафту од ИС него да праве себи воду.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Odgovori

Povratak na “Biologija i ekologija”